Skocz do zawartości

Pylon Saphhire 25


jabar

Recommended Posts

3 godziny temu, ferszcik napisał:

Poza tą jedną to same recenzje chwalące, ktoś jest w stanie podesłać przypadek gdzie recenzent niepochlebnie ocenił produkt?

A Audio-Video są często dość obiektywne testy, punktowane są też słabsze strony. Np. w bieżącym numerze polecam test monitorów w okolicach 10 tys.

W Audio z kolei to raczej analiza pasma przenoszenia, proporcji basu-średnich-wysokich ale bez wartościowania, takie bardzo bezpieczne, wręcz asekuranckie podejście do tematu.

Stryjecki w HFiM ciekawie pisze i można się czegoś o brzmieniu dowiedzieć konkretnego. Ma tendencję do przesady ale przynajmniej dobrze się to czyta.

Pacuła to takie jak dla mnie przydługie, nudne i zamącone wywody, praktycznie zawsze z bardzo entuzjastyczną konkluzją. Sprzęty które znam najczęściej grają dokładnie na odwrót w stosunku do jego wniosków.

Violet to z kolei poziom który trudno nawet skomentować. Dla mnie jego opisy są zupełnie bezwartościowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, majkel74 napisał:

W Audio z kolei to raczej analiza pasma przenoszenia, proporcji basu-średnich-wysokich ale bez wartościowania, takie bardzo bezpieczne, wręcz asekuranckie podejście do tematu.

A wiesz dlaczego?

To pokłosie tego forum,  kiedyś w takiej dyskusji o recenzjach podszedł temat recenzji kabli i te Audio kiedyś jeszcze popełniał. Ale to się zmieniło i jestem przekonany,  że to również wpływ tego forum i tego jak tu się do tematu kabli podchodzi.

 

38 minut temu, majkel74 napisał:

Pacuła to takie jak dla mnie przydługie, nudne i zamącone wywody, praktycznie zawsze z bardzo entuzjastyczną konkluzją. Sprzęty które znam najczęściej grają dokładnie na odwrót w stosunku do jego wniosków.

Violet to z kolei poziom który trudno nawet skomentować. Dla mnie jego opisy są zupełnie bezwartościowe.

To akurat prawda 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

To świetnie ze też 4 lata. Jeszcze tylko jakbyś mógł zrobić zdjęcie z bliska jak wyglądają u Ciebie te gumy.

Dzieki kolego za dociekliwosc. Po obejrzeniu zdjecia @Sławomir Unknown glosniki ida do wymiany. Mozliwe, ze jeszcze wiele lat dzialalyby poprawnie, ale jednak roznica w wygladzie i jakosci tej gumy jest znaczna. Nie kupowalem nowych glosnikow po to, zeby dostac czteroletnie z wada. 

@tomek4446 @michaudio Moj zakup mozna porownac do zakupu nowego auta, ktore stalo 4 lata na magazynie i zostalo wam sprzedane dodatkowo porysowane. Kupilibyscie takie auto jako nowe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kupiłem nówki opony Pirelli Cinturauto 18 245/40 tez lezaki magazynowe . Lezały sobie 2 lata w magazynie i guma juz brazowa sie robiła. Jeżdżę drugie lato na nich i jest ok bieznik nowy a guma przyczerniała.

Tu w Sapphirach ewidentnie to jakieś mechaniczne uszkodzenia, coś chyba podrapało gumę bo u mnie nic takiego nie widze gumy i membrany jak nówki zero zniszczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym żadnego nowego auta, niezależnie od stanu, nie prowadzę działalności, i nie widzę potrzeby wywalania pełnej ceny za coś, co po wyjeździe za bramę dilera traci na wartości do 30%, i na dodatek jest przeładowane zawodną elektroniką, która po gwarancji sypie się jak choinka po Trzech Królach. Dziękuję, postoję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sławomir Unknown napisał:

Tu w Sapphirach ewidentnie to jakieś mechaniczne uszkodzenia, coś chyba podrapało gumę bo u mnie nic takiego nie widze gumy i membrany jak nówki zero zniszczenia

Ja mam wrażenie, że tu problem z temperaturą przechowywania mógł być i się ten pokrowiec plastikowy chyba troszkę przywulkanizował do głośników. Tak mi to ze zdjęcia wygląda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

A wiesz dlaczego?

To pokłosie tego forum,  kiedyś w takiej dyskusji o recenzjach podszedł temat recenzji kabli i te Audio kiedyś jeszcze popełniał.  😁

Wpływ forum tez na pewno, ale to tez pewnie taka strategia w stosunku do dystrybutorów, takie bezpieczne recenzje to brak skarg i zażaleń. A np. super entuzjastyczna recenzja w teście grupowym to „policzek” dla pozostałych. Wiec lepiej na chłodno analizować pasmo, pisać oględnie itd. i nie mieć problemów z reklamodawcami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, w miarę interesujące są testy grupowe, dają jakiś kontekst, opisy zależności w ramach badanej grupy. Opisy obsługi i pomiary techniczne też są częściowo przydatne, opisy przebiegu modułu impedancji dają, info o charakterze i wymaganiach kolumn w stosunku do wzmacniaczy. Czytając między wierszami, dokładając technikalia, i trochę doświadczenia, możemy wyłuskać coś przydatnego, wyselekcjonować wstępnie grupę sprzętu do przetestowania w domu. Recenzje nie są złe, jednak aby świadomie z nich korzystać trzeba mieć co nieco doświadczenia, i co najważniejsze, wiedzieć czego konkretnie oczekujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chmarski napisał:

Bo mi tu nic nie gwarantuje cichego grania.

 

3 godziny temu, Kraft napisał:

Co ma piernik do wiatraka?

Kurna jasne , że nie gwarantuje. To była tylko taka wstawka , że słucham cicho . Fakt , może niezbyt fortunna.

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

ale w jego schodzi z ramy okleina.

Piszesz o wadach fabrycznych, a to co innego. Ja mówiłem o tym , że w oknach drewnianych klient / z życia wzięte/ reklamuje okno drewniane , bo słoje po lewej stronie skrzydła są inne niż po prawej. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piszesz o wadach fabrycznych, a to co innego. Ja mówiłem o tym , że w oknach drewnianych klient / z życia wzięte/ reklamuje okno drewniane , bo słoje po lewej stronie skrzydła są inne niż po prawej. :) 

Jako os. lubująca się w drewnie trochę "smiechnąłem", że ktoś taki w ogóle mógł się zdecydować na drewniane okna(przecież to jest właśnie urok tego materiału; niepowtarzalność).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ja mówiłem o tym , że w oknach drewnianych klient / z życia wzięte/ reklamuje okno drewniane , bo słoje po lewej stronie skrzydła są inne niż po prawej

A co mi tam, dorzucę słoik. Offtopic jak talala🤣

99,99%/Nl a może nawet więcej, okna drewniane/ramy/mieszkania

Nigdy, przenigdy nie widziałem okna w lakierze bezbarwnym, tylko sigmą malowane/przeważnie na biało.

Tomek, dawaj tu fotę ramy okna, gdzie słoje widać😃
Ja fotek nie zrobię, ponieważ zarobiony jestem w święto pracy. Pół Europy świętuje, Wiatraki do 17tej ciężko pracują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Tomek, dawaj tu fotę ramy okna, gdzie słoje widać😃
Ja fotek nie zrobię, ponieważ zarobiony jestem w święto pracy.

A zrobię , ale nie teraz. Adam współczuje , ale na pocieszenie , ja mimo wolnego i pięknej pogody jestem uziemiony w chałupie. Miałem operację oka i jak na razie światło powoduje ból i automatyczne zamykanie powiek. Okulary przeciwsłoneczne nie pomagają.  Nawet na cholerny balkon nie mogę wypełznąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2024 o 07:07, jabar napisał:

Kurcze, mimo wszystko troche slabo. Membrany wykonane sa jednak z materialow, ktorych jakosc ulega pogorszeniu pod wplywem czasu np. guma. 

Kurcze, to co to za sklep...który nie jest w stanie sprzedać Pylonów w 4 lata?...:/

Chyba bym je oddał, no jeszcze pytanie za ile je kupiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michaudio napisał:

Tomek4446 Szybkiego powrotu do zdrowia!

Dzięki.

4 minuty temu, Miras23 napisał:

Kurcze, to co to za sklep...który nie jest w stanie sprzedać Pylonów w 4 lata?.

To jeszcze nic. Mnie wcisnęli kolumny z 1966 roku ! Może powinienem oddać ....... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...