Skocz do zawartości

Buchardt s300 vs s400. Czy ktoś miał okazję porównać?


mateolo2

Recommended Posts

Serio? Zamieniłeś R3 na S300 ? Miałem S300 przez około rok, po nich nastały BMN Berges 3 też pewnie z rok i tu było dla mnie ciekawiej ale R3(które mam obecnie) z tej trójki to wg mnie zdecydowanie najlepsze granie. Im dłużej siedzę w audio, im dłużej wczytuję się w opinie a w konsekwencji i decyzje zakupowe  tym mniej czasem rozumiem. Audio to jednak ciągłe zagadki i niespodzianki.

Ale ok, gratuluję wyboru, niech cieszą...póki co

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochałem swoje r3, natomiast s300 mnie rozwaliły. Kefy przy nich wydały się  bardziej jazgotliwe, mniej muzykalne. Na s300 muzyka sprawia, że się rozpływam. A dół jest tak dobry, że nie słyszałem czegoś takiego dotąd w żadnych podstawkach :) Natomiast o r3 złego słowa nie powiem, to świetne kolumny. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Dla mnie s300 były trochę za ciemne i właśnie takie za bardzo napompowane basowo. Mogą sie podobać swoją potęgą brzmienia ale jak stanęły R3 , to u mnie nie moglo byc odwrotu. Dla mnie granie na dluuuugie lata.

Jestem ciekaw Twoich wrażeń po ewentualnej przesiadce na S400. Nie mialem dotąd z nimi do czynienia. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Jazgotliwie......

A KEF to ultra łagodna kolumna w górze pasma.

Buchardty grają tym pasmem jeszcze bardziej stonowanie. I dla niektórych to jest granie zza koca. Ale inne bo tam nie czuć tłumienia.

Musisz lubić taki dzwiek.

Ja też bym wolał KEFy.

Wypożycz sobie od Q21 oni sa dystrybutorem tej marki. Sprawdzisz w porównaniu ze swoimi i w swoich warunkach. nic lepszego nie wymyślisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No właśnie Jazgotliwie..."

Mateolo zainicjował świetny watek o R3 . Pociągnął go po mistrzowsku. Po drodze byly bardzo wartościowe testy i porównania z innymi markami i modelami na tym poziomie.

A na koniec jw :(

Stawiam , ze Buchardt S300 zagości u Mateolo góra 3 miesiące. Nie da rady;) 

Wg mnie to chwilowe zauroczenie innym dzwiękiem.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Wg mnie to chwilowe zauroczenie innym dzwiękiem.

I to zdanie to klucz jeśli chodzi o nasze hobby. Słuchając swojego systemu przez jakiś czas po prostu jakby się człowiek oswaja i przyzwyczaja. Dlatego inny dźwięk wydaje się być atrakcyjniejszy. Może być to regres ale on jest inny i dlatego wydaje się fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 08:36, Prawie Audiofil napisał:

"No właśnie Jazgotliwie..."

Mateolo zainicjował świetny watek o R3 . Pociągnął go po mistrzowsku. Po drodze byly bardzo wartościowe testy i porównania z innymi markami i modelami na tym poziomie.

A na koniec jw :(

Stawiam , ze Buchardt S300 zagości u Mateolo góra 3 miesiące. Nie da rady;) 

Wg mnie to chwilowe zauroczenie innym dzwiękiem.

Też tak myślę.

Dnia 31.10.2023 o 09:39, Artur Charicki napisał:

I to zdanie to klucz jeśli chodzi o nasze hobby. Słuchając swojego systemu przez jakiś czas po prostu jakby się człowiek oswaja i przyzwyczaja. Dlatego inny dźwięk wydaje się być atrakcyjniejszy. Może być to regres ale on jest inny i dlatego wydaje się fajny.

Dokładnie. Lubimy na chwilę mieć inna odskocznie po prostu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2023 o 21:30, mateolo2 napisał:

Kochałem swoje r3, natomiast s300 mnie rozwaliły. Kefy przy nich wydały się  bardziej jazgotliwe, mniej muzykalne. Na s300 muzyka sprawia, że się rozpływam. A dół jest tak dobry, że nie słyszałem czegoś takiego dotąd w żadnych podstawkach

Mateusz hejka.

Przypomnij mi proszę, czy Tyś z tych pomiarowych/technicznych, czy klasycznych audiofili/ucho.

Czy porównywałeś charakterystyki kef do buchardt? Te konkretne modele. 
Siedzisz już trochę w audio. Może mógłbyś charki tych modeli s300 versus s400 porównać? Wnioski jakieś się pojawią. 
Nie mam pojęcia, czy te charki są dostępne w necie. 
 

No, ale jak jesteś Ucho, to także fajnie, to może mógłbyś ściągnąć/pożyczyć S400 i ładnie nam tu opisać w zakładce Testy o swoich obserwacjach.

Ile godzin słuchałeś S300?

Zdrówka i pozdrawiam

Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

W co drugim temacie jest podkreślane,że ludzie mają swoje gusta i upodobania co do dźwięku a jak ktoś wybrał nie takie kolumny jakie podobają się większości to wielkie oburzenie :)

Pierwszy skomentowałem post, wiec czuję się wywołany.

Nigdzie nie wyraziłem oburzenia! Jeśli już to zdziwienie, a to spora różnica.

A na koniec i tak pogratulowałem wyboru i życzyłem dobrej zabawy z nowym dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawię taktyczną kropkę i podepnę się pod temat, bo sam obecnie od niedawna mam kefy r3 podpięte pod CA i nie zrobiły na mnie oczekiwanego wrażenia. Mają świetną przestrzeń i separację ale chyba są dla mnie zbyt łagodne. Kolumna bez pazura, bez efektu WOW, którego bardzo mi brakuje po przesiadce z budżetowych Polków. Będę musiał się porozglądać za czymś o podobnej genialnej przestrzeni R3 ale z bardziej zarysowaną górą, bardziej muzykalnym przekazem. 

Stąd zainteresowanie s300/400 autora tematu. Jak bardzo podatne są na ustawienie? Mam dość trudne warunki odsłuchowe, będą stały blisko ściany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 22:04, mateolo2 napisał:

Słuchajcie, 

Z chęcią się odniosę do wszystkich wypowiedzi. S400 są już u mnie. Jutro będzie słuchane i napiszę post dlaczego s300 wygrały z moimi kochanymi R3. I jak się do tego mają s400. Tylko chociaż jednego dnia z nimi potrzebuję :) 

Dobra, ale zanim kupisz Gato fm15 podziel się wrażeniami z odsłuchów S400 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soberowy napisał:

Dobra, ale zanim kupisz Gato fm15 podziel się wrażeniami z odsłuchów S400 ;)

Dzisiaj kupiłem ponownie znane mi Gato fm8 do porównań :) Bo może do nich wrócę… skubane miały coś niesamowitego w sobie. Chce sobie to przypomnieć :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 4.11.2023 o 22:04, mateolo2 napisał:

Słuchajcie, 

Z chęcią się odniosę do wszystkich wypowiedzi. S400 są już u mnie. Jutro będzie słuchane i napiszę post dlaczego s300 wygrały z moimi kochanymi R3. I jak się do tego mają s400. Tylko chociaż jednego dnia z nimi potrzebuję :) 

I jakie wrażenia? Byłoby super jakbyś odniósł się też do FM8. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...