Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

2 godziny temu, wieczorzanalogiem napisał:

 

Idąc tym kierunkeim powinnismy sluchac głownie klasyki i opery bo tam jest wymagany największy skill wokalny i grania na instrumentach. 

 

Dyskusyjna sprawa, bo jazz jeśli chodzi o grę na instrumentach też potrafi mieć swój poziom wirtuozerii, podobnie jak i niektóre kawałki wymagającego rocka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ketrab78 napisał:

Dyskusyjna sprawa, bo jazz jeśli chodzi o grę na instrumentach też potrafi mieć swój poziom wirtuozerii

W jazzie dochodzi wyczucie frazy i inwencja, a na wyższej półce - rozpoznawalność. Niemniej pod względem czysto technicznym muzyka poważna potrafi być bardziej wymagająca fizycznie. Choćby fortepian, czego przykładem jest życiorys Michela Petruccianiego. Jest wirtuozeria i wirtuozeria. Akcenty tu i tam są położone na co innego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ketrab78 napisał:

bo jazz jeśli chodzi o grę na instrumentach też potrafi mieć swój poziom wirtuozerii

Nie wiem, nie znam się. Gram/uczę się tylko na skrzypcach. Za każdym razem lepiej. I bliżej mi do wirtuozerii.

W audio wszystko jest prostsze. 

Realizacje/mixy doskonałe, średnie i pożal się. Wybieram te doskonałe, szkoda mi czasu na byle co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Realizacje/mixy doskonałe, średnie i pożal się. Wybieram te doskonałe, szkoda mi czasu na byle co. 

Utożsamiasz jakość ogólną z jakością realizacji? Wielu historycznych muzyków już niczego na nowo nie nagra. Brzmi jak brzmi. Skupiając się na samym dźwięku można skreślić masę świetnej muzyki. Nie żal Ci? A z drugiej strony mamy taką Taylor Swift, której żadna realizacja nigdy nie pomoże. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taylor nie skreślam, ponieważ jeszcze nie mogę, ponieważ w domu mam Swiftie❤️/15 latka. Nie mam papierów tłumacza, córka tłumaczy. Zachęcam, kto potrafi do zerknięcia na kilka jej tekstów.

Ukochana gra na wiolonczeli. Wiem wszystko 😏 o barwie jej brzmienia. Zatem to tak pomiędzy muzykę i dźwięk wpada. 

Ale rozumiem Rafał o czym piszesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, High End Alliance napisał:

Cóż więcej można napisać poza tym co napisane w sieci?

Sorry , ale w sieci jest tyle samo idiotyzmów co prawdy , więc odwoływanie się do niej jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Możesz podać jakieś szczególne cechy tego wzmaka odróżniające go od konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Sorry , ale w sieci jest tyle samo idiotyzmów co prawdy , więc odwoływanie się do niej jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Możesz podać jakieś szczególne cechy tego wzmaka odróżniające go od konkurencji.

Zacytowałeś jedno zdanie.

W drugim napisałem,że większość (zdecydowana) co napisano jest prawdą.

Nie widziałem,żadnego idiotyzmu na temat Shinaia w recenzjach ani prywatnych opiniach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, AudioTube napisał:

Nie wiem, nie znam się. Gram/uczę się tylko na skrzypcach. Za każdym razem lepiej. I bliżej mi do wirtuozerii.

Ja improwizuję na gitarze dość często i choć jestem beztalenciem i nigdy nie będę wirtuozem sprawia mi to niebywałą przyjemność  :)

poniżej krótka próbka, co by Was nie zanudzać  ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, High End Alliance napisał:

W drugim napisałem,że większość (zdecydowana) co napisano jest prawdą.

Przepraszam jeżeli uraziłem, ale zwykle na tym Forum użytkownicy urządzeń opisują własne doświadczenia i odczucia bez odniesień do osób trzecich. Trochę głupio by wyglądało , gdyby każdy napisał " mam wzmacniacz X" i wkleił linki recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja/konstrukcji nierówna zatem trudno coś ocenić. Cena 1600 zł zachęcajaca ale to może być róńież wyrzucenie kasy w błotu.

Przykład. Jak ktoś po taniosci wstawił "słynne" trafa głośnikowe TG2,5...to cóż będzie brzęczydło z pasmem 100Hz - 12Khz. 

Z doświadczenia; przyzwoity wzmacniacz lampowy; używany firmpwy czy diy to tak od 4-5 tyś zł. Nikt taniej nie sprzeda coś co gra dobrze. Czasami można trafić coś taniej vintage ale tutaj mamy kwestię czy urządzenie miało już zrobiony jakiś przegląd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też trafić dynaco w tej kwocie st35, st70, sta35.

Z Ampifonem jest tak, ze w różnych okresach produkcyjnych były zakladane różne trafa głosnikowe. Trzeba nieco zgłębić temat.

Raczej nie kupujcie diy, napewno nie bez odsłuchu. A jeśli już to warto zwrocic uwage na zastosowane trafa. W PL bedzie to głównie Ogonowski ale moze zdazyć się coś lepszego. Z tym, ze wtedy moze byc powyzej tego budżetu.

Acha w dynaco też buly 2 rodzaje traf. Tez warto doczytać. Kto się zna to wie ktorych szukać i te egz są droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-5 tys. to, przynajmniej dla mnie, całkiem sporo za liżnięcie 😀 . Chodzi bardziej o sytuację typu ; kupuję lampę w cenie 1600 PLN , podłączam i bez ograniczeń czasowych/jak przy wypożyczeniu/,mogę odsłuchiwać ,wtedy kiedy mam czas i ochotę , nasiąkać lampą . Jeśli lampa za 1600 przekonuje mnie do tego typu brzmienia , gromadzę możliwy budżet i kupuję coś lepszego ,jeśli nie ,w najgorszym wypadku jestem "w plecy" 1600 , a nie 4-5tys. . A więc pytanie brzmi,czy te konstrukcje za 1600 z OLX mogą odpowiedzieć na pytanie,czy lampa jest dla mnie ,czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) wydasz 1600 zł aby wyrobić sobie błędną opinię iż lampa to kicha. Po co taki interes? 
Wykładasz 5 tys i to już jest przyzwoita konstrukcja, która pokaże zalety lampy. A jak się spodoba to kto wie może będziesz miał kolejny wydatek. 
Ewentualnie gdzieś z okolicy pożycz od kogoś lampę na kilka dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Nie da się kupic dobrej lampy za 1600zł. Naprawdę szkoda pieniędzy. Za tą kwote nie kupisz nawet dobrego trafa, a gdzie, elektronika, obudowa, lampy, okablowanie itd. 

Odpowiedź na Twoje pytanie. Dobra lampa gra inaczej niz te za 1600zł wiec co chcesz sobie wyrobić?

No i mam odpowiedż 😀 . Wg kolegi te 4-5 tys. to minimum,by poczuć smak prawdziwej lampy . Nie mam żadnych podstaw ,by nie wierzyć . W takim razie tylko wypożyczenie , lub odsłuch w salonie mimo wiadomych minusów obu rozwiązań

3 minuty temu, elektron6 napisał:

Zgadza się :) wydasz 1600 zł aby wyrobić sobie błędną opinię iż lampa to kicha. Po co taki interes? 
Wykładasz 5 tys i to już jest przyzwoita konstrukcja, która pokaże zalety lampy. A jak się spodoba to kto wie może będziesz miał kolejny wydatek. 
Ewentualnie gdzieś z okolicy pożycz od kogoś lampę na kilka dni. 

Trudno dyskutować z taką logiką😀 . Rozumiem ,że wg kolegów te konstrukcje DIY  to też porażka ,tyle,że DIY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

Trana miał każdy.

Czy jest ktoś, kto ani razu nie śnił o lampie?

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Kolegą ! 😀.Ja nie miałem trana ! Ta moja hybryda w klasie D to mój pierwszy set , dlatego wciąż zadaję te dziecinne ,z punktu widzenia doświadczonych , pytania 😀.  Ale fakt,bursztynowy blask tych moich lampek w przedwzmacniaczu pobudza autentyczną ciekawość😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nowy75 napisał:

No i mam odpowiedż 😀 . Wg kolegi te 4-5 tys. to minimum,by poczuć smak prawdziwej lampy . Nie mam żadnych podstaw ,by nie wierzyć . W takim razie tylko wypożyczenie , lub odsłuch w salonie mimo wiadomych minusów obu rozwiązań

Trudno dyskutować z taką logiką😀 . Rozumiem ,że wg kolegów te konstrukcje DIY  to też porażka ,tyle,że DIY

Tak, po prostu wypożycz.

Nie wiem, czy porażka. Trzeba by posluchac i to troche dluzej, różnego repertuaru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...