Skocz do zawartości

🇬🇧 Arcam Radia | Nowe modele w ofercie Q21


Q21

Recommended Posts

Brytyjska firma Arcam zaprezentowała najnowsze dodatki do serii Radia! Są nimi wzmacniacze stereo z usługami sieciowymi SA35 i SA45, a także odtwarzacz sieciowy ST25. Mają one zaprezentować najwyższą jakość dźwięku i zachwycić nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Arcam SA35 - Nowe podejście do wzmacniaczy sieciowych

sa35.jpg.5adcd32a8cf8d649db2b4fa55840e3e4.jpg

Wzmacniacz Arcam SA35 zastępuje bardzo popularny i wysoko ceniony model SA30. Nowy produkt jest oparty na nowoczesnej platformie streamingowej, a także ulepszonym zasilaczu. Wykorzystano w nim nowy transformator toroidalny, co pozwala na moc do 120 W na kanał dzięki 5. generacji układów klasy G. Są to jednak tylko niektóre z usprawnień, na które zdecydował się producent. 

Jako DAC w modelu SA35 służy przetwornik Hyperstream IV od ESS, który obsługuje sygnały aż do 32 bit / 768 kHz. Producent gwarantuje wyjątkowy stosunek ceny do jakości, który ma być zapewniony dzięki starannemu dobraniu elementów całego układu. Nowoczesne UI i aplikacja Arcam Radia zapewniają z kolei łatwość obsługi i bardzo szerokie możliwości streamingowania. 

Z przodu urządzenia znajdziemy duży, bo aż 6,5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, który pokazuje informacje o plikach, grafiki i więcej. SA35 wspiera Apple Airplay, Google Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect, a także Roon. W aplikacji jest dostęp do Amazon Music, Qobuza, radia internetowego i podcastów. Użytkownicy nie powinni również narzekać na połączenia fizyczne. Z tyłu urządzenia znajdziemy dwa wyjścia subwooferowe, wejścia phono (MM i MC), wejście HDMI eARC i wiele więcej. 

Nie zapominajmy również o systemie korekcji akustyki Dirac Live Room, który pozwala znacząco poprawić brzmienie w przeróżnych pomieszczeniach, które mają mniejsze lub większe problemy z akustyką. 

Arcam SA45 - Dla oczekujących więcej

sa45.jpg.5687212660a9226a2990721277e3e914.jpg

Dla bardziej wymagających użytkowników Arcam przygotował model SA45, który bazuje na starszym modelu A49. SA45 posiada moc na poziomie aż 180 W, a więc 60 W więcej niż model niższy. Również operuje on w klasie G i jest w pełni zbalansowany. 

Na froncie znajdziemy większy, bo 8,8-calowy wyświetlacz, a w środku przetworniki DAC ESS Hyperstream IV, które pozwalają na obsługę sygnału zbalansowanego.

Dla audiofilów poszukujących jeszcze większej mocy i wydajności, Arcam prezentuje model SA45. Bazując na uznanym modelu A49, SA45 oferuje w pełni zbalansowaną konfigurację z mocą 180W na kanał, również operującą w klasie G.

Urządzenie jest wyposażone w dwa wyjścia subwooferowe, system korekcji Dirac Live Room, gniazdo HDMI eARC, sekcja phono z obsługą wkładek MM i MC i znacznie więcej. Całość jest oparta oczywiście o tę samą platformę sieciową, co model SA35. 

Arcam ST25 - Streaming najwyższej klasy

st25.jpg.bdea352f8deee31ccf5860799a0d525a.jpg

Ostatnia nowość to odtwarzacz strumieniowy Arcam ST25, który zastępuje nagradzany i popularny model ST60. Został wyposażony w najnowszą platformę strumieniową, ulepszony układ zasilania i nowe UI. W środku znajdziemy zbalansowany układ przetworników Hyperstream IV od ESS, który pozwala na obsługę plików do 32 bit / 768 kHz. Nie zapominajmy jednak o niezwykle ważnym elemencie, jakim jest zasilanie - ST25 został wyposażony w nowy transformator toroidalny, który zapewnia niezwykłą stabilność i najwyższą jakość dźwięku. 

Na przedniej ściane ST25 znajdziemy 6,5-calowy wyświetlacz, a samo urządzenie wspiera Apple Airplay, Google Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect i Roon. Z pomocą aplikacji Arcam Radia istnieje możliwość strumieniowania Amazon Music, Qobuz, radia internetowe oraz podcasty. ST25 jest wyposażony w specjalne łącze kontrolne, które umożliwia integrację ze wzmacniaczem A25, który pzowala na wygodne sterowanie dwoma komponentami z jednej aplikacji. 

Dostępność

Wzmacniacze SA35 i SA45 oraz odtwarzacz strumieniowy ST25 pojawią się na rynku na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Już teraz zapraszamy do składania zamówień preorderowych i dowiedzenia się więcej o najnowszych produktach od Arcama. 

Sprawdź ofertę i dowiedz się więcej TUTAJ.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MMarek napisał:

Nie ma człowiek spokoju na stare lata :) Bardzo mnie zainteresowała funkcja korekcji akustyki w urządzeniu all-in-one.

 

Miałem jeszcze 2 miesiące temu Arcama SA30, czyli wcześniejszą wersję tej nowej serii. Bardzo fajny sprzęt, szczególnie gdy mamy problem z akustyką pomieszczenia. Wtedy dobrze zrobioną kalibracją możemy bardzo dużo poprawić. Gdy 2-3 lata temu sprzęt stał na węższej ścianie to miałem problemy z modem basowym i w miejscu odsłuchowym nie było go słychać. Dirackiem to poprawiliśmy i było dużo lepiej. Ale gdy przeniosłem sprzęt na długą ścianę i ustawiłem w trójkącie równobocznym, to wszystkie problemy z akustyką znikneły i Dirackiem tylko poprawiłem granie kolumn, przez podbicie środkowego pasma, bo poprzez analityczność brakowało trochę muzykalności. Jeśli ktoś ma pomieszczenie zaadoptowane akustycznie, albo nie ma w nim żadnych problemów to taki sprzęt z Dirackiem nie jest mu potrzebny. Ja wymieniłem na lepiej grającego wzmaka, bo jako sam wzmacniacz to Arcam SA30 jest średni, jego plusy to dobry streamer i korekcja akustyki.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Marku, jestem pewien, że gra Ci pięknie i bez tej korekcji. :) Ja bym nie zamieniał jednego all-in-one na inne tylko dla dodanego DSP.

Piszesz rozsądnie, ale sam wiesz jak to jest z tym rozsądkiem, szczególnie jeśli chodzi o audio :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MMarek napisał:

ale sam wiesz jak to jest z tym rozsądkiem, szczególnie jeśli chodzi o audio :) 

U mnie go brak. Więc weź poprawkę na to, co teraz napiszę. ;) Jeśli   (i tylko jeśli) rzeczywiście kuszą Cię zmiany, to może warto spróbować klasycznego pieca, zamiast all-in-one? Z pewnością masz dobre relacje z Topem (gdzie znajdą lepszego klienta?) więc pewnie bez problemu wypożyczą Ci coś na testy. Ale żeby nie było, że namawiam do kolejnych wydatków - wprost przeciwnie. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał S napisał:

Jeśli   (i tylko jeśli) rzeczywiście kuszą Cię zmiany, to może warto spróbować klasycznego pieca, zamiast all-in-one? 

Po to firmy opracowały all-in-one uwielbiane przez seniorów, aby nie powiedzieć dziadków, aby znów wracać do osobnych klocków, a więc to nie dla mnie :) 

To tylko kwestia czasu, jak Wy młodzieńcy podzielicie mój punkt widzenia :) 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...