Skocz do zawartości

Naim nait 50


kaczadupa

Recommended Posts

Nie potrafię sobie wyobrazić Twojego opisu...

Możemy też zupełnie inaczej odbierać brzmienie więc jak zawsze tylko własne uszy, własny pokój i swoja muzyka.

Dla mnie rozegrany XS3 gra na planie litery V z dominacją średniego i wyższego basu. Niskie tony mają wyjątkowo mocne, efektowne! uderzenie. Dół pasma lekko  podgrzewa średnicę. Górna średnica ultra gładka!, delikatna!, żadnej napastliwości w całym środku pasma. Wysokich tonów jest sporo i tak jak reszta pasma są nasycone i jak reszta pasma nie są za bardzo rozdzielcze. Na tle chociażby dwukrotnie tańszej Regi Elex mk4 ewidentnie trochę brakuje detalu w całym paśmie.

Nait XS3 ma dla mnie dwie zalety, pierwsza to jakby znał każdy gatunek muzyki i wiedział jaki klimat wytworzyć aby się nam jej przyjemnie słuchało a druga zaleta to efektowne uderzenie na basie ale we właściwym miejscu tego pasma, które znowu sprawia frajdę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie potrafię sobie wyobrazić Twojego opisu...

Możemy też zupełnie inaczej odbierać brzmienie więc jak zawsze tylko własne uszy, własny pokój i swoja muzyka.

Dla mnie rozegrany XS3 gra na planie litery V z dominacją średniego i wyższego basu. Niskie tony mają wyjątkowo mocne, efektowne! uderzenie. Dół pasma lekko  podgrzewa średnicę. Górna średnica ultra gładka!, delikatna!, żadnej napastliwości w całym środku pasma. Wysokich tonów jest sporo i tak jak reszta pasma są nasycone i jak reszta pasma nie są za bardzo rozdzielcze. Na tle chociażby dwukrotnie tańszej Regi Elex mk4 ewidentnie trochę brakuje detalu w całym paśmie.

Nait XS3 ma dla mnie dwie zalety, pierwsza to jakby znał każdy gatunek muzyki i wiedział jaki klimat wytworzyć aby się nam jej przyjemnie słuchało a druga zaleta to efektowne uderzenie na basie ale we właściwym miejscu tego pasma, które znowu sprawia frajdę. 

Rozumiem, ciezko to opisac jesli ktos tego nie slyszal. Nie rozumiem nawet jak takie cos jest mozliwe 🥴

Brzmi interesujaco. Tzn ze Rega ma wszystko to co Naim, jedynie troche bardzie bogata w detale prezentacje?

Na jakich kolumnach sluchales go?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Artur Brol napisał:

Brzmi interesujaco. Tzn ze Rega ma wszystko to co Naim, jedynie troche bardzie bogata w detale prezentacje?

Nie, to inne granie. Rega Elex mk4 gra z lekko uprzywilejowaną średnicą, wokale są wyraźnie bardziej wysunięte do przodu a skraje pasma są dopełnieniem średnicy. Góra pasma przepięknie pokazuje detal, robi to subtelnie, nie dzwoni mocno i jednostajnie wysokimi a właśnie pięknie posypuje! detalem całe pasmo. Wysokie tony to dla mnie najmocniejsza strona tego piecyka a zaraz za nimi jest równie bogata w subtelny detal średnica. Niskie tony czasem, nie zawsze, ale jakby się  "nadymają i rozjeżdżają czasowo". No, mi osobiście nie przypasował charakter dołu Regi Elex mk4. Dla mnie bardzo wysmakowane granie do degustowania, raczej w spokojnych klimatach i w dobrych realizacjach, gdzie będzie mogła w pełni zaprezentować swoje zalety. 

44 minuty temu, Artur Brol napisał:

Na jakich kolumnach sluchales go?

Od zawsze i kto wie czy nie na zawsze ATC SCM 7, kolor czarny ;).

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie, to inne granie. Rega Elex mk4 gra z lekko uprzywilejowaną średnicą, wokale są wyraźnie bardziej wysunięte do przodu a skraje pasma są dopełnieniem średnicy. Góra pasma przepięknie pokazuje detal, robi to subtelnie, nie dzwoni mocno i jednostajnie wysokimi a właśnie pięknie posypuje! detalem całe pasmo. Wysokie tony to dla mnie najmocniejsza strona tego piecyka a zaraz za nią jest równie bogata w subtelny detal średnica. Niskie tony czasem, nie zawsze, ale jakby się  "nadymają i rozjeżdżają czasowo". No, mi osobiście nie przypasował charakter dołu Regi Elex mk4. Dla mnie bardzo wysmakowane granie do degustowania, raczej w spokojnych klimatach i w dobrych realizacjach, gdzie będzie mogła w pełni zaprezentować swoje zalety. 

Od zawsze i kto wie czy nie ma zawsze ATC SCM 7, kolor czarny ;).

Dzięki 🙂 za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to od Regi odpowiada mi ich odtwarzacz cd bo jest od góry ładowany. Mój Gato DIA 250 s prawdopodobnie dostanie FM30 głośniki. Prawdopodobnie bo nie mogę zdecydować czy kupić czy nie. Jeśli nie pokonają Pylon Diamond 25 musiałbym je odesłać. To już 70 kg i paleta. Już mi nie raz po głowie chodziła myśl by może wzmaka też zmienić ale jak narazie skutecznie z nią walczę 😉

Ale może wróćmy do Naim bo to o nim wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

w XS3 chciałbym więcej detalu, więcej zadziorności oraz trochę bym średnicę "przestroił" w ten sposób, że dodałbym większego otwarcia na górnej średni a zdjął deczko z dolnego środka. To tak pod moje uszy oczywista

Drivery, Rodzaj obudowy, strojenie/zwrotnica - „manipulacja” charakterystyką

plus zastosowanie „regulacji” np +/- 5 dB 

Zatem Custom. Jest kilku uczciwych, wiarygodnych, sprawnych konstruktorów. 

Adam, zachęcam Cię, jeśli nie „dziś”, to może „jutro”, by spojrzeć tak na docelowe brzmienie. Chyba, że priorytetem jest „droga”. Wtedy faktycznie warto szukać, do tego także namawiam. To także może być fascynujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie chwyciłem za lutownicę. To dwie minutki roboty. 
Nie skorzystałem, ponieważ „boję” się, że zepsuję obecny dźwięk. 
Czuję w kościach, że Ty masz więcej osłuchania. Z takich regulacji korzystałbyś częściej, albo byłoby w punkt.  
 

SPL kolumny bez wygładzania!!

Część projektu/na dole do 70-80 subwoofer 

5D455DD8-58BF-484C-A550-E64E822B6A50.jpeg

Zakres regulacji

44C03815-6DED-400A-B948-05135F2BD1A4.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudioTube napisał:

albo byłoby w punkt.  
 

Wolałbym ten wariant. W życiu nic bym sam nie zmieniał w tak profesjonalnym projekcie. A z tym "osłuchaniem" to nie przesadzajmy. Ja mam jakieś swoje elementy/cechy brzmienia, które bardziej nad inne cenię więc już w tym momencie nijak nie jestem obiektywny. A i trzy lata do pięćdziesiątki więc słuch też nie taki jak u młodszych kolegów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudioTube napisał:

plus zastosowanie „regulacji” np +/- 5 dB

Adam, 5dB to diabelnie dużo. Moje Opery mają z tyłu przełącznik: +/- 2dB dla zakresu 300-3000Hz (wysuwanie i chowanie wokali). I to jest naprawdę znaczna zmiana, wolałbym, żeby była subtelniejsza (1dB?). Wyobrażam sobie, że podbicie o 5dB dla istotnego fragmentu pasma to już rewolucja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskimi bawię się już we wzmacniaczu od suba, tutaj robię to dość często poprzez presety. 

To tak pokrótce opisałem, by pokazać Adamowi, że przy konkretnych życzeniach brzmieniowych są i rozwiązania. Zapewne nie jedyne, nie doskonale, nie dla każdego, ale dobrze, że są.

Do tego zmiana lampek we wzmocnieniu oraz źródle.

Nawet ja 50latek to słyszę.

Powolutku zapamiętuję😊nawet jakie lampki na co wpływają i gdy np mam smaka na fortepian, to wkładam do źrodła Teslę i brzmienie staje się dźwięczne, oczywiście, że przebarwione, ale i takie dla mnie najfajniejsze.

Aha, na wzmacniaczu z tylu hebelkiem z 4 na 8 omów i znowu jasność rozświetla mi salon. 
A że tam inaczej niż w nagraniu, czy zabarwione, to pal licho i mnie/nam ma się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie, że tak około 3 lata temu już prawie, prawie ożeniłem się z Accuphase. Ten złoty kolor, uznanie wśród audiofili, ta historia tej marki, prestiż itp

Zaczytywalem się w recenzjach, latałem po salonach a w Nautilus  Kraków to już mnie dość mieli. Wszystkie modele Accuphase tam mieli.

Podobało mi się jak można zmieniać brzmienie pokrętełkami. Loudness jakieś 3 warianty. Jakoś moje wybory gdzieś indziej poszły, ale kto wie, nie wykluczam w przyszłości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2023 o 14:33, KrólKiczu napisał:

Ja chciałem zapytać jak można stać się szczęśliwym (?) posiadaczem tytułowego wzmacniacza? 

1 minutę temu, Artur O napisał:

Dołączam do pytania ?

Napiszcie do nas wiadomość prywatną, damy Wam znać, jak wygląda sytuacja z tym sprzętem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2023 o 00:33, kaczadupa napisał:

Piotr, myślisz że Naim tak perfidnie wykorzystałby swoich najwierniejszych fanów i swój kultowy wzmacniacz dając im byle co za już spory kawał grosza?

Nie wiem nie słuchałem.

Ale NAD tak zrobił.

Z modelem 3050LE

Zrobiła się dyskusja o tym modelu :)

A to jakaś tajemnica że PW lecą?

No to jest czy go nie ma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A to jakaś tajemnica że PW lecą?

Ja nie odpowiem, bo nie pracuję w Q21. Można snuć domysły, że albo sprawdzamy za ile albo tylko ilu jest chętnych. 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem nie słuchałem.

Ale NAD tak zrobił.

Z modelem 3050LE

Raz czy dwa razy do roku kupię wersję papierową naszego AUDIO. Akurat mam w domu czerwcowe wydanie, gdzie jest test 3050LE. Z opisu nie do końca przypomina mi NAD C356, którego miałem prywatnie. Jakby bardziej efekciarsko i mniej organicznie w 3050LE, z lekkim pominięciem średnicy ale może źle zinterpretowałem. Z pewnością granie bardzo efektowne od pierwszej minuty. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A to jakaś tajemnica że PW lecą?

No to jest czy go nie ma?

 

Po prostu była niedziela, a ja nie miałem takich informacji w tamtej chwili ;) W ciągu 2/3 tygodni będzie u nas sztuka demonstracyjna, ale jeśli jesteście zainteresowani @kaczadupa, @Artur O i @KrólKiczu to dajcie znać, do załatwienia :) Cena 14 499 PLN, ale jak zawsze da się z nią coś podziałać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...