Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

30 minut temu, lysy napisał:

@lukluk71 Możesz również poczytać w testach o B&W które przeprowadzał @Kraft co tam napisałem o modelu 685. Testujący nie słuchał tego modelu podobnie jak Ty, także nie rozumiem skąd wiesz jak brzmią?

Nie, nie słuchałem akurat tego konkretnego modelu B&W.  Za to można o nim sporo przeczytać, więc na starcie każdy tutaj powie że to zupełnie inna szkoła grania.Ba! Ktoś wprawiony nawet słuchać nie będzie musiał, wystarczy że zobaczy konstrukcje tych kolumn , zastosowane technologie i będzie wiedział że te głośniki w żadnym aspekcie nie będą mogły zagrać tak samo -  że to zupełnie dwie różne konstrukcje i różnie zagrają. Słuchałem kilka innych modeli B&W (tych starszych, tych nowszych) więc domyślałem się że 685 to podobna szkoła grania. Wątpię żeby Kef szedł w kierunku kiedykolwiek jakichkolwiek głośników marki BW. Chyba że chcesz tutaj napisać że Twoje 685 grają taka samo jak R3.  UniQ który w dużej mierze jest odpowiedzialny za "Kefowe" wokale, ani brzmieniowo nie będzie podobny do konstrukcji bw, tym bardziej technologicznie. To tak jak dźwięk ze wstęgi, który dość łatwo poznać.  Z Kefem jest podobnie, mają swój rozpoznawalny styl. Hmm...  Wiec Wątpię w podobieństwo z BW.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Nie brakuje Wam otwarcia góry, blasku w Kef R3. Nie jest trochę matowo ? 

Też tak odebrałem R3. Wziąłem je na sparing z Audiovector QR3 (te drugie za sugestią salonu - zamiast Monitor Audio Silver 100 6G). Mając w domu jaśniejsze i żywe kolumny (Silver 500), odebrałem R3 jako gęste, ciepłe, spokojne, relaksujące: „zadymiony nocny pub”. Jakbym miał sprowadzić tę prezentację do jakiegoś kształtu to byłby to kształt gruszki: dużo od pasa w dół a mniej i delikatniej powyżej. Myślę, że jeżeli ktoś lubi popularne Pylony serii Diamond, to polubi też R3. Raczej nie jest to moja prezentacja choć może się podobać (póki co - może do niej dojrzeję) ponieważ cenię sobie żywiołowość, dźwięczność, lekkość, z domieszką neurotyczności;) Z tamtych dwóch wybrałbym QR3 choć były tak pieruńsko rozdzielcze i szybkie, że nie wiem czy przy dłuższych odsłuchach nie męczące. Słuchałem 20 minut w dobrze zaaranżowanym pomieszczeniu 16-18m2.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysy napisał:

I uważasz, że tj. ładny wokal?

Miałem podobny styl wokali w moich B&W 685 i było to okropne, choć z początku wydawało się fajne.

Nie to miałem na myśli - ja bardzo nie Kubie kolumn B&W ze względu na syczace, świszczące i natarczywe wysokie tony. Mi bardziej chodziło o szczegółowość r3 i detal. Ale jest on kompletnie nie nachalny w odróżnieniu od B&W czy takich elaców jet ze wstęga, które ostatnio tez miałem przez kilka tygodni w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukluk71 napisał:

Jeśli miałeś, to jakiś zły dzień na odsłuchy :) ja mam zupełnie inne odczucia, dla mnie średnica i wokal w APC3 była bardziej wycofana od tej z R3 bardziej "przekłamana"  mniej naturalna, mniej namacalna- co w ciula w R3 mi odpowiada. Tyle, to są moje odczucia. Ja bardzo dużą uwagę zwracam na średnie, wokale, dlatego między innymi nie zostawiłem MA gold 100 i Elaca Vela 403 które góra zagrały lepiej, ale średnicą/wokale (DLA MNIE) nie tak dobrze jak R3. A czy dla kogoś to lepsze gorsze? Nie mnie to oceniać.  ;)  Ostatnio jak rozmawialiśmy to czytałem że nie miałeś R3 a mocno się zastanawiasz nad odsłuchem (pomyliłem Cię z kimś? jesli tak to sorry)  - więc tym też się sugeruje. Skąd to ciśnienie ? Jesteś w wątku KEFa i co chcesz udowodnić, że @mateolo2popełnił błąd kupując R3 bo mógł kupić APC3 zamiast R3 ? ;) nie kumam.

  

O matko, Ty naprawdę ciężko coś kumasz widzę o czym człowiek pisze. 🙄

Testowałem APC3 i R3 równocześnie, przez kilka dni.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że R3 to złe kolumny, wręcz przeciwnie, ciężko było mi się zdecydować i napisałem, że w niektórych aspektach było lepiej, w zależności od utworu.

Po drugie, testy przeprowadzałem po korekcji RP. Tutaj RP wycofał zbyt przeciągnięte do przodu wokale R3, a lekko wyprowadził do przodu w APC3. I tutaj wygrały wokale na APC3. Barwą, ciepłem, mniej "techniczną" naleciałością (być może aluminium w R3).
Poza tym może też czas zrewidować sobie pojęcie, że pod pojęciem "dobry wokal" niekoniecznie kryć się musi to, że ma się odczucie, że piosenkarka stoi i śpiewa mi nad uchem, bo tu jest wiele czynników, a nie tylko to, że jest nienaturalnie wysunięty wokal do przodu.

Po trzecie. ZADAŁEŚ PYTANIE:
 

Dnia 26.01.2023 o 15:06, lukluk71 napisał:

Teraz nowe R3 to koszt 5k pln. Weź pokaż mi teraz komercyjne kolumny za 5k pln na poziomie R3.



Więc dostałeś odpowiedź, że np APC3 czy jakieś Bowersy. I się oczywiście zaczęła klasyka w Twoim wykonaniu i pisanie jak to oczywiście "najlepsze kolumny na świecie", czyli R3 zjadły te, zjadły tamte, nie maja podejścia, bo TY TESTOWAŁEŚ.
Kiedy piszę, że ja też testowałem, to zarzucasz, że ja nie miałem R3, potem, że miałem zły dzień mimo, że testowałem je dobrych kilka dni. Obłęd. 🙄
Podobnie było pod tematem Lyngdorfa, jak ktoś opisał swoje wrażenia niekoniecznie zgodne z tym, co Ty uważasz. Awantura, ciśnięcie się na maksa.

Po czwarte:
 

8 godzin temu, lukluk71 napisał:

 Jesteś w wątku KEFa i co chcesz udowodnić, że @mateolo2popełnił błąd kupując R3 bo mógł kupić APC3 zamiast R3 ? ;) nie kumam.

Jakie udowodnić @mateolo2, skoro ja nawet słowa do Niego nie napisałem, że źle wybrał, że źle zrobił czy cokolwiek z takiej kwestii. Bardzo dobrze zrobił, bo jak pisałem, a Ty zauważasz tylko to co chcesz, to są bardzo dobre kolumny.
Kolejny obłęd i zaciąganie mnie w jakieś kwestie totalnie nie związane z tym, o czym piszę.

Jedne z czym się tu z Tobą obecnie zgadzam to z tym, że faktycznie - NIE KUMASZ.

Zapytałeś o kolumny w cenie 5k, dostałeś odpowiedź. Miałem R3 i miałem APC3. Były w tym momencie na podobnym poziomie cenowym. Wybrałem APC3, a Ty próbujesz mi udowodnić, że miałem zły dzień, albo co bardziej absurdalne, próbujesz mi wmówić, że nie miałem R3 u siebie w domu. Dobrze, przystańmy na tym. Mam widocznie schizofrenię, a pudełka na fotach i kolumny na standach to sobie w Photoshopie dorysowałem.

8 godzin temu, Adi777 napisał:

@lukluk71 Idź w to. Sprzedasz R3 i kupisz Reference 1 😄

No chyba raczej nie, bo bylby uszczuplony o 20k zl. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @lukluk71, mam jakieś dziwne wrażenie, że czujesz nieodpartą potrzebę udowodnienia sobie i całemu światu, że wybrałeś najlepsze kolumny w danym budżecie. Nie słuchałem tych kefów, znam jedynie R300 i jedyne co mogę powiedzieć, to to, że zapewne, podobnie jak w innych dziedzinach życia, jeden wybierze Twoje kolumny a kto inny Bowersy czy APC 3. Tak poza tym w budżecie podobnym do Twojego znajdzie się jeszcze masę kolumn, które ktoś inny uzna za "lepsze". Jak wspomniał @zolt mogą to być właśnie APC3, czy wymienine w tym watku audiovectory qr1, masz jeszcze focale aria 906, dynaudio emity 20, kefy ls50 meta, z mniejszych monitów - dali menuety, atc scm7 i zapewne całą masę innych kolumn.

A tak na marginesie. Nie czujesz się trochę oszukany przez dystrybutora kefów, który na początku sprzedaży wyceniał je na ponad 8k a teraz zjechał z ceną do 5? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Już wiem dlaczego tak dużo osób ucieka z tego forum. Normalnie audiofilskie alfaomegi które lubią wkładać jakieś wymyślone historie i udowadnianie czegoś co nie miało miejsca. @zoltile razy jeszcze powtórzysz że czegoś nie zrozumiałem i że się pomyliłem ? @seba3002oszukany... skąd Ty człowieku wiesz za ile Kefy kupiłem ? Z pewnością nie trafiłeś cena. No uwielbiam te internetowe zaglądanie na forach w cudze portfele ;)

Jak Ty kupujesz pralkę i za dwa lata ona kosztuje 30% mniej to też jesteś oszukany, czy Twoje pranie jakoś wtedy jest mniej wyprane ? ;)

Na tyle ile mi się tu na początku chciało siedzieć, bo można było wymienić się info, opisywać swoje wrażenia z odsłuchów, to teraz czas kończyć, bo się widzę zaczyna mocna rywalizacja. Bo widzę że działa to jak na każdym takim forum, grupka stałych  bywalców i kółko adoracyjne wzajemnego lizania sobie jajek. Niech będzie KEFY są słabe, a APC3 mają najlepszy wokal na świecie, a mnie producent oszukał bo robi wyprzedaże przed premierą nowego modelu.  😆

@zoltjakbym chciał to bym zostawił sobie APC3, czy jakieś inne odsłuchiwane z ostatnich poszukiwań. Nie lubię się chwalić...  ale u mnie budżet na to pozwala. Wyluzuj, jeśli wybrałeś kolumny pod siebie konkretnie, nie musisz rywalizować, udowadniając to w wątkach innych firm ;)

 

FORUMOWICZE opisałem tylko swoje wrażenia, nikogo do niczego nie zmuszam, nikomu nic nie chce udowodnić, niczego nie żałuję, nie czuje się oszukany, nie jest mi smutno. Przecież to sprzęt dobierałem pod siebie, a dobierałem dość intensywnie, a nie pod kogoś, czy po to żeby tutaj się przepychać z niektórymi  ;)

Czekam na test kolegi, bo to ciekawe  i out;) 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba3002 napisał:

czy wymienine w tym watku audiovectory qr1

Dzięki… właśnie mi uświadomiłeś, że te Audiovectory, które słuchałem z KEF-ami noszą oznaczenie QR1 (podstawkowe) a nie jak napisałem QR3. QR3-ki słuchałem podczas porównań z PA Diamond 28 dawno temu w tej samej salce (kontrast wrażeń podobny).

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2023 o 11:14, lukluk71 napisał:

Przeważnie taką praktyke robią pozytywne opinie. A tam dużo było negatywnych. Ale ludzie posiadający te kolumny, później prostowali negatywy.

 

Działa to w dwie strony :)

Uwierz :)

Widzisz @mateolo2 jaki fajny temat zapodałeś ? :) A chciałeś sobie iść :P

Cos Ty fajnie jest :)

Piotrek

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukluk71 napisał:

 

@zoltjakbym chciał to bym zostawił sobie APC3, czy jakieś inne odsłuchiwane z ostatnich poszukiwań. Nie lubię się chwalić...  ale u mnie budżet na to pozwala. Wyluzuj, jeśli wybrałeś kolumny pod siebie konkretnie, nie musisz rywalizować, udowadniając to w wątkach innych firm ;)

U mnie tez budżet pozwala i 5k zl nie bylo gorna granica, bo i bralem pod uwage rowniez chociazby APC5 i APC8  jak posledzisz watki, ale nie o tym dyskusja. 😅

Pytanie kto tu ma wyluzowac i kto tu rywalizuje ciagle z tymi KEFami. ;)

 Przeciez to Ty sam zadales pytanie o kolumny w okolicy 5k zl zaczynajac ten caly watek o tym, a teraz cos wypisujesz, ze jak to pod tematem Kefow pisza o innych kolumnach. 😅😅 😅😅

Specyficzny gosc z Ciebie. ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zolt napisał:

U mnie tez budżet pozwala i 5k zl nie bylo gorna granica, bo i bralem pod uwage rowniez chociazby APC5 i APC8  jak posledzisz watki, ale nie o tym dyskusja. 😅

Pytanie kto tu ma wyluzowac i kto tu rywalizuje ciagle z tymi KEFami. ;)

 Przeciez to Ty sam zadales pytanie o kolumny w okolicy 5k zl zaczynajac ten caly watek o tym, a teraz cos wypisujesz, ze jak to pod tematem Kefow pisza o innych kolumnach. 😅😅 😅😅

Specyficzny gosc z Ciebie. ;)

 

Masz problem że w wątku o Kefach, pisze o Kefach ? :D
O przepraszam, że podobają mi się R3 i o tym tutaj piszę, przepraszam że napisałem w wątku KEFA że APC mi się nie podobają, no nie chciałem nikogo urazić uczuć. Następnym razem jak wypożyczę kolumny i mi się nie spodobają, to będę pisał jak to cudownie mi się słuchało sprzęt który nie podszedł, żeby nie urazić innych użytkowników, którzy aktywują się w wątkach marek sprzętu którego nie wybrali :) 

@zoltchyba za dużo internetu. Czas odpocząć i zaprzestać zabawy tworzenia portretów psychologicznych ludzi których nie znasz. Chyba że Ty forum pomyliłeś. Bo to nie miejsce na ocenianie obcych dla Ciebie użytkowników - dla Twojej wiedzy, to forum audio, więc te swoje analizy osobowości zostaw dla siebie, specyficznych to może szukaj gdzieś w swoim towarzystwie, a tu jak chcesz to rozmawiaj nt. sprzętu.

Ile jeszcze razy chcesz tutaj powiedzieć że APC3 są lepsze ? :D 
Nie ma wątku apc? nie rozumiem.  Daj człowieku porozmawiać już KEF'ach, daj się wypowiedzieć autorowi. Będziemy chcieli rozmawiać o APC3 wpadniemy do Ciebie na wątek :] 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Ja bym odpuścił. Po pierwsze, ich jest dwu, a Ty jeden. Po drugie, już Ci wytłumaczyli, że lepiej od Ciebie wiedzą, jakie kolumny wypożyczałeś i jak grały u Ciebie w domu. ;)

Cos w tym jest.

Tym bardziej, ze ja sie nie kloce nawet o to, ze APC3 sa w ogole lepsze. Sa inne. Doceniam tez mocno R3, bo tez mi sie podobaly, a w niektorych utworach nawet lepiej. Ale ostatecznie wybralem APC3. Kiedys na pewno je zmienie, moze na jakiegos KEFa. Kto wie. ;)

Ale jezeli ktos mi wmawia, ze nie sluchalem R3 i sobie wypisuje tu cos, ze nie mialem ich u siebie, potem, ze mialem zly dzien i inne insynuacje to cos jest nie tak. ;) i to raczej nie ze mna. 😁

Ale co mialem napisac, to napisalem, wiec zgodnie z tym co piszesz nie brne, bo nie ma to wiekszego sensu. 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukluk71 napisał:

Następnym razem jak wypożyczę kolumny i mi się nie spodobają, to będę pisał jak to cudownie mi się słuchało sprzęt który nie podszedł, żeby nie urazić innych użytkowników,  

Ale tu bardzo często tak to wygląda .

Jednak nie by nie urazić ,tylko szybko sprzedać 😂.

Masakra Panowie 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...