Skocz do zawartości

Upgrade systemu. Budżet 70k


Bastek

Recommended Posts

39 minut temu, AudioTube napisał:

Kolumny nie zmienił od lat. Widziałem takie poniżej 5k€. W systemie grzebie dalej.

A to jakaś zla cecha,  złożył system złapał synergię i nie rusza, proste.

W systemie grzebie, bo testuje urządzenia z tego m.in. żyje, nie lubię czytać Pacuły nie moja bajka.

Ale nie rozumiem zarzutów, ile można przerzucać wzmacniaczami, kolumnami i wciąż pytać po forach a jak to zagra, a jak się.... 

🤦‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

i wciąż pytać po forach

Jacek, tam musi być/w tym lataniu/pytaniu po forach jakieś drugie „dno”. 

Sorry za offtop. „Widzimy” tylko to co przeczytamy. A że język, którym ja/my się posługujemy nie jest idealny, albo nie prawidłowo używany, to i bardzo często nieporozumienia się pojawiają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stereo i sobie chwalę. Końcówkę i preamp lampowy, sam składałem. Dzisiaj grzebałem przy przedwzmacniaczu poprawiałam. Jest lepiej. W weekend posiedzę dłużej nad preampem zrobię trochę porządku w środku. Generalnie jestem zadowolony. Czasem czasem czegoś brak, ale za kolejnym podejściem - jest wszystko tak jak trzeba. Nie mam parcia na zmiany. Od jakiegoś czasu jestem zadowolony. Słucham muzy, zamiast doszukiwać, doktoryzować się co mi się nie podoba. Ostatnio naszło mnie na żarówki z lat 50. Kupiłem. I tyle w temacie zmian. 

Pozdrawiam wszystkich poszukujących! Hej!🙋🏻👍😉

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twój pierwszy wpis, o ile się nie mylę to oczekujesz jakiejś porady co do upgradu sprzętowego. Moim skromnym zdaniem, podzielam zdanie Bogusława 66, zmień źródło i też polecam coś Lumina. Jeśli ci odpowiada McIntosh, to może zainteresuj się systemem dzielonym np. MA 312+C49 lub droższym MA 462 + C53. Jak dobrze się potargujesz, to może się w 70K zmieścisz. Powodzenia. Wątek będę śledził, poniekąd też jestem zainteresowany. Może pojawią się jakieś inne interesujące propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Amarok napisał:

Czytając twój pierwszy wpis, o ile się nie mylę to oczekujesz jakiejś porady co do upgradu sprzętowego. Moim skromnym zdaniem, podzielam zdanie Bogusława 66, zmień źródło i też polecam coś Lumina. Jeśli ci odpowiada McIntosh, to może zainteresuj się systemem dzielonym np. MA 312+C49 lub droższym MA 462 + C53. Jak dobrze się potargujesz, to może się w 70K zmieścisz. Powodzenia. Wątek będę śledził, poniekąd też jestem zainteresowany. Może pojawią się jakieś inne interesujące propozycje. 

Myślałem o MA12000. Faktycznie obecnie kolumny to prawdopodobnie najsłabsze ogniwo. Wiem, że zakup ww. Maca mógłbym dokonać w ciemno. Jednak zaplanowałem to na za rok, bo co roku na zime mi odwala i muszę coś kupić i ulepszyć :D

Edytowano przez Bastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amarok napisał:

Moim skromnym zdaniem, podzielam zdanie Bogusława 66, zmień źródło

@Bastek chyba czytasz wybiórczo albo nieuważnie. Koledzy wspominaja już nie pierwszy raz o żródle a Ty odniosłeś się tylko do Maca i kolumn.

 

52 minuty temu, Bastek napisał:

Myślałem o MA12000. Faktycznie obecnie kolumny to prawdopodobnie najsłabsze ogniwo. Wiem, że zakup ww. Maca mógłbym dokonać w ciemno. Jednak zaplanowałem to na za rok, bo co roku na zime mi odwala i muszę coś kupić i ulepszyć

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misiekx napisał:

@Bastek chyba czytasz wybiórczo albo nieuważnie. Koledzy wspominaja już nie pierwszy raz o żródle a Ty odniosłeś się tylko do Maca i kolumn.

 

 

Czytam uważnie. Z racji wykonywanego zawodu wiem, że na jakość sygnału cyfrowego nie ma wpływu żadne lepsze jakościowo źródło.

Nie chciałem wzbudzać głupiej dyskusji i proszę to uszanować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bastek napisał:

Z racji wykonywanego zawodu wiem, że na jakość sygnału cyfrowego nie ma wpływu żadne lepsze jakościowo źródło.

To dlaczego Bluesound Node ?  jak można taniej np. Wiim 😉

A pomijając zboczenia zawodowe, robiłeś porównanie z czymś innym?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:
8 godzin temu, Bastek napisał:

Z racji wykonywanego zawodu wiem, że na jakość sygnału cyfrowego nie ma wpływu żadne lepsze jakościowo źródło.

To dlaczego Bluesound Node ?  jak można taniej np. Wiim 😉

A pomijając zboczenia zawodowe, robiłeś porównanie z czymś innym?

 

Podobnie jak wpływu nie moze mieć zasilacz liniowy do Node zamiast tego w zestawie ..... bo to tylko prąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno sprawiłem/zamówiłem sobie graty w niemal zbliżonym budżecie, ale idę trochę inną drogą. Bym powiedział bardziej kolekcjonerską/rozszerzającą niż upgradującą. Wzmacniaczy docelowo planuję mieć nawet 3 rodzaje cyfra/lampa/tranzystor (to ostatnie to się jeszcze zobaczy, bo ciśnienia nie mam, a potrzebowałbym wtedy jakiegoś DACa, żeby to było zróżnicowane). Głośniki - tu raczej pozostanę przy jednej parze, ale za to planuję większą rozpustę przy źródłach.

 

Na co dzień będzie to pewnie Quobuz/pliki ale nie wiem czy ograniczę się do przetwornika C/A wbudowanego we wzmacniacz . Mam też gramofon i planuję poszukiwania św Graala czarnej płyty przez eksperymenty z wkładkami, może też przedwzmacniaczami.

 

Może do tego dojdzie jakiś CD a nawet magnetofon, choć to raczej tylko w charakterze kolekcjonerskim, pod kątem estetyki/techniki.

 

Mniej tu chodzi o poprawę, a raczej zróżnicowanie, planuję eksperymenty typu podłączenie głośnika basowego do cyfry, średnicy/góry do lampy. Albo cały tor po analogu, albo cały po cyfrze, albo trochę tego i trochę tamtego. Generalnie różne rodzaje muzyki lepiej się słucha w jednej konfiguracji, inne w innej. 

 

Takie eksperymentowanie jest dla mnie przyjemne samo w sobie.

 

Wiem, że to może nie odpowiada na Twoje pytania, ale wierzę, że mimo wszystko da jakiś inny punkt widzenia na temat. 

Generalnie uważam, że klocki po kilkanaście tysięcy sztuka w moim przypadku raczej różnice wykazują nie w tym że dają lepszy dźwięk od takich za kilka tysięcy, ale w tym, że może lepiej wpasują się w moje preferencje.  

np. Triangle Signature Theta mi w ogóle nie podpasowały w zakresie wysokich tonów, gdzie dziesięć razy tańsze zestawy w tym zakresie były ok (ale za to z basem było na odwrót).

Śmiem twierdzić, że w przypadku klocków po kilkadziesiąt tysięcy będzie z dużym prawdopodobieństwem podobnie. Dlatego wolę raczej mieć możliwość uzyskania zróżnicowanego dźwięku a nie szukać jakiegoś ideału.

Edytowano przez K8v8M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo napisaliście. Wybacz że odniosę się do pierwszego postu jedynie.

Zmiana kolumn na pewno zmieni najwięcej.

Czy będzie lepiej? O klase? Dwie? Czy będzie inaczej ale lepiej dla ciebie? To już kwestia Twoich indywidualnych preferencji.

Warto zadbać jeszcze o kwestię akustyki mając taki system w domu.

Ze swojej strony proponuję:

PMC Fact 12 jeśli lubisz linowość w graniu,

Amphion Krypton 3

Wilson audio Sophia

Spendor Classic 200

ELAC S509, chodź te pewnie będzie gorzej sutawić u Ciebie

ProAC K6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...