Skocz do zawartości

Wasze sposoby przeprowadzania odsłuchów


Nowy75

Recommended Posts

8 minut temu, ProjectPi napisał:

Jako ze gniazdka obok siebie to i wzajemnie polaczone w scianie

Nie byłoby sensu przepinania z listwy do ściany gdzie gniazdka są obok siebie w kontekście pętli. Chodziło mi o konkretny przypadek z rysunku (3m + 3m +3m). Tylko tak można wydłużyć ścieżkę PE i jej opór. Oczywiście istnieje ryzyko innych problemów o których nie ma sensu tu się rozpisywać.

Proponuję kończyć z pętlami lub założyć nowy watek jeżeli kogoś interesuje.

Pozdrawiam.

 

dodatkowy przewód PE (Medium)2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A nie da się kupić sprzętu, który nie będzie miał problemów z pętlą masy? Może tak prościej?

Problemy z petlami to czesciej kwestia okablowanie i dziwnych decyzji uzytkownikow, niz urzadzen samych w sobie, pomijajac te z gruntu "zle zaprojektowane". Sprokurowac petle dla dwoch prawidlowo dzialajacyh urzadzen jest generalnie latwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy o których piszecie występowały w lata 50, 60 i wcześnie, po przyjęciu międzynarodowych norm i przy współczesnej technologi nie powinny występować jak projekt jest poprawny. Prowadzi to do jednego wniosku i oceny producentów.

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Producenci raczej nie odpowiadaja za to, ze dwa uziemione produkty zostaly dodatkowo polaczone przewodem ze wspolna masa.

może faktycznie niektórzy przedobrzają pod wpływem reklam, albo czytają bez znajomości zagadnienia i wyciągają błędne wnioski.

Pozdr.

6 minut temu, MariuszZ napisał:

Chodziło mi o konkretny przypadek z rysunku (3m + 3m +3m).

Mariusz, testowałem taki układ z ciekawości, i nic się nie zmieniło żadnej pętli czy innych zakłóceń.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrazenie, ze problem jest powszechny, poprzez wielosc punktow uziemien - patrz wymiany zasilaczy na "lepsze", ekranowane skretki, niechec do toslinkow i podobna niechec do polaczen zbalansowanych. W efekcie jest pudrowanie trupa dziwnymi zabiegami.

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Nie byłoby sensu przepinania z listwy do ściany gdzie gniazdka są obok siebie w kontekście pętli. Chodziło mi o konkretny przypadek z rysunku (3m + 3m +3m). Tylko tak można wydłużyć ścieżkę PE i jej opór. Oczywiście istnieje ryzyko innych problemów o których nie ma sensu tu się rozpisywać.

Proponuję kończyć z pętlami lub założyć nowy watek jeżeli kogoś interesuje.

Pozdrawiam.

 

dodatkowy przewód PE (Medium)2.jpg

Ok, jak dla mnie to troche bez sensu, bo ewentualne roznice potencjalow, i to raczej nie to, co z reguly wystepuje, gdy ktos zamiast przez listwe laczy bezposrednio z gniazdem w scianie. Ale mniejsza juz z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ProjectPi napisał:

A ja mam wrazenie, ze problem jest powszechny, poprzez wielosc punktow uziemien

Mało który wzmacniacz produkowany obecnie  wymaga uziemień,  wymagają takich zabiegów,niektóre gramofony które są wpinane pod specjalny pin uziemiający w amp. lub pre-amp, jeżeli jest wymagane.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami problemów sonicznych zakłóceń nie dostrzegamy przy odsłuchach dopóki ktoś nam o nich nie wspomni. Miałem słyszalne problemy z bzyczacym trafo Audiolaba. Zwróciłem uwagę dopiero po przeczytaniu o problemach na jakimś anglojęzycznym forum. W skali od 1 do 10 jak mocno rozpraszało uwagę przy słuchaniu oceniłbym na 2.

Miałem w SET przydźwięk na kolumnach o efektywności ok. 89dB/1W/1m i skalowałbym na 1. Poradziłem sobie i nie mam już tego dodatku.

Miałem hiss na lampowym PP, który znikał po odwróceniu wtyczki od zasilania wzmacniacza w gniazdku. Hiss był dość słyszalny między utworami. Szacowałbym na 3 w mojej 10 stopniowej skali ;) 

Ciekawy jestem jak to wygląda u Was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MariuszZ napisał:

Czasami problemów sonicznych zakłóceń nie dostrzegamy przy odsłuchach dopóki ktoś nam o nich nie wspomni. Miałem słyszalne problemy z bzyczacym trafo Audiolaba.

zgoda, ale jak piszesz to wina danego projektu.

Od samego początku mojej przygody z audio na to zwracałem uwagę.

W moim zestawie poziom szumów przy odsłuchu 20W/kanał słyszalność szumów jest na poziomie 25mdB mierzony z odległości 10cm, przy zero sygn. wejściowego. Problem zawsze jest  szum  z otoczenia😙.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Ciekawy jestem jak to wygląda u Was?

Mam sporo urzadzen w dwoch pomieszczeniach, dotatkowo z subsystemami polaczonymi  miedzy soba usb extenderem po skretce. Ale ja, o zgrozo, mierze, a ze jestem wrazliwy nawet na artefakty przy 50 nV, to petle nie sa czyms, co mogloby mi umknac.

Gdy petla staje sie czyms tymczasowo nieuniknionyn, wtedy u mnie do gry wkracza np. izolator usb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Nie byłoby sensu przepinania z listwy do ściany gdzie gniazdka są obok siebie w kontekście pętli. Chodziło mi o konkretny przypadek z rysunku (3m + 3m +3m). Tylko tak można wydłużyć ścieżkę PE i jej opór. Oczywiście istnieje ryzyko innych problemów o których nie ma sensu tu się rozpisywać.

Proponuję kończyć z pętlami lub założyć nowy watek jeżeli kogoś interesuje.

Pozdrawiam.

 

dodatkowy przewód PE (Medium)2.jpg

Przypomina mi sie jak "superaudiofile" promowali jak najkrótsze zasilajace ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Przypomina mi sie jak "superaudiofile" promowali jak najkrótsze zasilajace

Znasz takich?

Bo z tego co wiem, to krąży opinia, że wręcz odwrotnie, zresztą wielu producentów trzyma się takich właśnie długości, jak 1,80m, czy 2m.

Ciekawe, co?

A teraz widzę, że też promowałeś 2m , sorry nie przewinąłem strony i mi umknęło. 

Teraz widzę 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2024 o 23:38, DiBatonio napisał:

Wielokrotnie pisałem jaką metodę powinno się obrać w takich odsłuchach, ale zawsze komuś się to nie podobało i do tego podważał zasadność takiego podejścia swoimi "mądrościami", czyli zaszczekają mnie i tym razem, jeśli znów o tym napiszę. 

Niech każdy robi jak chce, z czasem z wielokrotnego doświadczenia w takich odsłuchach samo przyjdzie i będziesz miał inną wrażliwość na co naprawdę zwracać uwagę, żeby wyłapać różnice. 

Pzdr

 

Odnalazłem dzisiaj na forum kolegi metodę ,nieco pracochłonna ,ale czego się nie robi dla nauki 😀 . Chcę ją wprowadzić do kolejnej serii odsłuchów po ostatniej wpadce 😃 . Pytanie , jakie się pojawia ,to czy użyć do odsłuchu znanych sobie nagrań, czy raczej wręcz przeciwnie ? No i jeśli znanych ,to z trójcy , którą ostatnio testowałem Maanam wydaje mi się najbardziej odpowiedni , najbardziej selektywny. Czy to właściwy kierunek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2024 o 23:25, MariuszZ napisał:

Nie podoba mi się selekcjonowanie hobbystów audio jakiego się dopuszczasz (superaudiofile).

Skończ z tą haniebną praktyką. Traktuj wszystkich tak jak siebie postrzegasz w tym hobby czyli normalnie. 

Grzecznie proszę.

Pozdrawiam.

 

Już zmieniam nawyk w nazewnictwie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

hej,

Najlepszym sposobem na przeprowadzenie testów różnych przewodów głośnikowych jest przede wszystkim słuchanie. Warto zacząć od różnych rodzajów muzyki, aby sprawdzić, jak dany przewód radzi sobie z różnymi gatunkami. Możesz też eksperymentować z różnymi poziomami głośności, aby ocenić, czy dany przewód zachowuje się stabilnie w różnych warunkach.  

😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...