Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Dnia 18.08.2024 o 23:56, Tomai napisał:

To ja inaczej zapytam, czy jest ktoś komu Room Correction w Ultra poprawił brzmienie ? A nie spier......ił ?

Muszę odszczekać to co pisałem o Room Corection.

Sytuacja zmieniła się jak pożyczyłem na chwilę tablet Apple i zrobiłem korekcję.

Efekt jest taki że na Androidzie bas jeszcze podbijało, a na Apple basu jeszcze odjeło.

Pierwsze wrażenie że basu za mało ale w rzeczywistości jak teraz słucham to bas jest lepszy jakościowo, lepszy Punch, jest mocny bez podbarwień.

Wokal jakby pełniejszy, wysokie tony są podobne.

No działa 😎👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Według gościa brzmieniowo jednak DMP A6 ustępuje.

Tzn. DMP jest lepszy czy Wiim? Bo z Twojego zdania wynika, że Wiim jest lepszy;)

OK już obejrzałem ten materiał. DMP A6 wg autora jest lepszy.

W takim razie lepiej napisać: "Według gościa brzmieniowo jednak ustępuje DMP A6."

Szyk zdania robi czasami różnicę o 180 stopni;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Według gościa brzmieniowo jednak DMP A6 ustępuje.

 

No bo nie oszukasz natury 😀. Fajnie, uczciwie gość ocenia produkt. Balonik był (przez niektórych) napompowany a tu jednak "szorstko, sucho". Fajnie wygląda, fajnie kosztuje, ale tak jak recenzent powiedział, chciałoby się dopłacić trochę ale mieć lepszy produkt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

No działa 😎👍

I co teraz będzie? Się @Piotr Sonido HAHAHA zapłacze :)

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Dobrać odpowiednie kable do WiiMa i pogoni Evera.

A już poważnie to nie dajmy się zwariować. Jakiś człowiek nagrał filmik i już wszyscy ślepo wierzą i jeszcze będą to powielać na forach. 

W każda stronę tak to działa, jak ktoś lubi poleci za pozytywną recenzja, jak ktoś hejtowac preferuje, poleci za czyms negatywnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ProjectPi napisał:

Hurra, jest coś negatywnego o brzmieniu WiiMa, jest i @Wito76 ze standardowym zestawem stwierdzeń :)

Wystarczy napisać coś nie teges i już wyfruwa gin z butelki. Tradycja. A potem obrażać się gdy ktoś nazwie promotorem, ambasadorem, etatowym obrońcą. 

Nie słuchałem sprzętu , oglądałem jedynie filmik, ale nie widzę powodu, by wątpić. Jakoś tak facet przekonująco to mówił, na tyle że poczekam na ultra-hiper. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wito76 napisał:

Wystarczy napisać coś nie teges i już wyfruwa gin z butelki. Tradycja. A potem obrażać się gdy ktoś nazwie promotorem, ambasadorem, etatowym obrońcą. 

Nie słuchałem sprzętu , oglądałem jedynie filmik, ale nie widzę powodu, by wątpić. Jakoś tak facet przekonująco to mówił, na tyle że poczekam na ultra-hiper. 

No się nie gniewaj już. Ja rozumiem, że pan przypadł do gustu i tyle, a że do tego dało się coś negatywnego wycisnąć, to już bajka jest. No bo przecież nie wychwycisz, że o USB głupoty pan gada, bo do tego trza mieć z urządzeniem kontakt. A tobie wystarcza internet i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić Wiima Ultra. Mam Evera to porównam i dam znać ale w międzyczasie może ktoś jeszcze napisze parę słów o jakości brzmienia porównując do innych daków czy streamerów. 

@ProjectPi co tam jeszcze miałeś podpinane w tych samych warunkach? 

Będzie coś w kontrze do tego porównania do Evera? 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MariuszZ napisał:

Planuję kupić Wiima Ultra. Mam Evera to porównam i dam znać ale w międzyczasie może ktoś jeszcze napisze parę słów o jakości brzmienia porównując do innych daków czy streamerów. 

@ProjectPi co tam jeszcze miałeś podpinane w tych samych warunkach? 

Będzie coś w kontrze do tego porównania do Evera? 😉

 

Nie miałem nic od Eversolo w rękach, więc żadnej kontry nie będzie.

A na co dzień podpięte do Holo Audio Spring 3. I zdarza mi się przełączyć na wbudowany DAC, bo słucham na słuchawkach a wzmacniacz daje mi możliwość zapamiętania wyrównania poziomow per źródło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tenfilip napisał:

Mam taki stary: 

 

Screenshot_20240817_130430_WiiM Home.jpg

Tak do 200hz niby kształty pomiarów podobne a jednak różnią się o kilka dB. Jednak niezrozumiałe jest to że wygenerowane wykresy filtrów całkiem różne. Może kombinowałeś coś w międzyczasie z ustawieniami? tylko co bo to bardzo dziwne.

Np. Raz Ci tą górę na 50hz obcina a raz nie... a ona pewnie powoduje u Ciebie dudnienie basu. (Tu jak najbardziej w peq powinieneś ją wyplaszczyć)

Natomiast ta wielka góra na 8khz raz jest a raz znika. 

Zapomniałem dodać że te różnice o kilka dB na basie mogą (choć nue musza) wynikać z innej pozycji mokrofonu. Tu nawet kilkanaście cm ma wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

zdarza mi się przełączyć na wbudowany DAC,

Jakiś komentarz poza faktem przełączania będzie? 

Duża różnica jest na korzyść Holo?

1 godzinę temu, Tomai napisał:

A Ever DMP A6 ma Room Corection?

Ma PEQ, a ja mam REW i Umika oraz podstawową wiedzę jak z tego korzystać.

36 minut temu, Palmos napisał:

Natomiast ta wielka góra na 8khz raz jest a raz znika. 

 

36 minut temu, Palmos napisał:

Zapomniałem dodać że te różnice o kilka dB na basie mogą (choć nue musza) wynikać z innej pozycji mokrofonu

Dla 8kHz kilka cm zrobi różnice ale nie dla częstotliwości poniżej 200Hz. 

Długość fali dla 200Hz to 1,7m. 

Jeżeli pomiar był dwukanałowy czyli LiP razem to mikrofon powinien być centralnie co do mm ustawiony. W innym przypadku w wyższych czestotliwosciach wyjdą dipy wynikajace z filtrowania grzebieniowego i automat RC może próbować korygować co jest oczywiście bezmyślnym działaniem 😉 

Dlatego też robi się kilka pomiarów w różnych punktach i uśrednia żeby uniknąć takich fuckupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy słucha czego chce ale "podobno" wykresy nie grają. Trudno mi uwierzyć, że dałeś sobie coś wmówić i unikasz odpowiedzi 😉

Szczerze napiszę, że trudno mi uwierzyć, że Ultra gra gorzej od Evera i próbuję się dowiedzieć czegokolwiek ponad to co mówią i piszą ludzie z branży.

Podejrzewam, że Ultra gra "gorzej" bo jest tańsza i zagraża sporo droższym półkowym leżakom. Gdyby sprzedawca powiedział, że Ultra jest super to drogie leżaki zgniłyby na półkach. 

Pozostaje mi kupić i porównać, a w przypadku katastrofy brzmieniowej oddać i szukać dalej 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...