Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

30 minut temu, Tomasz S. napisał:

Po tygodniu to nie kolumny zmienią brzmienie, tylko Ty się przyzwyczaisz.

Nie wiem czy to ważne ale nie mogę się z tym zgodzić. Pamiętam paczki PMC demo i nówki. Różnica była oczywista. Ale nie przy każdych paczkach to słyszałem. Takie tam moje doświadczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem czy to ważne ale nie mogę się z tym zgodzić. Pamiętam paczki PMC demo i nówki. Różnica była oczywista. Ale nie przy każdych paczkach to słyszałem. Takie tam moje doświadczenia...

R podobno lubią się "grzać" dłużej. Aluminiowe membrany, UniQ. 

Ja kupowałem używane, ale dość mało używane i też miałem wrażenie że dopiero po jakimś czasie się otworzyły ... 

 

Taka ciekawostka, ja kupowałem  używane za cenę teraz nowych. Wtedy R3 chodziły w salonach po 8-9k PLN ;) 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

Pewnie gato wylądują na olx. Tylko csiiii...

Bo dozywocie mają. 😏

Max 200 IMO 

Jeśli Gato odpadną to prawdopodobnie idą do mojego kumpla, który bardzo o nich marzy :) A jak się rozmyśli to pewnie na olx, albo ktoś z Was może będzie chętny. Są nowiutkie praktycznie. Świeżo zarejestrowana gwaranacja u producenta itd. Komplet sklepowy :) wiec jakby ktoś był chętny to zapraszam na priv. 
 

Ale to na spokojnie na razie, bo to może r3 wrócą do sklepu a gato zostaną. Strasznie dużo przerobiłem w tym roku kolumn różnych, wzmakow itd chciałbym już wreszcie zostać z jakimś systemem na dluzej chociaż ten rok 🤣 Bo te ciagle zmienianie jest z jednej strony fajne, edukujace, ekscytujące, ale potrafi tez zmęczyć. Plus sprawia, ze wpadam w pułapkę słuchania sprzętu, a nie muzyki

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja odpuściłem zabawe w gonienie króliczka (na razie, bo wiadomo). Ale kasę na zmiane audio, właśnie przepuściłem na TV OLEDA i mam święty spokój - ta decyzja rozwiązała moje wszystkie wątpliwości, bo już nie mam budżetu na zmiany w audio 😅

Kto śledził moje wątki, wie że troszkę czasu spędziłem na szukaniu "idealnych" podstawek. w cenie 10-12k pln. ale skończyło się tym że niczego nie kupiłem, stwierdziłem że od stycznia 2023 będę szukał podłogówek, i całe szczęście szukania nie ma, a jest TV :D

bo prawda taka, że dobrze mi jest z R3 + Lyngdorfem...  Ale jestem osobą która słucha muzyki!!  a nie kabli, choć był moment że już na kable się nakręcałem :D  To co teraz mam to sprzęt marzenie, jeszcze niedawno temu słuchałem muzyki na dużo tańszym sprzęcie i też mnie to cieszyło, teraz sprzęt rynkowo warty prawie 20 kafli (szaleństwo) bo w momencie kupowania R3 były one po 4-8-9k pln i nigdy bym wcześniej nie pomyślał że aż tyle kasiory pójdzie w sprzęt żeby sobie posłuchać muyzki. Żeby teraz przeskoczyć to co mam, musiałbym chyba szukać sprzętu 2x droższego niż ten co u mnie gra - a nie widzi mi się pakowanie w sprzęt audio aż takiej kasiory, gdzie nie mam pewności że później dalej będę czegoś szukał.  I to szuuuukanie, przekładanie, spędza się kupe czasu na wypożyczeniach, przepinaniach, szukaniu złotego środka którego nigdy nie będzie. Bezsensu.  SŁUCHAJCIE MUZYKI. albo zmieniajcie sprzęt (branża audio się ucieszy). 

Pozdrówka. 

Daj znać jak wrażenia z R3 :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

I to szuuuukanie, przekładanie, spędza się kupe czasu na wypożyczeniach, przepinaniach, szukaniu złotego środka którego nigdy nie będzie. Bezsensu.  SŁUCHAJCIE MUZYKI. albo zmieniajcie sprzęt (branża audio się ucieszy). 

Pozdrówka. 

Nie wiadomo, czy nigdy nie będzie ;)

Ze słuchaniem muzyki się oczywiście zgadzam. Zawsze będę słuchał, i zawsze będzie mi to sprawiało niezmierzoną przyjemność - jak niekończący się orgazm 🤭😁 Nieważne na jakim sprzęcie. Czy to jest telefon, Edifiery, Hifimany, czy będzie w salce kinowej i stereo w salonie - mimo wszystko mam nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później.

Pozdro 🙂

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2023 o 12:29, kaczadupa napisał:

Pamiętam paczki PMC demo i nówki. Różnica była oczywista.

Różnica mogła wynikać nie z powodu "wygrzania" lub nie, ale z tego, że te same kolumny tego samego producenta grały po prostu trochę inaczej.

Nie bez przyczyny po zakończeniu produkcji kolumn, paruje je się tak, aby jedna kolumna nie odbiegała zbytnio dźwiękiem od drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mateolo2 napisał:

 A co to daje?

Miałem swego czasu kefy ls50 (wiem, to nie R3😉) zarejestrowane przez poprzedniego właściciela. Nie wiem co to daje ale domyślam się, że wydłuża to gwarancję. Wiele firm stosuje taką metodę - PMC wydłuża okres gwarancyjny po zarejestrowaniu ich kolumn do 25 lat! ATC zdaję się do sześciu. Audio physic, po rejestracji na ich stronie, wydłuża gwarancję na nowe classiki do 10 lat, wysyłając do klienta pocztą list z potwierdzeniem. 

Może to co pisze Dedal jest lekko żartobliwe 😉, ale jeśli nie daj Bóg coś złego będzie działo się z lakierem, zawsze możesz pisać do firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Dodatkowe 3 lata gwarancji. Google nie boli. Pozdr. 

No właśnie rozmawiałem z firmą, która mi sprzedała moje r3 i powiedzieli, ze kiedyś było tak, ze trzeba było rejestrować, żeby mieć te 3 dodatkowe lata (tak tez było z moimi r300). OBECNIE masz 5 lat od razu. 
 

znalazłem link: https://uk.kef.com/pages/mykef-product-registration

 

W sumie nic to jak się okazuje nie daje oprócz lepszego „wsparcia” w razie problemów i informacji o nowych produktach :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...