Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yaqin MS-30L warto odsłuchać ?


Recommended Posts

10 godzin temu, Józef Herczek napisał:

Opisz czego Ci brakuje w obecnym zestawie no i budżet - będzie łatwiej doradzić. 

Ja dobierałem wzmacniacz do kolumn więc nie wiem jak gra z innymi ale do odsłuchu wpisz na listę MA Silver 500. Zgrywają się z jankiem bardzo dobrze.

Były robione jakieś modyfikacje w janku czy fabryczny?

Budżet do 10000 zł. Yaqin fabryczny. Tylko lampy zmieniłam na lepsze. A e obecnym zestawieniu brakuje mi pięknej średnicy. Zdaję sobie sprawę, że Polk Audio jej nie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2023 o 16:41, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Moi drodzy przyszedł czas na zmianę kolumn w zestawie z wzmacniaczem lampowym Yaqin MS-30L.

Na razie gra on z Polk Audio Signature S50e. 

Będę wdzięczna za propozycje modeli kolumn  do odsłuchu.

Pozdrawiam

Jak metraż? Jak ustawione kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać te wszystkie popularne propozycje typu Diamond 25 lub 28 bo metry pozwalają, Audio Physisc Clasic 8, może KEF z serii R np R5 czy R7. Ewentualnie coś z manufaktur, ale tu już nie mam doświadczeń. Miałem Polk 55SE w domu kilka dni tak ze 3 lata temu, masz rację, że ze średnicą to u nich tak sobie, to raczej amerykańskie granie, ja te kolumny widzę raczej w kinie a nie w stereo. Dobrze, że myślisz o zmianie kolumn, bo wzmacniacz co jak co, ale za prezentację średnicy jest chwalony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Ale 25 tysi za jedną kolumnę ?

Cena podana jest za zestaw, nie za sztukę.

Pytałaś o piękną średnicę, podałem ci ją na tacy. 

Cała reszta to marzenia ściętej głowy w porównaniu do tego co masz linku.

Nic nie poradzę, że życie jest takie okrutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kiki2010 napisał:

Cena podana jest za zestaw, nie za sztukę.

Pytałaś o piękną średnicę, podałem ci ją na tacy. 

Cała reszta to marzenia ściętej głowy w porównaniu do tego co masz linku.

Nic nie poradzę, że życie jest takie okrutne.

Dziękuję serdecznie za konkretną propozycję. Nie wiem czy do wzmacniacza za niecałe 4000 zł w tej chwili ma to większy sens. Ale z całą pewnością jest to asumpt do głębokiego namysłu nad przebudową mojego systemu audio. W końcu od kolumn powinno się zacząć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami Twojego wzmacniacza. Rozumiem, że obecny wybór kolumn jest przyszłościowy, pomyślisz o lepszym wzmacniaczu.

Proponuję odsłuchy Kef R7, koniecznie Pylon Audio Diamond 25, mamy teraz w świetnej cenie Opera Seconda SE. Natomiast może się okazać, że najlepszą opcją będą monitory Buchardt S400 mk2. Pomimo, że jest to konstrukcja podstawkowe, w Twoim pomieszczeniu może być rozwiązaniem idealnym.

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami Twojego wzmacniacza. Rozumiem, że obecny wybór kolumn jest przyszłościowy, pomyślisz o lepszym wzmacniaczu.

Proponuję odsłuchy Kef R7, koniecznie Pylon Audio Diamond 25, mamy teraz w świetnej cenie Opera Seconda SE. Natomiast może się okazać, że najlepszą opcją będą monitory Buchardt S400 mk2. Pomimo, że jest to konstrukcja podstawkowe, w Twoim pomieszczeniu może być rozwiązaniem idealnym.

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne wyceny.

A jakie to ograniczenia ? Myślę poważnie o modyfikacji (tuningu) wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...