Skocz do zawartości

ONKYO TX-RZ840 vs TX-RZ50


modelarz01

Recommended Posts

Zastanawiam się nad wymianą RX-V683.

Aktualnie system Atmos 5.2.2 podłączone do projektora 4k przez dune solo lite

ONKYO TX-RZ840 vs TX-RZ50

Jedyną dla mnie różnicą to rz50 droższe o 1000zł. Oraz kilka bajerów z których nie wiem czy będę korzystał.

Różnią się jeszcze sposobem kalibracji i nie wiem czy to jakaś znacząca różnica.

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, modelarz01 napisał:

Zastanawiam się nad wymianą RX-V683.

Aktualnie system Atmos 5.2.2 podłączone do projektora 4k przez dune solo lite

ONKYO TX-RZ840 vs TX-RZ50

Jedyną dla mnie różnicą to rz50 droższe o 1000zł. Oraz kilka bajerów z których nie wiem czy będę korzystał.

Różnią się jeszcze sposobem kalibracji i nie wiem czy to jakaś znacząca różnica.

 

Jakie masz kolumny  ? W podobnym budżecie masz jeszcze Marantza Cinema 50 z całą masą nowoczesnych bajerów przy uwzględnieniu menu w wersji HD oraz Diraca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, modelarz01 napisał:

Zastanawiam się nad wymianą RX-V683.

Aktualnie system Atmos 5.2.2 podłączone do projektora 4k przez dune solo lite

ONKYO TX-RZ840 vs TX-RZ50

Jedyną dla mnie różnicą to rz50 droższe o 1000zł. Oraz kilka bajerów z których nie wiem czy będę korzystał.

Różnią się jeszcze sposobem kalibracji i nie wiem czy to jakaś znacząca różnica.

 

Moim zdaniem kalibracja jest warta tej dopłaty. 

Szukając jak najlepszego brzmienia warto też spojrzeć na SR7015, mamy go obecnie w świetnej cenie - https://www.q21.pl/marantz-sr7015-czarny-outlet.html

W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchów, wypożyczeń i indywidualnych wycen :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki lewy i prawy Mission M34i. Surround i centralny Mission z zestawu . Sufitowe trochę słabsze od reszty "Magnat Interior IC62"

+ dwa subwofery jbl E150

Kiedyś miałem Onkyo 606 brzmienie mi odpowiadało. Jednak kalibracja tragedia. Yamaha dla mnie długo odpowiadała. Wszystkim znajomym którym prezentowałem swój sprzęt są pod wrażeniem. Jednak ja kiedyś porównywałem oba amplitunery jednocześnie i słyszałem różnicę . Yamaha uważam ,że zbyt krzykliwa. A ,że troszkę kaski wpadło to chciałem coś ulepszyć :P

Niedługo będę jechał z rodziną w góry przez całą Polskę to mógłbym zajechać na odsłuchy amplitunera jednak nie będę miał miejsca żeby zabrać swoje głośniki. A odsłuch na innych kolumnach to raczej bez sensu. Musiałbym u siebie odsłuchać. Najlepiej dwa amplitunery jednocześnie. A to niemożliwe. Dlatego właśnie stawiam głównie na TX-RZ50

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, przemeklbn napisał:

Z ciekawości - gdzie możesz go naprawiać w ramach tej gwarancji?

Muszę odesłać do dystrybutora do Niemiec i poprzez Niego realizowana jest gwarancja. Przedłużenie gwarancji odbytwało się poprzez rejestrację produktu model/nr seryjny itd

PS nie zakładam że będę musiał z niej skorzystać

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modelarz01 jeżeli podoba Ci się dźwięk Onkyo w porównaniu z Yamaha to Marantz raczej Ci się nie spodoba. Wiem z autopsji, miałem Onkyo TX-NR686, ale ze względu na usterkę (uszkodzenie od pioruna) musiałem kupić inny amplituner, pech chciał że było to lato 2021 - czyli posucha na rynku jak nigdy dotąd. Kupiłem SR5013 (można  powiedzieć model z tej samej półki co było Onkyo) i mimo lepszej kalibracji (Audyssey) to dla mnie nie dorasta do pięt Onkyo jeżeli chodzi o kino. Dużo mniej wrażeń, wszystko jakby nieco stłumione, wyrównane, no to nie jest to. Jednym słowem mówiąc d..y nie urywa w przeciwieństwie do Onkyo. Jak tylko znajdą się wolne środki w budżecie wrócę do Onkyo. Co nie znaczy, że Marantz jest zły, z pewnością może się innym podobać, ale dla mnie dużo fajniejszy charakter w kinie miało Onkyo. Jeżeli chodzi o RZ840 vs RZ50 - ten pierwszy chociaż bardzo dobry to konstrukcja sprzed kilku lat, więc raczej szedłbym w RZ50. Ponadto jak wyżej napisał @Piotr Sonido w RZ50 masz Dirac-a w "pakiecie" w Marantz to opcja za dopłatą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Watek ma juz troche miesiecy, ale w miedzyczasie okazalo sie, ze ten Dirac w Onkyo to tak niekoniecznie totalnie za darmo. Bo za kalibracje subwooferow trzeba doplacac. A i tak mysle, ze wiekszosc osob sama sobie z Dirac nie poradzi. Wiec profesjonalista w lepszym mikrofonem i taka wiedza, to ok. 1500 zl.

tX-RZ840 ma teraz cene o 2.700 zl nizsza niz RZ-50…

Mysle, ze placac 1500 zl za speca z super mikrofonem z zewnatrz (korzystajacego z innych systemow kalibracji niz Dirac) jestesmy w stanie zrobic bardzo dobra kalibracje z subami wlacznie. Szczegolnie ze w systemach za takie budzetowe - badz co badz pieniadze, te roznice nie beda tak slyszalne…

Sam rozwazam jeden z tych dwoch ampli (z Denonem x3700h/x3800h dodatkowo w tle), choc Onkyo ponoc robi znaczenie szersza scene od Denona i gra cieplej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, LWiecz01 napisał:

Watek ma juz troche miesiecy, ale w miedzyczasie okazalo sie, ze ten Dirac w Onkyo to tak niekoniecznie totalnie za darmo. Bo za kalibracje subwooferow trzeba doplacac.

I tak I nie. DLBC dokupisz do rz70, do rz50 nie ma. Zwykłym Diraciem (DL) też skalibrujesz subwoofery, po prostu użyte są inne algorytmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PanKlor napisał:

I tak I nie. DLBC dokupisz do rz70, do rz50 nie ma. Zwykłym Diraciem (DL) też skalibrujesz subwoofery, po prostu użyte są inne algorytmy.

No ok, czyli tym bardziej, zeby miec pelnego Diraca trzeba kupic RZ70 :)

czy roznica 2.700 zl usprawiedliwia w tym wypadku Diraca? :) Tak z perspektywy zwyklego uzytkownika budujacego kini w salonie. Jezeli tak, to chetnie poslucham i byc moze jednak wroce do rozwazania rz50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LWiecz01 napisał:

No ok, czyli tym bardziej, zeby miec pelnego Diraca trzeba kupic RZ70 :)

czy roznica 2.700 zl usprawiedliwia w tym wypadku Diraca? :) Tak z perspektywy zwyklego uzytkownika budujacego kini w salonie. Jezeli tak, to chetnie poslucham i byc moze jednak wroce do rozwazania rz50

I jeszcze dodam? Ze w wersji na 2 suby doplacic jedynie 499USD plus za kogos kto da rade to ogarnac :)

mam wrazenie, ze to jest taki nibbling - „warto wydac te kilka stowek wiecej” a potem te kilka stowk sie przeradza w kilka tysiecy wiecej - byc moze do uslyszenia na wypasionym sprzecie w przygotowanych do tego akustycznie specjalnych pokojach odsluchowych.

byc moze sie myle, bo ja do tej pory bardziej w stereo niz w KD, ale wiem, ze drozszy nie koniecznie znaczy lepszy (szczegolnie odnosnie preferencji sluchania) i ze w pewnym momencie roznica w dzwieku nie kompensuje dziesiatek i setek tysiecy wydanych na sprzet. Wiec mysle, ze w „domowych” warunkach salonow polaczaonych z jadalniami i kuchniami oraz stosunkowo niewielkim metrazem, lepiej chyba wydac na profesjonalna kalibracje i skonsultowac sie z akustykiem :) wrzucic kilka poduszek, miekkie kanapy, dywan, zaslony ;) 300 usd wydane na akustyke rowna sie 3000 usd wydanym na dodatkowy sprzet.

to troche tak, jak latwiej odchudzi kolarza niz wydac dziesiatki tysiecy zl wiecej za rame wazoca 1 kg mniej ;) tu sie bardziej znam niz na KD, wiec w razie czego powiedzcie ze gadam glupoty :)

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LWiecz01 napisał:

I jeszcze dodam? Ze w wersji na 2 suby doplacic jedynie 499USD plus za kogos kto da rade to ogarnac :)

mam wrazenie, ze to jest taki nibbling - „warto wydac te kilka stowek wiecej” a potem te kilka stowk sie przeradza w kilka tysiecy wiecej - byc moze do uslyszenia na wypasionym sprzecie w przygotowanych do tego akustycznie specjalnych pokojach odsluchowych.

byc moze sie myle, bo ja do tej pory bardziej w stereo niz w KD, ale wiem, ze drozszy nie koniecznie znaczy lepszy (szczegolnie odnosnie preferencji sluchania) i ze w pewnym momencie roznica w dzwieku nie kompensuje dziesiatek i setek tysiecy wydanych na sprzet. Wiec mysle, ze w „domowych” warunkach salonow polaczaonych z jadalniami i kuchniami oraz stosunkowo niewielkim metrazem, lepiej chyba wydac na profesjonalna kalibracje i skonsultowac sie z akustykiem :) wrzucic kilka poduszek, miekkie kanapy, dywan, zaslony ;) 300 usd wydane na akustyke rowna sie 3000 usd wydanym na dodatkowy sprzet.

to troche tak, jak latwiej odchudzi kolarza niz wydac dziesiatki tysiecy zl wiecej za rame wazoca 1 kg mniej ;) tu sie bardziej znam niz na KD, wiec w razie czego powiedzcie ze gadam glupoty :)

 

 

 

 

 

jesli masz takie podejscie do sprawy to tylko brac rz70 🤣

innego sposobu nie widze by leczyc takie poglady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bora902 napisał:

 

jesli masz takie podejscie do sprawy to tylko brac rz70 🤣

innego sposobu nie widze by leczyc takie poglady

Bora - ale ja wlasnie optuje, zeby brac tx-rz840 a nie placic jeszcze wiecej za rz50 a tym bardziej rz70…

wiec proponuje czytac uwaznie zamiast obrazac innych

Edytowano przez LWiecz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję DAB+ w RZ-50. Działa całkiem przyzwoicie na magnetycznej parapetowej antence - w centrum Katowic łapie nadajniki w promieniu prawie 100 km., czyli 5B Bielsko-Biała i 12D Ostrava.

I tutaj zgrzyt: brak polskiej wersji OSD mnie osobiście nie przeszkadza, ale wsparcie dla unikodu mogli chociaż dać. RDS krzaczy polskimi znakami diakrytycznymi niemiłosiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MirekPL napisał:

Właśnie testuję DAB+ w RZ-50. Działa całkiem przyzwoicie na magnetycznej parapetowej antence - w centrum Katowic łapie nadajniki w promieniu prawie 100 km., czyli 5B Bielsko-Biała i 12D Ostrava.

I tutaj zgrzyt: brak polskiej wersji OSD mnie osobiście nie przeszkadza, ale wsparcie dla unikodu mogli chociaż dać. RDS krzaczy polskimi znakami diakrytycznymi niemiłosiernie.

 testuj tuner FM na DX a nie DAB :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michaudio napisał:

Dabem bym się nie podniecał, radiem FM też, polskie radio nadaje w Dabie i fm strumień 128 kb, jedynie PR2 ma strumień 192kb. Tak że jakby tego nie odbierać, to tylko kiepskawa jakość MP3.

MP3 to prędzej Shoutcast, czyli TuneIn - DAB prędzej leci w promowanym przez Apple AAC(+).

Ale u nas i tak jest całkiem dobrze, czeski multiplex serwuje streamy po 48 kbps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...