Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz sieciowy


seba751

Recommended Posts

2 godziny temu, seba751 napisał:

Witam 

Potrzebuję pomocy w wyborze odtwarzacza sieciowego w kwocie 3-5k

Wzmacniacz mam cambridge audio cxa 61

Dzięki 

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to szukałbym okazji na zakup odtwarzacza sieciowego Cambridge Audio Azur 851N, nawet używanego. Po pierwsze dlatego, że to naprawdę świetny odtwarzacz jeśli chodzi o brzmienie w tej klasie cenowej, dlatego sam używam z wyboru a nie przymusu. A po drugie sprzęty tej samej firmy powinny się ze sobą znakomicie dogadać, no i ewentualnie dodatkowo dochodzi kwestia wygody jeśli chodzi o podstawową obsługę z jednego pilota.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2022 o 17:18, Q21 napisał:

Cześć,
Wszystko zależy jakiego brzmienie oczekujesz. Jeśli bardziej szczegółowe, techniczne to polecam Cambridge Audio CXN V2.

Większą muzykalność uzyskasz podłączając Cambridge 851n lub Silent Angel M1 8GB. 

Black Friday zaczyna się 25 listopada.

Porównywałem brzmienie  CXN v2 i Azur 851N i ten drugi jest lepszy pod każdym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba751 napisał:

A jak z aktualizacjami 

Nie do końca wiem co masz na myśli, ale jeśli pytasz czy w ogóle CA Azur 851N jest aktualizowany, to odpowiem, że aktualizacje firmware'u do tego sprzętu pojawiają się regularnie i urządzenie samo sprawdza ich dostępność, a w przypadku dostępności aktualizacji przy kolejnym uruchomieniu pyta czy aktualizację zastosować.

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 jak jeszcze jest dostępny to warto na niego polować.

Piotr

Z tego co wiem Azur 851N jest dostępny w sprzedaży na bieżąco za niecałe 6 tys. Chyba że się mylę.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Nie wziąłeś pod uwagę wszystkim znanego Bluesounda Node w najnowszej wersji 3. To na tyle mocna propozycja, że odtwarzacze za 5 tysięcy jest w stanie pokonać :)

Do tego bardzo dobry sofy w raz z aplikacją. Zapraszamy Cię do wypożyczenia i testów w Twoim systemie.

Na pewno sprzęt posiadający dobry stosunek jakości dźwięku do ceny w porównaniu z wieloma innymi urządzeniami, ale jeśli się szuka przede wszystkim maksymalnej jakości dźwięku w kwocie podanej przez autora wątku, to trudno ten sprzęt porównywać z porządnym Cambridge Audio i brać poważnie pod uwagę. Poza tym nie wiem jak innych, ale mnie od tego typu urządzeń odrzuca ten tandetny wygląd przypominający jakieś modemy albo dekodery za 100 złotych.  No ale to rzecz gustu. Myślę, że Bluesound Node nawet w ostatniej wersji, to jednak propozycja celująca w trochę inny segment klientów, skupiających się najbardziej na stronie ekonomicznej.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg235 napisał:

Na pewno sprzęt posiadający dobry stosunek jakości dźwięku do ceny w porównaniu z wieloma innymi urządzeniami, ale jeśli się szuka przede wszystkim maksymalnej jakości dźwięku w kwocie podanej przez autora wątku, to trudno ten sprzęt porównywać z porządnym Cambridge Audio i brać poważnie pod uwagę. Poza tym nie wiem jak innych, ale mnie od tego typu urządzeń odrzuca ten tandetny wygląd przypominający jakieś modemy albo dekodery za 100 złotych.  No ale to rzecz gustu. Myślę, że Bluesound Node nawet w ostatniej wersji, to jednak propozycja celująca w trochę inny segment klientów, skupiających się najbardziej na stronie ekonomicznej.

określenie z Twojej strony "wygląd przypominający jakiś modem albo dekoder za 100 zł" jest bardzo krzywdzący, bo jakość wykonania jest na zupełnie innym poziomie :)

Zawsze, zachęcam do porównań. Mieliśmy już kilka konkurencyjnych marek "na stole" i efekty były różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2022 o 22:22, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

określenie z Twojej strony "wygląd przypominający jakiś modem albo dekoder za 100 zł" jest bardzo krzywdzący, bo jakość wykonania jest na zupełnie innym poziomie :)

Zawsze, zachęcam do porównań. Mieliśmy już kilka konkurencyjnych marek "na stole" i efekty były różne.

No cóż mi osobiście wygląd Bluesounda Node właśnie tak tandetnie się kojarzy, zwłaszcza z kształtu. Oczywiście to lekkie przerysowanie z mojej strony, ale  porównując Node z jakimkolwiek pełnogabarytowym odtwarzaczem hi-fi,  to ten wygląd aż razi w oczy . Przy czym podkreśliłem, że to moja indywidualna opinia. Ktoś może mieć inną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 20:50, seba751 napisał:

A jak z aktualizacjami 

Nadal ma i nadal mieć będzie. Widac to po historycznych produktach CA

Dnia 10.11.2022 o 21:00, greg235 napisał:

Z tego co wiem Azur 851N jest dostępny w sprzedaży na bieżąco za niecałe 6 tys. Chyba że się mylę.

nie. To model z zakończanej produkcji i nie ma go już dostępnego. Kto ma na stanie w sklepach to ma i koniec.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nadal ma i nadal mieć będzie. Widac to po historycznych produktach CA

nie. To model z zakończanej produkcji i nie ma go już dostępnego. Kto ma na stanie w sklepach to ma i koniec.

 

Ciekawe co w zamian w ofercie CA? Bo nie śledziłem tej kwestii na bieżąco.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...