Skocz do zawartości

Jakie kable głośnikowe? KEF R3 + Lyngdorf


lukluk71

Recommended Posts

Ciężko mi się rozstać z tym zestawem, bo ciężko znaleźć mi coś lepszego w moje gusta i w tej cenie. Ale pomyślałem o sprawdzeniu mityczności kabli, może dopieści to mój skromny zestaw, jakim jest Lyngdorf 1120 - KEF R3. Bardzo też proszę u uszanowanie treści posta i nie odchodzenia od tematu radami typu zmień wzmacniacz, albo że ALL IN ONE nie gra - dość świadomie wybierałem sprzęt, przerzucając kilogramy u siebie na odsłuchach i w salonach, więc to zostaję. :]  Chciałbym żeby to był temat kabli, ale pierwsze pytanie brzmi, czy przy takim zestawie jest sens zmian kabli głośnikowych, to jednak All in One, wiadomo że to nie jest jakiś mega audifilski zestaw.

Obecnie zestaw jest podpięty chord clearway.  Kefy grają dość mocnym dołem, bardziej rozciągniętym niż punktowym (dużo zależy od kawałka na Tidalu) średnica jest spoko, góra bardziej łagodnej. 
Na czym mi zależy? Zalezy mi żeby wydobyć więcej detalu, więcej przestrzeni, może sceny. Generalnie żeby jeszcze bardziej podbić to co mają w sobie R3. 

Budżet to 1000-1200 zł na kable 2m co polecacie na początek sprawdzić ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lukluk71 napisał:

Budżet to 1000-1200 zł na kable 2m co polecacie na początek sprawdzić ? 

Jest dokładnie, jak piszesz. Głośnikowe Chord Clearway mają (jak na swoją cenę) b. dobrą średnicę, nieco gorszą górę i poluzowany bas.

Proponuję sprawdzić Equilibrium Cello. Będzie odrobinę jaśniej (trochę większe otwarcie sopranów), co u mnie przekładało się właśnie na lepszą scenę. Powinny też dać trochę lepszą kontrolę dołu. Mam komplet (2x2m, banany) w szafie. Jeśli chcesz, mogę Ci wypożyczyć - podaj adres w PW. :) Oczywiście bez problemu powinieneś móc je też pożyczyć  w niektórych salonach.

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lukluk71 napisał:

Budżet to 1000-1200 zł na kable 2m

Wydałem 5-7 tys. Moje potrzeby nie zostały spełnione.

18 minut temu, lukluk71 napisał:

Zalezy mi żeby wydobyć więcej detalu, więcej przestrzeni, może sceny.

Te potrzeby jak wyżej zostały spełnione z ogromną nawiązką poprzez nabycie kolumn z odpowiednimi driverami i odpowiednim strojeniem.

O znacznym obniżeniu pogłosu i jego wyrównaniu - to oczywista oczywistość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Dołożyć do R3 Meta.

Słuchałem met R3 :] 

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Wydałem 5-7 tys. Moje potrzeby nie zostały spełnione.

Te potrzeby jak wyżej zostały spełnione z ogromną nawiązką poprzez nabycie kolumn z odpowiednimi driverami i odpowiednim strojeniem.

Moje potrzeby inne niż Twoje. Tak to jest w audio. Dlatego tez prosiłem o nie odchodzeniu od tematu. W tej cenie nic mi lepiej nie zagrało oprócz R3 - one są moje gusta. A temat kabli chcę sobie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AudioTube napisał:

Jasne.

Proponuję się zainteresować sklepem Blackdotaudio. Wszelakiej maści kable na metry. Świetna, miła, życzliwa obsługa. Doradzą i na pewno pomogą.

Żeby coś faktycznie już fajniej zagrało (dla mnie) musiałbym wskoczyć na półke wyżej z kolumnami, a moje R3 chcą kupić za bezscen, wystawione za 4k pln a targują się do 3,000zł :] 
Prawie wszystko z podstawek takich komercyjnych do 10k pln odsłuchane. A powyżej 10k pln to już granica na którą nie mogę sobie pozwolić :]

Generalnie temat kabli bym sam chciał sprawdzić... :) 


Dzięki za sklep. 

 

@Rafał S zostawię wiadomość na prw :)

36 minut temu, Kraft napisał:

Dołożyć do R3 Meta.

słuchałeś ? 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Zmieniłem LS50 na LS50 Meta. 

Czułeś różnice ? :] ja mam LS50Mety 

Generalnie za swoje R3 bym wziął 3500-4000zł do Met musiałbym dopłacać jakieś 4 klocki, a słuchając ich i porównując - nie specjalnie czułem różnice dokładania 4k pln. trzeba się mocno wsłuchać w różnice między zwykłymi a metami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś sprzedał obecne R3 za 4k, to do R3 Meta dokładasz dwójkę ;) Obecnie są u nas w fajnej cenie - https://www.q21.pl/product/search?query=r3+meta

Twojego Chorda nie nazwałbym poluzowanym w basie, to jeden z szybszych kabli w tym przedziale cenowym. Warto jednak spróbować z nieco drozszym niż zakładany budżet Tara Labs Apollo Speaker :) Większe rozciągnięcie góry może się tu sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Gdybyś sprzedał obecne R3 za 4k, to do R3 Meta dokładasz dwójkę ;) Obecnie są u nas w fajnej cenie - https://www.q21.pl/product/search?query=r3+meta

Twojego Chorda nie nazwałbym poluzowanym w basie, to jeden z szybszych kabli w tym przedziale cenowym. Warto jednak spróbować z nieco drozszym niż zakładany budżet Tara Labs Apollo Speaker :) Większe rozciągnięcie góry może się tu sprawdzić. 

@Q21
To ładnie, ciekawe czy będą jeszcze po nowym roku?
Gato FM-8 w jakiej cenie macie ? 


btw. wypożyczam kabel od Rafała, Equilibrium Cello.  Zobaczymy jakie będą zmiany, czy w ogóle będą :] 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _A_R_T_ napisał:

To czego oczekujesz prawie za darmo dadzą Ci kale YTDY 8x0,5.

Polecanie YTDY za każdym razem mnie rozwala. Choć powinienem raczej napisać, że rozwala nie mnie, a system. Z jednej strony wyraz wiary w działanie kabli, z drugiej oczywiste zaprzeczenie sensu funkcjonowania całej kablarskiej branży. Logiczny majstersztyk.  Jak to mówi młodzież i posłowie "samozaoranie".

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Wydałem 5-7 tys. Moje potrzeby nie zostały spełnione. (...) O znacznym obniżeniu pogłosu i jego wyrównaniu - to oczywista oczywistość.

Adam - pełna zgoda. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli coś nam naprawdę nie pasuje w systemie, to inne kable tego nie poprawią. Nie przerobimy roweru szosowego na górski, zmieniając w nim opony. Jednak w pewnych sytuacjach ta zmiana opon jest racjonalna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kraft napisał:

Polecanie YTDY za każdym razem mnie rozwala. Choć powinienem raczej napisać, że rozwala nie mnie, a system. Z jednej strony wyraz wiary w działanie kabli, z drugiej oczywiste zaprzeczenie sensu funkcjonowania całej kablarskiej branży. Logiczny majstersztyk.  Jak to mówi młodzież i posłowie "samozaoranie".

Właściwie każde testowanie kabli powinno się zaczynać od YTDT 8x0,5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _A_R_T_ napisał:

To czego oczekujesz prawie za darmo dadzą Ci kale YTDY 8x0,5.

Polecam w ramach eksperymentu sprawdzić.

Do kupienia za gorsze w każdym markecie budowlanym.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Polecanie YTDY za każdym razem mnie rozwala. Choć powinienem raczej napisać, że rozwala nie mnie, a system. Z jednej strony wyraz wiary w działanie kabli, z drugiej oczywiste zaprzeczenie sensu funkcjonowania całej kablarskiej branży. Logiczny majstersztyk.  Jak to mówi młodzież i posłowie "samozaoranie".

 

29 minut temu, _A_R_T_ napisał:

Właściwie każde testowanie kabli powinno się zaczynać od YTDT 8x0,5

Co Wy z tym YTDY,  owszem pewno warto w kontekście ceny, ale nie są to druty, które mogą sprawdzić się z każdym systemem, wystarczy z czasem zmienić kolumny. 

Na forum obok minął już czas polecania tego "majstersztyku", bo Ci którzy poszli ta drogą po czasie i tak wrzucili te kable do szuflady, kiedy za punkt odniesienia wzięli coś lepszego.

Tym sposobem wyszło gdzie ich miejsce w szeregu, chyba nawet kilku o tym pisało nie wiem, czy tutaj na forum audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Może w ogóle minie kiedyś czas polecania grających kabli. Kto wie, może zacznie się od naszego forum.

Nie sądzę, wystarczy, że to forum słynie z innych wydumek, również Twoich.

Nie znam grających kabli, głośniki owszem tak.

Natomiast wiem, że kable mogą wpływać na przekaz muzyczny z naszych głośników, co sam raczyłeś oznajmić przy okazji omawiania YTDY.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...