Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha RN 602


Admajk

Recommended Posts

3 minuty temu, terracan1929 napisał:

Wg tych pomiarów, robionych prze ten sam zespół, jak mniemam w takich samych warunkach, okazało się, że otrzymywane w testach moce  są zbliżone, natomiast jak sam zauważyłeś, na tabliczkach moc jest zdecydowanie różna. 

Już Ci pisałem, pomiary w Audio i pomiary do tabliczek znamionowych były robione według innych procedur. Nie są porównywalne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, miałem kończyć, a wzywasz mnie i wzywasz :)

7 minut temu, Kraft napisał:

pomiary w Audio i pomiary do tabliczek znamionowych były robione według innych procedur.

Zgadzam się.

Ale nie masz problemu z tym, że wg pomiarów Yamahy (wyniki na tabliczkach znamionowych) różnica w poborze prądu to 190 do 350 W, podczas gdy wg pomiarów Audio ( wyniki załączone w linkach i cytowane przeze mnie) moc na kanał jest prawie taka sama 80 - 90 W przy 8 Omach i 158 do 172 przy 4 Omach ??

No coś tu nie gra. 

Miłego wieczoru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

...a radiatory na wierzchu, a nie zamkniete w skrzynce.

Jprdl.

MaestroAnniversaryTop.jpg.19b395cada1c81df9b8ef890cd2a18ab.jpg

DSC_0359-LRcopy-600x403.jpg.41858839befe89034caec0cc7857a407.jpg

1 minutę temu, terracan1929 napisał:

Ale nie masz problemu z tym, że wg pomiarów Yamahy (wyniki na tabliczkach znamionowych) różnica w poborze prądu to 190 do 350 W, podczas gdy wg pomiarów Audio ( wyniki załączone w linkach i cytowane przeze mnie) moc na kanał jest prawie taka sama 80 - 90 W przy 8 Omach i 158 do 172 przy 4 Omach ??

No coś tu nie gra. 

Wystarczy, że jeden pomiar robili dla mocy maksymalnej podawanej przez 5 min, a drugi np. przez 30 min. Większe radiatory przy długim pomiarze dały AS1200 przewagę. A może chodzi o ten słynny przełącznik na 4 omy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik jest w 701-ce, w 602-ce ustawiało się to w menu, a w 1200 nic takiego nie występuje , jeden terminal - kolumny od 4 Ohm, 2 terminale o d 8 Omów.

11 minut temu, Kraft napisał:

Wystarczy, że jeden pomiar robili dla mocy maksymalnej

Jak może grać 2 x 158 W (przy 4 Ohm) jeśli pobór i wydajność prądową ma na poziomie na lekko ponad JEDEN kanał ( 158 W) .

Przy dwóch daje to 316 W. A urządzenie pobiera 190....nie możliwe to jest. Po prostu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Per analogiam.

Skoro podważanie różnic w brzmieniu wzmacniaczy skutkuje wątpliwościami, czy delikwent słyszy różnice miedzy kolumnami, to czy podważanie różnic w brzmieniu kabli nie powoduje wątpliwości, czy osoba ta jest faktycznie w stanie  usłyszeć różnice między wzmacniaczami? 

Niesłyszący wzmacniaczy jest głuchy jak pień dla osoby wzmacniacze słyszącej. Ale jak ta nie słyszy kabli, to sama jest głucha, jak pień dla kablarza, a ten - jeśli wprawdzie kable słyszy, ale bezpieczników czy maści już nie - i tak jest pieńkiem dla słyszącego wszystko.

Zdaje się, że oprócz paru osób pokroju redaktora Pacuły wszyscy jesteśmy głusi (jak pieńki)

Po prostu uważam że wzmacniacze mają duży wpływ na dźwięk i tu nie chodzi już o to czy jest to amplituner stereo czy czysty wzmacniacz. Wszystko zależy od produktu. Ale porównywanie według mocy przy 8ohm lub 4ohm jest zupełnie błędne. Bo tak jak pisałem że wtedy by sobie radziły dobrze amplirnery kina domowego w stereo. A tak nie jest i każdy kto miał porównanie to stwierdzi różnicę. Tutaj nawet sam preamp ma duże znaczenie i porównywałem np. Cambridge cxn jako pre-amp + końcówka mocy grało dla mnie gorzej niż np. Słabsza mocowo Integra. Cambridge cxn pomimo że cieszy się dobrymi opiniami jako pre-amp to według mnie degradował brzmienie ( szczególne przy cichym odsłuchu). Gdyby to głównie waty decydowały o brzmieniu to każdy by inwestował w wydajne końcówki mocy. Gdyby każdy sprzęt grał bardzo podobnie to każdy by kupował kolumny np. Za 20tys i wzmacniacz za 2tys bo przecież po co by było przepłacać za wzmacniacz skoro każdy gra tak samo. 

Mimo to uważam że za brzmienie odpowiadają w ok 70% same kolumny a w 29% wzmacniacz/dac. A przewody głośnikowe to 1%.  W kable zasilające i listwy kompletnie nie wierzę bo testowałem i nie słyszałem nawet minimalnej różnicy. 

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Ale dlatego, że próbowałeś i nic z tego nie wyszło, czy naczytaleś się po forach ?

Porównywałem, przy kablach głośnikowych słyszałem niewielką różnicę np. przy kablach ze srebra vs czystej miedzi. No i tutaj po prostu kable ze srebra grają trochę jaśniej. Ale jest to naprawdę kosmetyczna różnica. Nie wpływająca na jakość tylko na preferencje słuchacza. 

Za to kable zasilające to dla mnie Audio voodoo I naciąganie na kasę. A dodatki na np. na stojaki na kable aby nie stykały się z podłożem to już w ogóle masakra. Przeraża mnie tylko to, że jest to na każdych targach promowane..... Testowałem kilka kabli zasilających i nie byłem w stanie rozróżnić podstawowego kabla niż np. Za ok 1tys zł. 

 

 

 

 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Carmion napisał:

Porównywałem, przy kablach głośnikowych słyszałem niewielką różnicę np. przy kablach ze srebra vs czystej miedzi.

Jakie? 

Co znaczy ze srebra, srebrzone, czy czyste srebro?

15 minut temu, Carmion napisał:

W kable zasilające i listwy kompletnie nie wierzę bo testowałem i nie słyszałem nawet minimalnej różnicy. 

Nie martw się, są jeszcze tacy co nie rozróżniają brzmienia wzmacniaczy,  bo wszystkie grają tak samo.

Zależy jak kto przeprowadza taki test, jaką muzykę wybrał, jak zestawił sprzęt i ustawił kolumny, jak z akustyką itd.itp.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

Jarku, miałem kończyć, a wzywasz mnie i wzywasz

Mówiłem Ci, że znam tak gadka wygla ;D przeczytał trochę artykułów i wie wszystko ;) Twoje doświadczenie z posiadania obu sprzętów jest niczym! :D on coś gdzieś czytał albo ktoś mu powiedział i to jest święte, a Ty źle słyszałeś albo nie masz wiedzy, w testach, które podesłałeś celowo zmieniają pomiary by nie miały kompletnie rządnego znaczenia, skoro nie można ich porównać 😅 to naprawdę jest inne uniwersum ;D sprzed swoją A-S1200 kup sobie R-N 303 i będziesz mieć kupę kasy w kieszeni a elektronika będzie grać tak samo 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal odpowiem za siebie.

Napięcie między iluzją słyszenia a wyparciem niesłyszenia wpływało na życie codzienne.

Od kiedy zacząłem się temu przyglądać napięcie zaczęło się zmniejszać, aż w końcu się z nim zakolegowałem😊 i obecnie dobrze nam chyba razem. To jednak proces i wymaga ode mnie ciągłego przypatrywania się. Kosztuje wysiłek, ale cel uświęca środki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Jak ktos słyszy albo nie słyszy to jaki ma to wpływ na nasze życie codzienne 🤔?

Ktoś mi odpowie .

Pomijając całkowitą głuchotę, to niesłyszenie czegoś tam w muzyce, nie ma absolutnie żadnego wpływu na naszą przemijającą egzystencję. Nie chce mi się już cytować klasyka, to znaczy mnie 😊. A tak w ogóle, lepiej być głuchym, niż niewidomym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 09:29, KrólKiczu napisał:

Nikt? Sorry, ale chyba nie czytasz forum dość uważnie 🙂. Przykład - łysy Rafał, który niejednokrotnie nawoływał, żeby forum zostało "oczyszczone" z osób, które nie prezentują wystarczająco "audiofilskiej", wg niego oczywiście, postawy. Wiem zresztą, że jeden z moich ulubionych kolegów, ubolewał mocno nad faktem, że osoby takie jak ja, udzielają się na tym forum 🙂. Także w tej kwestii myślisz się bardzo. 

Ale ja nie mam zamiaru odpowiadać za innych. Wypowiadam się za siebie.

Dnia 10.11.2023 o 09:29, KrólKiczu napisał:

Co to w ogóle znaczy? Że jeden wzmacniacz gra cieplej a inny jaśniej/ostrzej? Domyślam się, że po to producenci posiadają jakąś tam sygnaturę brzmienia, żeby każdy z nas dobrał sprzęt wg swoich preferencji. Pominę w tej dyskusji fakt, że nikt nie wie jak brzmiała płyta w studio nagraniowym a opowieści o tym, że coś jest naturalne, wierne czy bliskie prawdy, jest totalną bzdurą. Zresztą czasem 2 różne mastery tej samej płyty potrafią brzmieć inaczej 🙂

Wydaje mi sięże na audiostereo to rozumiesz a tu próbujesz być nie wiem? Taki sztucznie dociekliwy.

Posłuchaj.

Dnia 10.11.2023 o 09:29, KrólKiczu napisał:

Żyjemy w takich czasach, że każdy może pójść do salonu czy też kupić dany sprzęt z możliwością zwrotu, i przekonań się nausznie czy dane zestawienie mu odpowiada czy nie. 

No i dokładnie tak.

Dnia 10.11.2023 o 10:56, Carmion napisał:

Jeżeli ktoś nie czuję różnicy przy np. Yamaha rn 602 I uważa ją za bardzo wydajną jednostkę że nie czuję różnicy choćby np. RN 803. To z pełnym szacunkiem to ja zaczynam wątpić w testy kolumn. 

Dokładnie!

Już to pisałem wcześniej.

Dnia 10.11.2023 o 11:09, KrólKiczu napisał:

Są też takie żony i narzeczone, które słyszą z kuchni, kiedy mąż zmieni kable głośnikowe 😉

Znam takie.

Ty się nabijasz a ja takie znam.

Dnia 10.11.2023 o 19:27, Kraft napisał:

A pod jakim Caspian?

Pytaniem na pytanie. No tak. Czego mogłbym się spodziewac.

Dnia 10.11.2023 o 19:27, Kraft napisał:

No nie bardzo. Według specyfikacji producenta MOC WYJŚCIOWA AS1200 to 2 X 160 W, a RN602 2x80 W, co zgadza się z wartością na tabliczkach.

Kraft co się z Tobą dzieje

https://europe.yamaha.com/files/download/other_assets/2/1323182/web_VCV3090_A-S1200_om_G_EnFrDeSvItEsNlRu_A0.pdf

https://europe.yamaha.com/files/download/other_assets/7/793917/web_VCU9300_R-N602_om_G_EnFrDeSvItEsNlRu_D0.pdf

90 i 80. Skąd wziałes to 160?

Dnia 10.11.2023 o 19:55, terracan1929 napisał:

Laboratorium Yamaha R-N602

Dane firmowe mówią tylko o mocy przy 8 omach, która ma wynosić 80 W, ale nawet przy takim obciążeniu moc jest znacznie wyższa - 111 W w trybie jednokanałowym i 2 x 110 W w stereo. Przy 4 omach Yamaha dostarcza imponujące 182 W (jeden kanał wysterowany) lub 2 x 158 W.

A testach audio tez są pdoobne

Dnia 10.11.2023 o 20:12, Michał Gałązka napisał:

Jego nie przegadasz,  żyje w swoim wyimaginowanym świecie i nie pozwoli by praktycy go z jego wspaniałych teorii wyprowadzili ;) jak ktoś porównuje różnice brzmienia wzmacniaczy do różnic brzmienia kabli głośnikowych czy bezpieczników  to widać, że elektronikę widział tylko w internecie albo nigdy nie zaglądał do środka swojego sprzętu;)

Nie no masakra. No ine przegadasz. ale pokazujesz wyniki to znowu

Dnia 10.11.2023 o 20:01, Kraft napisał:

Niestety, ale nie można porównywać wyników pomiarów, jeśli nie wiemy dokładnie według jakiej normy były robione.

Co tu się dzieje. To jest jakaś symulacja. Ukryta kamera :P to się nie dzieje.

Dnia 10.11.2023 o 20:18, Kraft napisał:

No z tym w przypadku elektroniki mam problem. Wolałbym żeby inżynieria nie opierała się na wierze, tylko wiedzy i faktach (pomiarach i falsyfikowalnych testach).

 

Dnia 10.11.2023 o 20:01, Kraft napisał:

Niestety, ale nie można porównywać wyników pomiarów, jeśli nie wiemy dokładnie według jakiej normy były robione.

HAHAHAHAHAHA

 

Ładnie się bawiliście przez weekend :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Co tu się dzieje. To jest jakaś symulacja. Ukryta kamera :P to się nie dzieje.

No chyba tak :D

- Nie opierajmy się na wierze , chce zobaczyć pomiary

- ok, masz tu pomiary

-  nie wiem wg jakiej normy były robione 

:D

Tak to wygląda, jak człowiekowi kończą się argumenty ale dalej obstaje przy swoim :D

No niebywałe jest to to fakt :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

No chyba tak :D

- Nie opierajmy się na wierze , chce zobaczyć pomiary

- ok, masz tu pomiary

-  nie wiem wg jakiej normy były robione 

:D

Tak to wygląda, jak człowiekowi kończą się argumenty ale dalej obstaje przy swoim :D

No niebywałe jest to to fakt :D 

Komos. I teraz tu ucichnie a za tydzień w innym wątku od początku to samo.......

🥳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...