Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

Ja mam trzy tranzystory i żadnej lampy. 

Poznajmy się.

Adam jestem.

 

FB_IMG_1726238120624.jpg

W tej książce jest prawdopodobnie zawarty Twój życiorys  ;) mój oczywiście też pewnie tam jest. Miałem hybrydę, ale prawdziwą lampę jak narazie tylko w piecu gitarowym ;)

FB_IMG_1726398903598.jpg

Edytowano przez Ketrab78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kaczadupa napisał:

Hehe. I jak tu odejść z forum, no nie da się

Ty się Adam tak nie śmiej. Bo jak byś jeszcze dorzucił do tych trzech tranów , że nie słuchasz Diany Krall ... to znaczy , żeś jest " zapluty karzeł reakcji " oraz " woda na młyn imperializmu " :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Tylko Kate Bush i "The Kick Inside" po wieki wieków amen.

A taki fajny chłop był. :)

No dobra , ja od 40 lat jestem fanem Bee Gees-ów. Gorączkę Sobotniej Nocy jak weszła do kin oglądałem 26 razy. Wciąż nie mogąc uwierzyć , że gdzieś tam jest taki świat z podświetlanym parkietem ,gdzie drinka można wypić przy stoliku ..... W tym czasie organizowałem dyskoteki w klubie osiedlowym , grając ze szpulowca Dama Pik , targając estradowe ważące po 40 kg. kolumny z garażu kumpla , a wino marki "wino" piło się w kiblu. Mam wielki więc sentyment do tej kapeli i do dzisiaj mi nie zbrzydła. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomek4446 napisał:

Gorączkę Sobotniej Nocy jak weszła do kin oglądałem 26 razy. Wciąż nie mogąc uwierzyć , że gdzieś tam jest taki świat z podświetlanym parkietem ,gdzie drinka można wypić przy stoliku .....

Ten film się dobrze zestarzał. Broni się nie tylko muzyką, ale też świetnymi obrazkami społecznymi. Ciekawe, że nazwisko reżysera jakoś nie przebiło się medialnie (czytaj: ja go nie pamiętałem), mimo, że zrobił kilka znanych rzeczy.

57 minut temu, tomek4446 napisał:

nie słuchasz Diany Krall

A tak serio - co ludzie mają do Diany Krall? Witold też ciągle rzuca jej nazwiskiem. Ani ona taka zła całościowo (sidemanów miewała znakomitych, szczególnie na wczesnych płytach) ani taka wybitna wokalnie czy pianistycznie (choć jednym z jej nauczycieli był Jimmy Rowles). Nie nadaje się do obśmiewania (może poza niektórymi okładkami), podobnie jak do stawiania na piedestale. W każdym razie, można siedzieć w wokalistyce jazzowej i mimo to ją omijać, albo - jak ja - słuchać okazjonalnie dla muzyków towarzyszących i produkcji. Nie widzę tu linii podziału.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafał S napisał:

 

A tak serio - co ludzie mają do Diany Krall? Witold też ciągle rzuca jej nazwiskiem. Ani ona taka zła całościowo (sidemanów miewała znakomitych, szczególnie na wczesnych płytach) ani taka wybitna wokalnie czy pianistycznie (choć jednym z jej nauczycieli był Jimmy Rowles). Nie nadaje się do obśmiewania (może poza niektórymi okładkami), podobnie jak do stawiania na piedestale. W każdym razie, można siedzieć w wokalistyce jazzowej i mimo to ją omijać, albo - jak ja - słuchać okazjonalnie dla muzyków towarzyszących i produkcji. Nie widzę tu linii podziału.

Nic nie mam :). Chodzi o to o czym powiedział Karol. No może jeszcze wybitnie mocno zsamplowane płyty. Przez to dla pewnego grona świetnie zrealizowane a dla pewnego plastikowe. Zresztą .... czego się teraz nie rasuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wieczorzanalogiem napisał:

Przystępna, poprawna, ale nie porywająca.

Jeśli posłuchasz grania w trio w szybszych swingulcach z "All for you" (1996 r.) to tam im naprawdę żre. Czy porywa? Są lepsi pianiści i pianistki, ale Russell i Christian to już konkretne granie. Kiedyś widziałem w telewizji koncert tamtego składu (chyba z Montrealu, z połowy lat 90-tych) i Russell miał tam mini recital solowy, gdzie nieźle dawał czadu w bluesowych numerach. W ogóle bardzo lubię to jego tłuste brzmienie, słychać, ze chłop używa grubych strun i nie oszczędza paluchów. Ale oczywiście znacznie więcej dostajemy tego na jego albumach solowych czy płytach z Christianem i Benny Greenem (te ostatnie są mi bliskie, bo to niejako kontynuacja klasycznego tria Oscara Petersona z Rayem Brownem i Herbem Ellisem). Zresztą Benny Green też się pojawił na jednej płycie Diany. 

Sorry za offtop, często znosi mnie z audio w stronę muzyki. :) 

Natomiast co do "Wallflower" Diany, to ludzie mają rację, że to niestety "wallpaper" lub inaczej: muzyka do windy. 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomek4446 napisał:

A taki fajny chłop był. :)

No dobra , ja od 40 lat jestem fanem Bee Gees-ów. Gorączkę Sobotniej Nocy jak weszła do kin oglądałem 26 razy. Wciąż nie mogąc uwierzyć , że gdzieś tam jest taki świat z podświetlanym parkietem ,gdzie drinka można wypić przy stoliku ..... W tym czasie organizowałem dyskoteki w klubie osiedlowym , grając ze szpulowca Dama Pik , targając estradowe ważące po 40 kg. kolumny z garażu kumpla , a wino marki "wino" piło się w kiblu. Mam wielki więc sentyment do tej kapeli i do dzisiaj mi nie zbrzydła. :) 

Ja „tylko” kilka razy w TV oglądałem i pewnie jeszcze kilka razy przede mną. Polecam dokument o powstawaniu tego filmu: https://www.filmweb.pl/film/"Gorączka+sobotniej+nocy"+kultowy+film+disco-2017-851345

Tymczasem zapodam coś na swój gramofon 😊

 

A51A88DD-110D-40CD-A21C-9E62A67C0E5E.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, soberowy napisał:

Yamaha A1000 posiada taki przycisk i wydawało mi się, że słyszałem różnicę między on a off.

Pomysłowe moim zdaniem. Napewno słychać różnicę.  To trochę jakby mieć dwa wzmaki w jednej obudowie. W dodatku w zimę można przełączyć na klasę A i mieć dodatkowe ogrzewanie w pokoju  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...