Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

Witam, tak jak w tytule. Posiadam dynadio emit 20 z Cambridge cxa 80 oraz Cambridge cxn. Posiadam również subwoofer rel T9i jednak częściej jest wyłączony ze względu na to że bass mocno się roznosi po całym mieszkaniu nawet na minimalnym trybie. A same dynadio gra że bass jest tylko w miejscu odsłuchu a np. Drugim pokoju już nie czuć praktycznie w ogóle basu. Ale bez suba delikatnie mi go brakuję przy cichym odsłuchu. A bardzo lubię ten bass ze względu na ogromną dynamikę. 

Dlatego myślę nad wymianą Cambridge cxa 80 na coś z wyższej półki. Kosztem grania bez suba. Z tego co patrzyłem to Denon najbardziej się wpasuje w mój gust. Bo powinienem uzyskać większą podstawę basową, szeroką scenę i neutralne granie. Podobno dobre kombo. Myślałem jeszcze nad musical fidelity m6i lub m6si. Ale nie chcę pozbywać się góry i jeszcze większy nacisk na średnicę. Ze względu na to że dunadio same w sobie grają dość mocno średnicą którą oczywiście bardzo lubię bo brzmi chyba najbardziej neutralnie ze wszystkich kolumn jakie słuchałem. A Yamaha as 2000/2100 z tego co słyszałem to lepiej się sprawdzi w gatunkach jazz których mało słucham. 

Mam pytanie jakiej jakości dac jest w denon PMA 2500? Czy jest sens wtedy korzystanie z daca w Cambridge cxa? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uzyskać większą podstawę basową PMA 2500 to na pewno dobry kierunek, dorzuciłbym do tego jakąś hybrydę z Vincenta np 237. Tylko nie wiem czy uzyskasz taki efekt końcowy jaki oczekujesz - musisz wypożyczyć i potestować. Wg mnie wzmacniacze nie wnoszą aż tyle zmian jak same kolumny. Cambridge nie jest zły więc może jednak zmiana emitów na coś innego będzie lepszym rozwiązaniem? Co do DACów to się nie wypowiem, jak miałem na testach Denona i Vincenta nie korzystałem z nich.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge nie jest zły. Bo jestem zadowolony z duetu z cxn, ale przy emit 20 delikatnie mi brakuję basu. Np. Przy stopie perkusji. Chyba że słucham głośno to wtedy jest wszystko na miejscu. Zależy mi żeby było granie dość podobne jak teraz tylko chciałbym iść lvl wyżej i trochę bardziej rozrywkowo oraz z mocniejszym różnorodnym basem oczywiście kontrolowanym. Bo teraz czasem jest nieco nudno.

Zmianę kolumn wolałbym uniknąć. W moim pomieszczeniu podłogowe spisują się gorzej ponieważ rezonuje mi kuchnia od Basu. Pułapki basowe w tym zakresie niewiele pomogły. A przy podstawkowych bass jest w miejscu odsłuchu a nic mi nie rezonuje. A ten bass nie nosi się tak po mieszkaniu. Oraz po sąsiadach. A słuchałem wiele kolumn przed kupnem.  Dynaudio ma swoje brzmienie i to one są dla mnie najlepsze ze względu na to że grają dynamicznie, wokale wysunięte do przodu i grają pięknie neutralnie. A wysokie cykają na drugim planie przez co nie są męczące i natarczywe. No i można słuchać komfortowo godzinami. No ale żeby dynadio dobrze zagrały to potrzebują cholernie dużo miejsca od ściany i po bokach. Bo inaczej ten bass po prostu buczy. 

Wolałbym iść model wyżej niż w bok. Bo wydaje mi się że pma 1600 byłby takim krokiem w bok. Dlatego myślałem nad Denon PMA 2500 lub jakiś starszy bo jako źródło i dać mógłbym zostawić Cambridge cxn. 

Myślałem też nad musical m6i ale nie chciałbym stracić zbytnio wysokich tonów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze CXA81?

Moze sluchasz muzyki w ktorej za duzo basu nie ma?

Emit 20 to male kolumienki.

Pamietaj ze podlogowe, nie sa wszystkie takie same. Gdybys troche porozgladal sie, moze bys zmienl zdanie. Tak sobie mysle, ze jesli ci rezonuje to moze poprostu ten bas troche kontroli potrzebuje albo nie jest najlepszej jakosci? Ja mam Pylon Diamond 25 w niewielkim pomieszczeniu i nic nie rezonuje, zadnych zaklocen czy znieksztalcen. Moze to wina kolumn a nie elektroniki? 

Np. w wyzej wymienionym CXA 81 dac jest bardzo dobry. Porownywalny z daciem w Gato Audio DIA250s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Artur Brol napisał:

Moze CXA81?

Moze sluchasz muzyki w ktorej za duzo basu nie ma?

Emit 20 to male kolumienki.

Pamietaj ze podlogowe, nie sa wszystkie takie same. Gdybys troche porozgladal sie, moze bys zmienl zdanie. Tak sobie mysle, ze jesli ci rezonuje to moze poprostu ten bas troche kontroli potrzebuje albo nie jest najlepszej jakosci? Ja mam Pylon Diamond 25 w niewielkim pomieszczeniu i nic nie rezonuje, zadnych zaklocen czy znieksztalcen. Moze to wina kolumn a nie elektroniki? 

Np. w wyzej wymienionym CXA 81 dac jest bardzo dobry. Porownywalny z daciem w Gato Audio DIA250s.

Temat kolumn mam zamknięty. Muzyki słucham gdzie jest dość dużo basu, dubstep, dnb, trap, electro House, trance, Rock, rap, metal, jazz, blues , pop, klasyczna. Słucham praktycznie wszystkiego. 

Słuchałem Pylon diamond I dla mnie to za ciemna kolumna. Po prostu mi nie leży te granie. Miałem do tych kolumn dwa podejścia. Bliżej w moim guście leży kef R3 niż do pylon diamond. 

Zdecydowanie Dynadio lepiej trafia w moje gusta. Wokale w dynadio są tak czyste i neutralne że żadna kolumna dla mnie tak nie zagrała a słuchałem ich sporo. Bliżej mi by było do zamiany na evoke 20. Mimo że to kolumna podstawkowa to zawstydzi z basem niejedną podłogową kolumnę.

Podłogowa u mnie nie zda egzaminu bo pomimo 21m2 + korytarz 8m2 to siedzę blisko kolumn. Więc to nie wina elektroniki czy kolumn a po prostu akustyki pomimo że już mam panele z wełny mineralnej oraz pułapki basowe. To podstawkowa kolumna w moim pomieszczeniu lepiej się odnajduję. 

Cambridge cxa 81 to dla mnie żadna zmiana na plus. Ponieważ i tak używam dac z Cambridge cxn V2 bo jest zdecydowanie lepiej muzykalny. 

Problem z basem rozwiązało dodanie ok 15%-20% na wzmacniaczu. Dźwięk jest pełniejszy i czysty. Ale jednak mimo to chciałbym iść lvl wyżej ze wzmacniaczem. Ale skoro różnica będzie znikoma to chyba sobie daruję. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

A słuchasz muzyki głośno czy raczej na niskich poziomach głośności? Jak głośno to moim zdaniem zostając przy obecnych  monitorach zmiana pieca na mocniejszy nic nie da w kwestii jakości basu. 

 

Różnie. Basu mi najbardziej przy cichym odsłuchu. Jak już głośniej to jestem zadowolony. Ale przy korekcji o + ,15% to jest bass przyjemny i przy cichym odsłuchu. Maksymalnie jak słucham to do 50% mocy Cambridge. A zazwyczaj na około 10-25%.

Wcześniej jak miałem heco Aurora to maks 30% mocy. 

Chciałbym jeszcze poprawy nad sceną aby była jeszcze szersza, separację oraz uzyskać jeszcze czystszy dźwięk. Chyba że mocniejsze wzmacniacze mi tego nie dadzą. To sobie daruję. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Carmion napisał:

Temat kolumn mam zamknięty. Muzyki słucham gdzie jest dość dużo basu, dubstep, dnb, trap, electro House, trance, Rock, rap, metal, jazz, blues , pop, klasyczna. Słucham praktycznie wszystkiego. 

Słuchałem Pylon diamond I dla mnie to za ciemna kolumna. Po prostu mi nie leży te granie. Miałem do tych kolumn dwa podejścia. Bliżej w moim guście leży kef R3 niż do pylon diamond. 

Zdecydowanie Dynadio lepiej trafia w moje gusta. Wokale w dynadio są tak czyste i neutralne że żadna kolumna dla mnie tak nie zagrała a słuchałem ich sporo. Bliżej mi by było do zamiany na evoke 20. Mimo że to kolumna podstawkowa to zawstydzi z basem niejedną podłogową kolumnę.

Podłogowa u mnie nie zda egzaminu bo pomimo 21m2 + korytarz 8m2 to siedzę blisko kolumn. Więc to nie wina elektroniki czy kolumn a po prostu akustyki pomimo że już mam panele z wełny mineralnej oraz pułapki basowe. To podstawkowa kolumna w moim pomieszczeniu lepiej się odnajduję. 

Cambridge cxa 81 to dla mnie żadna zmiana na plus. Ponieważ i tak używam dac z Cambridge cxn V2 bo jest zdecydowanie lepiej muzykalny. 

Problem z basem rozwiązało dodanie ok 15%-20% na wzmacniaczu. Dźwięk jest pełniejszy i czysty. Ale jednak mimo to chciałbym iść lvl wyżej ze wzmacniaczem. Ale skoro różnica będzie znikoma to chyba sobie daruję. 

Pylon Audio ciemny ? No ale kazdy inaczej slyszy. Dla mnie to raczej MA Gold 100 5g w porownaniu z Pylon byly ciemne.

Dynaudio Evoke 30 testowalem - razem wlasnie  z MA gold 100 i 200 5G, Olympica Nova 1 i musz powiedziec , ze jak na taka mala konstrukcej mocny dol maja, jedyne co mnie odrzucilo to dzwiek jest jakby - in your face - jak to w polskim jezyku by trzeba przetlumaczyc nie mam pojecia.

A jak blisko kolumn siedzisz?

Ja  w trojkacie okolo 2x2 i jest bez problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kaczadupa napisał:

Największym ograniczeniem zawsze są głośniki i tu należy szukać poprawy w pierwszej kolejności. Zostaw to co masz a jak już musisz coś zmienić to zmiana paczek.

A myślałem że wzmacniacz za 5k a 11k-13k to różnica jakaś powinna być w jakości. Nowe paczki nie ma sensu ponieważ dopiero co kupiłem Dynadio emit 20. 

 

25 minut temu, Artur Brol napisał:

Pylon Audio ciemny ? No ale kazdy inaczej slyszy. Dla mnie to raczej MA Gold 100 5g w porownaniu z Pylon byly ciemne.

Dynaudio Evoke 30 testowalem - razem wlasnie  z MA gold 100 i 200 5G, Olympica Nova 1 i musz powiedziec , ze jak na taka mala konstrukcej mocny dol maja, jedyne co mnie odrzucilo to dzwiek jest jakby - in your face - jak to w polskim jezyku by trzeba przetlumaczyc nie mam pojecia.

A jak blisko kolumn siedzisz?

Ja  w trojkacie okolo 2x2 i jest bez problemow.

Wierzę, 20 potrafią zagrać mocnym basem. Myślę że 30 by zakryły basem resztę pasma. 

Słuchałem bowersy, monitory, kefy, pylony, elac, klipsch. No i na pierwszym miejscu jest Dynaudio i na drugim kefy. 

Dynaudio mają u mnie około 1m odstępu od ściany. Jak stały bliżej to potrafiły buczeć. A siedzę od nich około 2,5m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Carmion napisał:

Nowe paczki nie ma sensu ponieważ dopiero co kupiłem Dynadio emit 20. 

Masz 14 dni na zwrot ale to pewnie wiesz. No nic, skoro chcesz to kup mocniejszy piec ale ten monitor Dynaudio nadal będzie takim samym  ograniczeniem i w jakości niskich tonów i precyzji, detalu, szybkości itd. A im głośniej słuchasz tym bardziej będzie to słychać. Obecny wzmacniacz CA  to już luksus i wypas do tych monitorów. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Masz 14 dni na zwrot ale to pewnie wiesz. No nic, skoro chcesz to kup mocniejszy piec ale ten monitor Dynaudio nadal będzie takim samym  ograniczeniem i w jakości niskich tonów i precyzji, detalu, szybkości itd. A im głośniej słuchasz tym bardziej będzie to słychać. Obecny wzmacniacz CA  to już luksus i wypas do tych monitorów. 

To nie słucham na tyle głośno aby były zniekształcenia. Bo jak już leci głośno to nadal jest pewne i czyste brzmienie. Gra znacznie czyściej niż np. Heco Aurora 700 I zniekształcenia to tam się pojawiały. A podobno dynaudio Dobrze gra z mocniejszymi wzmacniaczami. 

 

15 minut temu, Artur Brol napisał:

Emit 20 buczy? 

Moje stoja 60 od rogu scian, staly tez blizej i nic sie nie dzialo. To moze to wina tych Emitow? 

Inaczej juz nic nie rozumiem.

Buczy jak stoją blisko ściany. Są to trudne w ustawieniu kolumny. U mnie prawię metr odstępu spowodował że jest czysty bass i myślę że w moim pomieszczeniu nieosiągalny przez podłogową kolumnę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Carmion napisał:

Wolałbym iść model wyżej niż w bok. Bo wydaje mi się że pma 1600 byłby takim krokiem w bok.

Nie namawiam, ale moim zdaniem 1600 to dużo lepszy wzmacniacz, pytanie czy sie zgra. Basu bedzie pewnie sporo. 

53 minuty temu, kaczadupa napisał:

Obecny wzmacniacz CA  to już luksus i wypas do tych monitorów.

To CA tak gra 

Ale Cxn jest spoko 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur Brol napisał:

Aaa zwroc uwage na slowo Mysle ze ... 😏

Moze czas sprawdzic ?😁

Sprawdzałem, miałem trzy kolumny podłogowe i za każdym razem słyszę jak rezonuje kuchnia czy szklanki. Więc nie jest to opcja na moje pomieszczenie. Bo chcę słyszeć muzykę a nie wadliwą akustykę typu grające sztućce czy klamkę od drzwi. Owszem bass jest mocniejszy i pełniejszy ale nie na moje pomieszczenie. Wolę aby było go trochę mniej ale żeby nie słuchać szklanek itp. Bo psuję to całą przyjemność ze słuchania. 

 

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie namawiam, ale moim zdaniem 1600 to dużo lepszy wzmacniacz.

A podobno od Denona PMA 1600 model Denon PMA 2500, ma jeszcze większą kontrolę nad basem i gra szerszą sceną. 

 

 

 

Lepszą opcją jest już monitory i subwoofer ewentualnie. Nie dość że niżej schodzi niż kolumna to bass jest pod większą kontrolą. Ale zauważyłem że lepiej mi się słucha po prostu bez suba. Ale na Cambridge "delikatnie" za mało podbicia przy cichym odsłuchu. Ale jak mam podbity o 15% bass to jestem w pełni zadowolony. 

 

Nie zgodzę się że emit 20 to słaba kolumna i że Cambridge cxa 80 to aż nadto bo nieraz łączyli je ze znacznie droższymi wzmacniaczami. Co prawda tutaj starszy model. Dynadio lubi prąd więc potrzebuje mocnego wzmacniacza. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Carmion napisał:

Nie zgodzę się że emit 20 to słaba kolumna i że Cambridge cxa 80 to aż nadto bo nieraz łączyli je ze znacznie droższymi wzmacniaczami. Co prawda tutaj starszy model. Dynadio lubi prąd więc potrzebuje mocnego wzmacniacza. 

Kiedyś się zgodzisz, że mocniejszy wzmacniacz od Twojego CA do monitorków nic dobrego nie wniesie. Monitory nadal będą miały swoje ograniczenia i żadne elektrownie tego nie zmienią. Dynaudio nie złamało praw fizyki w swoim Emit m20. 

I rozumiem, że brzmienie Dynaudio może się bardzo podobać ale nie oczekujmy od nich tego czego one nie potrafią, bez względu na wzmacniacz z nimi grający. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Kiedyś się zgodzisz, że mocniejszy wzmacniacz od Twojego CA do monitorków nic dobrego nie wniesie. Monitory nadal będą miały swoje ograniczenia i żadne elektrownie tego nie zmienią. Dynaudio nie złamało praw fizyki w swoim Emit m20. 

I rozumiem, że brzmienie Dynaudio może się bardzo podobać ale nie oczekujmy od nich tego czego one nie potrafią, bez względu na wzmacniacz z nimi grający. 

Akurat mi chodziło o zwiększenie całego basu więc uważam że zmiana wzmacniacza ma sens. Co innego jeżeli by chodziło o te najniższe częstotliwości wtedy się zgodzę że monitory zawsze będą ograniczeniem, zresztą nawet podłogowe potrafią być. Bo nic nie zastąpi muzycznego subwoofera. Ale co z tego jeżeli  te najniższe częstotliwości trzeba mieć solidną akustykę bo ciężko jest to ogarnąć i nie do mieszkania w bloku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Carmion napisał:

Ale co z tego jeżeli  te najniższe częstotliwości trzeba mieć solidną akustykę bo ciężko jest to ogarnąć i nie do mieszkania w bloku.

Mam salon ok22mtr kw. „Gra” realnie od 20Hz. „Najniższe” częstotliwości to u mnie zjawiskowe doznania. Nie jestem w stanie nigdzie indziej/sklepy, koledzy  słuchać dłużej aniżeli kilku minut. Rezonanse własne pomieszczeń/dudnienie zabiera przyjemność.
Dzięki cyfrowej korekcji na najniższych częstotliwościach zastosowanej tak po inżyniersku i z głową dostałem wisienkę na torcie. 
 

Zachęcam Cię do wypróbowania takich wzmocnień, które taką korekcję umożliwiają. 

Dom budujemy od fundamentów. Fundamentem w brzmieniu jest „bas”. I to on nadaje brzmieniu efektu trójwymiarowości, body i wypełnienia. 
Gdy pokój „oddycha”, banan z gęby nie schodzi. 
pozdrawiam

Adam

”dudnienie” zalewa pasma wyżej, zagłusza. Nie słyszymy wielu informacji, które tam są. A szkoda., nieprawdaż?

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Kiedyś się zgodzisz, że mocniejszy wzmacniacz od Twojego CA do monitorków nic dobrego nie wniesie. Monitory nadal będą miały swoje ograniczenia i żadne elektrownie tego nie zmienią. Dynaudio nie złamało praw fizyki w swoim Emit m20. 

I rozumiem, że brzmienie Dynaudio może się bardzo podobać ale nie oczekujmy od nich tego czego one nie potrafią, bez względu na wzmacniacz z nimi grający. 

Pięknie powiedziane, ciekawe jak ta wydumka ma się do twoich pudełek ATC7?

Innym sugerujesz, że emity m20 nie łamią praw fizyki, za to twoje ATC 7 owszem tak?

Ty siebie czytasz czasem, czy tylko dzisiaj od temperatury coś się zadziało? 

Chłopie sam żonglujesz piecykami za 15-20tys i wpinasz w nie pudełka za 4tys , a innych pouczasz, że nie ma sensu?

Twoje ATC nie mają ograniczeń rozumiem, zwłaszcza w całych 11m² ?

Pięknie,  zrobiłeś mi dzień 😁

 

P.S.

Nie wysilaj się, że to hejt i trollowanie, obiecałem, że każdą Twoją bzdurę będę komentować, co niniejszym czynię. 

Polecam elektrolity na te gorączki. 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kaczadupa napisał:

To dobrze innym doradzam czy źle?

 Jacuś jak zwykle czegoś nie doczyta, złapie swoje wizje i potem posypuje się brokatem.... 

Popraw kabelkiem zasilającym  kolory w swoim TV  bo znowu łapiesz halucynacje i trollujesz. 

A pisałem, nie obracaj kota ogonem i nie wyjeżdżaj z trollowaniem...

Nie nie, tą drogą nie idź, kabelkami i TV nie zrobisz na mnie wrażenia,  to zostaw dla swoich.

A TV owszem poprawiłem profesjonalną kalibracją sprzętową, to nie twoja bajka, nie martw się moim TV, masz ważniejsze rzeczy w główce....

Pokazałem Twoją hipokryzję i tyle.

Owszem, źle doradzasz, albo inaczej, odradzasz coś, co sam  nagminnie popełniasz...

Niezmiennie podniecasz się swoimi pudełkami ATC7,  miałeś więcej wzmacniaczy niż większość salonów audio razem wziętych i to Tobie wciąż  nie pasuje brzmieniel

Ale ATC nie do ruszenia, teraz załapałeś, czy jeszcze nie?

Nie wytykaj i nie pouczaj innych, jak sam nie masz zielonego pojęcia o audio, akustyce i innych rzeczach z tym związanych. 

Twoich ATC też nie "uzdrowi" żaden wzmacniacz powyżej 10tys, pomijam już warunki i ustawienie w jakim słuchasz.

Mącisz ludziom w głowach tymi bzdetami, które wypisujesz i tyle.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...