Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

No to bedzie ciezko. Sa na rynku urzadzenia z analogicznym modulem od Linkplay w niewiele wyzszych cenach, ale supportu takiego, jak ma WiiM - marka wlasna Linkplay, miec nie beda.

Najwiekszy problem Mini to jakosc gniazda optycznego, jest lepiej niz na poczatku, ale i tak wielokrotne wkladanie-wyjmowanie toslinka nie wyjdzie mu na zdrowie. Poza tym nie polubi sie z niektorymi kabelkami z grubszymi wtykami, dolaczony kabel z reguly osadza sie w gniezdzie najpewniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMarek napisał:

Dla ciemnoty Mariusz pisze technicznie i zbyt zawile, a my ciemnota potrzebujemy łopatologicznie :) 

Nie o to chodzi. Mimo background technicznego zauważam że wyniki pomiarów nie do końca przekładają się na jakość dźwięku. Parę lat temu pisałem podobne bzdury, miałem Toppinga D90, grałem z lapka bo przecież cyfra to cyfra i byłem przekonany że lepiej się nie da. Do czasu jak usłyszałem kilka porządnych systemów cyfrowych i porównaliśmy moje klocki z klockami kolegów. Była przepaść mimo że jej nie powinno być teoretycznie... Od tego czasu skompletowałem  w miare proste, dość tanie źródło cyfrowe, które przestało być tak wąskim gardłem jak poprzednie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2023 o 09:48, Mariusz Kopacki napisał:

Sa juz w testach egzemplarze przedprodukcyjne wersji "Plus" - z innym DACem i ulepszona sekcja analogowa.  Nie jest to niespodzianka, jako ze przewidziano na to oddzielne PCB, w pewnym sensie to wlasciwe Pro, ktore powinno bylo sie pojawic na rynku, o ile ulepszenia sa znaczace. 

A wiadomo kiedy ten Plus może wyjść albo jak będzie wyglądał? Zastanawiam się czy jest sens czekać jeżeli planuje połączenie przez coax?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrOwA napisał:

A wiadomo kiedy ten Plus może wyjść albo jak będzie wyglądał? Zastanawiam się czy jest sens czekać jeżeli planuje połączenie przez coax?

Tez bym chcial wiedziec... Powinien wyjsc "wkrotce", przedprodukcyjny wyglad jest identyczny jak Pro. Linkplay twierdzi, ze innych zmian nie bedzie, te, jak np. usb audio, dopiero w kolejnym modelu.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któremuś z użytkowników Wiim Pro udało się znaleźć sposób aby apka Amazon Music działała taj jak Tidal Connect na androidzie? Próbowałem robić to tak jak jest opisane na forum Wiim, ale coś mi nie wychodzi. Castowanie przez chromecast niestety degraduje sygnał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w PL nie zadziala.

Zakladajac, ze masz subskrypcje AM w PL, to musisz przeniesc zarejestrowane urzadzenia Alexa z domyslnej dla PL domeny alexa.amazon.com do alexa.amazon.co.uk, bo tam aplikacja AM szuka urzadzen do castowania. Jesli brzmi zawile, niewiele poradze.

Jesli widzisz swoje rzeczy pod

https://www.amazon.com/hz/mycd/digital-console/alldevices

to nie bedzie dzialac, bo powinny byc pod

https://www.amazon.co.uk/hz/mycd/digital-console/alldevices

 

Mozna zmienic providera w ustawieniach

 

image.png.47010ba4ddc00316fc0e9aa06a29c37c.png

 

ale zeby to zrobic, trzeba bedzie zarejestrowac jakis adres w kraju, na ktory chcialbys zmienic - tu bylaby zmiana na UK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...