Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

Jasne @Nowy75 ten tran to symbol, tak jakby coś wszystko inne aniżeli lampa. 
 

Twoje zapytanie dziś, ale i dziesiątki wcześniej/kiedyś. No korci, no ciekawi, a może czasem nie daje spać. Jak to jest z tą lampą😊 

Takie i moje początki były. Ciekawość. A jak mocno to grzeje? Ta lampa. Chodziło za mną długo.
Dziś już opierzonym, zadowolonym i ustatkowanym lampiarzem jestem. 

Zachęcam Was, @Nowy75, byś poszukał kto tam lampowy na forum jest i poprosił/wprosił. Lampiarze życzliwi, bardzo wrażliwi i próżni. A potem krótką notatkę z wizyty na forum przykleił. Powodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AudioTube napisał:

Jasne @Nowy75 ten tran to symbol, tak jakby coś wszystko inne aniżeli lampa. 
 

Twoje zapytanie dziś, ale i dziesiątki wcześniej/kiedyś. No korci, no ciekawi, a może czasem nie daje spać. Jak to jest z tą lampą😊 

Takie i moje początki były. Ciekawość. A jak mocno to grzeje? Ta lampa. Chodziło za mną długo.
Dziś już opierzonym, zadowolonym i ustatkowanym lampiarzem jestem. 

Zachęcam Was, @Nowy75, byś poszukał kto tam lampowy na forum jest i poprosił/wprosił. Lampiarze życzliwi, bardzo wrażliwi i próżni. A potem krótką notatkę z wizyty na forum przykleił. Powodzenia. 

Jest to jakiś pomysł 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wieczorzanalogiem napisał:

Kupno lampy za 1500 i wsadzenie jej w losowy tor to jak wyrobienei sobie zdanie na temat smaku krewetek na podstawie spożycia tajskiej zupki od Vifona

Tor nie musi być do  końca losowy, jeśli dysponujemy dobrymi kolumnami o wysokiej skuteczności, a źródłem jest np. Gramofon i trzy- cztery wkladki o różnej charakterystyce.  Rozumiem co masz na myśli, ale jeśli resztę toru masz dobrej jakości i przede wszystkim wiesz jak to gra to po podłączeniu do niego innego wzmaka jesteś w stanie wychwycić różnice, a tym samym jego mocne i slabe strony względem chociażby poprzedniego ampa. A mianownikiem wspólnym tego wszystkiego jest i tak Twoje subiektywne odczucie, wg którego uznasz czy zmiana jest korzystna czy też nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nowy75 napisał:

A więc pytanie brzmi,czy te konstrukcje za 1600 z OLX mogą odpowiedzieć na pytanie,czy lampa jest dla mnie ,czy nie?

Miałem okazję słuchać u siebie z Operami Callas takiej oto lampki (5 tys. zł przed rabatem).

https://www.q21.pl/manufacturer/synthesis/synthesis-soprano.html

I to już grało i miało klimat przy dobrych nagraniach jazzowych. Właściciel tego piecyka sam stwierdził, że do rocka nie ma co podchodzić, bo u niego amplituner Yamahy wypada pod tym względem lepiej. Ale wokale, trio fortepianowe itd - mnie się bardzo podobały i uważam, że na tej podstawie można już sobie wyrobić zdanie. Nie wiem, czy da się zejść z ceną jeszcze niżej, żeby to miało sens. Używany wzmacniacz tej klasy znajdziesz pewnie na olx poniżej 3 tys. Natomiast te 1600 to może być już za mało.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nowy75 napisał:

A więc pytanie brzmi,czy te konstrukcje za 1600 z OLX mogą odpowiedzieć na pytanie,czy lampa jest dla mnie ,czy nie?

To trochę tak jak z gramofonami Denona z Lidla za 300 zł. Nazywa się to gramofon i tak wygląda nawet, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Tak znajomy posiadacz tego cuda techniki się "zawiódł" na czarnym krążku. I potem opowiadał , że vinyl jest tragiczny , dźwięk do dupy , zero emocji , coś tam trzeszczy itd. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...