Skocz do zawartości

KLUB KEF - ogromne doświadczenie z tradycjami.


Recommended Posts

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Słyszałem je z kilkoma wzmacniaczami, z każdym grały trochę inaczej, poziom zgrania raz lepszy, raz gorszy, ale ogólnie mogę potwierdzić to, co pisali inni: barwne, energiczne, podbity wyższy basik, subtelne soprany itd. 

Tylko że ten podbity basik też dla jednego może być zaletą, dla kogoś innego wadą. Problemem w ls50 nie jest bas jako całość wg mnie, a jedynie jakiś jego zakres, który się wzbudza ni z tego ni z owego i daje to dość niefajny efekt. Zdaje się, że nawet któryś z "zawodowych" recenzentów o tym pisał. 

Co do ich barwy. Hmmm, nie wydaje mi się, żeby ich średnica była matowa. A góra, w szczególności talerze, gra wg mnie naprawdę ciekawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2023 o 16:41, lpomis napisał:

Kurczę, a napisałem tylko, że mi bas w Kefach nie leży, a tu już taka zadyma. Więc jaka to "recenzja" @KrólKiczu 🤷‍♂️

Kombinuję z ich ustawieniem, wyjechałem nimi 120cm od śniany, nic się nie zmienia, nadal słychać pracę bas refleksu i to strasznie. Wooof woooof. Zwłaszcza jak zrobi się troszkę głośniej. Sprawdzam teraz dołączone gąbki, ale już mi coś z nimi nie leży.

Co mi się podoba:
+ przyjemne dociążenia na niskiej średnicy
+ przyzwoity środek, dość czytelny, bez wyostrzeń i jazgotliwości, po prostu solidny
+ mimo wszystko wykonanie, nieco kosmiczne, ale wszystko jest ładnie spasowane i z solidnych materiałów

Co mi się nie podoba:
- bas, jego różnicowanie i dynamika
- ogólna leniwość Kefów, takie granie trochę od niechcenia, nie potrafią strzelić impulsem w stronę słuchacza, wszystko dzieje się "w pudle"
- absolutny brak powietrza na wysokich tonach
- przeciętna przestrzeń i rozłożenie dźwięku w pokoju bez względu na ich ustawienie (być może to kwestia akustyki, ale inne paczki potrafią to robić dużo lepiej)

Bardzo uczciwe podejście do KEFów. W zasadzie to się zgadzam, jako właściciel R3 Meta i R7 (mimo wszystko drugie lepsze, pełniejszy sound, lepsze proporcje – ALBO mniej karkołamna przestrzeń hehe). Zobaczymy jaką różnicę zrobi Yamaha R-N2000A vs Marantz 40n. Jeszcze chcę sprawdzić Hegla. Ale z testów Contoura 20 i Evoke 20, które ma 3 różnych wzmacniaczach przetestowałem wynikało, że charakteru jako brzmienia to nie zmienia. Choć wiadomo, że źle dobrany wzmacniacz podbije wady nie zalety.
 

IMG_8931.jpg.ed711a691bb8d94482a57d193dd3cf2c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
8 godzin temu, Kraft napisał:

Na 4 omy.

Możesz wyjaśnić ten "fenomen"?

Zwłaszcza jeśli chodzi o wzmacniacz lampowy z pełną świadomością polecasz 8 omowe kolumienki wpiąć w odczep 4 omowe?

 

17 godzin temu, kn1234 napisał:

Na ile ohm 4-8 podpinamy kefy ls50 w lampowym wzmacniaczu?

Zanim skorzystasz z propozycji Krafta, weź lepiej doczytaj o dopasowaniu imedancji wzmacniacza do kolumn, zebyś za jakiś czas nie żałował. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Widzę, że chęć przywalenia ciągle jest w Tobie silna, ale niestety nie tym razem. Pudło. 

A odpowiedź na pytanie?

Wzmacniacz lampowy z 8 omowymi kolumnami w zaczepach 4 omowych wzmacniacza zagra chyba połową mocy dla danego wyjścia. Trzeba pamiętać, że impedancja wyj wzmacniacza zmienia się tak jak w kolumnach.

Na pewno nie można wpinac odwrotnie, ale nie jestem pewien, czy też można 8 Ohm wpinać w odczep 4 Ohm wzmacniacza lampowego.

Zatem wyjaśnisz mi, zamiast szukać przywalania się z mojej strony?

Bo ja bym nie ryzykował.  Ale mogę się mylić.

8 minut temu, soberowy napisał:

Jarek ma rację.

image.png.3c109b70a196deeed60d6570a6da1f8e.png

Czego to parametry?

Bo chyba nie wzmacniacza.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audiowit napisał:

Ls50 są 4ohm. Oczywiście firma kef celuje w niezetelnym opisie parametrów swojego sprzętu.

Ls50 nie nadają się do wzmacniaczy lampowych podobnie jak wszystkie SF za czasów Franco.

Chyba pierwsze ich wersje były 8 omowe. Tym się zasugerowałem w dyskusji z kraftem.

Mowa o tych...

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/3744-kef-ls50.html

Z tak niestabilną impedancją i ze spadkami do niemal 3 omów, nie wiadomo co lepsze...

49 minut temu, kn1234 napisał:

Ja mam wpięte pod 4 ohm ale miałem ze 2 dni pod 8 i nic się nie dzieje ale lepiej dmuchać na zimne skoro schodzą do 3.2-3,3 ,dzięki

2 dni po kilka godzin może i nic nie zrobiło wzmacniaczowi, ale warto pamiętać o tym...

https://audio.com.pl/vademecum/faq/audio-wspolpraca-zespolow-glosnikowych-ze-wzmacniaczami/18318-dlaczego-nie-mozna-podlaczac-kolumn-4-omowych-do-wzmacniaczy-8-omowych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

O czym Ty gadasz???

O tym, że 8 omowa kolumna ze spadkami do 3 omów jest słabym tworem, kolumny ze stabilniejsza impedancją i nie tak wysokimi spadkami są łatwiejsze do wysterowania.

A są takie na rynku i to wynika z ich pomiarów.

Jarek, przy okazji zwracam honor za wcześniejszy wpis, gdyż doszło do nieporozumienia, nie wiedziałem, zż obecne LSy 50ki mają 4 omowa impedancję.

Pospieszylem się, ale nie było moim zamiarem „dowalenie” Tobie, uwierz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

O tym, że 8 omowa kolumna ze spadkami do 3 omów jest słabym tworem, kolumny ze stabilniejsza impedancją i nie tak wysokimi spadkami są łatwiejsze do wysterowania.

A co to znaczy według Ciebie 8-omowa kolumna? Impedancja właściwej każdej kolumny zmienia się w zależności od częstotliwości, i to w ogromnym zakresie. Zarówno w przypadku LS50 jak i LS50 Meta ten zakres to od około 30 omów do 3,3 oma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

A co to znaczy według Ciebie 8-omowa kolumna? Impedancja właściwej każdej kolumny zmienia się w zależności od częstotliwości, i to w ogromnym zakresie. Zarówno w przypadku LS50 jak i LS50 Meta ten zakres to od około 30 omów do 3,3 oma. 

To wiem, że impedancja głośnika zmienia się w zależności od częstotliwości, podobnie jest z impedancją wyj. wzmacniacza.

Jednak są konstrukcje, które potrafią nie schodzić niżej niż do 6-5omów , większość jednak spokojnie do 4 schodzi, a nawet do 2.

Nie mówię teraz o Kef LS50.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

O tym, że 8 omowa kolumna ze spadkami do 3 omów jest słabym tworem,

Nie ma czegoś takiego, więc nie może być to słabym tworem. Jak kolumna schodzi do 3 omów, to nie jest 8-omowa. To oczywistość. 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Jarek, przy okazji zwracam honor za wcześniejszy wpis, gdyż doszło do nieporozumienia, nie wiedziałem, zż obecne LSy 50ki mają 4 omowa impedancję.

Stare LS50 też nie były 8-omowe. Różnice w tym względzie między starym i nowym modelem są kosmetyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...