Skocz do zawartości

Poszukiwany pięknie wyglądający i tak samo grający vintage CD player


Bebop

Recommended Posts

Odnośnie grania tego dziadka. Nie wiem jaki DAC siedzi w środku Marantz cd 73 -  pewnie jakiś prymityw z lat ubiegłych. Pomiary i wykresy rodem z ASR teraz nieistotne.  Gra to gęsto i oleiście, jednak bez straty detali. Bardzo plastyczny dźwięk i aż chce się słuchać. Chciałbym mieć takie brzmienie (DAC) do roon. Mam RME od lat ale chyba już czas poszukać jakiegoś innego DAC. To będzie kolejny zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

No śmierdzi to okrutnie w pokoju jak teraz wszedłem. Czy to przejdzie? Żona nie polubi mojego pewexa. 

Może trzeba to otworzyć i odkurzyć? Znawcy antyków doradźcie. 

Otworz i zobacz czy jest cos nowego w srodku.Nowka moze smierdziec.Moze tez byc tak ze cos starego zdycha i dlatego smierdzi.Jak oczami nie zbadasz to pisz do sprzedawcy.Ja bym tego pudelka pod pradem bez opieki nie zostawial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bebop napisał:

Czemu wciąż sugerujesz awarię? Mam nadzieję, że zapach przejdzie. 

Tu się nic nie pali. Tylko taki zapach starocia, kalafonii, czy nie wiem czego. Może stare klocki tak mają. 

Nie sugeruje awarii.

Moze zle napisalem,moze zle odczytales.

Moze ktos madrzejszy Ci w madrzejszy sposob odpowie.

Milego sluchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bebop napisał:

Odnośnie grania tego dziadka. Nie wiem jaki DAC siedzi w środku Marantz cd 73 -  pewnie jakiś prymityw z lat ubiegłych. Pomiary i wykresy rodem z ASR teraz nieistotne.  Gra to gęsto i oleiście, jednak bez straty detali. Bardzo plastyczny dźwięk i aż chce się słuchać. Chciałbym mieć takie brzmienie (DAC) do roon. Mam RME od lat ale chyba już czas poszukać jakiegoś innego DAC. To będzie kolejny zakup.

W/g listy odtwarzaczy Marantz cd73 ma 2 razy TDA 1540d.

 

https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bebop napisał:

Zapach kalafonii czuć w całym pokoju, Czy to normalne @elektron6

Kiedyś, w innym wątku pisałem, że vintage ma zapach. Może to tylko ja tak mam. 

Gratuluję pięknego odtwarzacza CD. Ten model jest wyjątkowy - piękny, solidnie zbudowany i w zasadzie z wiecznym laserem.

Gra to też bardzo fajnie.

Zapach - tak ma być :) to jest taki pozytywny dodatek do vintage. Wiadomo lutowanie jest ołowiowe, kalafonia jest, płytki PBC też są wykonane z innym materiałów niż obecnie. Do tego dodajmy ciepło wydzielane przez stabilizatory napięcia i sprzęt wydziela sój charakterystyczny zapach. Oczywiście to robi niepowtarzalny klimat:) Lubię to!

Prewencyjnie można sprawdzić czy czasem zapach nie jest efektem wylewającego elektrolitu z kondensatora. W tym CD mamy niebieskie elektrolity Philipsa, które lubiły mieć upływowość ale raczej nie miały tendencji do wylewania.

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Dzięki Artur. Ja się zupełnie nie znam i nie wiele mi mówi   2 x TDA1540D – SAA7030 (M4551)

Podziwiam jak Wy fachowcy wynajdujecie takie tabelki i listy. 

Gitara, trąbka, saksofon, perkusja, organy hammonda - wszystko brzmi tu inaczej niż z plików granych na RME. 

1540 to jest taka jakby 14 bitowa wersja TDA1541. Dobry DAC pasujący do klimaty vintage. Do miłego słuchania jak znalazł.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artur Brol napisał:

Ja teraz razczej za odtwarzaczem jestem - Accuphase DP 65v lub 75, ewentualnie 410.

Koniecznie pokaż i napisz  jak już coś kupisz. 

Mój pewex to totalny prymityw, nie ma pilota a i przyciskami niewiele można. Zmusza mnie do słuchania całych płyt. Chociaż, ja nawet w streamingu całych słucham, więc mi to nie przeszkadza. Brzmi za to bardzo przyjemnie. 

Dnia 11.09.2023 o 14:43, Asia napisał:

W '83 mogłeś o takim tylko pomarzyć.

W '83 -  ja nie jestem pewny czy w ogóle słyszałem o istnieniu CD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę od czapy. Jakie najstarsze płyty CD macie u siebie? Ja mam kilka z 1984. Sprawdzam i @Asia nie mam chyba ani jednej z 1983. Może dlatego, że nie słucham ABBA 😂

A jednak mam 1983 :)

https://www.discogs.com/release/5914196-The-Doors-The-Doors

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bebop napisał:

Pytanie trochę od czapy. Jakie najstarsze płyty CD macie u siebie? Ja mam kilka z 1984. Sprawdzam i @Asia nie mam chyba ani jednej z 1983. Może dlatego, że nie słucham ABBA 😂

A jednak mam 1983 :)

https://www.discogs.com/release/5914196-The-Doors-The-Doors

Jeśli wierzyć dacie z tyłu to mam z 83' Metallica Kill ' em all

Z 80' AC/DC Back in black

Z 84' Genesis Invisible touch

Z 85' Accept Metal heart

Z 88' Queensryche Operation mindcrime i muzyka z Willow

Nie sądzę bym cos starszego jeszcze znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...