Skocz do zawartości

Wybór odpowiedniego wzmacniacza dla kolumn B&W 607 S2 i specyficznego pomieszczenia


JacekWoy

Recommended Posts

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ZAWSZE droższa elektronika wyciąga tańsze głośniki. W drugą stronę takie zjawisko nie występuje.

To co?

Jedyne wyście,  to wzmacniacz i kolumny z podobnego pułapu cenowego, wtedy jedno i drugie wyciągnie z siebie nawzajem ostatnie soki?

🙃

Z drugiej strony też bym chyba nie podlączał do wzmacniacza za 15tys kolumienek za 3tys i wmawiał sobie życzeniowo, że są najlepsze na globie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioTube napisał:

Witaj.

Czy zechciałbyś mi polecić tytuł płyty, tylko jednej. Tej, która ma według Ciebie najlepsze brzmienie - brzmi u Ciebie tak fajnie, że mógłbyś codziennie jej słuchać.

Thanx

Ja np, drogi Adamie, lubię płyty Toola, jeśli chodzi o cięższy rock. Może nie jest to jakieś realizatorskie mistrzostwo, ale mi się tego słucha z przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z Toolem zaczynałem od Lateralusa, ale wydaje mi się, że lżej strawny jest najnowszy album, Fear inoculum. A jeśli chodzi o lżejszego rocka, to wydaje mi się, że pod względem realizacyjnym, świetnie wypada Steely Dan. I gdybym miał wybrać jedną z ich płyt, byłby to album "Two against nature". 

Pozdrawiam i życzę pięknej soboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarz wątku słucha rocka. Ja słucham z rocka/chyba to rock warszawski Riverside. Teksty/przekaz, a przede wszystkim jak dla mnie znakomite realizacje spowodowały, że mam bilety na połowę października tu u mnie. 
Ryzyk fizyk, stopery sceniczne już mam. Mam niefajne wspomnienia po koncertach rockowych z powodu  głośności, jakości brzmienia, ubranie w piwie, ale nie poddaję się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Gospodarz wątku słucha rocka. Ja słucham z rocka/chyba to rock warszawski Riverside. Teksty/przekaz, a przede wszystkim jak dla mnie znakomite realizacje spowodowały, że mam bilety na połowę października tu u mnie. 
Ryzyk fizyk, stopery sceniczne już mam. Mam niefajne wspomnienia po koncertach rockowych z powodu  głośności, jakości brzmienia, ubranie w piwie, ale nie poddaję się. 

Byłem swego czasu na koncercie Riverside. Było to co prawda prawie 2 dekady temu, ale koncert był naprawdę dobry. A biorąc pod uwagę fakt, że repertuar składał się wyłącznie z utworów z ich pierwszego albumu, dziś może sz liczyć zapewne, na dużo lepsze widowisko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2023 o 00:07, JacekWoy napisał:

Czy magnat mr 780 byłby dobrą opcją do B&w 607 S2? Gdzieś wyczytałem że w teorii grałoby to lepiej od Yamahy r-n803d. Będę szukał miejsc gdzie można wypożyczyć sprzęt do domu przed zakupem, bo już wiemy że to co jest w sali odsluchowej, a to co w mieszkaniu to dwie różne rzeczy 🙂

Moim zdaniem to przyjemniejsze połączenie. Ogółem do Bowersów według mnie lepsze są ciepłe wzmacniacze. Warto sprawdzić też Vincenta SV-500, Atolla IN80. Znajdzie się trochę opcji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem to przyjemniejsze połączenie. Ogółem do Bowersów według mnie lepsze są ciepłe wzmacniacze. Warto sprawdzić też Vincenta SV-500, Atolla IN80. Znajdzie się trochę opcji :) 

Dzięki, jęśli macie na liście coś to śmiało napiszcie:) Będę chętnie przeglądał, czytał specyfikacje i zrobię sobie finalną listę urządzeń do sprawdzenia/odsłuchu w domu.

Myśle że wyleczyłem się z urządzeń all-in-one. Wzmacniacz z DACiem + streamer (albo wzmacniacz bez DAC + streamer z dobrym DACiem, albo nawet wsyzstko osobno) też będzie ok, jeśli dałoby się jakoś sensownie podłączyć TV, tak żeby można było to wszystko szybko włączyć/wyłączyć czy zmienic źródło, nejlepiej jednym przyciskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JacekWoy napisał:

sensownie podłączyć TV, tak żeby można było to wszystko szybko włączyć/wyłączyć czy zmienic źródło, nejlepiej jednym przyciskiem.

Sofabaton U2.

Tylko nie wszystkie piloty BT jest w stanie zastąpić. Głównie do TV i przystawek jest wsparcie. Do WiiMa na razie nie ma wsparcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2023 o 13:53, Palmos napisał:

A tak zciekawosci jakie np. urządzenie miałeś na myśli?

Zalezy od tego które Tobie spasuje.

https://www.minidsp.com/?gclid=Cj0KCQjwoeemBhCfARIsADR2QCv2XOgVZizXicfaqlZj7QrB96YezkHE_HpVfzoh0NFAKhFdydz6owsaAl7EEALw_wcB

Ale mają kalibracje Dirac

Dnia 11.08.2023 o 21:59, JacekWoy napisał:

Czyli że nad c700 był ze zbyt wysokiej półki do 607 S2?

Albo że 607 nie sa takie super. Nie zasługują :(

 

Dnia 12.08.2023 o 00:07, JacekWoy napisał:

Czy magnat mr 780 byłby dobrą opcją do B&w 607 S2?

Tak

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2023 o 22:11, Piotr Sonido napisał:

Np coś takiego:

https://blackdotaudio.eu/minidsp-ddrc-24-usb-dac-digital-signal-processor--z-dirac-live-(korekcja-pomieszczenia),237,10782.html

Ale + mikrofon i wychodzi prawie 3000 czyli więcej niż dałem za mój wzmacniacz... 

Akustyka u mnie nie jest idealna więc grubo się zastanawiam czy warto. Ktoś ma? Warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2023 o 01:09, JacekWoy napisał:

Mam opcje żeby kupić ze sklepu z zagranicy nowy Arcam SA10 za 699€. Zastanawiam się czy nie wziąć bo cena jest mega. Czy to jest dobre zestawienie do B&W 607 S2? Z tego co czytałem to ten Arcam gra właśnie ciepło.

No to jest dużo taniej niż u nas. W Niemczech?

Warto!

Dnia 17.08.2023 o 10:40, Palmos napisał:

Np coś takiego:

https://blackdotaudio.eu/minidsp-ddrc-24-usb-dac-digital-signal-processor--z-dirac-live-(korekcja-pomieszczenia),237,10782.html

Ale + mikrofon i wychodzi prawie 3000 czyli więcej niż dałem za mój wzmacniacz... 

Akustyka u mnie nie jest idealna więc grubo się zastanawiam czy warto. Ktoś ma? Warto?

Są tu chłopaki na forum którzy wypożyczali mini dsp. Nie pamiętam od kogo to miałem.

@Bogusław 66 mikrofon był Twój czy urządzenie?

Tu masz od razu z DACiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam podłogówki z tej serii 603 s2 i też grały kiedyś z Yamaha 803D.  Ostatecznie 803d zmieniłem na większego magnata ma 900 i grają do dziś. Dla mnie granie zdecydowanie lepsze, przyjemność z słuchania pojawia się z niższych poziomów bez wsparcia Loudness'a a góra jest mniej drażniąca. Nie wiem czego ci brakuje w połączeniu z Yamaha ale na magnacie na pewno będzie spokojniej i mniej efekciarsko, czy ci się spodoba? Zobaczysz. W magnacie jeszcze masz opcje zmiany lamp więc jakieś delikatne zmiany możesz wprowadzić. Pamiętaj jeszcze o akustyce, słuchałeś w salonie i było przyjemnie. Niestety B&W grają fajnie ale jak jest nędzna akustyka to góra się zlewa i kiepsko to wychodzi. Ja u siebie poprawiłem akustykę i było warto, niestety zmieniam mieszkanie na inne i pewnie będę walczył ponownie. Powodzenia

Ps. Pamiętaj że magnat będzie się bardziej grzał, nie wiem czy mu w tej półce nie będzie za gorąco.

Edytowano przez Andrzej Karaś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Karaś napisał:

Mam podłogówki z tej serii 603 s2 i też grały kiedyś z Yamaha 803D.  Ostatecznie 803d zmieniłem na większego magnata ma 900 i grają do dziś. Dla mnie granie zdecydowanie lepsze, przyjemność z słuchania pojawia się z niższych poziomów bez wsparcia Loudness'a a góra jest mniej drażniąca. Nie wiem czego ci brakuje w połączeniu z Yamaha ale na magnacie na pewno będzie spokojniej i mniej efekciarsko, czy ci się spodoba? Zobaczysz. W magnacie jeszcze masz opcje zmiany lamp więc jakieś delikatne zmiany możesz wprowadzić. Pamiętaj jeszcze o akustyce, słuchałeś w salonie i było przyjemnie. Niestety B&W grają fajnie ale jak jest nędzna akustyka to góra się zlewa i kiepsko to wychodzi. Ja u siebie poprawiłem akustykę i było warto, niestety zmieniam mieszkanie na inne i pewnie będę walczył ponownie. Powodzenia

Dzięki za spostrzeżenia, czy miałeś okazję porównać swoje kolumny z Magnatem MR780 i MA900?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, panowie z S4Home zaproponowali mi zmianę na magnata ma 900 oraz Lyngdorfa 1120 i te sprzęty miałem w domu. Lyngdorf mega wygodny i nowoczesny z ogromną listą konfiguracji jednak nie miał tego co dał magnat i to chyba właśnie ta przysłowiowa moc która czuć od najniższych poziomów głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 17:04, JacekWoy napisał:

Jutro przyjdzie Magnat MR 780 + Wiim Mini. Zobaczymy jak to zagra z moimi B&W 607S2 :) Dam znać.

No i jak?

Nic nie piszesz.

Dnia 1.09.2023 o 17:30, Andrzej Karaś napisał:

No niestety nie, panowie z S4Home zaproponowali mi zmianę na magnata ma 900 oraz Lyngdorfa 1120 i te sprzęty miałem w domu. Lyngdorf mega wygodny i nowoczesny z ogromną listą konfiguracji jednak nie miał tego co dał magnat i to chyba właśnie ta przysłowiowa moc która czuć od najniższych poziomów głośności.

Magnat lepiej pasuje pod te kolumny. Gra cieplej. Bardziej miesiście. I słuszna uwaga z jego położeniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No i jak?

Nic nie piszesz.

Magnat lepiej pasuje pod te kolumny. Gra cieplej. Bardziej miesiście. I słuszna uwaga z jego położeniem.

 

Od soboty jestem już posiadaczem wzmacniacza Magnat MR 780. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o jego brzmienie w połączeniu z moimi kolumnami, to zdecydowanie przewyższa on jakość dźwięku w porównaniu do Yamahy. Już podczas pierwszego odsłuchu zauważyłem, że głośność i wyrazistość wokalu w utworach są imponujące. Byłem wręcz zaskoczony, ponieważ wokal nagle stał się tak bliski, jakby wokalista śpiewał tuż przede mną. Góra dźwięku jest teraz bardziej przyjemna, nie drażniąca i nie brzmi metalicznie, a bas pozostał praktycznie bez zmian. Ogólnie mówiąc, słuchanie muzyki na tym połączeniu jest niezwykle przyjemne, a Magnat okazuje się być bardzo muzykalnym wzmacniaczem.

Nie jestem jednak pewien, czy ten zestaw będzie moim ostatecznym wyborem. Zdecydowanie chciałbym jeszcze wypożyczyć na testy do domu wzmacniacze Arcama SA 10 i 20, a także być może Vincenta SV500 lub jakiegoś Atolla. Oczywiście najważniejsze jest dla mnie to, żeby dźwięk był jak najlepszej jakości, ale istnieją również inne, trochę mniej istotne, ale ważne funkcje, takie jak możliwość sterowania wzmacniaczem za pomocą pilota od telewizora. Mam stosunkowo nowy TV Samsunga, i udało mi się sparować go bez problemu z Yamahą, ale niestety nie udało się tego zrobić z Magnatem. Choć to wydaje się być drobnostką, to jednak po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do tej wygody i ciężko jest mi z niej zrezygnować.

Dodatkowo, zakupiłem streamer WiiM Mini, który jest ciekawy, ale chciałbym również bliżej przyjrzeć się wersji Pro ze względu na jej większą liczbę wejść i wyjść, co pozwoliłoby mi wygodniej podłączyć telewizor i inne urządzenia.

Edytowano przez JacekWoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JacekWoy napisał:

Od soboty jestem już posiadaczem wzmacniacza Magnat MR 780. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o jego brzmienie w połączeniu z moimi kolumnami, to zdecydowanie przewyższa on jakość dźwięku w porównaniu do Yamahy. Już podczas pierwszego odsłuchu zauważyłem, że głośność i wyrazistość wokalu w utworach są imponujące. Byłem wręcz zaskoczony, ponieważ wokal nagle stał się tak bliski, jakby wokalista śpiewał tuż przede mną. Góra dźwięku jest teraz bardziej przyjemna, nie drażniąca i nie brzmi metalicznie, a bas pozostał praktycznie bez zmian. Ogólnie mówiąc, słuchanie muzyki na tym połączeniu jest niezwykle przyjemne, a Magnat okazuje się być bardzo muzykalnym wzmacniaczem.

Nie jestem jednak pewien, czy ten zestaw będzie moim ostatecznym wyborem. Zdecydowanie chciałbym jeszcze wypożyczyć na testy do domu wzmacniacze Arcama SA 10 i 20, a także być może Vincenta SV500 lub jakiegoś Atolla. Oczywiście najważniejsze jest dla mnie to, żeby dźwięk był jak najlepszej jakości, ale istnieją również inne, trochę mniej istotne, ale ważne funkcje, takie jak możliwość sterowania wzmacniaczem za pomocą pilota od telewizora. Mam stosunkowo nowy TV Samsunga, i udało mi się sparować go bez problemu z Yamahą, ale niestety nie udało się tego zrobić z Magnatem. Choć to wydaje się być drobnostką, to jednak po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do tej wygody i ciężko jest mi z niej zrezygnować.

Dodatkowo, zakupiłem streamer WiiM Mini, który jest ciekawy, ale chciałbym również bliżej przyjrzeć się wersji Pro ze względu na jej większą liczbę wejść i wyjść, co pozwoliłoby mi wygodniej podłączyć telewizor i inne urządzenia.

Testuj ile się da. W końcu znajdziesz, to, czego nie będziesz chciał odesłać.👍🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...