Skocz do zawartości

Gramofon. Nowy czy vintage.?


Recommended Posts

Mam tam konto od ponad trzech lat. Poteżna kopalnia wiedzy na tematy związane z gramofonami , płytami i nie tylko. Wydaje mi się, że jest tam spokojniej niż na Audio. Admin trzyma wszystko żelazną ręka i nie dopuszcza do jakichkolwiek fermentów. Jest tam też gość (Cantilever) zajmujący się naprawą i renowacją wkładek, wymianą igieł itp. Bardzo przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest też wiedzieć który patefon ma własny generator 50Hz który pozwala na regulację obrotów talerza.

 Bo w sieci ( tej gniazdkowej ) nigdy nie ma równo 50 Hz a zawsze poniżej :)  czyli 49.9Hz 49.8Hz...

 To tak na boku :) bo różnica 0.1 czy 0.2 Hz jest pomijalna, ale jednak to nie jest te 50Hz wg któych stroboskop określa ilość obrotów talerza.

Edytowano przez gienas
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2023 o 10:57, Rega napisał:

Wiem, że ma ją nasz forumowy Kolega @elektron6. Moze On zechce coś powiedzieć na jej temat

Czy kolega @elektron6 może coś napisać o wkładce Pickering XV-15? 

Mogę ją kupić z oryginalną igłą ( podobno). 

Chodzi mi o brzmienie analogowe, muzykalne ale z dobrą detalicznością. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pickering xv-15 ogólnie bardzo dobra wkładka i ten pędzelek :( na pewno jest mocno analogowa, daje przyjemny, naturalny dźwięk choć nie należy do bardzo detalicznych. Wszystko jest na swoim miejscu, bardzo ładnie trzyma równowagę tonalną z piękna średnica. Generalnie polecam choć u mnie to było minęło:) obecnie gram na innym gramofonie z wkładka Ortofon 530. Zmiana podyktowana wymiana gramofonu.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładkę dobierany do ramienia trzeba poczytać w necie co ludziska piszą  o danej konfiguracji. Ogólnie chodzi o tłumienie rezonansów wkładka-ramię. Czy pickering jest optymalny do Twojego ramienia to nie powiem Tobie gdyż  w gramofonanach nie jestem specem:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...