Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

To tylko hobby, zabawa. Super że cześć z nas jest w tym spełniona ale nie dajmy się zwariować. W życiu są ważniejsze rzeczy niż nasze hi-fi. Czasami jest cienka granica od hobby( pasji) a....😉. Zresztą bardzo ciekawa książka Cienka Czerwona Linia - polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Fyne jak i Quadral 7 maja mniejszy bas, niż D30.Ostatnio testowałem Jade 20 z vincentem 228 i atollem -  przy cichym odsłuchu cieniutko, brak kopa i ogólnie niskiego zejścia z ciekawości sprawdziliśmy jak sobie radzą na wyższych poziomach głośności i muszę przyzna, że tam jest moc koncertowego grania, one są do tego stworzone, ale kto tak słucha w salonie prawie na maksa je podkręcili i nawet się nie zająknęły.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Chmarski napisał:

Yep, Pylon rulez!

Taaaa, pod warunkiem, że...

1 godzinę temu, S!N! napisał:

sprawdziliśmy jak sobie radzą na wyższych poziomach głośności i muszę przyzna, że tam jest moc koncertowego grania, one są do tego stworzone, ale kto tak słucha w salonie prawie na maksa

tyłko z jednym ale 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie Jade 20 stawiam po znacznie innej stronie aniżeli słupków/25,28,30. Po cichu nie słuchałem, prawdopodobnie jestem za głuchy. „Głośniej” to brzmienie dla moich uszu o kilka długości przed słupkami. W kategorii wierność przekazu, detal, wgląd, tkanka, organiczność. Jest w czym wybierać. „Pylon” o tym wie i za to mu 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś tu ma w tych swoich klitkach, sprzętach, akustykach cokolwiek wspólnego z wiernością przekazu. 

Jakiś mityczny zwrot, dla którego wierność i tak oznacza własne preferencje słuchowe.

I tak rozchodzi się o zwykle preferencje i gust brzmieniowy.

I serio, przestańcie w końcu z tego audio robić kolejną religię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zolt napisał:

Jakiś mityczny zwrot, dla którego wierność i tak oznacza własne preferencje słuchowe.

Dokładnie jestem tego samego zdania i można dodatkowo dopisać ciągłe pitolenie o tym, ze poza jakimś Dire Straits i im podobnymi to nie muzyka.

 

@AudioTubeCo do wierności przekazu to specjalnie sprawdzałem na nich numer z niskim basem to go tam nie było jakby co :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTubeJeszcze mnie nie pogięło, żebym jakieś pomiary robił w salonach albo czytał specyfikacje papierkowe lub się sugerował wykresikami. Jak mi ktoś chce wmówić, że one schodzą nisko to no comment, tam jest szybki, dynamiczny bas bez subwooferowgo zejścia, ten wyższy fajnie daje, jeszcze jakby grały cicho tak mocno jak głośniej  i właśnie miały ten pomruk, tam gdzie potrzeba to super.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Jak mi ktoś chce wmówić, że one schodzą nisko to no comment, tam jest szybki, dynamiczny bas bez subwooferowgo zejścia, ten wyższy fajnie daje

Zatem zgadzamy się tutaj oboje w całej panoramie naszych obserwacji. 
W trakcie odsłuchu trochę czasu potrzebowałem na znalezienie właściwego sweet point. Być może inne wzmocnienie coś by tu jeszcze zmieniło, ale to już wróżenie.

1 godzinę temu, S!N! napisał:

i właśnie miały ten pomruk, tam gdzie potrzeba to super

No tak. Wtedy pełnia szczęścia. Kosztuje więcej. I gdzie indziej trzeba zapukać. Ktoś chętny?

3C1261F4-2821-4EA1-9018-6C3D62D3866B.jpeg

CCB407E7-B0F8-416A-A2BE-3E333A118926.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S!N! napisał:

Dokładnie jestem tego samego zdania i można dodatkowo dopisać ciągłe pitolenie o tym, ze poza jakimś Dire Straits i im podobnymi to nie muzyka.

 

@AudioTube

 W którym temacie na forum taki wątek, bo sporo czytam i odniosłem wręcz odwrotne wrażenie.

Ludzi tutaj, bez względu na to czego słuchają raczej szanują gust, upodobania tych drugich(jakoś nie rzuciło mi sie na oczy choćby w temacie ''czego słuchasz'', że jak mozesz to czy tamto, to nie muzyka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chmarski napisał:

Alta Audio Adam

Czy to te? 
Miałeś okazję stać obok? Jak wrażenia? Oprócz swobody zejścia na niskich.

Jestem pod wrażeniem designu, tych ze zdjęcia. Zapisałem zdjęcie, jeszcze nie raz na nie zerknę. 

1DF44D51-5419-497B-B16D-B8EF822243E5.jpeg

Moja córka biega. Amatorsko w małym klubie. Oboje podziwiamy Femke, ponad chyba z 6 lat. Mamy jej dwa autografy😊
 

Jej pozycja w biegu. Żadnych zbędnych mini ruchów. 
Skromność i swoboda. No tak daje się lubić. Wczoraj aż się wzruszyliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zolt napisał:

mityczny zwrot, dla którego wierność i tak oznacza własne preferencje słuchowe.

Tylko co w tym wypadku oznacza słowo i znaczenie WIERNOŚĆ?

Czy to co na koncercie przedstawia wykonawca, czy to co jest stworzone w studio przez dźwiękowca? 

I kto jest bardziej wierny (sobie lub nutom) skrzypek grający pierwsze skrzypce z Berliner Fiharmoniker czy solista z grupy rockowej, po dwudziestym koncercie w miesiącu i po kilku głebszych. W jakim stanie śpiewał Ridel z Dżemu wszyscy wiedzą, a pomimo to wszyscy pamiętają i uważają za legendę. 

A może istnieją różne wierności? Tak , jak w związkach - jeden (jedna) jest wierny swojemu partnerowi , a drugi (druga) wierny swoim poligamicznym zachowaniom.

Ja jestem na etapie sprawdzania. BRZMIENIA😉.

 

IMG_20240302_192003.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Czy to te? 
Miałeś okazję stać obok? Jak wrażenia? Oprócz swobody zejścia na niskich.

Jestem pod wrażeniem designu, tych ze zdjęcia. Zapisałem zdjęcie, jeszcze nie raz na nie zerknę. 

Tak, to te. Tylko ja słuchałem ich w wersji piano black.

Tu opisałem moje wrażenia

 

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Jej pozycja w biegu. Żadnych zbędnych mini ruchów. 
Skromność i swoboda. No tak daje się lubić.

A jak właśnie pobiegła w półfinale sztafet :17_heart_eyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...