Skocz do zawartości

Kolumny do Musical fidelity M3SI


Gaara Mat

Recommended Posts

Witam ponownie 🙂

 

No i stało się. Pochodziłem na odsłuchy, posłuchałem i wczoraj został zamówiony Musical Fidelity M3si. Cały czas celowałem między monitory Dynaudio Emit20 a Triangle Esprit comete EZ, jednak w salonie zaproponowano mi kolumny podłogowe (Kef q750) w bardzo dobrej cenie. To połączenie nawet fajnie brzmiało. Bardzo prosiłbym o opinie odnośnie monitorów i podłogówek. W grze zostają:

 

- Dynaudio Emit20

 

- Triangle Esprit Comete EZ (zrobiły na mnie wrażenie)

 

- Kef Q750

 

Nie słuchałem jeszcze, ale rzuciły mi się w oczy Dali oberon 5 i 7. Bardzo prosiłbym o opinie w/w kolumn no i oczywiście jak są jakieś ciekawe propozycje do 4000PLN za parę bardzo miłe widziane

 

P.S. często można się spotkać z opinią, że poza dodatkową funkcjonalnością i większą mocą M3si układowo jest bliźniaczy w stosunku do M2SI. Nie mogę się z taką opinią zgodzić. Słuchałem obu i w przypadku M3SI już po kilku minutach miałem wrażenie, że M3SI pozwala hmmm jakby to nazwać... bardziej obcować z muzyką ma wyciągnięcie ręki i wydaje mi się, że generuje większą scenę. M2SI grał tak jakby bardziej wycofany. Miałem takie odczucia jakbym siedział w w10-15 rzędzie. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Możesz dołączyć do tej listy głośniki od Indiana Line Tesi 661 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-661.html

Kolumny, które potrafią naprawdę dobrze zagrać! Uzyskasz ciepłe i zrównoważone granie, te głośniki lubią mocniejsze wzmacniacze.

Zapraszamy Cię na prezentację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle do tego szalonego Musicala? Jak długo słuchałeś takiego połączenia? Musisz do niego raczej ostrożnie dobierać kolumny. Unikałbym tych mocniej rozjaśnionych i z wypchanym górnym środkiem. To jest totalnie inne granie niż np. M2si - tu się zgodzę. Ale nie zgodzę się, żeby M2si oddalał przekaz. U mnie on pokazywał dość blisko pierwszy plan. M3si z kolei jest dla mnie totalnie pokręcony i ciężko mi coś doradzić. Prędzej czy później wszystko co z nim słuchałem męczyło mnie niemiłosiernie. Wypożyczaj, słuchaj u siebie, sprawdzaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Comete Esprit EZ to już nie tak wyczynowe wysokie tony jak w starych wersjach, które też mają swoich zagorzałych zwolenników i mówią że w najnowszej serii brakuje im mocno wyraźnej góry. Ogólnie góra jest dalej podbita względem średnicy, ale delikatnie. Dodatkowo firmowy tweeter Triangla kopułka tytanową w falowodzie, dalej sprawia że wysokie tony są błyszczące i bardzo dobrze przekazują wszelkie detale z góry pasma. Jest jeszcze wersja 40th na czterdziestolecie, z kopułką magnezową, która zapewnia jeszcze wyższą czystość z zachowaniem gładkości grania i polepszeniem przestrzeni zwłaszcza pod kątem jej napowietrzenia i lokowania w niej mikrodetali. Moim zdaniem oba modele dobrze łączą się ze wzmacniaczami Musical Fidelity, granie jest angażujące, ale odpowiednio wyważone, że nie męczy przy dłuższych odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2023 o 15:16, Gaara Mat napisał:

Witam ponownie 🙂

 

No i stało się. Pochodziłem na odsłuchy, posłuchałem i wczoraj został zamówiony Musical Fidelity M3si. Cały czas celowałem między monitory Dynaudio Emit20 a Triangle Esprit comete EZ, jednak w salonie zaproponowano mi kolumny podłogowe (Kef q750) w bardzo dobrej cenie. To połączenie nawet fajnie brzmiało. Bardzo prosiłbym o opinie odnośnie monitorów i podłogówek. W grze zostają:

 

- Dynaudio Emit20

 

- Triangle Esprit Comete EZ (zrobiły na mnie wrażenie)

 

- Kef Q750

 

Nie słuchałem jeszcze, ale rzuciły mi się w oczy Dali oberon 5 i 7. Bardzo prosiłbym o opinie w/w kolumn no i oczywiście jak są jakieś ciekawe propozycje do 4000PLN za parę bardzo miłe widziane

 

P.S. często można się spotkać z opinią, że poza dodatkową funkcjonalnością i większą mocą M3si układowo jest bliźniaczy w stosunku do M2SI. Nie mogę się z taką opinią zgodzić. Słuchałem obu i w przypadku M3SI już po kilku minutach miałem wrażenie, że M3SI pozwala hmmm jakby to nazwać... bardziej obcować z muzyką ma wyciągnięcie ręki i wydaje mi się, że generuje większą scenę. M2SI grał tak jakby bardziej wycofany. Miałem takie odczucia jakbym siedział w w10-15 rzędzie. 🙂

Zobacz i posłuchaj audio monitor 300 albo fyne audio (ale te już drożej wyceniane). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo jestem ciekaw Twoich testów. U mnie M3Si gra z Wharfedale Linton już 2 lata ale zbieram się od jakiegoś czasu żeby jednak spróbować innych kolumn.

Koniecznie będę chciał posłuchać Triangle Borea BR-08 bo z dwóch źródeł mam opinie że to dobre zestawienie z tym wzmacniaczem. U mnie metraż spory (30m+) więc pewnie potrzebuję czegoś większego niż Ty ale każda opinia będzie cenna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spodobały Ci się Esprit Comete EZ to możesz jeszcze spróbować Cabasse Minorca MC40, a z podłogówek jeszcze może warto by rozważyć Acoustic Energy AE120, które może nie budzą respektu wielkością, ale potrafią wykreować bardzo fajną scenę. Bas będzie nieco krótszy i bardziej punktowy, ale może to być ciekawa alternatywa dla podstawkowców, a widzę że też rozważasz taką opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 godzin temu, Gaara Mat napisał:

Witam ponownie :)

 

został "prosty" wybór:

Tannoy Xt6f

Triangle esprit comete EZ

 

co począć:>?

Jeśli zawęziłeś do dwóch, to teraz zrób swoją playlistę i na odsłuchy. Pewno się stanie się tak, że po odsłuchaniu i tak kupisz inne :). Pochwał się jak już dokonasz wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch teraz to podstawa. Chociaż po wykonaniu pewnie kilku telefonów może się okazać, że na polu bitwy zostaną tylko Triangle, bo Tannoy już od ponad roku nie ma na rynku, więc jedynie jak ktoś ma jakąś ekspozycję, albo większe zapasy będzie mógł pomóc. Swoją drogą świetne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Odsłuch teraz to podstawa. Chociaż po wykonaniu pewnie kilku telefonów może się okazać, że na polu bitwy zostaną tylko Triangle, bo Tannoy już od ponad roku nie ma na rynku, więc jedynie jak ktoś ma jakąś ekspozycję, albo większe zapasy będzie mógł pomóc. Swoją drogą świetne kolumny.

jeśli chodzi o Tannoy to chcę wziąć z rynku wtórnego. 

Tannoy pasuje do M3si?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gaara Mat napisał:

jeśli chodzi o Tannoy to chcę wziąć z rynku wtórnego. 

Tannoy pasuje do M3si?

Co do sprzętu - pytaj i negocjuj cenę w sklepach (warto rozmawiać ;)). Ja kupiłem nowe głośniki w sklepie na pełnej gwarancji taniej niż niejedne używki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, stało się :)

Zostałem posiadaczem zestawu MF m3si + Tannoy DC6T + kabelki atlas Hyper 2.0. Jest to mój pierwszy zestaw, więc ciężko mi na świeżo wskazać co mogłoby być lepiej (wiadomo, emocje, radocha z zakupu) ogólnie jest super. Wygrzewam wzmacniacz, więc z ostateczną oceną brzmienia poczekam. Jednak dzisiaj słuchając dość głośno (potencjometr prawie na godzinie 12) zauważyłem, że w momencie gdy w utworze miało być  dość mocne uderzenie (bas) to w wzmacniaczu zapaliła się czerwona lampka, ta obok power. Cóż to może być za przypadłość? brak mocy czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gaara Mat napisał:

Zostałem posiadaczem zestawu MF m3si + Tannoy DC6T

W ilu metrach gra twój zestaw, możesz wrzucić zdjęcie. 

Na sąsiednim forum ktoś miał ten sam problem wzmacniacz został oddany do serwisu wymiana bezpiecznika sam autor nie wie jaki trzeba by przeczytać uważnie.

https://www.audiostereo.pl/topic/129625-musical-fidelity-m3si/page/3/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gaara Mat napisał:

jest to to pokoj z wneka + aneksem kuchennym polaczony z korytarzem... przestrzeń samego pokoju i punktu odsłuchowego licze na 20-23m.

Zdjęcie WhatsApp 2023-05-10 o 19.17.23.jpg

Zacnie wyglada. O czerwonej diodzie pisz na support i sprawdź jeszcze, czy znów się pojawi. Raczej nic takiego nie powinno się dziać w trakcie odtwarzania. Do tego jeszcze jakiś streamerek i będzie doskonale. Tak na moje oko nie wiem, czy prawy głośnik między komodą a regałem nie będzie dodatkowo rezonował. Miłego słuchania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...