Skocz do zawartości

Naim nait 50


kaczadupa

Recommended Posts

15 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Hmmm. Nie chcę skłamać, ale wydaje mi się, że kiedyś była rozpowszechniana taka legenda na forum a zdaje się, że i ten sympatyczny Pan z kanału q21, też kiedyś powtarzał te rewelacje.

Sebastian jest filmik, aczkolwiek to dotyczyło innej marki ( od 3:23 )

https://forum.audio.com.pl/topic/89062-🇬🇧-rega-elex-mk4-przedpremierowe-prezentacje-na-kanale-youtube-q21/#comment-557052

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ale akurat ten model jest dość popularny i pewnie znajdą się osoby z forum, które mają go u siebie. Tu jest jeszcze taki plus, że mamy dedykowany do niego odtwarzacz CD. Gotowy system dla osób takich jak Ty Rafał, którzy są wierni płycie CD i "troszkę" ;) ich przez lata uzbierali. 

Ps. Na marginesie, może sprawdź ten odtwarzacz CD?. Ciekawe jak wypadłby na tle Twojego ultra nowoczesnego, pięknie zbudowanego, hi -endowego przetwornika. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ps. Na marginesie, może sprawdź ten odtwarzacz CD?. Ciekawe jak wypadłby na tle Twojego ultra nowoczesnego, pięknie zbudowanego, hi -endowego przetwornika. 

Przy obecnym stanie rzeczy mogłoby nie być specjalnej różnicy. Najpierw muszę dopracować tor i kwestie akustyki. A do tego jeszcze u mnie dość daleko. Ale pomału działam. Mam już Umika, zrobiłem pierwsze pomiary i od września będę się bawił DSP. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafał S napisał:

Mam już Umika, zrobiłem pierwsze pomiary i od września będę się bawił DSP. :)

A chociaż rozumiesz te pomiary i jesteś w stanie za każdym razem je odtworzyć?

Chodzi mi o odtwarzalność pomiarów, nie mylić z powtarzalnością 😉

Rafał,  robisz te pomiary dla każdej kolumny z osobna plus dla L i P?

7 godzin temu, Rafał S napisał:

Słuchałeś 5si? Jakie to granie?

Mogę swoje 3 grosze wtrącić,  ja słuchałem też te niskie podstawowe modele. Nie żałuj, że nie masz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pamietam żeby ktoś krzyczał 15 tys za 4.5 kg wzmacniacz w klasie AB. Waga nie gra itd itp ale zawsze jakoś w katalogach było, ze czym droższy/lepszy wzmacniacz tym cięższy. 

Jeśli chodzi o sentymentalne powroty lub po prostu zarabianie na legendzie sprzed iluś tam dziesiątek lat, to taki np Musical Fidelity A1 za 7.500zl wydaje się dużo bardziej uczciwie wyceniony.

image.png.8537a9532449c84210ae127f486d42b3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, majkel74 napisał:

Szczerze to nie pamietam żeby ktoś krzyczał 15 tys za 4.5 kg wzmacniacz w klasie AB. Waga nie gra itd itp ale zawsze jakoś w katalogach było, ze czym droższy/lepszy wzmacniacz tym cięższy. 

To pokłosie wzmacniaczy z minionej epoki.

W latach 80/90 trudno było o dobry mocny wzmacniacz płaski jak Naim, albo inna Rega, czy Devialet.

Dzisiaj można lepiej, lżej i cieniej 😆

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, majkel74 napisał:

Szczerze to nie pamietam żeby ktoś krzyczał 15 tys za 4.5 kg wzmacniacz w klasie AB. Waga nie gra itd itp ale zawsze jakoś w katalogach było, ze czym droższy/lepszy wzmacniacz tym cięższy. 

Jeśli chodzi o sentymentalne powroty lub po prostu zarabianie na legendzie sprzed iluś tam dziesiątek lat, to taki np Musical Fidelity A1 za 7.500zl wydaje się dużo bardziej uczciwie wyceniony.

image.png.8537a9532449c84210ae127f486d42b3.png

I jak dla mnie ladniejszy😍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...