Skocz do zawartości

Jaki serwis streamingowy o wysokiej jakości dźwięku.


Recommended Posts

Aktualnie używam Spotify, i tragedii nie ma, skompresowane pliki 320kbs brzmią dobrze na moim sprzęcie.

No, ale chciałoby się mieć ten sam wybór który daje Spotify w lepszej jakości.

Testowałem Deezer, fajna sprawa, I tu i tam 44khz 16bit, w przypadku Deezer opcja bez kompresji, ale szczerze trudno mi zauważyć różnicę pomiędzy Spotify na 320kbs i Deezer bez kompresji. Jeżeli coś słyszałem to nie jestem pewien na ile to kwestia słuchu, a na ile mojej wyobraźni, więc w moim zeszycie jest tu remis, i nie zdecydowałem się na zmianę serwisu.

Testowałem również Amazon Music, tam z kolei (w jakości UHD) różnice było słychać jak najbardziej, ale... moim zdaniem ten serwis jest tragiczny dla użytkownika, funkcjonalność kuleje, a wybór materiałów w jakości UHD jest skromny. No i drażniło że nie dało się z poziomu komputera sterować odtwarzaniem w aplikacji na streamerze. 

Jakieś inne alternatywy?

PS. Korzystałem z wyszukiwarki forum aby się upewnić czy takiego pytania już nie było, i nie dostałem żadnych wyników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Z tego co wiem, płatności (z karty lub przelew PL) nie są możliwe. Ale prawie każdy z nas ma kogoś bliskiego/znajomego mieszkającego w kraju z którego można założyć konto i opłacać usługę, prawda? Sama usługa (Qobuz ) jest w PL dostępna bez żadnych dodatkowych kroków, logujesz się na istniejące konto i... słuchasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji.

Problemem serwisów strumieniowych jest przede wszystkim i zawsze, kompresja dynamiki. Jest ona ograniczana do 20 lub nawet mniej decybeli. Czy fragment jest cichszy czy też głośniejszy. Jest zawsze głośno. Do tego, nie tak rzadko w materiale są przesterowania co jest wynikiem podnoszenie głośności ponad miarę.

Tę wadę muzyki ze strumieni słychać na niemal każdym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Highlander_now napisał:

Problemem serwisów strumieniowych jest przede wszystkim i zawsze, kompresja dynamiki.

Urban legend, gorsza  jakość wynika raczej z lekceważenia problemów związanych z zakłóceniami wynikającymi z medium transportowego, gorszego zasilania, różnej implementacj softwarowej, pętli mas itp

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Highlander_now napisał:

Problemem serwisów strumieniowych jest przede wszystkim i zawsze, kompresja dynamiki. Jest ona ograniczana do 20 lub nawet mniej decybeli.

Zechciałbyś podzielić się konkretami? Data/info, tak by każdy mógł w to uwierzyć.

1 godzinę temu, Highlander_now napisał:

Tę wadę muzyki ze strumieni słychać na niemal każdym  sprzęcie.

Zechciałbyś podzielić się na jakich konkretnie  sprzętach tego doświadczyłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ponownie rozpisywać się o tym i powtarzać za autorem "Dzik". Ten dramat jest, wydawało mi się, powszechnie znany. Wszelkie nagrania cyfrowe są na wojnie głośności. Aby się nie powtarzać, zapraszam zainteresowanych do starego już wątku na tym forum. Wyłożone kawę na ławę. Jest tego sporo, ale zachęcam do przeczytania. Zresztą wpisanie w wyszukiwarkę frazy "loudness war" da jeszcze więcej materiałów na ten temat.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...