Skocz do zawartości

Kable głośnikowe do Maka + AA Rhea


Recommended Posts

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

 Masz zacny zestaw nie spie.....l tego jakimś purpurowym gównem za 20zł za metr.

Dzieńdoberek

Dlaczego ty tak tej Melodiki nie lubisz ?

Sklep RMS, wystawiał na AVS ofertę Melodiki.

Czyżbyś twierdził że nie wiedzą co robią? Nie wiedzą co dobre?

Sklep Wharfedale, Audiolab, Leak maja Melodiki kable w ofercie.

W kilku sklepach w NL możesz ich kable kupić. Czyżby oni się wszyscy mylili?

A jakiż to kabel kolega musiałby kupić by to dobrze zagrało? Wszystko jest zrobione z miedzi, srebra I połączenia tych dwóch . No chyba że nazwa firmy na otulinie podnosi magicznie jakość tego materiału w środku.

Nie ładnie, tak wyzywać produkty danej firmy i okreslac je jako gówna.

Moje , wyłącznie zdanie.

Niech kolega @Rokownik sam zdecyduje co ma przetestować. Określanie pewnych produktów mianem gówna automatycznie powoduje ich, wyłączenie z testu a to jest nie uczciwe. Już pomijając fakt, ze sie - no jak kiedys - stawia zagraniczne firmy ponad polskie. Nie ladnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordosty mają oczekiwane rozłożenie akcentów, bez żadnego uszczerbku dla basu. Kabelki to myślę spokojnie można kupić używane, o ile jest paragon, bo Nordostow sporo podrobionych się pojawia. Tu np. ogłoszenie warte zainteresowania wg mnie: https://m.olx.pl/d/oferta/nordost-purple-flare-2x2-5m-CID99-IDVXHgl.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że nie będzie prosto. 🤣 Kolejność przypadkowa:

1. PAD - z ich stajni Genesis? Coś jeszcze? Musaeus?

2. Nordost - z ich stajni Red Dawn? Coś innego?

3. Albedo GEO MKII, Monolith? Coś jeszcze?

4. Ricable ? Brać pod uwagę?

5. Cardas Clear Sky 4X? - co myślicie?

Ciekawy jestem, czy sklepy - jak wrócą po weekendzie - coś zaproponują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Amarok napisał:

McIntosh to amerykańska firma więc lubi amerykańskie kable, ja używam PAD Genesis....i myślę że jest jak należy. Oczywiście, najlepiej wypożyczyć i sprawdzić u siebie w domu, na swoim systemie i na własnym słuchu.

Mam głośnikowe Posejdony i to bardzo fajne kable, natomiast one nie idą w kierunku rozjaśnienia i „odelżenia” dźwięku, raczej nasycenie i pełna równowaga z pełnym basem. PAD Genesis mam łączówki i to podobny charakter. Nordost Purple flare w bezpośrednim porównaniu był troszkę bardziej otwarty i szczegółowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

A jakiż to kabel kolega musiałby kupić by to dobrze zagrało? Wszystko jest zrobione z miedzi, srebra I połączenia tych dwóch . No chyba że nazwa firmy na otulinie podnosi magicznie jakość tego materiału w środku.

Wiele razy pisałem, że nie tylko to, że miedź jest beztlenowa OFC ma znaczenie w kablach, na jego właściwości RLC wpływają też inne rzeczy.

Nie brnijmy w te deyskusje naprawdę, bo nie ma sensu.

Dla Ciebie miedź to miedź,  a srebro to srebro, wtyk to wtyk, a dla mnie nie.

Zatem ciesz się Melodiką, ale nie narzucaj jej wszędzie gdzie się da, bo nie tędy droga.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel74 napisał:

Mam głośnikowe Posejdony i to bardzo fajne kable, natomiast one nie idą w kierunku rozjaśnienia i „odelżenia” dźwięku, raczej nasycenie i pełna równowaga z pełnym basem. PAD Genesis mam łączówki i to podobny charakter.

Słuchałem głośnikowych i IC PAD (różne modele) i potwierdzam. Nasycenie i równowaga. Od odciążania są inne marki. Nordosta sam bym chętnie sprawdził, bo nigdy nie próbowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonioJa ją proponuję. Nie narzucam.

A to jest różnica. Jak wyżej napisałem, kolega powinien sam stwierdzić co chce przetestować. Nazywając produkty jednej firmy gownem, powodujesz że ona automatycznie wypada z wyscigu. Nie ładnie.

Rozmawialiśmy, tak, pamiętam. Tylko   to że powiesz, że miedź, miedzi nie równa ( czy srebro, srebru) nie zmieni faktu że tak jest. 🫡

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rokownik napisał:

Wiedziałem, że nie będzie prosto. 🤣 Kolejność przypadkowa:

1. PAD - z ich stajni Genesis? Coś jeszcze? Musaeus?

2. Nordost - z ich stajni Red Dawn? Coś innego?

3. Albedo GEO MKII, Monolith? Coś jeszcze?

4. Ricable ? Brać pod uwagę?

5. Cardas Clear Sky 4X? - co myślicie?

Ciekawy jestem, czy sklepy - jak wrócą po weekendzie - coś zaproponują?

Co do Albedo jak możesz sobie pozwolić od razu weź pod uwagę Monolith dzisiaj już tylko monocrystal, chyba że rynek wtórny.

Ricable na innym forum koledzy zachwalają Ricable Magnus i Dedalus od zasilających po sygnałowe, kontaktuj się na stronie Ricable.pl gość wypożycza .

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ja ją proponuję. Nie narzucam.

Skoro wymieniasz li tylko jedną markę, to narzucasz.

Propozycje to są takie jak moje, czy innych kolegów, którzy wymieniają kilka różnych producentów kabli.

Z melodiki to sobie zrobiłem zasilający do monitora komputerowego, tam jego miejsce moim zdaniem, tego też nikt nie zmieni, tym bardziej Ty.

Zatem nie brnijmy w tę dyskusję, bo do tej pory było całkiem znośnie , więc niech tak zostanie.

Taka prośba z mojej strony😉

17 minut temu, Rafał S napisał:

Od odciążania są inne marki. Nordosta sam bym chętnie sprawdził, bo nigdy nie próbowałem.

Nordost jest ciekawy, ale Heimdal i Frey, żadne Blue Heaven i Red Dawny. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam tylko ta markę która mam.

Gdybym narzucał, to bym wręcz mówił,  że z innymi ma sobie dać spokój. Że Melodiki nic nie pobije i takie tam. A tak nie robię.

Ktos pyta, ja proponuję to co znam. 

Szuka to niech sprawdzi wszystkie możliwości. Możesz nie lubić Melodiki, ale daj koledze wyrobić sobie swoje zdanie. To @Rokownik powinien zdecydować. A widząc to co napisałeś,  nawet nie weźmie tej firmy pod uwagę. Nie uczciwe.

Przecież jest ok, znośnie. Nikt nikogo nie obraża.  To jest forum, jedni pytają,  inni proponują.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audiowit napisał:

Bosze :(

Sam widzisz 😉😄

7 minut temu, MacieQ napisał:

Instal audio ma fajne propozycje i kody rabatowe 15%. 

Muszę listwę bez filtracji jakąś do toru LAN, bo moja hmmmm na gniazdach z bolcami, chociaż spoko po modyfikacji. 

A jak rozeznałem w modushop obudowy, żeby samemu sobie konkret listwę skręcić, to sama obudowa droższa niż np. tania listwa Taga Harmony PF400.

😁

Zamówię Tagę i wypruje bebechy 😁😁😁😁

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza cosik napisać. 

Otóż, skoro tak wszyscy (no prawie) optują za Albedo to najsampierw wypróbuję Monolith Monocrystal, bo chyba się nadarza sposobność. 

Już teraz dzięki wszystkim za propozycje te w wątku i na priv. Naprawdę jestem wdzięczny.

Pozostańcie jednak w gotowości, bo pewnikiem tak łatwo mi nie pójdzie i znów będę potrzebował wsparcia/nakierowania/podpowiedzi.... 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie optuje.

Z Melodika porownywalem Chord ( to chyba byl) Clearway X i wlasnie Albedo ale ten model ze srebra, ktory u mnie w NL 1000 ruro kosztuje. Flat one to był. Pięknie wykonany.

W obu przypadkach, biegałem jak wariat, przepinajac kable, I w obu przypadkach nie uslyszalem różnicy w dzwieku. Choć bardzo się starałem.

To tak z mojej , strony.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że uparłeś się z tą Melodiką. To są naprawdę strasznie słabe kable, które mocno zamulają brzmienie. Masz swoje zdanie ale naprawdę nie znam nikogo kto posłuchał trochę w życiu i ma pozytywne znanie na temat tych przewodów 😉

Po kilku wątkach widać że raczkujesz w świecie audio i trzeba brać lekką poprawkę na to co słyszysz u siebie w systemie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie uparłem się z Melodika. Poprostu nie mogę proponować czegoś innego, bo tylko Melodike mam. 

W zasadzie mogę, te Chord Clearway X , też fajnie grały i nie kosztuja 1000 euro.

Tzn chcesz mnie powiedzieć, komuś kto tych kabli używa nie jest gluchy, i jest z nich zadowolony ze one są złe?

Czyli RMS na AVS wystawiał źle kable?

Wszystkie sklepy, które je w ofercie mają, się mylą?  Tutaj w NL i w PL. Nagrody które Melodika otrzymała, to nie słusznie?

😏
Ja nie jestem gluchy i wiem na co zwracac uwage. A to jest niezalezne od " doświadczenia w audio".

W stosunku do wszystkich tutaj, jedynie w doświadczeniu z ilością przetestowanego sprzętu jestem do tyłu.

Testowałem kable za 300 euro i poszedłem dużo wyżej, i pomimo skakania i przełączania,  różnicy nie było.

Tylko nie mów że to wina pokoju albo systemu, dobrze🙂

Do tej pory tylko myślałem , teraz wiem. Dlatego też będę polecał te kable. Tak jak inni polecają inne marki. Niech każdy kto szuka wybierze sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rokownik napisał:

Trza cosik napisać. 

Otóż, skoro tak wszyscy (no prawie) optują za Albedo to najsampierw wypróbuję Monolith Monocrystal, bo chyba się nadarza sposobność. 

Napisz jakie będą Twoje wrażenia (jak już będą) też się kiedyś do nich przymierzałem, ale akurat nie było sensownych ofert.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie , nie uparłem się z Melodika. Poprostu nie mogę proponować czegoś innego, bo tylko Melodike mam.

Ale testowałeś też Chord i Albedo, mogłeś napisać te 3 marki skoro u Ciebie wszystkie grają tak samo.

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

Czyli RMS na AVS wystawiał źle kable?

Ale co to ma do rzeczy? Jeżeli sklep coś sprzedaje, wystawia, reklamuje to z automatu jest dobre? Jerzy Zięba reklamuje witaminę C jako lekarstwo na raka, przecież złego lekarstwa by nie "wystawiał", prawda? 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję czegoś drogiego, jeśli mogę coś tańszego też tak dobrego.

Mówimy o kablach, nie o lekarstwie. Jeśli coś się w sklepie nie sprzedaje, to po czasie znika. Bo zła opinia się szybko roznosi. Więc jeśli by tak zle były, nie były by obecne w tyłu miejscach. Zakładając że Melodika nie nie oszukuję, tymi nagrodami,  to co też je sobie na boku kupili?

Nie masz lepszych argumentów?

Chcesz zapłacić za kable 1000 euro , to płać.  Nie wiem po co mnie za język ciągniesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, muzofan napisał:

Widzę że uparłeś się z tą Melodiką. To są naprawdę strasznie słabe kable, które mocno zamulają brzmienie. Masz swoje zdanie ale naprawdę nie znam nikogo kto posłuchał trochę w życiu i ma pozytywne znanie na temat tych przewodów 😉

Po kilku wątkach widać że raczkujesz w świecie audio i trzeba brać lekką poprawkę na to co słyszysz u siebie w systemie. 

Ty nie wbijaj kija w mrowisko, jesteś kolejną osobą, która to mówi gościowi.

Tylko, że już w każdym wątku mnie się dostaje , to jest masakra jakaś.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ferszcik napisał:

Ale co to ma do rzeczy? Jeżeli sklep coś sprzedaje, wystawia, reklamuje to z automatu jest dobre?

Jest jeszcze drugie dno😉

Przecież RMS ma wiele bardziej sensownych kabli w ofercie, a na targach wystawia to, co słabo się sprzedaje, albo ma konkretny kontrakt z firmą.

Niektórzy mawiają na takie taktyczne zagrania "marketing".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam mój pierwszy kabel właśnie melodika, po zmianie na tellurium q Black to tak jakbym wyszedł ze stechłej piwnicy na świerze wiosenne powietrze. Przy mocnej ekspansji melodika na rynku muzycznym wielu artystów może stracić pracę. Po co komu będzie potrzebny trójkąt w filharmonii jak i tak go nikt nie usłyszy, a Slash przebranżowi się na marsze pogrzebowe. Szkoda mi będze trąbki Chris Botti lubię go posłuchać w jesienne wieczory itd.😭

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...