Skocz do zawartości

Marantz PM7000a + Pylon Audio Ruby Monitor/KEF LS50 Meta


kermiter

Recommended Posts

siemanko,

Noszę się ze zmianą zestawu na coś bardziej pudełkowego i kompaktowego.

Teraz Gra Yaqin ms30l + 6CA7-Z Treasure Gold + Klipsch RP-260F + moode audio na raspberry pi 3 z Allo Digi One i zasilaczem własnej roboty :)

Podoba mi się jak to gra, ale czas na zmiany i tutaj się pojawia Marantz PM700a, dużo dobrego czytałem do tego zestawu o KEF LS50 Meta ewentualnie Pylon Audio Ruby Monitor lub bardziej budżetowo DALI ZENSOR 3.

Co myślicie o powyższym zestawie?

dzięki z góry :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz PM 7000 z KEF LS50 meta to całkiem spoko połączenie.

Z drugiej strony chcesz kupić pewnie all in one  bo chcesz się pozbyć malinki?

Heos to nie jest dobry odtwarzacz sieciowy. Jak się przyzwyczaiłeś do Moode to chyba bym z nim został i przez to mołg byś wybrac inny wzmak.

Ale jak uważasz.

Cyrus ONE, NAD 368, Cambridge CXA81

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zestaw jest bardzo fajny, ale pytanie czy idzie w kierunku jaki by Cię interesował, ponieważ przesiadasz się z kolumn podłogowych na podstawkowce i w dodatku z lampy na tranzystor, więc pytanie jakiego brzmienia byś finalnie oczekiwał od takiego zestawienia i w jakim metrażu ma zagrać ten zestaw? Na pewno zestawienie jakie wybrałeś jest bardzo muzykalne i będzie oferowało detaliczne brzmienie, ale nie zabraknie w nim tak samo fajnego basu jak na zestaw oparty o kolumny podstawkowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli oczekiwałbyś brzmienia muzykalnego to polecałbym spojrzeć na Audiolab 6000a Play w połączeniu z Jean Marie Reynaud Lucia. 

PM7000n + Kef LS50 Meta to także dobry kierunek, a do aplikacji idzie się przyzwyczaić. 

Dziękuje za odpowiedz. No nie pomagacie 😄 

ps. Zestaw z opisu (yaqin plus klipsch ) kupiony właśnie u was. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kermiter napisał:

Pod jakim względem Heos jest słaby? obsługi czy jakości dźwięku? 

Obsługi.

Lubi się zawieszać i nie  działa najlepiej. Poczytaj opinie w sieci o samym Heos nie o konkretnym urzadzeniu.

21 godzin temu, kermiter napisał:

Oczekuję grania podobnego jak mam teraz, ciepłego i neutralnego,

7000N nie jest ciepły.

DTS Play Fi jeszcze gorsze niż HEOS.

Ehh no dlatego mówie nie napalaj się na all in one.

Zostaw sobie tą Malinkę, co ona Ci przeszkadza?

Albo coś gotowego jak Wiim mini, Ieast?

I nie zamykaj się na gotowe urządzenia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj może sobie z hybrydą jeszcze, ponieważ może się to okazać ciekawą alternatywą. Połączysz wtedy brzmienie idące w kierunku lampowego, a wydajność będziesz miał podobną do tranzystora, a więc moc pozwoli Ci na nieco większą swobodę wyboru kolumn. Z konstrukcji na jakie mógłbyś zwrócić uwagę w kontekście wzmacniacza to Unison Research Unico Primo, ewentualnie Pier Audio MS-680, z kolei w przypadku kolumn, żeby nie było za bardzo zamulone to brzmienie w efekcie możesz spojrzeć w kierunku Audiovector QR1, lub Amphion Argon 1 (nieco drożej), ewentualnie bardziej budżetowo Fyne Audio F500 (aczkolwiek do nich zaproponowane wzmacniacze będą na wyrost).

Do tego oczywiście dokupić będzie trzeba jakąś "strumieniówkę".  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PM7000n + LS50 Meta od dobrych dwóch lat. Odsłuch z odległości 2-2.5m w małym pomieszczeniu bez żadnych aranżacji akustycznych. Muzycznie jest bardzo zadowalająco.
Słucham tylko TIDAL przez Heos’a i uważam to za bardzo stabilne połączenie. Nie pamietam żeby kiedykolwiek stracił połączenie, zawiesił się itp. Do Heos’a trzeba się przyzwyczaić jako ze nie jest tak funkcjonalny jak aplikacja Tidal’a. 

Spotify Connect daje lepsza funkcjonalność, ale stabilność jest dużo gorsza, co jakiś czas trzeba popchnąć patefon bo przestaje grać. Tak w każdym razie było dopóki nie przesiadlem się na Tidal’a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2022 o 06:41, Piotr Sonido napisał:

Spotify connect ma gorsza stabilność?

Powiem Ci że pierwszy raz to słyszę? Od Tidal na Heos?

Ok to Twoje wnioski jak najbardziej akceptuje. Ja mam kompletnie odwrotne.

Piotr

Tak przynajmniej było 2 lata temu. Ponadto była wyraźna różnica w jakości audio na korzyść Tidal’a. Przy PM7000n i LS50 Meta lub Aria 906 różnica ta była mocno słyszalna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2022 o 07:41, Piotr Sonido napisał:

Spotify connect ma gorsza stabilność?

Powiem Ci że pierwszy raz to słyszę? Od Tidal na Heos?

Ok to Twoje wnioski jak najbardziej akceptuje. Ja mam kompletnie odwrotne.

Piotr

Zgodzę się, że stabilność Spotify ociera się o doskonałą.

Aplikacja od Nad, Bluesound - BluOs tą można uznać jako jedną z naj stabilniejszych spośród tych do sterowania sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2022 o 15:14, Walezy napisał:

Tak przynajmniej było 2 lata temu. Ponadto była wyraźna różnica w jakości audio na korzyść Tidal’a. Przy PM7000n i LS50 Meta lub Aria 906 różnica ta była mocno słyszalna. 

No tak Tidal gra lepiej. To jest nieuniknione. Ale stabilność nie. Zdecydowanie nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2022 o 10:26, kermiter napisał:

Pokój około 15m2. 

U mnie na podobny metrażu od półtora roku PM7000N i SA Saxo 40, muzyka głównie elektroniczna, volume na 25 (1/4) to już dość głośne granie, a przy 40 rezonansują kieliszki w szafie 😎

Ja poszedłem w małe podłogówki, ale na odsłuchu z Marantzem dobrą robotę zrobiły Audio Physic Classic 3.

Miałem też kilka dni podpięte Fyne F501, ale nie zgrywały się z akustyką pomieszczenia, tutaj lepiej SA wypadły.

Co do Heosa to działa stabilnie, jedyny minus dla mnie to brak Tidal Connect tak jak przy Spotify. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...