Skocz do zawartości

Monitor audio gold 300 5g + Rotel/Roksan ?


Witold Bjs

Recommended Posts

Witam 

szykuje się do zmiany wzmacniacza.

Obecnie posiadam Roksan K3 + M2tech Young , chciałbym pójść nieco w górę . Rozważałem zakup Roksan Blak, problemem jest tam dla mnie brak wyjścia na sub . Zainteresował mnie wzmacniacz Rotel Michi x3 . Ma wsYstko czego potrzebuje + ponoć dobry dac którym mógłbym zastąpić M2tech . Porównywał ktoś te wzmacniacze ? Stylem grani Roksan mi odpowiada , czy Rotel będzie na podobnym poziomie czy lepszy ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Rotel to jednak inne granie niż ciepły Roksan. On jest neutralniejszy, według niektórych jest suchszy, ale bardziej taki "otwarty" brzmieniowo. 

W takim budżecie masz do wyboru też Naima Supernaita 3, Uniti Star. To dalej nie jest to samo, ale są raczej po cieplejszej stronie. Warto też sprawdzić Gato Audio AMP-150AE, Primare I35. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model K3 nie jest taki ciepły. Jest dokładny i jaśniejszy a przy tym ciepły, to tez inne rozumowanie niz na przykład u Magnata czy Vincenta.

BLAK gra inaczej, zdecydowanie mocniej, silniej i bardzie przestrzennie. Różnica w cenie adekwatna.

Myslę że Michi to dobry kierunek po K3

W tym budżecie masz jeszcze Moon 340ix, Trigon Exxceed,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Roksan Ci odpowiada pod kątem brzmieniowym, to naturalnym jego rozwinięciem rzeczywiście może być BLAK. Ewentualnie ciekawym kompanem jako alternatywa może być jeszcze Lyngdorf TDAI-3400, który poradzi sobie z tymi kolumnami a dodatkowo może zadbać o niedociągnięcia akustyki (oczywiście w pewnym zakresie, bo nigdy nie zastąpi typowej adaptacji). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie jest to urządzenie bez wad , jednak w tym budżecie ( używka ) - prezentuje wysoki poziom. Relacja cena - jakość rewelacyjna. Kolejne realne korzyści to budżet w górę o 10 tys . Najważniejsze dla mnie jest to ze mój poprzedni setup z Roksan K3 i M2tech grał gorzej, wiec cieszę się z progresu / tym bardziej ze na strych wyniosłem wielkie pudło zasilaczy, kabli za niemałe pieniądze. 
Funkcjonalność Naima tez jest naprawdę wielką zaletą. Podejrzewam ze kolejny sprzęt również będzie All in One
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Witold Bjs napisał:

Oczywiście ze nie jest to urządzenie bez wad , jednak w tym budżecie ( używka ) - prezentuje wysoki poziom. 
 

Nie musisz się nikomu, a już szczególnie sprzętomarudom tłumaczyć ze swoich wyborów;). Ciesz się nowym wzmacniaczem i płynącą z niego muzyką. Pozdrawiam.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...