Skocz do zawartości

Monitory


Pawel Laszenko

Recommended Posts

Ja miałem kiedyś na tych 30m2 klipsche B2 jako tylne w kinie domowym i podłączyłem je na frontyr gały taki basem że osoba 3 by nie zwróciła uwagi że to grają małe monitory.

Tak samo mówili że wzmacniacz Taga HTA-25 nie poradzi sobie z aktualnymi i8 wręcz przeciwnie, potrafi zmierzyć się nawet z nad c326 którego również posiadam i nie zauważyłem żadnej przepaści.

 

Potrawie napędzić przecież nie małe kolumny.

Grałem też i8 w pokoju 16m2 i grały rewelacyjnie a niby miały się tam dusić.

Edytowano przez Pawel Laszenko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, stach_s napisał:

Tak, ale te salki maja zwykle adaptacje... 

Tak. Z tym że ta adaptacja nie zawsze jest udana. Przypomnij sobie Top Hi-Fi w Łodzi 😉. No i warto też wiedzieć czego się oczekuje od dźwięku. Jeśli ktoś potrzebuje tony basu, małe monitory w sporym pomieszczeniu raczej mu tego nie dadzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Nadem, mogą Ci dobrze zagrać głośniki PSB. Wiem, że to marka o której nie wszyscy słyszeli, ale model XB za około 2 tys/para jest bardzo poprawny moim zdaniem.

Druga opcja, to Focal, ale Vestia No1. Co prawda droższe, bo około 4 tysięcy za parę ale są to nad wyraz melodyjne i przyjemne monitory jak na Focala!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2023 o 12:27, Pawel Laszenko napisał:

Witam jakie monitory które godnie mogą zastąpić Audiosymptom i8

Fyne Audio 500 Monitor Audio 100 może Focal Chora 

inne kolumny również biorę pod uwage

 

Wzmacniacz to nad c326 i Taga HTA-25 

Witaj,

Czy mógłbyś ewentualnie podesłać jakieś zdjęcie z Twoim pomieszczeniem?

Być może znajdzie się tam kawałek przestrzeni aby uderzyć w propozycję wolnostojącą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

@Pawel Laszenko czemu koniecznie chcesz monitory. Pamiętam zdjęcie Twojego audio z innego watku i miales tam bardzo duzo miejsca na kolumny. Nie lepiej poszukać fajniejszych kolumn podłogowych?

No miejsca jest sporo, zmieniła się lekko koncepcja i dla tego myślałem nad monitorami, acz kolwiek podłogowek nie wykluczam

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Czy mógłbyś ewentualnie podesłać jakieś zdjęcie z Twoim pomieszczeniem?

Być może znajdzie się tam kawałek przestrzeni aby uderzyć w propozycję wolnostojącą.

 

Screenshot_2023-04-23-20-55-53-08_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel Laszenko napisał:

 

Screenshot_2023-04-23-20-55-53-08_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Nie wiem jak wygląda reszta pomieszczenia, ale być może masz problem z pogłosem. W takiej sytuacji nic nie zagra dobrze. Jak klaśniesz w dłonie to słyszysz echo? Może wrzuć jeszcze zdjęcie drugiej części salonu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, wyżej dostałeś bardzo dobre propozycje, ale są one ponad Twoim budżetem. W obecnej sytuacji będzie to bardziej skok w bok niż krok do przodu w kwestii jakości. Jesteś w stanie coś dorzucić, o ile oczywiście zależy Ci też na zysku jakościowym. 

Czyli Audiosymptom są lepsze niż takie kefy bo już nie rozumiem?  co bym musiał kupić aby tą jakość poprawić  😀 .

Bo jeszcze nie dawno była propozycja Pylon Sapphire 25 heco aurora względem i8.

 

Mogą być kolumny używane nie mowa tu o nowych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawel Laszenko napisał:

Czyli Audiosymptom są lepsze niż takie kefy bo już nie rozumiem?  co bym musiał kupić aby tą jakość poprawić  😀 .

Bo jeszcze nie dawno była propozycja Pylon Sapphire 25 heco aurora względem i8.

 

Mogą być kolumny używane nie mowa tu o nowych.

 

Pylony i Heco jak najbardziej mogą zabrzmieć lepiej. W przypadku nówek już tak dobrze niestety nie będzie. Po prostu KEF R3 mogą być ciężkie do dostania w budżecie 3 tys. Jeśli je dorwiesz, to imo no-brainer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli masz pogłosy w tym pomieszczeniu co byś tam nie wstawił niewiele zyskasz, i nie jest to kwesta kolumn, czy elektroniki a najzwyczajniej w świecie są to problemy z akustyką.

Zbyt wiele płaskich, twardych powierzchni, brak absorberów i rozpraszaczy powoduje słabą jakość odsłuchu. Tu należałoby się przede wszystkim zastanowić jak można nad taką powierzchnią popracować aby poprawić jej właściwości. Są specjaliści od akustyki, którzy są w stanie Ci pomóc, pytanie tylko na ile dopuszczasz możliwość zastosowania dodatkowych elementów w pomieszczeniu aby poprawić ten stan rzeczy?

Dopiero w odpowiednim pomieszczeniu jesteś w stanie zweryfikować swoje potrzeby.

Pozdrawiam,

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...