Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 10 000 PLN | Film


Q21

Recommended Posts

Dobrze wiemy, że tego filmu Wam brakowało. W tym tygodniu mamy przyjemność zaprezentować wam pięć par kolumn podłogowych do 10 000 PLN! Wszystko w szybkim i przyziemnym formacie dobrzej już Wam znanej szybkiej piątki. Zachęcamy również do obejrzenia filmu ze wzmacniaczami do 10 000 PLN, bardzo dobrze łączy się z dzisiejszą prezentacją. 

Które kolumny byście wybrali? A może zdecydowalibyście się na całkiem inną parę? Dajcie znać w komentarzach pod filmem!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Dowiedziałem się, że prezentowane kolumny nie mają góry ostrej, natarczywej, wyżyłowanej, agresywnej, męczącej ani schowanej. Żadna nie jest też przymulona, a wszystkie mają wspaniałą scenę stereo.

Można dla porównania prosić o przykłady kolumn, które są właśnie ostre, natarczywe, męczące albo dla odmiany przymulone? I takich, co nie radzą sobie ze sceną tak jakbyście tego oczekiwali? Tak dla porównania.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

No i fajnie. Dowiedziałem się, że prezentowane kolumny nie mają góry ostrej, natarczywej, wyżyłowanej, agresywnej, męczącej ani schowanej. Żadna nie jest też przymulona, a wszystkie mają wspaniałą scenę stereo.

Ciekawe zatem, czym się między sobą różnią w tym zakresie …

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Można dla porównania prosić o przykłady kolumn, które są właśnie ostre, natarczywe, męczące albo dla odmiany przymulone? I takich, co nie radzą sobie ze sceną tak jakbyście tego oczekiwali? Tak dla porównania.

Ale to jaCi juz powiem jak to będzie wyglądać ;) wejdź na ich stronę i na stronę konkurencji :) Te kolumny, które znajdziesz u konkurencji ale nie będzie ich u nich to będą te złe :P Ogólnie te recenzje, testy sklepów są fajnym zabijaczem czasu ale broń boże wyznacznikiem zakupowym :) Zresztą tak samo jak recenzje w magazynach audio :) Człowiek sam czegoś nie sprawdzi tylko zaufa tym opisom i nieszczęście gotowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Was nie rozumiem.

Sklep przedstawił "szybką piątkę" kolumn które ma w ofercie (co oczywiste; nie będą przecież reklamować czegoś , czego nie mają), w cenie do ok 10 tys zł, którymi wg nich warto się zainteresować.

Ponieważ jest to "szybka piątka", to szybko polecieli z tematem, opisując sposób prezentacji każdej z par kolumn.

Wspomniane kolumny to sprzęt za niemałe już pieniądze, więc jakiś tam poziom przyzwoitości prezentować muszą.

W związku z powyższym opinie były takie, jak opisał Kraft : 

3 godziny temu, Kraft napisał:

że prezentowane kolumny nie mają góry ostrej, natarczywej, wyżyłowanej, agresywnej, męczącej ani schowanej. Żadna nie jest też przymulona, a wszystkie mają wspaniałą scenę stereo.

, a różnią się barwą grania i rodzajem zastosowanych głośników.

Akurat w przypadku polecania kolumn nie mam większych zastrzeżeń do Q21. Mam je natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze. Często czytam/słucham o kolejnych sprzętach , o sposobie prezentacji dźwięku, ale nigdy nie słyszałem o problemach wynikających z ich użytkowania (brumiące trafa, koślawo obracające się gałki, skrzypiące przyciski).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terracan1929 Ja nie mam za bardzo do nich pretensji czy zarzutów, ale wiesz o co chodzi? Zawsze jak robią jakieś testy sprzętów to same superlatywy :) Wydawałoby się, że każdy sprzęt jaki ma sklep jest najlepszy w swojej cenie :P te sklepowe testy i wyliczanki traktuję bardziej jako jakąś atrakcję a nie zródło informacji na których mozna opierać swoją opinię zakupową :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, terracan1929 napisał:

Mam je natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze. 

I jeszcze to, że żaden sklep nie chce podać przykładu wzmacniacza neutralnego. Wszyscy piszą tylko o ocieplonych, schłodzonych lub o bliskich neutralności. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszą/powiedzą, że coś jest słabe pod jakimś gdy mają to w ofercie. Za takie coś mogliby "dostać po łbie" od dystrybutora czy producenta. Z tego samego powodu nie będzie listy tych niedobrych kolumn, a przynajmniej z tych, które mają w ofercie.

Jeśli chodzi o konkurencję, to ja zawsze wychodzę z założenia, że nie znam się na jej problemach i takie coś uważam za uczciwe. Może i mają słabe kolumny w ofercie, ale może się okazać, że błądzę, bo w jakimś konkretnym połączeniu ze wzmacniaczem, DAC itp. potrafią zagrać tak, że te z tej szybkiej piątki pozamiatają.

Te filmiki to marketing.

Sugerowane wzmacniacze do tych kolumn, są po to żeby było uniwersalne/bezpieczne brzmienie. Dla osób zaczynających przygodę i nie mających czasu czy ochoty na pojeżdżenie i posłuchanie zestawów po salonach jest to jakiś punkt wyjścia. Na takiej samej zasadzie jak ludzie proszą o wsparcie tutaj na forum. Taki film to wyjście im naprzeciw. 

4 minuty temu, Kraft napisał:

chce podać przykładu wzmacniacza neutralnego

Z tych, które miałem okazję odsłuchać, najbardziej neutralny wzmacniacz to Quadral Aurum A8. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

I jeszcze to, że żaden sklep nie chce podać przykładu wzmacniacza neutralnego. Wszyscy piszą tylko o ocieplonych, schłodzonych lub o bliskich neutralności. 

Ale to chyba oczywiste. Żeby ocenić, czy któryś jest neutralny musielibyśmy mieć neutralną resztę toru i jakiś dźwięk odniesienia do porównania. Jak oceniasz, czy ktoś jest wysoki, niski, czy średniego wzrostu? Zakładam, że na oko (chociaż kto Cię tam wie ;)). I oni robią to samo. Ocieplony, czyli (w danym torze) brzmiący cieplej od większości pozostałych, ewentualnie cieplej niż jakiś dźwięk, który mamy w głowie i który uważamy za neutralny. Schłodzony - przeciwnie. Bliski neutralności, jeśli znamy z grubsza tyle samo cieplejszych, co chłodniejszych od niego - bliski średniej. 

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Czyli co? Nie ma na Ziemi neutralnego wzmacniacza? Jeszcze się taki inżynier nie urodził, co mógłby go zbudować?

Nikt tak nie twierdzi. Natomiast sklepy audio nie mają metody pozwalającej z całą pewnością stwierdzić, czy dany piec jest neutralny, czy też nie (nie wiem, czy taka metoda w ogóle istnieje). W praktyce określenie "bliski neutralności" jest dla większości wystarczające, bezpieczne i... neutralne. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

@terracan1929 Ja nie mam za bardzo do nich pretensji czy zarzutów, ale wiesz o co chodzi? Zawsze jak robią jakieś testy sprzętów to same superlatywy :) Wydawałoby się, że każdy sprzęt jaki ma sklep jest najlepszy w swojej cenie :P te sklepowe testy i wyliczanki traktuję bardziej jako jakąś atrakcję a nie zródło informacji na których mozna opierać swoją opinię zakupową :)

Moze tylko ten dobry wybieraja i sprzedaja? Wiec stad te superlatywy, zachwyt itd.

Dlatego ich opinie o tym sprzecie takie a nie inne sa. Tez tego sobie inaczej nie wyobrazam - jako sprzedawca wybieram to co dobrze brzmi, i ma szanse sie sprzedac.

Wiec nie bede tego w filmiku krytykowal, strzal w noge by to byl 😉

Najlepsze w swojej cenie , co maja w sklepie - nie klamia.☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Czyli co? Nie ma na Ziemi neutralnego wzmacniacza? Jeszcze się taki inżynier nie urodził, co mógłby go zbudować?

Musiałbyś jeszcze mieć neutralne kolumny, kable, źródło...

I tu się zaczynają schody:

- po czym poznać, że kolumny są neutralne skoro nie mamy neutralnego wzmacniacza?

- po czym poznać, że wzmacniacz jest neutralny skoro nie mamy pewności, że mamy neutralne kolumny?

- czy kabelki nie zaburzają nam neutralności?

W sumie to nie wiem czy nie oszukałem Cię z tym Aurum A8, bo u mnie to się on wydaje neutralny. I to mi się wydaje. Ty jakbyś wpadł to byś mógł powiedzieć, że wcale nie. A z Twoimi kolumnami może już nie zagrać neutralnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Moze tylko ten dobry wybieraja i sprzedaja? Wiec stad te superlatywy, zachwyt itd.

Dlatego ich opinie o tym sprzecie takie a nie inne sa. Tez tego sobie inaczej nie wyobrazam - jako sprzedawca wybieram to co dobrze brzmi, i ma szanse sie sprzedac.

Wiec nie bede tego w filmiku krytykowal, strzal w noge by to byl 😉

Najlepsze w swojej  , co maja w sklepie - nie klamia.☺️

Serio myślisz ze tak to działa? Czyli że biorą od wszystkich np. kolumny i następnie panel sklepowych ekspertów wybiera te najlepsze i nimi handlują? A resztę odsyłają do dystrybutorów?

To mi przypomina kiedyś takie tłumaczenia różnych „redaktorów” internetowych, którzy pytani jak to możliwe, ze jeszcze nigdy nie wyprodukowali negatywnej czy choćby „chłodnej” recenzji odpowiadali, ze oni testują tylko te dobre itd.

Na pytanie skąd przed testem wiedza które to będą te dobre już nie udzielali odpowiedzi ;)

Edytowano przez majkel74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz ile w ofercie np Q21 jest marek kolumn.

Myślisz ze to jest „wybrany” asortyment? Czy po prostu handlują wszystkim czym można?

A co będzie promowane - tu tez nietrudno się domyślić, że marki gdzie sami są dystrybutorem, gdzie dystrybutor przewiduje dużą marżę sklepu (tam tez sklep może dawać większy rabat i wciąż dobrze zarabia) no i te chodliwe po prostu, zapewniające duży obrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kraft napisał:

Można dla porównania prosić o przykłady kolumn, które są właśnie ostre, natarczywe, męczące

B&W. Oczywiście według sklepu. Jeśli ktoś z Q21 to czyta, to taka naprawdę niezłośliwa porada; jeśli mówię że mam takie kolumny i szukam do nich czegoś, to znaczy, że pytam właśnie o to, a nie o opinię że "ich się nie da niczym uratować i dlatego polecamy X*". 

X* - mnóstwo kolumn, w zależności kto odbiera telefon, lub pewnie od tego, co jest do opchnięcia. Ewentualnie kable do wymiany...

Naprawdę, kupowałem u Was, macie duży wybór i fajny salon. Ale na bogów! Nie róbcie tak!

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic dziwnego że polecają to co mają w ofercie. Wszędzie tak jest i w każdej branży. Przecież nie będą polecać co jest u konkurencji. Każdy chcę zarobić. Uważam że salony audio i tak mają ciężko. Bo są różni ludzie. Jedni wypożyczają ileś tam kolumn/wzmacniaczy w jakimś stopniu zużywają ten sprzęt i ostatecznie nic nie kupują. A poznałem do czego ludzie są zdolni nawet sprzedając swój sprzęt używany gdy wymieniałem. Najlepiej żeby kilkuletni sprzęt sprzedać za darmo, z pełną gwarancją, bez jakichkolwiek oznak zużycia, a i jeszcze dziękować że ktoś coś kupił. Takich Januszy jest pełno i współczuję że muszą się z nimi użerać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Wystarczyłoby nie zaczynać rozmowy od takiego typowego "ło panie, a kto panu to tak... " 😉.

Grzesiek, jasne, tylko żartowałem. A serio, to moim zdaniem to kwestia dużej liczby pracowników o różnym stopniu znajomości tematu i podejściu. Nie da się zatrudniać samych ekspertów, bo skąd ich wziąć? Miałeś pecha i trafiłeś na człowieka, który chciał za wszelką cenę coś upchnąć, żeby dobrze wypaść przed szefem - to oczywiście frustrujące. Ja z kolei trafiłem w Q21 na takiego, który po wypożyczeniu przeze mnie wzmacniacza namawiał mnie na sprawdzenie kolejnego przed podjęciem finalnej decyzji. Jeszcze dodam, że moje zwroty były rozpatrywane bezproblemowo i błyskawicznie dostawałem zwrot środków. Może miałem po prostu szczęście, ale skutek jest taki, że myślę o sklepie z sympatią. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...