Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Przypomniało mi się, że taka klapka mi wyleciała w Audiolabie 6000A.

Ta klapka "wylata" często, nawet w droższych sprzętach. Moim zdaniem to całe gniazdo optyczne wymyślił ktoś niewyspany albo zdrowo naćpany. Przecież tam jest tylko jedna żyła światłowodu - ale oczywiście trzeba było nacudować i zrobić gniazdo i wtyczkę niesymetryczną. Dużo lepszym rozwiązaniem jest optyczny mini-jack, tak jak w chromecast audio. 

 

Czy ktoś wie na uja te wypustki i wycięcia we wtyczce optycznej? Tam jest jedna żyłka! 

toslink-digital-audio-cable.webp.ed446d5fed29001097066bcc9434d03a.webp

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2023 o 17:47, 1Ender napisał:

@rms.pl, robiliście takie porównanie? Widzę oba dostępne. Funkcjonalność widzę na + dla pro. A dźwiękowo różnią się? 

Bezpośredniego porównania jeszcze nie robiliśmy, choć po pierwszych odsłuchach powiedziałbym że granie jest zbliżone. Natomiast funkcjonalnie jak wiadomo na duży plus. Minus to wyjścia z tyłu, lepiej jakby by wystawały poza obudowę, bo jak ktoś ma wtyki o większej średnicy to może być problem z podłączeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Czyli, że żadnych zmian sonicznych np. po miesiącu grania? Gra tak samo jak nowy?

Odniosłem wrażenie falowania dźwięku, później zaczęło się uspokajać. Np. raz więcej niskich, raz mniej. Podobnie z głośnością na tym samym utworze. Ciszej i głośniej. A nie mam omamów. 😅

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Oryginalny kabel jak na moj gust lezy w Pro nawet zbyt ciasno.

Kurcze bo przyszedł mi dziś wiim mini i ten oryginalny kabel strasznie goni na boki a nie mam zamiaru go mocniej wpychać bo czytałem na forum że były przypadki z wypadająca klapka lub gniazdem. Wg mnie bardzo luźno siedzi bo nawet przy podłączeniu wiima do prądu sam wyleciał. Mój egzemplarz też wygląda jak ten na zdjęciu które wrzuciłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maykel napisał:

Kurcze bo przyszedł mi dziś wiim mini i ten oryginalny kabel strasznie goni na boki a nie mam zamiaru go mocniej wpychać bo czytałem na forum że były przypadki z wypadająca klapka lub gniazdem. Wg mnie bardzo luźno siedzi bo nawet przy podłączeniu wiima do prądu sam wyleciał. Mój egzemplarz też wygląda jak ten na zdjęciu które wrzuciłeś.

Czyli czarna klapka, nie szara? Te z czarna klapka moim zdaniem sa bardzo podobne do tych z Pro, klapka nie sprawia juz wrazenia ultradelikatnej. Tyle ze wtyczka wymaga wg mnie dosc mocnego dopchniecia. Oryginalny kabelek od Mini osadza sie solidnie, czego nie mozna powiedziec o niektorych innych kabelkach.

43 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Cześć, czy ten wiim pro posiada funkcję gapless? 

Posiada, co nie znaczy ze zawsze dziala.

35 minut temu, Maykel napisał:

Kurcze bo przyszedł mi dziś wiim mini i ten oryginalny kabel strasznie goni na boki a nie mam zamiaru go mocniej wpychać bo czytałem na forum że były przypadki z wypadająca klapka lub gniazdem. Wg mnie bardzo luźno siedzi bo nawet przy podłączeniu wiima do prądu sam wyleciał. Mój egzemplarz też wygląda jak ten na zdjęciu które wrzuciłeś.

Tak wyglada gniazdo w Pro:

 

image.png.fb6931c4ea1e443afc9e33a429a3e754.png

Zauwaz wciecie u dolu. Niestety nie ma tego w Mini, co wiecej, krazkowatosc Mini sprawia ze obudowa u dolu jeszcze bardziej odstaje. Stad wszelkie szersze wtyczkisa klopotliwe, ale oryginalna jest waska i nie powinna sprawiac problemu.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Czyli czarna klapka, nie szara? Te z czarna klapka moim zdaniem sa bardzo podobne do tych z Pro, klapka nie sprawia juz wrazenia ultradelikatnej. Tyle ze wtyczka wymaga wg mnie dosc mocnego dopchniecia. Oryginalny kabelek od Mini osadza sie solidnie, czego nie mozna powiedziec o niektorych innych kabelkach.

Tak jest czarna. Może kabel nie jest włożony do końca ale boje się pchać na siłę. A ty posiadasz wiim mini i pro tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już mam. Faktycznie trzeba dość mocno wcisnąć wtyczkę. Masz rację teraz siedzi sztywno. Po tym jak czytałem na forum o problemach z gniazdem we wcześniejszych egzemplarzach nie chciałem pchać na siłę. Bo sam mini nie sprawia wrażenia solidnego przez to że taki mikrus. A twoim zdaniem warto dopłacić do wersji Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z szara klapka blokowaly wtyczke wczesniej, tyle ze z trwaloscia bylo nie za dobrze.

Czy warto... Zalezy, Pro ma wiekszy potencjal na dalszy rozwoj - Roon w certyfikacji, chromecast, wiecej portow, mocniejszy procesor, wiecej pamieci. I jest o wiele wieksze, tam, gdzie uzywam Mini wole Mini, bo zwyczajnie Pro sie nie zmiesci.

Majac do wyboru i jesli rozmiar nie jest problemem, wybieram Pro.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...