Skocz do zawartości

Kolejne pytanie z dziwnej serii…


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 10.12.2022 o 20:18, terracan1929 napisał:

Hej,

Sorry, ze dopiero teraz, ale życie trochę goniło :) 

Ja do siebie kupiłem tego brennensthula głównie pod kątem ochrony przeciwprzepięciowej, a dodatkowo dla filtrów Emi/rfi - mieszkam na wsi, mam stara instalacje itd wiec chce mieć jakieś dodatkowo zabezpieczenie dla sprzętu. Natomiast w kwestiach brzmieniowych - u mnie podłączenie tej listwy zdusilo kiedyś brzmienie, ale mino to jej używam ze względu na spokojny sen o przepięcia itd. 
 

Ifi sprzedaje taki wynalazek: 

https://www.morele.net/ifi-audio-reduktor-szumow-ac-ipurifier-bialy-7122590/?gclid=EAIaIQobChMIu_2Tj4D4-wIVFuZ3Ch0w1wEwEAQYCCABEgIxyPD_BwE

albo taki:

https://www.audiomagic.pl/stereo/akcesoria-zasilajace/ifi-dc-blocker?gclid=EAIaIQobChMIu_2Tj4D4-wIVFuZ3Ch0w1wEwEAQYASABEgJYkPD_BwE
 

Tylko jeśli już moja sama listwa z jej filtrami i bezpiecznikami przydusiła mi brzmienie to dorzucenie czegoś takiego do niej jeszcze pewnie by w ogóle pogorszyło temat. 
 

Kiedys miałem taka tania listwę polskiej marki Lestar która tez miała filtry Emi rfi, ale bez zabezpieczeń do 60000A jak Brennenstuhl i tam efektu zdławienia nie było.

Fajne proponujecie rozwiązania z tymi audio listwami, ale to wszystko jest drogie. 
 

Gdyby istniała jakaś w miarę sensowna cenowo listwa która zarówno miałaby te filtry jak i skutecznie chroniła urządzenia przed przepieciem i miała wejście na 8 gniazd to z chęcią się dowiem. 
 

Gadalem z ekipa od tagi harmony o ich listwach/konsycjonerach to mi powiedzieli, ze tam zabezpieczenie przeciwprzepięciowe to jest takie najzwyklejsze jak w zwykłej listwie marketowej… 

 

Ale tak jak raz jeszcze mówię 🤣 To ze trafo troszkę głośniej buczy jak się włącza suszarkę w sąsiednim pomieszczeniu kompletnie mi nie przeszkadza. Mi tylko od początku chodziło o to czy wzmakowi to szkodzi. Na szczęście okazało się, ze jak się ja włącza w innym pomieszaniu to już trafo nie buczy - pewnie inny obwód. Tam teraz się włosy suszy 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mateolo2 napisał:

Na szczęście okazało się, ze jak się ja włącza w innym pomieszaniu to już trafo nie buczy - pewnie inny obwód. Tam teraz się włosy suszy 😂

A nie możesz na gwiazdkę kupić małżonce akumulator do suszarki ? Rozwiązało by to problem buczenia trafa , dało większą mobilność przy suszeniu włosów a i świetnie wpływa na kondycję, gdy się w jednej ręce trzyma akumulator a w drugiej suszarkę 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2022 o 13:54, mateolo2 napisał:

Moja współlokatorka z sąsiedniego pomieszczenia uruchamia suszarkę do włosów

Dnia 10.12.2022 o 19:34, DiBatonio napisał:

Ty weź żonie sprezentuj podchoinkę nową suszarkę z silnikiem bezszcotkowym

10 minut temu, tomek4446 napisał:

A nie możesz na gwiazdkę kupić małżonce akumulator do suszarki ?

Co Wy tacy chętni na zakupy dla obcej baby jesteście? To współlokatorka a nie żona, chyba że autor ma co do niej jakieś niecne plany ;)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak buczy zrób "zwarcie" w instalacji (wyłącz dopływ prądu przez bezpiecznik, tak żeby nie widziała). A jak będzie się pytała o co chodzi to spytaj co właśnie używała, sama sobie szybko kupi "sprawną" suszarkę i buczenie będziesz mieć z głowy. Może radykalnie, ale rozwiązanie powinno zadziałać bezkosztowo :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2022 o 19:40, MariuszZ napisał:

W starych suszarkach używano diody prostowniczej w obwodzie zasilania do zmniejszenia obrotów silnika. Taki prostownik połówkowy obniżał wartość skuteczną napięcia przemiennego 

Ja sobie w ten sposób zrobiłem ściemniacz do lampki nocnej, dodając drugi wyłącznik z diodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...