Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

32 minuty temu, DiBatonio napisał:

O to chodzi, ciesz się tą przyjemnością. 

 

Hej.

Stary, ja nie bronię jak Częstochowy streamingu, tak jak njektorzy swoich CD z rapem 😉, wybrałem to medium m.in. dla wygody, ale po drodze przekonalem się, że trochę lat straciłem, bo nic z torem LAN i związanych z tym aspektami nie zająłem się wcześniej. 

Ale nigdy też nie było tak , jak piszą tutaj co poniektórzy, że jest ciszej, gorzej no nie....

Ba, nadal mam trochę płyt CD (bdb realizacje), ale też ripy tych płyt na dysku i penie wipetym w router, łącznie z tymi HiRes i również uważam, że jest bdb, nie wiem czy nie lepiej niż z Tidala. Na pewno ripy są lepsze niż ich odpowiednimi z Tidala, kiedy je włączam z lapka po coaxialu, wczesnjej po USB , ale tutaj też trochę doinwestowalem, żeby było dobrze.

Z autorem wątku jestem w stanie się zgodzić, w jego przypaku i jego sprzętem pewno tak jest jak pisze i wierzę w to, już o tym pisałem.

Tylko, że nasze systemy, że tak powiem z deka się różnią,  o akustyce nie wspomnę 😉

 

 

 

 

 

 

W pełmi się ze wszystkim zgadzam.

Można dodać że autor postu ma słaby tor do streamingu i stąd te wrażenia.

U mnie nikt by nie powiedział że płyty brzmią lepiej od streamingu,w większości brzmią na tym samym poziomie, ale czasem przegrywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

O to chodzi, ciesz się tą przyjemnością. 

 

Hej.

Stary, ja nie bronię jak Częstochowy streamingu, tak jak njektorzy swoich CD z rapem 😉, wybrałem to medium m.in. dla wygody, ale po drodze przekonalem się, że trochę lat straciłem, bo nic z torem LAN i związanych z tym aspektami nie zająłem się wcześniej. 

Ale nigdy też nie było tak , jak piszą tutaj co poniektórzy, że jest ciszej, gorzej no nie....

Ba, nadal mam trochę płyt CD (bdb realizacje), ale też ripy tych płyt na dysku i penie wipetym w router, łącznie z tymi HiRes i również uważam, że jest bdb, nie wiem czy nie lepiej niż z Tidala. Na pewno ripy są lepsze niż ich odpowiednimi z Tidala, kiedy je włączam z lapka po coaxialu, wczesnjej po USB , ale tutaj też trochę doinwestowalem, żeby było dobrze.

Z autorem wątku jestem w stanie się zgodzić, w jego przypaku i jego sprzętem pewno tak jest jak pisze i wierzę w to, już o tym pisałem.

Tylko, że nasze systemy, że tak powiem z deka się różnią,  o akustyce nie wspomnę 😉

Powiem więcej, sam zaczynam truptac wokół tematu powrotu do CD, ale transportu i nie niżej niż C.E.C.

 

 

 

 

 

 

Czyli ja to widzę tak..... streaming jest super ....mam bardzo drogi tor streamingowy.... który jest super ....ale wiecie co.... Chyba kupię dobry drogi transport CD......C.E.C.

Jakby streaming był taki najlepszy to nie myslałbyś o kupnie dobrego drogiego transportu CD  i olałbys swoją kolekcję CD.

Ale nie chcesz jej olać, no to jest chyba jakiś powód dlaczego nie chcesz jej olać.

Czy ja to dobrze zrozumiałem?

 

32 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

W pełmi się ze wszystkim zgadzam.

Można dodać że autor postu ma słaby tor do streamingu i stąd te wrażenia.

U mnie nikt by nie powiedział że płyty brzmią lepiej od streamingu,w większości brzmią na tym samym poziomie, ale czasem przegrywają.

No pewnie, też wszyscy którzy tu wyrażali się pozytywnie na temat CD  mają słaby tor do streamingu.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, DiBatonio napisał:

Żeby była jasność, te że ktoś jakiegoś Eversolo, czy inny grajek połączył z przypadkowym sprzętem i to nie zagrało, to niczego nie dowodzi.

Kłania się umiejętność składania i dobierania systemu audio, by było naprawdę dobrze i tzw. audiofilska synergia, ale do tego trzeba doświadczenia i powiem to Nty raz, gra cały system od gniazdka w ścianie po kolumny z akustyką włącznie. 

No tak rzeczywiście nikt nie wie jak coś połączyć z synergią...  <faceplant> 

2 godziny temu, Tomai napisał:

Szare, to gorzej czy lepiej?

Myślę, że nie ma znaczenia, pewnie wkładają to co mają na magazynie i ruletka co się dostanie( przy zamówieniu stawiam,iż można się dogadać, tylko pewnie znikoma ilość osób o tym wie) ale z tego co widziałem to te złote są droższe,

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomai napisał:

Ale nie chcesz jej olać, no to jest chyba jakiś powód dlaczego nie chcesz jej olać.

Odpowiem za siebie i prawdopobnie za niego ;)  - bo lubię mieć fizycznie nośnik w ręku.

 To się wiąże z wiekiem niestety :)  młodsze pokolenia są przyzwyczajone do ciągłego dostępu do sieci i jej zawartości.

 Ja np korzystam ze streamu aby poznaćnową muze, a kiedy coś wpadnie w ucho - kupuję fizyczny nośnik... o ile jest :)

 

 

12 minut temu, Tomai napisał:

No pewnie, też wszyscy którzy tu piszą na ostatnich 5 stronach na korzyść CD mają słaby tor do streamingu

No nie wiem ;)  przecież mój tor audio dla mnie gra idealnie :) tak jak i Twój tor dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomai napisał:

 

 

No pewnie, też wszyscy którzy tu piszą na ostatnich 5 stronach na korzyść CD mają słaby tor do streamingu

Nie wiem jaki mają, nie wszyscy mają to opisane w swoich stopkach.Twój nie jest najlepszy.

Ja to rozumiem że część osób z różnych powodów woli cd, ale część osób woli streaming ,a jeszcze inni wolą płytę gramofonową.

Dla mnie The Best jest streaming, bo brzmi dla mnie nie gorzej niż cd, a jest dużo łatwiejszy w obsłudze i co najważniejsze jak porobię sobie playlisty z ulubionymi nagraniami na Tidalu czy Qobuzie, to niestety tego z cd nie dostanę.

Ale rozumiem i szanuję tych ,którzy przedkładają słuchanie płyt cd czy gramofonowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie wiem jaki mają, nie wszyscy mają to opisane w swoich stopkach.Twój nie jest najlepszy.

Ja to rozumiem że część osób z różnych powodów woli cd, ale część osób woli streaming ,a jeszcze inni wolą płytę gramofonową.

Dla mnie The Best jest streaming, bo brzmi dla mnie nie gorzej niż cd, a jest dużo łatwiejszy w obsłudze i co najważniejsze jak porobię sobie playlisty z ulubionymi nagraniami na Tidalu czy Qobuzie, to niestety tego z cd nie dostanę.

Ale rozumiem i szanuję tych ,którzy przedkładają słuchanie płyt cd czy gramofonowych.

No oczywiście że mój tor streamingowy nie jest najlepszy!

Ale wiesz co? Mój CD też nie jest najlepszy 🙃

Mój DAC też nie jest najlepszy 🙃

A połączenie CD  i tego samego DACA gra lepiej niż Tidal 😎

Dobra Panowie....jest Sobota , prawie 22.00 ....😏🙃 uśmiechnijcie się 😉

Wytoczę najcięższą broń na korzyść CD .

Wjeżdża Putin , wyłącza internet.

Kto słucha muzyki?

Użytkownik Tidala czy użytkownika CD Playera ? 

BOOOOM.🤣

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mikelas76 napisał:

A co zes zanabyl? 

Napisałem już 😉

Nic ciekawego 😛

1 minutę temu, Tomai napisał:

Wjeżdża Putin , wyłącza internet.

Kto słucha muzyki?

Użytkownik Tidala czy użytkownika CD Playera ? 

Nie nie,  użytkownicy plików też 😆

Władek nie umie klikać myszką, a co dopiero wyłączyć internety 😆

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomai napisał:

No oczywiście że mój tor streamingowy nie jest najlepszy!

Ale wiesz co? Mój CD też nie jest najlepszy 🙃

Mój DAC też nie jest najlepszy 🙃

A połączenie CD  i tego samego DACA gra lepiej niż Tidal 😎

Dobra Panowie....jest Sobota , prawie 22.00 ....😏🙃 uśmiechnijcie się 😉

Wytoczę najcięższą broń na korzyść CD .

Wjeżdża Putin , wyłącza internet.

Kto słucha muzyki?

Użytkownik Tidala czy użytkownika CD Playera ? 

BOOOOM.🤣

 

 

A to ty nie wiesz ,że utwory,albumy czy całe playlisty można sobie pobrać na Tidalu, czy nawet kupić na Qobuzie i wtedy odtworzysz je bez internetu.

BOOOOM.

screen1.png.8ceae00592839c4dba0ded671e16a0c8.pngscreen2.png.df2c9d51ac7a2f5a0e58d5f5317e1d7b.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A to ty nie wiesz ,że utwory,albumy czy całe playlisty można sobie pobrać na Tidalu, czy nawet kupić na Qobuzie i wtedy odtworzysz je bez internetu.

BOOOOM.

Nuda, playlisty....nie można położyć płytki na tacy, i poczytać książeczki😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że wiek i przyzwyczajenie robią swoje,chociaż 60ki jeszcze nie mam 😉. Ale playlisty to nie dla mnie,jestem nauczony słuchać całych płyt,chyba że radio w tle. To nawyk z lat 80tych kiedy z kolegami zaczynaliśmy nagrywać z radia całe płyty albo słuchalismy czarnych krążków. Dostepnośc wtedy była....że tak powiem ograniczona. Pamiętam jak nagrałem z radia Van Halen -1984 ale bez Jump,spóżniłem się trochę.Cały tydzień chodziłem struty,że nie mam tej płyty w całości....dopóki nie przegrałem jej od kumpla. Zawsze jak zbieralismy się w naszą grupą,słuchaliśmy całych lp. bardzo rzadko jakieś składanki różnych wykonawców. Takie składanki to kolezanki miały na kasetach ponagrywane....wszystkie Modern Talkingi itp 😂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nuda ,ja już mam 60lat, oczy zacvzynają wysiadać.Już się w życiu naczytałem książek, co mi tam jakieś książeczki.

Wolę się delektować muzyką.

Ja mam 46, to może stąd ta różnica między nami w słyszeniu. Nie chcę obrażać oczywiście. Nie o to chodzi.

Właśnie leci Ice Cube. No co mam zrobić, lubię.

Ale Tidal to spier......ił

Względem CD .

Niby głośno ale zbite . Bas podbity, nyndza.

@DiBatonio ja wiem , to tylko rap....ale znam tematy w których sianko leciało dla rapu ...a nie było zadowolenia z brzmienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tomai napisał:

Właśnie leci Ice Cube. No co mam zrobić, lubię.

Ale Tidal to spier......ił

Względem CD .

A naprawdę nie zakładasz takiej możliwości że to wina twojego toru? Naprawde uwazasz ze streamer za 700zl wystarczy, bo to przeciez 0 i 1ki?

Moim zdaniem granie z CD jest proste,  a zbudowanie dobrego toru do streamingu trudne. 

Wpadnij do mnie ze swoim CD i zobaczymy czy zagra lepiej Tidal czy CD...

Oczywiście żeby nie ułatwiać, CD zagra ze swojego daca.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
19 minut temu, marcinmarcin napisał:

A naprawdę nie zakładasz takiej możliwości że to wina twojego toru?

Moim zdaniem granie z CD jest proste,  a zbudowanie dobrego toru do streamingu trudne. 

Wpadnij do mnie ze swoim CD i zobaczymy czy zagra lepiej Tidal czy CD...

Oczywiście żeby nie ułatwiać, CD zagra ze swojego daca.

Mam do Ciebie prawie 300 km, trochę daleko.

Skoro granie z CD jest proste...wg Ciebie....a zbudowanie dobrego toru streamingu trudne.....

Spoko, przyjmuje do wiadomości.

Skoro zbudowałem łatwy tor CD plus DAC .....I mi sie podoba....

Mało słuchałem mojego NADA po RCA . 

Parę godzin i odrazu Coaxial i DAC TAGA.

Po prostu wypadł gorzej , tyle.

Z Taga Dac poszczególne plany łatwe do oddzielenia, wiecej smaczków na górze niekłujacuch, basior mocniejszy a wciąż kontrolowany .

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Mój streamer tak, 650 zł , ale on podaje do DACA ktory kosztował 1300 zł jak był nowy.

Wiem że to wciąż niska półka. ale takiego WIMA się chwali w podobnej cenie. 

@S!N!słuchał  urządzeń wielokrotnie droższych , nie wyraził zachwytu a wręcz przeciwnie , skoro obydwoje słuchamy rapu, m.in,  nie mam powodu żeby mu nie wierzyć .

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomai napisał:

Mój streamer tak, 650 zł , ale on podaje do DACA ktory kosztował 1300 zł jak był nowy.

Wiem że to wciąż niska półka. ale takiego WIMA się chwali w podobnej cenie. 

@S!N!słuchał  urządzeń wielokrotnie droższych , nie wyraził zachwytu a wręcz przeciwnie , skoro obydwoje słuchamy rapu, m.in,  nie mam powodu żeby mu nie wierzyć .

rap+home audio=disgraceful !!!

to jest sprzęcior do ajskjubowania

image.png.106f8f6f1308d400c9a041d8d109f562.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomai napisał:

A widzisz , jeszcze musisz trochę poznać temat, bo na zdjęciu które zapodaleś jest LL COOL J a nie ICE CUBE. 

może nie widzę, ale przecież wyraźnie słychać ajskjubowanie 🤭 

a tu już nikt, nawet Ty nie masz wątpliwości 🤗

image.png.7cd51e5f28baf017c424477988c8d285.png

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 20:06, S!N! napisał:

Z tego co pamiętam to chodziło o to, iż był to jeden z pierwszych numerów i ominął go końcowy master i miał zostać później poprawiony na streamie, aż tak szczegółowo nie dopytywałem i tak dobrze, że w ogóle odpisał,

A no właśnie. Poem to jest jeszcze masterowane.

Dlatego pytanie w jakim stopniu faktycznie na platformach mamy to samo co na CD.

Jakość jakością. ale to co innego.

Dnia 6.03.2024 o 20:06, Eltanianin napisał:

 

Ja, jakoś, tak mam, że dbam. o CD  To znaczy, nie jest to jakaś "szajba" ale przy normalnym używaniu, i po słuchaniu schowaniu do pudełka, no nie ma jak się zniszczyć. No, CD jako podstawki pod, kubki nie używam, ani nimi po kątach nie rzucam. ;) kopie na CD-rach, to inna bajka, tego nie żal, zgrałem do plików *flac i wystawiłem w kartonie do zabrania. Szybko je ktoś przygarnął ;)

No to dobrze. Ja to pochwalam. Ja tak nie robiłem i się irytowałem że płyta której już nabyć nie mogę mi przeskakuje.

Zostawiłem to.

Ale wrócił bym do czarnych płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...