Skocz do zawartości

Wygodne słuchawki do użytku domowego do 6000zł


Recommended Posts

4 godziny temu, AudioTube napisał:

Poszukiwaniem „światła” i malowaniem nim zajmuję się od 25 lat. Przed i po pracą. Czasami śpię tylko od południa do wieczora. Złote godziny😃nie będą czekać.

Ja mniej więcej tak samo długo. Chociaż u mnie to takie fale, raz mam fazę, raz nie. Ostatnio staram się ograniczyć ilość noszonego sprzętu i bardziej napawać się widokami, relaksować, zamiast podporządkowywać wszystko pod zdjęcia.

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Fotografia, to też można powiedzieć, sztuka.

Wiedzieć jak się ustawić i jakie ujęcie będzie najlepsze.

Już nie będę wspominał o wiedzy technicznej, dzięki której, te wszystkie zdjecia mogą powstawac.

Także, mamy wśród nas artystów. 😊

Ja tam jestem tylko hobbystą i do artysty absolutnie nie aspiruję.  Fotografuję głównie widoczki, przyrodę, i ludzi. Ot, chociażby takie coś.

 

Fire Island Sunsise V2.jpg

DSC_3906-Enhanced-NR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znajdzie się sporo opcji na słuchawki w tym budżecie, zwłaszcza do DX9 :) Napędzi bardzo wiele modeli ze sporym zapasem mocy. Skoro brzmienie obecnych Focali Ci odpowiada, to szukałbym grania lżejszego, jaśniejszego. Meze 109 Pro są bardzo wygodne, ale to słuchawki ciepłe, plastyczne, całkiem inaczej prezentują muzykę niż Celestee. Sprawdziłbym na pewno Sennheisery HD800s, granie naturalne, bardzo szerokie, z wygodą również raczej nie ma tu problemów ;) Hifiman Arya Stealth to również granie dość techniczne, z przyjemną moim zdaniem barwą. Na głowie bardzo lekko leżą. Warto też sprawdzić ZMF Aeolus. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Jesli mozna. Widze ze macie w ofercie Hifiman HE1000V2 stealth (93 dB) jak również Denon AH D9200.

Czy ktorys z kolegow może kiedys słuchał obydwu?

Czy Hifiman jest ostrymi słuchawkami, jesli chodzi o wysokie tony?

Czy np. przy kobiecym głosie, w słowach z literka S na końcu, jak Piece by piece od Katie Melua czy od Fleetwood Mac Seven Wonders, to S tnie po uszach?

Czy to sa sluchawki dla kogos komu odpowiada Denon ale chciałby troche wiecej wygody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że mieszam, ale do propozycji Kolegów dorzucę jeszcze swoje 3 grosze - słuchawki elektrostatyczne Stax. Skoro masz możliwość zakupów w Stanach... Modele SR-007A lub nawet SR-009 w Twoim zasięgu. Niestety 3 niewiadome, po pierwsze nie wiem jak z komfortem przy DŁUGIM słuchaniu, po drugie nie wiem, czy da się je podłączyć pod Twojego Toppinga i wreszcie czy będą elektrycznie z nim współpracować. Japoński producent do swoich słuchawek dedykuje wzmacniacze, ale czy same słuchawki poprzez jakieś przejściówki mogą grać z innym sprzętem - nie wiem. Niemniej to już takie słuchawkowe Mercedesy.

https://www.ebay.com/itm/145122567760?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D258816%2C258295%26meid%3Df877db837e954e1a805ce05cfd3928b6%26pid%3D101875%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D386283603057%26itm%3D145122567760%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D4429486%26algv%3DSimplAMLv11WebTrimmedV3MskuWithLambda85KnnRecallV1V2V4ItemNrtInQueryAndCassiniVisualRankerAndBertRecallWithVMEV3CPCEmbeddingSearchQAuto%26brand%3DStax&_trksid=p4429486.c101875.m1851&amdata=cksum%3A145122567760f877db837e954e1a805ce05cfd3928b6|enc%3AAQAIAAABYMF6rapl24zPGkjYHfiSlLTuBicNRv1Nr6Iohq4bMvd7DlxPac1R4%2FnhV6ZdsOB3e44VPDg3LMjzKh6h9F%2BnyuldWK33VEcBpK6UyRXA9oDADzwEJIB%2BjrUQktYR0EluQdk0jMCISI62ak4peNZttnRbSFGqwdC47qFkTZC5xxTjp9bHcL3qg0RoXvktnjH9RQYriqrRpIqWF3fRdohsvH%2Fxr6hSIwMOFHvgsBdWKRnk6xthOvX5FBt5t%2F5RovGoMZ%2FGZnXhCgOj9uGi8UeBLKrLsyL7HkWZKkpJB4SwefBDveNV7%2BonA1NOAFY3grf8mpEVsEsF7KreLv0XdC9WeacTlyE5UTMYLlk0ojJmIodO8yTrW%2FQoZdp98indO7nUr7AMsZhn0x8AB5huy%2F7%2Fy64aI8Y9RFpia4NYZ8mHf7LVKu707ckyTn52%2FPweDySlG20qsQSSY%2FbZIlc3t4p0dMc%3D|ampid%3APL_CLK|clp%3A4429486

 

https://www.ebay.com/itm/186241080387?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=3fa450c2-b3b5-11ee-c0a7-653836346634

 

https://www.ebay.com/itm/305041967306?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=d965738c-b3b3-11ee-8d97-653836346634

 

Zaproponuję również legendarne słuchawki AKG K1000. To całkowicie nietypowa koncepcja odsłuchu słuchawkowego, bardziej jako mini kolumny przy uszach. K1000 w ogóle nie odcinają od bodźców zewnętrznych, wszystko słychać, dlatego to jest wymarzony sprzęt do samotnych odsłuchów w nocy w izolatce 😂. Ale przestrzeń jest tu zniewalająco zjawiskowa.

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-akg-k1000-modyfikowane-CID99-IDVoo3Q.html

https://www.ebay.com/itm/155987786312?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=6fa9258c-b3b9-11ee-819b-386532633738

 

Na koniec antypropozycja - słuchawki firmy Audeze. Skoro cenisz sobie wygodę przy długim odsłuchu, trzymaj się od tych sprzętów z daleka. W życiu nie miałem na głowie nic bardziej ciężkiego, odcinek szyjny kręgosłupa wbijał się natychmiast w tułów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Profi napisał:

No o tym pisałem w kontekście Staxów, ale właśnie nie wiem czy można te słuchawki podpiąć pod inne, nie dedykowane urządzenia, pod pierwszą lepszą dziurkę klasycznego wzmacniacza 🙄

Tak Staxy wymagają wzmacniaczy do elektrostatów, nie będą grały ze zwykłymi wzmacniaczami do słuchawek dynamicznych. (Literówka)

Edytowano przez michaudio
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

@Q21

Jesli mozna. Widze ze macie w ofercie Hifiman HE1000V2 stealth (93 dB) jak również Denon AH D9200.

Czy ktorys z kolegow może kiedys słuchał obydwu?

Czy Hifiman jest ostrymi słuchawkami, jesli chodzi o wysokie tony?

Czy np. przy kobiecym głosie, w słowach z literka S na końcu, jak Piece by piece od Katie Melua czy od Fleetwood Mac Seven Wonders, to S tnie po uszach?

Czy to sa sluchawki dla kogos komu odpowiada Denon ale chciałby troche wiecej wygody?

Moim zdaniem nie są ostre, ale Denony to znowu ciemniejsze granie, więc jeśli jesteś przyzwyczajony do nich, to Hifimany mogą wydawać się rozjaśnione i ostrawe. Znacznie lepiej tu spojrzeć na Meze 109 Pro :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Organic i HE1000 v2 stealth na audio show. W pierwszej chwili, przy Piece by Piece pomyslalem ze hm, troche to S tnie. W tym momencie  Arya Organic tego nie miala. Za kilka chwil to sie wyrownalo i bylo ok. Dziwne troche, ze cos jest a za chwil kilka znika. W zasadzie nawet mi sie spodobaly - Organic i HE1000 , ale jednak jak porownac nie mam.

Mnie sie wydawalo ze Denony sa, moze nie powiem jasne ale zywsze, juz tak. Z porownania z Focal Clear to wynioslem. Klasyczna i sciezki dzwiekowe, na Clear jakos tak dziwnie brzmialy. Dopiero po porownaniu dowiedzialem sie co bylo nie tak. Wiec Denon zostal. Teraz znow mysle o czyms wygodniejszym ( tak to sobie tlumacze 😏) i po zobaczeniu tych Organic a pozniej HE 1000 v2 , nie moge o nich zapomniec. 

Czas jest, wiec pomysle co zrobic. Czy ta Arya Organic jest tez tak jasna jak HE 1000 v2? Czy inaczej ja ustawili? Czy jest roznica pomiedzy nimi i w ktora strone.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz małą głowę (obwód 53-55cm) to bardzo wygodne są słuchawki Emotiva GR1.

O tym jak grają, są różne opinie,ale ja i paru znajomych którzy je kupili jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.Na pewno nie jest to klasa Focali,ale cenowo można je obecnie dostać w niemieckim sklepie w rewelacyjnej cenie 222euro.Ja dwa lata temu kupowałem za 299euro też w tym sklepie.

W Polsce najtaniej chcą 1700 zł a to prawie dwa razy tyle.

W takiej cenie do 1000zł rewelacja.

Kabelek można do nich dorobić, ja płaciłem ze zbalansowanym jackiem 4.4 i kabelek z miedzi OCC -400zł.

Tylko podkreślam super wygodne na małą głowę.

https://www.md-sound.de/EMOTIVA-Airmotiv-GR1-Ohrumschliessender-Audiophiler-HighEnd-Kopfhoerer-NEU?bid=314617-85655-62B801HM9BR37BQBXDY9N37SM4D4AR&adcref=de-go.kelkoogroup.net%2F

Gdzie dorobić kabelek mogę dać namiar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna je każdy djay na świecie Sennheiser HD 25-C II (obecnie pod nazwą HD25 plus) brzmienie, które chciałbym przenieś na kolumny i od wielu lat próbuje bez skutku, kocham ten dźwięk i te słuchawki, nie zamieniłbym je na żadne inne, a tym bardziej na jakieś z "salonów" potężny impakt uderzeniowy z konturem oraz pełną paletą różnorodności basowej, intymna scena, bardzo lekkie, rewelacja - proszę zapoznać się z opiniami.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S!N! napisał:

Zna je każdy djay na świecie Sennheiser HD 25-C II (obecnie pod nazwą HD25 plus)

A to jakiś wyznacznik jakości? 

Swojego czasu słuchawki Beats by Dr. Dre Beats nosił co drugi pilka4z, czy inny spirtowiec, ludziska się na nie rzuciły, bo muszą być zajebiste, skoro nosi je wielu znanych sportowców.

A tego się słuchać nie dało, tak waliły basem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 16.01.2024 o 15:56, Marcin Molak napisał:

Niezależnie co wybierzesz - daj znać co wybrałeś i jak się słucha 

Po dwóch wizytach w sklepie i testach skończyło się na zakupie Focal Clear MG, które od wczoraj "docieram".

Są wygodne, welurowe nauszniki robią różnicę, i może też siła nacisku pałąka jest mniejsza ze względu na otwartą konstrukcję.

Jak się słucha - na pewno inaczej niż Celestee. Clear MG w ogóle nie ma żadnej izolacji przed światem zewnętrznym, więc potrzeba ciszy (włączony TV w pokoju, nawet cicho, odpada, podczas gdy Celestee dawały bardzo dobrą pasywną izolację).

Słuchawki bardzo żywe, dynamiczne, znakomite basy (ale nie przesadzone), dla mnie bomba.

Co nie znaczy że rezygnuję z Celestee - oba modele się bardzo dobrze uzupełniają.

 

PS. Fabryczne kable od Focali są strasznie niewygodne, grube i sztywne, zarówno tych w Celestee jak i w Clear MG, także przy zakupie słuchawek tej firmy chyba warto wrzucić sobie jakieś dobre kable alternatywnego producenta w kosztorys 🙂

Edytowano przez Martin Gora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clear MG to tez fajnie brzmiace sluchawki i ladnie wygladaja ( lepiej niz oryginalne Clear ).

Dobrej zabawy 🙂

Dwie pary sluchawek, to sie rozpedziles. 👍Jak sie bawic to sie bawic, nie.

Jakbys chcial poogladac i poczytac co inni sluchawkowcy w domu trzymaja to juz podaje linka . Dobrze sie zastanow zanim wejdziesz 😂

https://www.head-fi.org/threads/show-us-your-head-fi-station-at-its-current-state-no-old-pictures-please.529140/page-2577

 

Przy nich to ja nawet nie moge powiedziec ze sie .... no nic nie moge powiedziec. Popatrz sobie. W stopkach sa ich kolekcje przez wielkie K 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Dwie pary sluchawek, to sie rozpedziles. 👍Jak sie bawic to sie bawic, nie.

Jeżeli mam być szczery to kupiłem też Meze Advar... podczas wizyty w sklepie wpadły mi w oko. To właśnie dlatego nie lubię chodzić po sklepach - zawsze kupię więcej niż planowałem 🙂 W każdym razie taki mały gadżet ale jak to gra - Airpods Pro idą do kosza 🙂 No, może nie do kosza bo to fajne narzędzie do pracy pod względem tele/wideo konferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 23:08, Martin Gora napisał:

Słuchawki bardzo żywe, dynamiczne, znakomite basy (ale nie przesadzone), dla mnie bomba.

Martin, cieszę się, że jesteś zadowolony i bez łażenia po sklepach się obyło. My faceci lubimy wszystko oprócz „od sklepu do sklepu”.

Daj znać proszę za jakiś czas, jakie tam wrażenia/obserwacje. To może być wskazówką dla kolegów.

Gratki i Pozdro.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2024 o 04:07, AudioTube napisał:

Martin, cieszę się, że jesteś zadowolony i bez łażenia po sklepach się obyło. My faceci lubimy wszystko oprócz „od sklepu do sklepu”.

Daj znać proszę za jakiś czas, jakie tam wrażenia/obserwacje. To może być wskazówką dla kolegów.

Kontynuując temat, żeby nie zakładać nowego, napiszę tak: z Focal Clear MG jestem bardzo zadowolony i każdego dnia podobają mi się coraz bardziej. Nie wiem co konkretnie mogę napisać, bo mam ograniczone porównanie, nie miałem możliwości testowania tylu różnych sprzętów jak większość tutaj na forum. Z mojego punktu widzenia słuchawki są wygodne, lekkie, grają bardzo czysto, i to w całym zakresie - od głębokich basów po gitarę, smyczki, i perkusję. Pasuje mi to bo słucham różnej muzyki, od takich klasyków muzyki elektronicznej jak Carl Cox z "Your light shines on" do ZZ Top, Queen, i Lynyrd Skynyrd z jego "Sweet Home Alabama".

Natomiast chciałem napisać coś słuchawkach HiFiMan Sundara, bo o HiFiMan było w tym temacie pisane. Kupiłem te słuchawki na promocji na Amazon za $149, bo pomyślałem sobie że zaryzykuję i sprawdzę, skoro cena przystępna. Wiem że Sundara to jest ich tańszy model, ale nawet mając to w pamięci, trudno się na tych słuchawkach nie zawieść. Wrażenie z odsłuchu mogę porównać do słuchania muzyki przez ścianę. Basy są całkiem przyjemne, ale średnie i wysokie tony są jakby ich nie było. Gitara, perkusja, wszystko brzmi tak jak na starym magnetofonie Kasprzak czy jak to się tam nazywało. Dziwna sprawa, trudno mi ocenić czy mam wadliwy egzemplarz, czy to taki model, czy to ta firma tak ma. To już malutkie Meze Advar grają dużo czyściej i wyraźniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...