Skocz do zawartości

Impuls Audio Norte - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

Ostatnio mam okazję słuchać kolejnych kolumn cenionej przeze mnie poznańskiej manufaktury Impuls Audio. Po dwóch konstrukcjach podłogowych, tym razem podstawkowego modelu Norte.

IA00.jpg.f720cb9864d274d274ee6c86de1e2789.jpg

Kolumny wyróżniają się nietypowymi proporcjami - są wąskie, ale bardzo głębokie. Zawierają też ciekawy zestaw przetworników - nisko-średniotonowy Satori od SB Acoustics oraz nietani wysokotonowiec SEAS-a z linii Excel. "Papirusowe"Satori zdążyłem już dobrze poznać i wiem, że są świetne. Excela (chyba) jeszcze nie słyszałem. Słyszałem za to, że to również bardzo dobre przetworniki. Czas najwyższy się przekonać.

IA02.jpg.1e5949063a5abdecefa2c39e488db355.jpgIA01.jpg.43037202a9fede217bffab05dd6e154c.jpgIA03.jpg.5e05f270c8dc8f539b570013af0d8ade.jpgIA04.jpg.1b04378ba57a2112e4392d910a8f695e.jpg

CDN

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent bardzo chętnie wysyła swoje egz. demo, do tego sympatyczny. Niestety z jakiegoś powodu (myślę, że brak odpowiedniego wzmocnienia na krajowych forach i głównie pomysłu na siebie - np. wyróżniający się wygląd paczek i profesjonalnie zrobione  sesje zdjęciowe)  nie zdobył popularności jaką ma konkurencja od YB Audio.

Kraft, w Tobie nadzieja. Z fotami się nie postarałeś a monitorki przecież  całkiem całkiem. Chociaż ocznie do poziomu  YB Audio jeszcze bardzo daleko. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kaczadupa napisał:

Niestety z jakiegoś powodu (myślę, że brak odpowiedniego wzmocnienia na krajowych forach i głównie pomysłu na siebie - np. wyróżniający się wygląd paczek i profesjonalnie zrobione  sesje zdjęciowe)  nie zdobył popularności jaką ma konkurencja od YB Audio.

Po przesłuchaniu trzech ich pączek powiem, że to wielka szkoda. Moim zdaniem panowie potrafią. Może faktycznie trochę brak im wizji promocji i rozwoju firmy, ale na pewno nie brak im pomysłów na dobre brzmienia. 

PS Sesje zdjęciowe mają całkiem niezłe na stronie. To nie to. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

pomysłów na dobre brzmienia. 

Pomysł widać nie do końca trafiony. Zobacz na fejsa YB Audio i Impuls Audio. Ja odnoszę wrażenie, że Impuls Audio już dawno jest w śpiączce... 

Ten sam problem z przebiciem (brakiem pomysłu) na rynku ma też AkustyK. Chociaż tu ostatnio coś się zmienia bo najbardziej opiniotwórczy forumowicze na AS zaczynają wklejać w wątkach najbardziej uznanych zachodnich producentów np. ATC zdjęcia paczek AkustyK-a i odpowiednio promować. I to działa.  Sam dzięki temu zainteresowałem się produktami AkustyKa. Niestety wchodzę na stronę tego producenta i ten sam efekt wizualny co u Impuls Audio. No w ten sposób rynku się nie zawojuje. Kraft, tu też chodzi o bryłę i wykończenie paczek. 

 

5 minut temu, Kraft napisał:

Faktycznie. No

No to się popraw. Masz talent plastyczny i odpowiednie narzędzia. Działaj :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Pomysł widać nie do końca trafiony.

Dla mnie trafiony/zatopiony. Ich Laguny były najfajniejszymi kolumnami, jakie u siebie miałem. Zrobiłem błąd, że ich nie kupiłem. 

A jak już jesteśmy przy porównaniu Impulsa z YB, to tak się złożyło, że miałem na testach kolumny z obu manufaktur i oparte na tych samych przetwornikach. Moim zdaniem te Impulsa były lepiej zestrojone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Producent bardzo chętnie wysyła swoje egz. demo, do tego sympatyczny.

Potwierdzam. Rozważałem kiedyś wypożyczenie i ku swemu zaskoczeniu usłyszałem wtedy, że kaucja to tylko 30% ceny kolumn. Brawo za takie podejście! :)

Zniechęciła mnie jednak recenzja Wojtka ( @lpomis ), któremu nie przypadły do gustu. Ciekawe, czy z Regą zagrałyby lepiej. 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Chociaż ocznie do poziomu  YB Audio jeszcze bardzo daleko. 

YB też miewają ładniejsze i brzydsze paczki. Wizualnie, M1 Classic to nie był szał. Inne modele YB dużo ciekawsze z wyglądu (kształt i kolory fornirów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Fornir to sobie można zamówić jaki się chce. To przewaga manufaktur. 

Tak i nie, bo w praktyce po zakupie okazuje się, że wyszło trochę inaczej niż w wersji demo, co może, ale nie musi się podobać.  Poza tym, za forniry spoza podstawowej palety trzeba czasem znacząco dopłacić. Kwestia indywidualnej oceny, czy warto. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafał S napisał:

Tak i nie, bo w praktyce po zakupie okazuje się, że wyszło trochę inaczej niż w wersji demo, co może, ale nie musi się podobać.  Poza tym, za forniry spoza podstawowej palety trzeba czasem znacząco dopłacić. Kwestia indywidualnej oceny, czy warto. :)

Dostęp do fornirów zasadniczo wszyscy mają taki sam. Nie można mówić, że któraś manufaktura ma to przewagę nad inną. 

5 minut temu, kaczadupa napisał:

BR z przodu w Norte uroku im nie dodaje. 

Cholibka, myślałem, że najważniejsze jest brzmienie, a tu tyle postów z estetycznym kręceniem nosem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Dostęp do fornirów zasadniczo wszyscy mają taki sam. Nie można mówić, że któraś manufaktura ma to przewagę nad inną. 

Kraft, tylko jedni je stosują i cały czas rozwijają estetykę swoich produktów a reszta jedyne co robi to twierdzi, że też takie coś mogą zrobić. A wymyśl coś sam i pokaż, że zrobiłeś a nie - ja zrobię takie same jak YB Audio.

Ja też zrobię ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Dostęp do fornirów zasadniczo wszyscy mają taki sam. Nie można mówić, że któraś manufaktura ma to przewagę nad inną. 

Nie widzę związku z tym, co napisałem wcześniej. Odniosłem się do tego, jak to wygląda z perspektywy nabywcy (wiem, bo nim byłem). Nie wiem, jak jest z punktu widzenia manufaktur. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Kraft, tylko jedni je stosują i cały czas rozwijają estetykę swoich produktów a reszta jedyne co robi to twierdzi, że też takie coś mogą zrobić.

Ok. Dla mnie jednak nie byłby to aspekt rozstrzygający o wyborze. Mi się podoba jasny dąb i takie kolumny mogę sobie zamówić tak w YB, jak i w Impulsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...