Skocz do zawartości

Jamy Jaskinie czy po prostu pokoje Audiofila


MarcKrawczyk

Recommended Posts

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Czemu? Chętnie bym kiedyś poposiadał jakiś czas takie syreny.... :) może nie dożywotnio, ale żeby się nacieszyć...

Trzeba wiedzieć jak używać, znaczy ustawić względem ucha. Ja do słuchania muzyki używam odwrotnie 🤣

 

Screenshot_20240308_225401_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Chętnie bym kiedyś poposiadał jakiś czas takie syreny

Myślę, że taka syrena sprawiłaby więcej przyjemności😉 w posiadaniu. Niekoniecznie słuchaniu, ale na wyposazeniu pokoju audiofila byłaby bardzo mile widziana.

image.png.325032baed1bec3b53c865fa9cb1558e.png

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2024 o 10:49, Rega napisał:

Myślę, że taka syrena sprawiłaby więcej przyjemności😉 w posiadaniu. Niekoniecznie słuchaniu, ale na wyposazeniu pokoju audiofila byłaby bardzo mile widziana.

image.png.325032baed1bec3b53c865fa9cb1558e.png

Syrena to ogólnie bardzo dziwny stwór... Ani to zjeść ani wy...chędorzyć 😋😋

Ale pokój bardzo miły, słuchałby (żeby nie offtopować 😉)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tv to nie monoblok, a tenże z powodzeniem może stać " na glebie".

Ps: Widze że tworzenie nowych absurdów ma sie "w najlepsze". 

Chyba z Twojej strony.

Już dawno wspominałem o wibroakustyce, warto poczytać o niej w kontekście audio.

A w Twoim przypadku może być łatwe do sprecyzowania, bo jak nam wiadomo, nie masz żadnej adaptacji akustycznej.

Zatem włącz sobie ze swojego Spotify utwór z dobrą podstawą basową i połóż się na tym dywaniku, co tam masz u siebie.

Zobaczysz jak wybrzmiewa bas przy podłodze,  a bas jak każdy dźwięk to fala akustyczna, a fala akustyczna to ciśnienie i drgania powietrza, a drgania te przenoszą się na obudowę i później elektronikę,  a tranzystory tego nie lubią, również te mocy.

Jak poczytasz o tranzystorach i ich optymalnych warunkach pracy i na co są wrażliwe, to się może wyjaśni co nie co.

Możesz do tego użyć aplikacji w telefonie i taki smartfon położyć w tym czasie na te monobloki o których mówisz lub na jakiekolwiek urządzenie audio.

Na tę chwile zaczynasz jątrzyć, bo znów trafiłeś na mnie, prawda?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

Chyba z Twojej strony.

Już dawno wspominałem o wibroakustyce, warto poczytać o niej w kontekście audio.

A w Twoim przypadku może być łatwe do sprecyzowania, bo jak nam wiadomo, nie masz żadnej adaptacji akustycznej.

Zatem włącz sobie ze swojego Spotify utwór z dobrą podstawą basową i połóż się na tym dywaniku, co tam masz u siebie.

Zobaczysz jak wybrzmiewa bas przy podłodze,  a bas jak każdy dźwięk to fala akustyczna, a fala akustyczna to ciśnienie i drgania powietrza, a drgania te przenoszą się na obudowę i później elektronikę,  a tranzystory tego nie lubią, również te mocy.

Jak poczytasz o tranzystorach i ich optymalnych warunkach pracy i na co są wrażliwe, to się może wyjaśni co nie co.

Możesz do tego użyć aplikacji w telefonie i taki smartfon położyć w tym czasie na te monobloki o których mówisz lub na jakiekolwiek urządzenie audio.

Na tę chwile zaczynasz jątrzyć, bo znów trafiłeś na mnie, prawda?

Proponuje zajrzeć do tematu "wibracje i drgania" 😎 tam znajdziesz moje wpisy 😎

Ps: co jest Twoim zdaniem bardziej "wrażliwe", w/w tranzystory czy gramofon w systemie audio?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...