Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Będąc na AVS zwróciłem uwagę na sposób ekspozycji sprzętu. Stolik który mam mi odpowiada więc skupiłem się na oświetleniu. 

Macie jakieś propozycje w jaki sposób podświetlić klocki , by nie dawało po oczach a jednocześnie wydobywało jego piękno.

A może coś do podświetlenia gramofonu @Audio Autonomy ?

 

IMG_1371.JPG

IMG_1389.JPG

IMG_1394.JPG

IMG_1395.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ("świetlny") temat, brakowało tu takiego ;)

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Macie jakieś propozycje w jaki sposób podświetlić klocki , by nie dawało po oczach a jednocześnie wydobywało jego piękno.

Wiesz że nie rozumiem dlaczego na rynku nie ma stolików audiofilskich z odpowiednim podświetleniem i funkcją sciemnianiania siły światła, bądź całkowitym wyłączeniu. Kombinują jak "koń pod górkę" czym tu wyróżnić się na tle konkurencji, heh..

Doczepianie led-ów nigdy nie będzie perfekcyjnie dopasowane co wkomponowanie oryginalnie w fazie produkcji.

20231031_220054.jpg

Ps: jesli mowa o efektach świetlnych to podoba mi się dioda/led "stand by" w SONY 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat @tomek4446. Sam u siebie trochę walczyłem z podświetleniem stolika, ale niestety bez jakichś spektakularnych efektów. Szybko porzuciłem temat bo nie mogłem nic fajnego, nie kosztującego fortuny, wykombinować.

P.S. Co za ramię jest zamontowane w tym Technicsie na ostatnim zdjęciu? Kolumny wyglądają jakoś znajomo, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie je mogłem widzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiesz że nie rozumiem dlaczego na rynku nie ma stolików audiofilskich z odpowiednim podświetleniem i funkcją sciemnianiania siły światła, bądź całkowitym wyłączeniu.

Też zauważyłem , że to nisza. Co do wmontowywania w stoliki , trochę rozumiem producentów ,bo to już personalizuje odbiorcę. Alle fakt ułatwiło by życie. Wieczorem lampki typu "gęsia szyja " wyglądają fajnie , w dzień już niekoniecznie.

Znalazłem takie cóś

https://www.ablosklep.com/adam-hall-stands-sled-1-ultra-usb-lampka-usb-z-wysiegnikiem-typu-gesia-szyja-i-4-diodami-led-cob-p-3120.html

https://www.showmix.pl/sdc670-lampka-na-gesiej-szyi-p-525.html

https://www.gear4music.pl/pl/PA-DJ-and-owietlenie/Adam-Hall-SLED-2-Ultra-4-Pin-XLR-Dual-Lampa-na-gsiej-szyi/2T1T?origin=product-ads&gclid=EAIaIQobChMIw7LVs8GiggMVVIVoCR3Z7QQDEAQYAiABEgLg-vD_BwE

https://muzyczny.pl/181839_Adam-Hall-SLED1ULTRAXLR4-lampka-LED-do-miksera-XLR.html?gclid=EAIaIQobChMIw7LVs8GiggMVVIVoCR3Z7QQDEAQYAyABEgL5WPD_BwE

Powiedzcie mi , jak zasilić lampkę na XLR ? Ogólnie jakoś nie widzę wtykania lampki na usb czy bnc w system.

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

Co za ramię jest zamontowane w tym Technicsie na ostatnim zdjęciu? Kolumny wyglądają jakoś znajomo, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie je mogłem widzieć

Ramię dziwne , choć gdzieś je już spotkałem / zdjęcie/

A kolumny firmy robiącej kabelki OePhi Transcendence 2.

https://valhifi.co.uk/shop/p/oephi-transcendence-2-loudspeakers-in-oak-pair

https://oephi.com/

IMG_1396.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomek4446 napisał:

Ramię dziwne , choć gdzieś je już spotkałem / zdjęcie/

Ciekawe o co chodzi z tymi wystającymi przewodami nad wkładką 🤔

46 minut temu, tomek4446 napisał:

Powiedzcie mi , jak zasilić lampkę na XLR ?

Musiałbyś dokupić osobno zasilacz Phantom do mikrofonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Wieczorem lampki typu "gęsia szyja " wyglądają fajnie , w dzień już niekoniecznie.

Gęsia szyja nie podoba mi sie w ogóle. Jakiś sterczacy "patyk" za dnia. Miałem raczej na myśli led-y np. W "filorach" podtrzymujacych pomiedzy platformami skierowane wewnatrz w stronę sprzetu. Za dnia niezauważalne, nocą oświetlają. Oczywiście sprzet wciskany głębiej w platformę, dawałby różny efekt bocznych podświetleń. Kiedyś juz coś w podobny sposob podswietlałem i robiło to tzw. Woow.

Ps: że tez wszystko trzeba podać "na tacy"

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Takie lampki są całkiem spoko:

Popełniłem błąd , pokazałem te lampy żonie i .... mam teraz problem . 

O , taki :) 

https://www.loberon.de/Moebel/Beleuchtung/Stehlampen/Stehlampe-Tulsa-antiksilber.html?emcs0=35&emcs1=PDS&emcs2=&emcs3=10404

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Kiedyś juz coś w podobny sposob podswietlałem i robiło to tzw. Woow.

Dla mnie ma to być coś subtelnego , generalnie gra światłocieniem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat. Oby coś z niego wynikło :)

Kilka miesięcy temu wpadłem na chęć podświetlenia swoich sprzętów. Ponieważ nic ciekawego w sklepach nie znalazłem, to zrobiłem sobie sam, własną lampkę. Lubię vintage, więc powstało coś takiego.

Niestety, nie sprawdza się. Pomimo tego ,że lampka zaopatrzona jest w  żarówkę o mocy tylko 1W , to daje po oczach. Ustawienie na szafce obok wzmacniacza oświetla tylko jego bok. No i moje oczy. Teraz wieczorową porą świeci, ale ustawiona jest na blacie kominka za kolumną, więc widzę blask na ścianie, a nie na oczach :)  Próbowałem ustawiać ją na szafce na prawo od miejsca siedzenia, ale także tu nie spełnia swojego zadania. 

Czekam na jakieś Wasze pomysły :)

ZdjcieWhatsApp2023-11-01o19_03.30_6fa8b739.jpg.7023586d013e2d0b9a7aed3b39e69593.jpgZdjcieWhatsApp2023-11-01o19_03.30_cc205e6c.jpg.4b0a4331d68a8c06c0b10378271d67f3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, terracan1929 napisał:

Super temat. Oby coś z niego wynikło :)

Kilka miesięcy temu wpadłem na chęć podświetlenia swoich sprzętów. Ponieważ nic ciekawego w sklepach nie znalazłem, to zrobiłem sobie sam, własną lampkę. Lubię vintage, więc powstało coś takiego.

Niestety, nie sprawdza się. Pomimo tego ,że lampka zaopatrzona jest w  żarówkę o mocy tylko 1W , to daje po oczach. Ustawienie na szafce obok wzmacniacza oświetla tylko jego bok. No i moje oczy. Teraz wieczorową porą świeci, ale ustawiona jest na blacie kominka za kolumną, więc widzę blask na ścianie, a nie na oczach :)  Próbowałem ustawiać ją na szafce na prawo od miejsca siedzenia, ale także tu nie spełnia swojego zadania. 

Czekam na jakieś Wasze pomysły :)

ZdjcieWhatsApp2023-11-01o19_03.30_6fa8b739.jpg.7023586d013e2d0b9a7aed3b39e69593.jpgZdjcieWhatsApp2023-11-01o19_03.30_cc205e6c.jpg.4b0a4331d68a8c06c0b10378271d67f3.jpg

Heheh u mnie deko biedniej, kwestie bicia w oczy załatwia się spreyem;). Polecam na żarówkę dać czarny z większej odległości :)

26 minut temu, terracan1929 napisał:

Super temat. Oby coś z niego wynikło :)

Kilka miesięcy temu wpadłem na chęć podświetlenia swoich sprzętów. Ponieważ nic ciekawego w sklepach nie znalazłem, to zrobiłem sobie sam, własną lampkę. Lubię vintage, więc powstało coś takiego.

Niestety, nie sprawdza się. Pomimo tego ,że lampka zaopatrzona jest w  żarówkę o mocy tylko 1W , to daje po oczach. Ustawienie na szafce obok wzmacniacza oświetla tylko jego bok. No i moje oczy. Teraz wieczorową porą świeci, ale ustawiona jest na blacie kominka za kolumną, więc widzę blask na ścianie, a nie na oczach :)  Próbowałem ustawiać ją na szafce na prawo od miejsca siedzenia, ale także tu nie spełnia swojego zadania. 

Czekam na jakieś Wasze pomysły :)

ZdjcieWhatsApp2023-11-01o19_03.30_6fa8b739.jpg.7023586d013e2d0b9a7aed3b39e69593.jpgZdjcieWhatsApp2023-11-01o19_03.30_cc205e6c.jpg.4b0a4331d68a8c06c0b10378271d67f3.jpg

Heheh u mnie deko biedniej, kwestie bicia w oczy załatwia się spreyem;). Polecam na żarówkę dać czarny z większej odległości :)

IMG_20231101_193741090.jpg

@terracan1929 można na wzór Uniosna dać miedzianą osłonę tylko od frontu lampy, będzie ładnie wyglądała, a odbije światło na ścianę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiesz że nie rozumiem dlaczego na rynku nie ma stolików audiofilskich z odpowiednim podświetleniem i funkcją sciemnianiania siły światła, bądź całkowitym wyłączeniu. Kombinują jak "koń pod górkę" czym tu wyróżnić się na tle konkurencji, heh..

Wiesz, że nie rozumiem, czemu by to miało służyć?

Stoliki  audio mają co innego za zadanie (nie ciagnij tego tematu lepiej), a nie "upiększanie" sprzętu lampkami.

Od tego masz dział oświetlenia w IKEI.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Stoliki  audio mają co innego za zadanie (nie ciagnij tego tematu lepiej), a nie "upiększanie" sprzętu lampkami.

Nie lubię górnego oświetlenia gdy słucham muzyki. Mam boczne , ale przy zmianie płyty na drapaku lub wyszukania CD muszę odpalić żyrandol , bo nic nie widzę. Cóś by się przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie lubię górnego oświetlenia gdy słucham muzyki. Mam boczne , ale przy zmianie płyty na drapaku lub wyszukania CD muszę odpalić żyrandol , bo nic nie widzę. Cóś by się przydało.

Może takie?

https://interlook.pl/product-pol-1912-FX-015A-Lampka-biurkowa-szkolna-LED-z-wyswietlaczem-nowoczesna-lampka-nocna-szkolna-lub-na-biurko.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad=1

https://janexmarket.com/pl/p/Lampka-biurkowa-z-ladowaniem-indukcyjnym-SATURN-LED-BLACK-03863-Struhm-/69972?P0076-05K-F4G&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=85b6b9d8-0541-a060-2c14-6d9fdf9bc550

Spojrz jeszcze tutaj:

https://www.temu.com/pl/kuiper/n9.html?subj=googleshopping-landingpage&_bg_fs=1&_p_rfs=1&_x_ads_channel=google&_x_ads_sub_channel=shopping&_x_login_type=Google&_x_vst_scene=adg&mkt_rec=1&goods_id=601099521901089&sku_id=17592239259163&_x_ns_sku_id=17592239259163&_x_gmc_account=762730731&_x_ads_account=7293790144&_x_ads_set=20593311325&_x_ads_id=154801418060&_x_ads_creative_id=675204587254&_x_ns_source=g&_x_ns_gclid=CjwKCAjw7oeqBhBwEiwALyHLM3VO3gr9gnuAccwye1lRJ_rQX5z5anYMcd7QSPjdL3lenWB7n4-ECRoCIvcQAvD_BwE&_x_ns_placement=&_x_ns_match_type=&_x_ns_ad_position=&_x_ns_product_id=17592239259163&_x_ns_target=&_x_ns_devicemodel=&_x_ns_wbraid=CjgKCAjwy4KqBhAFEigAhO6JOoaqvmcT_X1Kv05-ghYPgjgFVBxHQrUc-znwq-_PDtrQrQKiGgJeaw&_x_ns_gbraid=0AAAAAo4mICGwWP9fz9hPSTeA8lZ-PB6dv&_x_ns_targetid=pla-2086593197731&gclid=CjwKCAjw7oeqBhBwEiwALyHLM3VO3gr9gnuAccwye1lRJ_rQX5z5anYMcd7QSPjdL3lenWB7n4-ECRoCIvcQAvD_BwE&adg_ctx=f-ef3ff8c2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Marek super ! Będziesz montował w obudowie Naima ? :) 

Nie, ponieważ zamiast oświetlać Naima, strumień świetlny "dawałby po oczach", chyba, że na wysięgniku 😀

W tej chwili pomyślałem o umiejscowieniu na żyrandolu. Ja w przeciwieństwie do Twojej mnogości sprzętu, mam łatwo, gdyż do podświetlenia są tylko trzy elementy, łącznie z kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...