Skocz do zawartości

Poszukiwany pięknie wyglądający i tak samo grający vintage CD player


Bebop

Recommended Posts

5 minut temu, audiowit napisał:

Artur, jeśli odtwarzacz CD to tylko vintage. Albo obecnie kupa szmalu.

Zależy jaki cd kupisz. Trochę części jest, ale trzeba też uważać, bo niektórych nie ma. 

Jedna uwaga. W latach 80, 90 wyższą półka cd plajerow była naprawdę dobrze wykonana i działa nadal bezproblemowo.

Hey te Vintage też tanie nie są.

Accuphase DP 65v, 75, i późniejszy 410 ostatnio mnie zainteresowały, po artykule w gazecie Audio ... z Polski.

Chciałem w jednym zawrzeć fajny odtwarzacz i r2r dac w jednym. Wiem to nie to samo co obecne Denafrips itp. ale z tamtej epoki miały te chwalone chipy 1704, 1702 i po kilka na kanał. 

Ale to gdzieś wygrzebać to prawie z cudem graniczy. 1 w Niemczech za 2000 euro jest.

Właśnie po części,  mnie powstrzymuje też możliwy brak podzespołów.

Tak że chyba zostanę z moim cxc v2.

 

8 minut temu, Adi777 napisał:

Okolice 50, 60 :D

😂 to moje okolice. To by wiele  tłumaczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, kwestia podejścia. 5-6 latek w cenie do 20kzł nie zagra Ci jak wysokie modele z epoki. UR CDE to z ceną 13kzl to taki średniak. Ladnie gral, to prawda ale do wyczynu mu trochè brakowalo. Bardziej zaluję kwadry tfk ribbed plate, które z nim poszło.

29 minut temu, Artur Brol napisał:

Hey te Vintage też tanie nie są.

Accuphase DP 65v, 75, i późniejszy 410 ostatnio mnie zainteresowały, po artykule w gazecie Audio ... z Polski.

Chciałem w jednym zawrzeć fajny odtwarzacz i r2r dac w jednym. Wiem to nie to samo co obecne Denafrips itp. ale z tamtej epoki miały te chwalone chipy 1704, 1702 i po kilka na kanał. 

Ale to gdzieś wygrzebać to prawie z cudem graniczy. 1 w Niemczech za 2000 euro jest.

Właśnie po części,  mnie powstrzymuje też możliwy brak podzespołów.

Tak że chyba zostanę z moim cxc v2.

 

😂 to moje okolice. To by wiele  tłumaczyło.

Pamiętaj, że na Accu świat się nie kończy. Taniej możesz kupić Sphinx Project cd 32 tam jest 4 chipy 1704 na kanał. Taniej, bo Sphinx mniej znany natomiast to już jest wyczynowiec.

Natomiast jest on bardzo zadko spotykanym cd i jeśli ktoś już go kupi, to nie sprzedaje.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten którego zdjęcia oglądałem, zamieszczone w innym temacie, chyba o przetwornikach to było.

No ale rzeczywiście, nie da się go znaleźć nigdzie.

Jednak nieprawda, jeden na Marktplaats.nl jest , za 1700 euro ale w aukcji od 1400 euro.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:
2 godziny temu, Asia napisał:

Jak zwykle wywołałam zupełnie niepotrzebnie dyskusję, niezbyt mądrym stwierdzeniem.

Nic mi co tego co kto lubi, mogłam pozostać przy tym czego nie lubię. A najlepiej powstrzymać się przed napisaniem w ogóle.

Spokojnie, nikt się nie obraził :)

Tylko Bebop jest nadwrażliwy.

😂

E tam, to raczej mnie poniosło Asia. Chciałem napisać śmiesznie a wyszło żałośnie. A zupełnie serio, nie przepadam za szampańskim ale Accu nie robi srebrnych. Złoto jest moim zdaniem obciachowe, zaś różowe skarpety są cool. Diany Krall nie słucham bo mnie mdli - ale poczekam jeszcze 10 -20 lat i kto wie jak mi się głowa zepsuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

To trochę mnie irytuje bo czasem ludzie mają same Kralle, które są nudne jak flaki z olejem.

Rzecz gustu. Ja akurat nie przepadam za wokalem Krall, który, notabane, nie jest wcale taki słodki. Jeśli jej słucham, to raczej dla grania na płytach do roku, powiedzmy, 2012. Tam byli świetni muzycy. W latach 90-tych np. Russell Malone, Christian McBride i Lewis Nash. Raz trafił się Ray Brown i Stanley Turrentine. Potem była równie dobra ekipa: Anthony Wilson i sekcja Clayton-Hamilton. Ciekawy jednorazowy skręt w stronę roots (Marc Ribot i Jay Bellerose). Pomijając nadmiar ballad, tam nie było nudy. A jak już się trafił żywszy kawałek, to było słychać, że im żre, jak diabli.

Dla mnie nudna jest większość metalu - w porównaniu z jazzem mało się w nim dzieje w rytmie i harmonii. Wykonawczo - głównie mechaniczne kostkowanie w szybkich tempach i na dużych przesterach. (Paul Gilbert fajnie to parodiował korzystając z wiertarki.) Muzycznie mogliby się sporo nauczyć od najlepszych sidemanów Diany Krall. ;) (Choć akurat Sepultura trochę się wymyka stereotypom, bo miewała niebanalne aranże.)

@Asia Oprócz powodów jak wyżej - żeńskie wokale i towarzysząca im instrumentacja ładnie wypadają na większości systemów. A słodki głosy kojarzy się mężczyznom (choć bywa to zwodnicze) z równie miłą fizjonomią i osobowością. Czyż można nas winić - to atawizm ;)

@Bebop Przepraszam za offtop - nie mogłem się powstrzymać.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi777 napisał:

Właściwie, to jak tak patrzę dłużej na te Accu, to nie wiem, czy by mi się nie zbrzydły z czasem. Takie trochę zbyt luksusowe się wydają, zbyt "ciepłe" - połączenie drewna i tego koloru.

Też mi się czasem wydaje, że to jakiś polski cygan wyjechał do Japonii i zrobił Accuphase. 

55eb400b95df2_o,size,445x270,q,71,h,8fb2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem miał być Luxman z fajnymi wycieraczkami - ale trochę hajsu zabrakło. Accu które mam to była szybka decyzja. Nie wiem z którego jest roku ale wygląda jak nówka. Teraz już nie żongluję sprzętami jak kiedyś - i tak pozostał Accu. 

Nigdy nie byłem przekonany do koloru szampańskiego, wątek który sam założyłem jeszcze bardziej mi to obrzydził 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Artur Brol napisał:

Niezle ceny wciąż się tych Marantz cd 73 trzymają - 4000 euro. Hmmm 

Hehe jeszcze kilka lat temu 1kzł no może 1.5kzl.

Sam miałem okazję kupić cd73 ale pomyślałem, że philips 303 ładniejszy. Stały przedemna, a ja wolałem kupić sansui 7070. Gdybym któryś z nich razem z sansui kupił, to pewnie koło 700zl bym zapłacił:). Ale wtedy grałem na sansui 717dr i on był jeszcze ładniejszy. Wtedy tak mi się wydawało.

pics_v2.php.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...