Skocz do zawartości

Czy warto inwestować w lepszy kabel zasilający do DAC?


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, majkel74 napisał:

U mnie dac jest podłączony do listwy Audioquest Niagara 1200, co tez pewnie ma wpływ na skalę różnic. Poza tym ja się nie podniecam tym, ze wychwycę jakiś niuans brzmieniowy i nie twierdze wtedy, ze to inny lewel. Takie różnice to są po wymianie kolumn czy wzmacniacza, również źródła, ale nie samych kabli - oczywiście to jest moja opinia.

A kto tu się podnieca?

U jednego sprzęt audio będzie mniej reagować u drugiego bardziej, nie gra sam DAC i jego kabel zasilający, gra też pomieszczenie,  dlatego pisałem o akustyce.

Odpowiesz, co to za kabel ?

Źle dobranym kablem zasilającym można też sknocić brzmienie systemu, kto się bardziej w to zagłębiał ten wie, że tak jest.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech te nazwy ma takie skomplikowane ze musiałem sprawdzić. Mam więc 3 razy Furutech FP-314Ag II / FI-11(G) N1 / FI-E11(G) N1 (prawda ze łatwo z głowy napisać?) oraz jeden Furutech FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R (do wzmacniacza). Mam tez jakieś tańsze Audioquesty oraz jakiś droższy, gruby do listwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel74 napisał:

Mam więc 3 razy Furutech FP-314Ag II / FI-11(G) N1 / FI-E11(G) N1

Kabelek spoko (miałem), ale wtyki najsłabsze (sonicznie) z oferty furutecha.

5 minut temu, majkel74 napisał:

Furutech FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R (do wzmacniacza)

Ten kabelek chyba miał @Mikelas76, ale ma chyba jeszcze.... @Rafał S

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ten kabelek chyba miał @Mikelas76,

Mialem dopóki nie posłuchałem innych. Furutech ma średnie kable. 

9 godzin temu, majkel74 napisał:

Kabel do listwy to Audioquest Monsoon, więc to jest pierwszy zasilający na drodze do DAC, potem wspomniany Furutech.

Jeśli już miałbym wskazać jakąś różnicę w stosunku do „zwykłego” kabla to pewien wzrost przejrzystości i przestrzeni. Aczkolwiek dla mnie niewielki.

Z mojego skromnego doświadczenia wynika że ten pierwszy kabel narzuca swoj charakter dalszym kablom. Gdy wpialem tam neotecha to się na dłuższą metę nie dało sluchac. Było zbyt jasno i za mało dociazenia. Ostatecznie pierwszym kablem zasilającym listwe u mnie jest grubas Yarbo 1100. Reszta to już mieszanka dobierania w ciągu lat. Wzmacniacz, czy koncowke mocy wpinam do sciany i jest lepiej niż w listwie. Tyle ze ja mam dedykowana linie zasilająca. W innym przypadku chyba lepiej do listwy. 

Zabawa kablami to tylko ostatnie szlify. I tak jak Jacek pisał, w jednym systemie slychac to bardziej w innym mniej. U mnie było slychac wyraznie zmiane okablowania zasilającego, dlatego kilka lat się bawiłem ustawiając system zasilania.

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2023 o 21:15, mateolo2 napisał:

Hej, 

Jak w tytule. Czy ktoś ma doświadczenia z wymianą stockowego kabla zasilającego w dacu na „akcesoryjny”? 
 

W moim atollu 100SE jest wejście IEC, wiec potencjał na zmianę jest. 
 

Pytanie tylko czy warto i czy przetwornik jest podatny na zasilanie? 
 

p.s. Z szacunku do nas „kablowców” proszę, żeby osoby niewierzące w przewody zasilające powstrzymały się od zaśmiecania wątku. Dzięki! :) 

Kablofil może już czas na takie forum dyskusyjne 😂 proponuję też wymianę kabli na słupach ponieważ są zbyt stare i zbyt obciążone fotowoltaniką a co za tym idzie sama wymiana kabla 😼nic nie wniesie 😘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

Skonsturowalem sobie szybko kabel zasilający, podłączyłem do daca i zmiana była słyszalna o kliknięciu play na playerze. Nie musiałem nawet siadać w miejscu odsłuchowym. Nie będę się dokładnie rozpisywał o zmianach bo nie chce na siebie ściągać hate’u. Ale to już kolejna sytuacja z zasilaniem po wzmaku gdzie usłyszałem różnice, w co nigdy nie wierzyłem. Teraz mam dylemat czy w takim razie do zasilacza liniowego od streamera tez powinienem zmienić kabel z komputerowego ;) Czy to już sztuka dla sztuki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga doleje jeszcze oliwy do ognia… 

Zawsze słuchałem muzyki ze streamera (TIDAL) i CD. Zawsze cd i streamer podłączone cyfrowo do daca. I zawsze cd brzmiało wyraźniej lepiej - bezdyskusyjnie, niezależnie kto wpadał do mnie na odsłuchy, wszyscy od razu to słyszeli. No i co. Zmieniłem zasilacz w Blusoundzie na liniowy i przestałem sluchac CD. Ten TIDAL brzmi teraz o TYLE czyściej, lepiej niż cd - i ma znacznie lepsza dynamikę. A zawsze było dokładnie na odwrót. Co kolejny kolega audiofil, ktory wpada do mnie na odsłuchy mówi to samo - słuchamy bluesounda i tyle. A zmieniło się tylko zasilanie liniowe w systemie, nic więcej. Szczerze rozważam sprzedaż cd i płyt bo przestałem tego słuchac. Co próbuje to wyłączam i odpalam ta sama płytkę po streamingu… 

No i tutaj dwie rzeczy absurdalne aż się nakładają bo niby przesyl cyfrowy 0,1, a na dodatek jeszcze zmiana zasialania w nim - gorzej być nie może, matko bosko kochano, zwariowałem bo to nie ma prawa wnosić takiej różnicy. 
 

W TAKIM RAZIE NIE WIEM O CO CHODZI. Nikt, ale to nikt jakby mi tego tłumaczył nie powie mi, ze to się mi oraz kilku moim kolegom włącznie wydaje. Dlatego przestałem już być w grupie - 0/1 to to samo, a zasilanie nie ma wpływu. Dla mnie zamiana zasilacza w tym BS wprowadziła większe zmiany niż różne wzmacniacze, które u siebie ostatnio testowałem. I tyle. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mateolo2 napisał:

Powiem tak,

Skonsturowalem sobie szybko kabel zasilający, podłączyłem do daca i zmiana była słyszalna o kliknięciu play na playerze. Nie musiałem nawet siadać w miejscu odsłuchowym. Nie będę się dokładnie rozpisywał o zmianach bo nie chce na siebie ściągać hate’u. Ale to już kolejna sytuacja z zasilaniem po wzmaku gdzie usłyszałem różnice, w co nigdy nie wierzyłem. Teraz mam dylemat czy w takim razie do zasilacza liniowego od streamera tez powinienem zmienić kabel z komputerowego ;) Czy to już sztuka dla sztuki

Hej . 

Nie znam się na kablach , ale mam kolegę,  który ma świra na ich punkcie(zasilaczy itp) . 

Ma od groma kabli głośnikowych,  zasilających  i wciąż mu ich przybywa . Poprostu gość kocha kable,  lubi się nimi bawić , testować itd . Reasumując w tematyce wszelakich kabli ma niesamowitą orientację.  U siebie w domu wymienił wszystkie jakie tylko miał,  począwszy od tego zasilającego tv po...

Jakość kabla według Niego ma zasadnicze znaczenie w materii brzmienia , nawet jakości generowanego obrazu przez tv i ja się z nim zgadzam , bo sam wymieniłem kilka kabli za Jego wskazaniem i rzeczywiście,  jakość na + .

Zajrzyj  na tą stronę:   

 

https://badabum.pl/recenzje/zasilanie

 

 

Można znaleźć tu wiele ciekawych opisów i recenzji .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mikelas76 napisał:

U mnie zasilacz na transporcie SA M1T dostał Oyaide Black Mamba. Wyraźnie slychac "szkołę" Oyaide. Jest tylko ciut bardziej neutralny niż tunami.

Mamba jest fajna, robiłem komuś 2szt, ale jak zwykle na srebrzonych wtykach.

Nie wiem jak by było z czymś rodowanym, albo Goldem, ale faktycznie "brzmieniowo" od razu było słychać szkole Oyaide.

Japońce, to japońce jednak 😉

Michał, czym zakończyłeś Mambę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluid81 napisał:

Hej . 

Nie znam się na kablach , ale mam kolegę,  który ma świra na ich punkcie(zasilaczy itp) . 

Ma od groma kabli głośnikowych,  zasilających  i wciąż mu ich przybywa . Poprostu gość kocha kable,  lubi się nimi bawić , testować itd . Reasumując w tematyce wszelakich kabli ma niesamowitą orientację.  U siebie w domu wymienił wszystkie jakie tylko miał,  począwszy od tego zasilającego tv po...

Jakość kabla według Niego ma zasadnicze znaczenie w materii brzmienia , nawet jakości generowanego obrazu przez tv i ja się z nim zgadzam , bo sam wymieniłem kilka kabli za Jego wskazaniem i rzeczywiście,  jakość na + .

Zajrzyj  na tą stronę:   

 

https://badabum.pl/recenzje/zasilanie

 

 

Można znaleźć tu wiele ciekawych opisów i recenzji .

 

Wplyw zasilania routera na obraz TV:

 

"Obraz - pojawiła się zdecydowanie lepsza przestrzeń i większa głębia. Postacie są jakby oderwane z tła i wyglądają bardziej realistycznie. Do tego jest niesamowita wyrazistość i krystaliczna czystość. Kolory też się poprawiły i jest lepsze nasycenie czerni. Wyraźnie lepiej prezentuje się ruch. Jest bardziej płynny i naturalny. Zniknęła nerwowość obrazu przy szybkich scenach. Wcześniej miałem wrażenie, że robi się lekki chaos i czułem, że oczy mi się męczyły. Musiałem nawet odsuwać się od tv, by ogarnąć sceny akcji. Teraz oglądam je z dużą łatwością i nie mrużę oczu. I siedzę blisko! Co więcej? Wszystko jest żywsze i bardziej namacalne. Każdy, kto do mnie przychodzi to zwraca uwagę na "ładny obraz". Już wcześniej było bardzo ładnie ale teraz jest lepiej! 

Dla ciekawości wpiąłem do routera zwykły zasilacz ze zwykłym kablem i oceniłem obraz.. No szok.. Czerń zrobiła się bledsza, kolory słabsze a obraz wydawał się nieco płaski i matowy.. Nie mówię, że było źle, bo i tak było ładnie - w końcu to OLED - ale w bezpośrednim porównaniu widać było wyraźną przewagę przy zasilaczu Tomanka. Z kolei, gdy do zasilacza Tomanka podpiąłem kabel Belden na wtykach Furutecha 11 (G) zamiast Furutecha TCS21 to zabrakło mi głębi i przestrzeni obrazu.

Sprawdziłem też, co wyjdzie, jak podepnę pod zwykły zasilacz kabel Furutech TCS21. W sumie wyszło nieźle! Też pojawiła się przestrzeń i głębia ale w mniejszym stopniu. Podobnie ruch nie był aż tak płynny, choć zdecydowanie było lepiej niż ze zwykłym kabelkiem."

 

Grubo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Może niech kolega Ci przepnie parę razy zasilacz, a Ty dokonaj odsłuchu. Ciekawe, czy bez podglądanie różnica będzie równie spektakularna

Hehe. Jakiś czas temu spotkało się u mnie w domu kilku kolegów, jeden z nich, niejaki DiBatonio zwany też Sir Jaxem czy też Batonem przytargał kabel zasilający Oyaide tunami v1. I to ja przepialem kable, a koledzy Jacek, Radek i Maciek słuchali. Gdy wypialem z koncowki mocy furutecha 762 i wpialem wspomnianego oyaide tunami wszyscy jednoznacznie i wyraźnie zauważyli zmiane momentalnie po wpieciu. Potem usiadłem na moim miejscu odsluchowym i po chwili powiedziałem: "o kur..."

Wiedziałem już że w tym momencie furutech szuka nowego domu a ja szukam oyaide tunami 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bebop napisał:

Pytam bo już kiedyś mi ktoś powiedział, że mam dupną akustykę i dlatego kabli nie słyszę. 

 

A może masz dupny sprzęt? 😁

Taki żarcik, sorry😉

7 minut temu, Mikelas76 napisał:

Hehe. Jakiś czas temu spotkało się u mnie w domu

Michał, nasz wspólny kolega, bez problemu u mnie rozkminil, kiedy w pokoju obok zamieniałem gadżet zasilania pod modem i router, oczywiscie nie wiedzial w którym momencie jest co wpięte.  Mam wywalone, czy ktoś w to wierzy, czy nie....

Słuchaliśmy zazwyczaj naszych ulubionych kawałków z mojej playlisty, która wspólnie tworzyliśmy.

Niektórzy mawiają, że te nasze/moje kawałki to jakosciówki😉😁

Zresztą dobrze też pamiętasz co się zadziało po zmianach w akustyce i wypierdzieleniu gąbek na zbity pysk, a zastąpieniu panelami i ustawieniu 2D.

Za co muszę Wam podziękować zresztą 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...