Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Marantz PM6006


Stefan Sobieski

Recommended Posts

Chciałbym dokupić kolumny podłogowe do pomieszczenia ok. 22 m2. Niestety w bloku, więc nie mogę słuchać głośno (cokolwiek to znaczy). Słucham głównie klasycznego rocka, okazjonalnie pop i muzyki instrumentalnej (Satriani). Jako że jestem nadal totalnym laikiem mam prośbę o poradę w wyborze sprzętu w budżecie do ok. 4000 PLN. Na razie myślę o

- Dali Oberon 7 (słuchałem dość długo Dali Oberon 3)

- Pylon Audio Sapphire 25

Nie jestem miłośnikiem głębokich i ciężkich basów, chciałbym uniknąć problemów z "dudnieniem". Wyobrażam sobie, że zależy mi na szczegółowości, ze względu na niezależne okoliczności mam nadwrażliwość na niskie dźwięki.

Z góry dzięki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stefan Sobieski napisał:

to przykra sprawa, bo się skłaniałem do Oberon 7...

Zawsze możesz spróbować, ale też nie przepadam za nadmiarem basu. W 17m przerabiałem kilka podłogowych i każde musiałem korygować DSP bo mi dudniło. Możesz spróbować mniejszych kolumn - najmniej u mnie basu miały i świetnie grały - Quadral Platinum M35 - od czasu do czasu są używki. 

Może Oberon 5?

Zawsze 5 bedzue mniej basu miala niż 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Może Oberon 5?

Zawsze 5 bedzue mniej basu miala niż 7

Tak, dzięki za Twoje uwagi. Ciągnie mnie do Oberonów na zasadzie, że znam model z tej rodziny (3), który mi dość podchodzi. Niedawno miałem też okazję słuchać Wharfedale Linton (w sklepie) na wzmacniaczu PM6007 ale wydawało mi się, że dźwięk z nich był zupełnie "nijaki". Wyglądają super, byłyby stabilne, jeszcze w moim zasięgu finansowym, ale się obawiam, że z odsłuchem w warunkach domowych nie byłoby lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stefan Sobieski napisał:

Nie jestem miłośnikiem głębokich i ciężkich basów, chciałbym uniknąć problemów z "dudnieniem".

Dudnienie to nie kolumna, a akustyka pomieszczenia. 

Największe szanse z brakiem tego nieprzyjemnego efektu masz kupując kolumny vintage na dużych nisko tonowych przetwornikach na papierze.

np.

https://allegro.pl/oferta/jbl-l-96-znakomite-klasyki-usa-hi-end-11420265720

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi ten marantz świetnie się zgrywał ze starszą wersją dali Concept 8 ,plus kabelki z dodatkiem srebra in akustik(nie były drogie, akurat te dostał ode mnie w prezencie i jemu a ma bardzo wyczulony słuch ,super spasowały do tego systemu).

https://www.ceneo.pl/51720432;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=146578557&gclid=CjwKCAiAqt-dBhBcEiwATw-ggHVnISHJ1Jjh13WZgaLrrDUYUwf2g1gNWGqsaiUsPxnZtpGlkF1FhhoCOBwQAvD_BwE

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2023 o 11:55, Stefan Sobieski napisał:

Jako poważną okoliczność zakupu podłogówek biorę dwa koty, które ze mną mieszkają i mam nadzieję, że odpowiednio stabilne "słupki" nie będą co chwila wywracane przez tych szaleńców...

Solidne standy i kolumny podstawkowe. Może coś od Focal-a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Koty maja talent do zrzucania kolumn z podstawek...

O tak, siła tych stworów jest niezwykła, moje szczególnie upodobały sobie ogrodnictwo i wywracanie wszystkich doniczek. Skaczą z miejsca na szafkę 2m... Tak że rozważam jedynie dość solidne i stabilne podłogówki.

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Solidne standy i kolumny podstawkowe. Może coś od Focal-a?

Tak, dzięki za trop. Oglądałem także Focale podłogowe i to może być dobry kierunek dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wracam z podsumowaniem tej odsłony mojego pościgu za króliczkiem, dziękując za Wasze komentarze i czas w tym wątku.

Zdecydowałem się na zakup Focal Chora 816.  Nie wiem czy to był obiektywnie optymalny wybór bo miałem porównanie na żywo tylko do Whaefedale Linton.  Jestem na ten moment bardzo zadowolony. Do streamowania jako DACa mam kartę Khadas Tone Board, którą zasila Khadas VIM1 (coś a'la Malina RP4).

Jest dużo lepiej niż z Oberonami 3. Focale  nie męczą przy długim słuchaniu, grają szeroko nawet przy relatywnie cichym odsłuchu. Kolumny wygrzewałem z amplitunerem Marantz NR1510. Po przepięciu na wzmacniacz PM6006 jest oczywiście przepaść.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...