Skocz do zawartości

Poszukiwany pięknie wyglądający i tak samo grający vintage CD player


Bebop

Recommended Posts

12 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Toż ten Philips, to wypisz wymaluj japoniec Marantz CD-73…

IMG_0743.jpeg

Marc, chyba odwrotnie. Wszystkie początkowe wysokie modele Marantza to Philips. Philips miał najlepsze mechanizmy zresztą wykozystywane nie tylko w Marantazach tylko w znakomitej większości odtwarzaczy. Tak, że Marantz prawdopodobnie robił kilka pierwszych modeli na licencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asia napisał:

Zdarzyło mi się zwiedzać, owszem.

Zadziwia mnie męska skłonność do koloru złotawego (z różowy złotem na czele). Oraz do słodkich damskich wokali.

PS. Bierz Soniaka. Jest naj...

Asia, też nie lubię szampańskiego koloru w sprzęcie audio tylko, że czasem nie ma wyboru. Mam 2 Luxmany w tych barwach i w obudowach w paski ( palisander). W innej wersji nie występowały. Tzn była jeszcze obudowa z drzewa różanego ale ona niewiele różni się od palisandra.

Też nie lubię słodkich, damskich wokali. Tzn doceniam i mogę posłuchać, tylko, że duża część męskiej populacji, szczególnie w pewnym wieku zaczyna już tylko tego słuchać. To trochę mnie irytuje bo czasem ludzie mają same Kralle, które są nudne jak flaki z olejem.

Z Sony uwaga! Brak laserów.

Przed chwilą, Wing0 napisał:

Teac też miał ładny designe szczególnie biorąc pod uwagę ich przyciski lekko studyjny sznyt

A słuchałeś Michał mojego TEAC? Nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asia napisał:

Zadziwia mnie męska skłonność do koloru złotawego

Dlaczego? Ja nie jestem fanem złota, ale akurat Accuphase mi się podobają ;), w innych już nie za bardzo, natomiast jako kolor innych rzeczy typu auto, wykończenia domu - tu już praktycznie definitywne nie.

5 minut temu, audiowit napisał:

Też nie lubię słodkich, damskich wokali. Tzn doceniam i mogę posłuchać, tylko, że duża część męskiej populacji, szczególnie w pewnym wieku zaczyna już tylko tego słuchać. To trochę mnie irytuje bo czasem ludzie mają same Kralle, które są nudne jak flaki z olejem.

Hehe, właśnie miałem coś dokładnie w tym stylu napisać :D

Z wyłączeniem wokalistek folkowych, bo tam też może być dość słodko, ale mniej przeszkadza z uwagi na muzykę.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Jak zwykle wywołałam zupełnie niepotrzebnie dyskusję, niezbyt mądrym stwierdzeniem.

Nic mi co tego co kto lubi, mogłam pozostać przy tym czego nie lubię. A najlepiej powstrzymać się przed napisaniem w ogóle.

Spokojnie, nikt się nie obraził :)

Tylko Bebop jest nadwrażliwy.

😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bebop napisał:

To ja już nie wiem kim jestem. Tak zwanym pedałem? Bo lubię kolory i szampana? 

A ja nie lubię tego koloru, ALE zmuszony jestem uzywać jednego z moich podstawowych wzmaków w tym kolorze.

A dla rozluźnienia sytuacji utwór do posłuchania. Oczywiście bez żadnych podtekstów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit TEAC nie słuchałem, ale wiem że dobre są. Niestety Odtwarzacze, nie transporty nie mają części zamiennych już, a są bardzo chwalone. Podobnie jak wysokie Sony te starszych serii 557 (jak dobrze pamiętam uznawany za jeden z najlepszych Sony ) itp

CD ja już mam za sobą poszedłem w pliki, choć nie ukrywam ładna kolekcja CD i dobry odtwarzacz to fajna rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pójście w stronę vintage odtwarzaczy jest ryzykowne bo części zamiennych niema?

Czy to tylko niektórych modeli dotyczy? Lub producentów?

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

Szczególnie, że te wokale sà mocno przesterowane przez wokalizery i z naturalnością nie mają nic wspólnego. A już napewno nie ma się nad czym rozpływać.

Ostatnio słuchałem coś takiego. Dobre cd.

sony-cdp-xa7es-cd-player-1012867-1024pix.jpg

Wyglada pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wielu są zamienniki z nowej produkcji, lub stare ale nieużywane lasery. W wielu topowych modelach laser jest praktycznie niezniszczalny, ale to jest loteria lekka. Kupić CD topowe 30 letnie za 5-7 tysi czy z pewnym ryzykiem. Ja bym chyba podziękował. Jest sporo fajnych nowych CD. Chociażby pancerne Ayony, Unison (Witka model grał doskonale) itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Też nie lubię słodkich, damskich wokali. Tzn doceniam i mogę posłuchać, tylko, że duża część męskiej populacji, szczególnie w pewnym wieku zaczyna już tylko tego słuchać. To trochę mnie irytuje bo czasem ludzie mają same Kralle, które są nudne jak flaki z olejem.

A jaki to wiek 🙂

Jak narazie opieram się Dianie Krall I Norze Jones.

Ale Katie Melua i Alison Krauss u mnie zagościły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...