Skocz do zawartości

TV 4K, 55 cali, Budżet 5500 zł.


1Ender

Recommended Posts

28 minut temu, 1Ender napisał:

Oglądam dużo programów typu TVN i Polsat. Tam są paski. Dodatkowo każdy program ma swoje logo, które teoretycznie też może się wypalić. 

Że co proszę? 

Mam TV plazmowy P50 VT60 i też oglądam TVNy i inne z logotypem w jednym miejscu i jakoś nic mi się nie wypala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender efekt wypalenia na ekranie występował tylko w kineskopach, czyli dziś nieisniejących ekranach, tam świecił luminofor i to on się wypalał.

Dzis ekrany są podświetlane i ten efekt nie może wystąpić.

A co do Sony tv, mam model SONY XR-55X90J ma wbudowany tunner SAT, ale tv nie obsługuje naszych modułow CAM.

Edytowano przez gienas
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gienas napisał:

@1Ender efekt wypalenia na ekranie występował tylko w kineskopach, czyli dziś nieisniejących ekranach, tam świecił luminofor i to on się wypalał.

Dzis ekrany są podświetlane i ten efekt nie może wystąpić.

A co do Sony tv, mam model SONY XR-55X90J ma wbudowany tunner SAT, ale tv nie obsługuje naszych modułow CAM.

A o technologii oled zapomniałeś? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Wiecie co, zastanawiam się czy nie pójść w technologię Neo QLED Samsunga. Oni to ciągle to doskonalą. I czy całkowicie nie odpuścić OLED. Ze względów wypalenia matrycy. Paski informacyjne, logo kanału, itd.

Co myślicie o wydłużonej rozszerzonej gwarancji na 5 lat. W tym uszkodzenia mechaniczne, np. uszkodzenie matrycy, uszkodzenia od przepięć, albo uderzenia pioruna. Raz miałem sytuacje z tv naziemną, uszkodziło dekoder podczas burzy. TV był wyłączony, ale poszło po kablu antenowym. Teraz to historia, bo jest TV satelitarna i internetowa. 

Wiadomo nic nie jest wieczne, ale mój spokój jest ważniejszy. 

I jeszcze taka opcja, albo biorę z wydłużoną gwarancją jakiś topowy model Samsunga. Albo odpuszczam gwarancję i kupuję coś do 2k, byle grało.

 

Mam tego szajsunga QE55QN90AAT i jest wystarczający czarne jest czarne, smart full wypas no i wygląd, prawie nie ma ramki. Jedna rzecz ciągle mnie w samsungach irytuje, że głowice DVBT i DVBS nie można połączyć w listach kanałów tylko trzeba zmieniać. Dlatego muszę korzystać z zewnętrznego dekodera combo. Jednakże z zewnętrznego dekodera z jakości obrazu można więcej wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

Uuuuu, jakaś  nowa teoria. 

Powidoki tworzyły się naTV plazmowych i występują też w nowej technologii OLED, bardziej lub mniej, ale jednak.

 

Plazma działa podobnie jak kineskop i tu mogą się tworzyć wypalenia.

 Dziś wszystkie ekrany led lcd czy oled są podswietlane więc co ma się "wypalić"?

9 minut temu, Butler napisał:

Jakich modułów Ci nie obsluguje? Nie działa to serwis. Karty bez problemu działają.

Nie mam sił walczyć z serwisem. Moduł CAM z cyfry. Używam go po prostu jak monitor.

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2022 o 11:32, River napisał:

Sony XR-55X90K 

Kalibracja nie jest potrzebna. Sony ma świetne ustawienia obrazu a do tego system google tv.

Gdybyś wiedział,  czym jest profesjonalna kalibracja obrazu , to nie opowiadał byś takich głupot.  Gdybyś widział profesjonalnie skalibrowany tv a raczej jaki obraz taki telewizor po kalibracji profesjonalnej generuje w stosunku do obrazu sprzed kalibracji , to również nie powielał byś takich bzdur . Czasami lepiej jest milczeć i być odbieranym jako głupiec niż się odezwać,  i rozwiać wszelkie wątpliwości.  Miej tą sentencję na uwadze zawsze wtedy , gdy będziesz chciał zabrać głos w jakimkolwiek temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Butler napisał:

Jakich modułów Ci nie obsluguje? Nie działa to serwis. Karty bez problemu działają.

Nie które tv nie obsługują modułów CAM CI+ECP

47 minut temu, Butler napisał:

Jakich modułów Ci nie obsluguje? Nie działa to serwis. Karty bez problemu działają.

W jaki sposób działają ci karty w tv bez modułu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Jeżeli jest faktycznie tak jak mówisz,  to telewizor z matrycą oled nie jest dla Ciebie ! 

Oledy pomimo najnowszych zabezpieczeń nadal się wypalają.  Generują najlepszy obraz na rynku , ale niestety mają ten defekt w postaci wypaleń. Niektóre marki takie jak Philips czy Panasonic stosują nawet radiatory w swoich oledach odprowadzające ciepło,  ale zjawisko wypaleń nadal istnieje . LG naprzykład wymienia wypalone matryce, a przynajmniej wymieniał. Nie wiem jak reszta.

Sam posiadam oleda LG e9 . Nie dorobiłem się na nim wypaleń tylko dlatego , że nie katuje go statycznymi obrazami .Myślę,  że dłuższe oglądanie na nim programów informacyjnych z jaskrawymi paskami spowodowało by wypalenia matrycy . Jestem w zasadzie  tego pewny .

Mi oled służy jedynie do seansów filmowych .

Ktoś pisał,  że Plazmy mialy podobnie.  Że mialy być wypalenia , a on sam ich nie zauważył na swojej plazmie .Sam posiadam 3 Plazmy: modele g30 i vt60 Panasonica i jedną plazmę Samsunga .Z plazmami jest trochę inaczej niż z oledami . Plazmy się regenerują.  Jeżeli powstanie powidok, a powstaje dużo szybciej niż na oledzie , po zmianie programu/treści jest w stanie się rozładować . Jeśli skatujemy plazmę przez dłuższy okres paskiem informacyjnym,  jaskrawym logo programu , powidok przejdzie w stałe wypalenie i nic już z tym nie zrobimy , ale jednak pierwsze powidoki znikają/rozładowują się. Oledy natomiast się nie regenerują. Powidok to w zasadzie już wypalenie .

 

Odradzam Ci stanowczo zakup oleda .

Ja celował bym w qleda Samsunga , ewentualnie TCL. Sony to przerost formy nad treścią . Panasonic podobnie. Zresztą Panasonic stopniowo ogranicza już produkcję tv . Wycofał się już z rynku australiskiego itp.  Jeszcze zipie ale to już równia pochyła  .

 

Jeśli chcesz , to podam Ci na priv namiar na specjalistę,  który prowadzi sprzedaż sprzętu RTV. Da Ci dobrą cenę,  dobierze odpowiedni tv do potrzeb,  jak również sprawdzi zafarb , martwe piksele itp .

Pozdrawiam 

2 godziny temu, Rega napisał:

Tak, to LCD z local dimming. Na ówczesne czasy wypas. Do teraz czerń jest referencyjna. Ja wiem, ze teraz to juz staruszek, ale daje radę w porównaniu z wieloma nowymi. Będzie jeszcze trochę u mnie. Następny to też będzie Sony.

IMG_20221228_112852.jpg

Najwidoczniej nie znasz znaczenia słowa "referencja" . Na tamtą chwilę,  gdy Twój monitor LCD (bo tak należy określić ten tv) był dostępny na sklepowych półkach,  jedyne tv , które generowały obraz ze smolistą czernią,to były Plazmy Pioneera- ich czerń to była referencja/wyznacznik. Nie opowidaj bzdur o referencyjnej czerni leda z tamtego okresu! 

Dzisiejsze najwyższe Qledy Samsunga generują świetną czerń,  ale nadal mimo wszystko nie jest to czerń oledowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluid81 napisał:

Ktoś pisał,  że Plazmy mialy podobnie.  Że mialy być wypalenia , a on sam ich nie zauważył na swojej plazmie .Sam posiadam 3 Plazmy: modele g30 i vt60 Panasonica i jedną plazmę Samsunga .Z plazmami jest trochę inaczej niż z oledami . Plazmy się regenerują.  Jeżeli powstanie powidok, a powstaje dużo szybciej niż na oledzie , po zmianie programu/treści jest w stanie się rozładować . Jeśli skatujemy plazmę przez dłuższy okres paskiem informacyjnym,  jaskrawym logo programu , powidok przejdzie w stałe wypalenie i nic już z tym nie zrobimy , ale jednak pierwsze powidoki znikają/rozładowują się

Tak.

Zatem wiesz, że w menu TV plazmowego jest zakładka z przesuwającym się białym pasem na czarnym tle, służy właśnie do regeneracji i pozbycia się powidoków. 

Tylko Pioneer (pierwsze plazmy) i Panasonic robili bdb tv plazmowe, Samsungowe to porażka była.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za udział. Zamówiłem

Samsung Neo QLED qn91b. Jutro odbiór. Gwarancja standard 24 m-ce.

Zapraszam do zapoznania się z  zamieszczonym poniżej testem.

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-mini-led-neo-qled-qn91b-cena-gdzie-kupic-2022/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Tak.

Zatem wiesz, że w menu TV plazmowego jest zakładka z przesuwającym się białym pasem na czarnym tle, służy właśnie do regeneracji i pozbycia się powidoków. 

Tylko Pioneer (pierwsze plazmy) i Panasonic robili bdb tv plazmowe, Samsungowe to porażka była.

 

Tak. Wiem o tym doskonale , ponieważ posiadam do dziś 2 Plazmy Panasonica . Model g30 z 2011 roku i vt60 65" z roku 2013 .

Na modelu g30 mam delikatne wypalenie po logo Eurosportu i nie jestem w stanie już nic z nim zrobić.  Zaden pasek ani zmiana kanału nie pomaga . Oglądałem lata temu przez 2 bite tygodnie na okrągło Australian Open . Powidok nie miał kiedy się rozładować,  bo na okrągło leciał przez 2 tygodnie Eurosport, co spowodowało przez duszek przeszedł w stałe wypalenie .

Nie uważam,  że samsungowe Plazmy to porażka.  Mam również jedną plazmę Samsunga . Jakiś niższy model - nie pamiętam jaki , tv jest w innym mieszkaniu . Obraz jaki generuje tą plazma Samsunga jest całkiem ok .

Panasonic w roku 2013 zakończył produkcję plazm  ,wypuszczając jednocześnie swoj referencyjny, ostatni  tv plazmowy zt60 . Dostępny na rynku europejskim tylko w przekątnej 60" . Z tego tytułu kupilem model vt60 bo ta seria była dostępna w przekątnej 65 cali.  Były to w zasadzie takie same dwie Plazmy.  Wyższy model zt60 w stosunku do vt60 miał lepszy filtr , przez co ten model miał minimalnie lepszą czerń ale i świcił nieco słabiej od vt60 ,  dlatego dedykowany był tylko do typowych warunków kinowych.  Poza tym model zt60 miał pozłacane wtyki hdmi ,minimalnie lepsze algorytmy i jeśli się nie mylę aluminiowy pilot . Na papierze model zt wypadał lepiej pod kątem generowanego obrazu , ale w rzeczywistości po profesjonalnie kalibracji oba modele mialy praktycznie taki sam obraz , nie do odróżnienia  .

Na rok 2013 plazm zt60 generowała prawie najlepszy obraz na rynku  . Prawie , ponieważ Samsung , mimo że produkcję plazm zakończył rok później po Panasonicu , to w roku 2013 pokusił się i w odpowiedzi naodel zt60 Panasonica wypuścił na rynek swoją najmocniejszą plazmę f8500. W wielu testach wypadała lepiej od modeli zt60 . 

Niekoniecznie w związku z tym Plazmy Samsunga były słabe. Model f8500 to była zjawiskowa plazma .

Słabe Plazmy to robiło wtedy LG 😉 , choć i tak takie plazmy LG na tamte czasy jakością obrazu wciągały nosem wszystkie ledy i ich granatową czerń,  którą ktoś z użytkowników wyzej określił czernią referencyjną 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 1Ender napisał:

Dziękuję wszystkim za udział. Zamówiłem

Samsung Neo QLED qn91b. Jutro odbiór. Gwarancja standard 24 m-ce.

Zapraszam do zapoznania się z  zamieszczonym poniżej testem.

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-mini-led-neo-qled-qn91b-cena-gdzie-kupic-2022/

Pozdrawiam 

Świetny wybór. Świetna czerń,  napewno nie ta oledowa , ale bardzo blisko oledowej . No i ten spokoj w temacie wypaleń :)

Proponuję profesjonlaną kalibrację ;).

Ustawianie obrazu z poziomu menu , to będzie tylko zabawa suwakami .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluid81 -myślę, ze to właśnie Ty masz błędne pojęcie o czerni w plazmach. Czerń w plazmach to zaledwie ocienie szarości. Nie mówiąc już o oglądaniu tego w dzień, przy odsłoniętych oknach. Jedyną plazmą godna polecenia był TYLKO i WYŁACZNIE Pioneer Kuro. Nic więcej. Poza tym od lat ta technologia jest już przestarzała. 

Nigdy nie twierdziłem, że mam najlepszy TV na swiecie. Ale tez na ówczesne czasy, mało który TV miał obraz zblizonej jakości. A porównanie nawet z najlepszą plazmą było na plus jednak dla Sony. Proszę sobie poczytać recenzje uzytkowników oraz innych recenzentów na forum HDTVpolska ( tym od Gmeru). Byłem tam forumowiczem od 2009 do 2016 roku i trochę tych recenzji przeczytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

@fluid81 -myślę, ze to właśnie Ty masz błędne pojęcie o czerni w plazmach. Czerń w plazmach to zaledwie ocienie szarości. Nie mówiąc już o oglądaniu tego w dzień, przy odsłoniętych oknach. Jedyną plazmą godna polecenia był TYLKO i WYŁACZNIE Pioneer Kuro. Nic więcej. Poza tym od lat ta technologia jest już przestarzała. 

Nigdy nie twierdziłem, że mam najlepszy TV na swiecie. Ale tez na ówczesne czasy, mało który TV miał obraz zblizonej jakości. A porównanie nawet z najlepszą plazmą było na plus jednak dla Sony. Proszę sobie poczytać recenzje uzytkowników oraz innych recenzentów na forum HDTVpolska ( tym od Gmeru). Byłem tam forumowiczem od 2009 do 2016 roku i trochę tych recenzji przeczytałem.

Jak byś śledził to forum , o którym wspominasz,  to wiedział byś, że Gmeru  sam na tamte czasy kupił plazmę Panasonica vt60 . Nie muszę chyba Ci tłumaczyć,  dlaczego wybór padł właśnie na ten model . 

Odcienie szarości w plazmie - zdecydowanie tak w nasłonecznionym pomieszczeniu.  W porze wieczornej plazma generowała prawie smolistą czerń.  Twoje ledy w tych samych warunkach generowały granatową czerń. 

Nie masz pojęcia w materii . Poprostu wypisujesz totalne bzdury , dlatego szkoda nawet ripostować. 

Referencyjna czerń w ledzie sprzed dekady ...🤣

Bez odbioru .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-samsung-qn91b-qled-mini-led-opinie-cena/

Wg redakcji najlepszy mini LED na rynku. Zobaczymy.

Coś napiszę jak zacznę oglądać.

20 minut temu, STELVIO napisał:

@1Ender Gratulacje. 👍 Aby służył bezawaryjnie jak najdłużej. Możesz później napisać jak tam obraz. 

Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Dziękuję wszystkim za udział. Zamówiłem

Samsung Neo QLED qn91b. Jutro odbiór. Gwarancja standard 24 m-ce.

Zapraszam do zapoznania się z  zamieszczonym poniżej testem.

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-mini-led-neo-qled-qn91b-cena-gdzie-kupic-2022/

Pozdrawiam 

Przepraszam ile $ za 55" ? 

Miło być 5.5k  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluid81 napisał:

Gdybyś widział profesjonalnie skalibrowany tv a raczej jaki obraz taki telewizor po kalibracji profesjonalnej generuje w stosunku do obrazu sprzed kalibracji , to również nie powielał byś takich bzdur . Czasami lepiej jest milczeć i być odbieranym jako głupiec niż się odezwać,  i rozwiać wszelkie wątpliwości.  Miej tą sentencję na uwadze zawsze wtedy , gdy będziesz chciał zabrać głos w jakimkolwiek temacie. 

Najgłupsze wydane przeze mnie 1400zł. Zamówiłem kalibrację do domu przed świętami. Gościu przyjechał i tylko się uśmiechnął jak zobaczył serie 94J Sony. Zrobił kalibrację jak dostał zlecenie, ale jak sam pod koniec stwierdził, zmiany wprowadzone są kosmetyczne bo Sony ma bdb fabryczne nastawy.

Także kolego @fluid81 chciałeś błysnąć a zrobiles z siebie buraka bo @River akurat miał rację w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...