Skocz do zawartości

Unitra ZGB-401 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

31 minut temu, michaudio napisał:

Kiedyś sprzęt unitry też kosztował kilka wypłat. Problem w tym że chłopaki przeoczyli jedną istotną zmianę, w poprzednim ustroju nie mieli na rynku realnej konkurencji. A teraz mają potężną, ale najwyraźniej próbują jej nie dostrzegać. Też sądzę, że powinni zacząć  odbudowywać markę od poziomu budżetowego. Lub jednocześnie budżetówka plus droższe pozycje. Na samym sentymencie przy tych cenach daleko nie dojadą. Choć oczywiście życzę im jak najlepiej.

Jedni probuja na sentymencie a inni na wyrobionej przez lata renomie.

I jedni i drudzy maja dobre i mniej udane konstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
51 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Ciekawe, czy te maluchy grają lepiej od swoich większych braci, tamte na zeszłorocznym AVS raczej nie zachwyciły?

Tego Ci nie powiem, ale konstrukcyjnie to zupełnie inne paczki. BR - OZ, twarde membrany - miękkie membrany, itd. Raczej dalecy kuzyni.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pochwalić producenta za to, że umożliwia odsłuch demo u siebie.

Wiele razy wchodziłem na stronę np. naszego Akusytyka, są tam monitory w bardzo, baaaardzo konkurencyjnych cenach patrząc na ceny użytych przetworników ale nie widać tam opcji wypożyczenia za kaucją a chętnie bym poznał/kupił. I pewnie nie tylko ja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Ukryc, podbic, albo wow. To sie nie wyklucza czasem?

Dlaczego? Najbardziej powszechnym zabiegiem majacym ukryc niedostatki nizszego basu jest podbicie wyzszego w malych monitorach. Nie wyklucza to obnizenia energii wysokich tonow. Powoduje to pogrubienie żenskich wokali co powoduje slinienie się panow i mamy efekt wow :). Niewazne, ze wokal artystki brzmi calkiem inaczej.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kolumny są pewnie robione na zamówienie. Nie mają ich na stanie.

Podobnie jak w Yb kolumny są robione na zamowienie i mozna je odsluchać tylko u posiadaczy. Ogólnie rzecz biorac kolumny Akustyka ( p Kisiela) są calkiem ciekawymi propozycjami. Szkoda tylko, ze konstrukcje oparte są w zasadzie na jednym wzorze skrzyni. To wyklucza wiele technologii i rozwiazan jakie mozna by zastosować.

3 godziny temu, michaudio napisał:

Nie słyszałem, nie oceniam. Niecierpliwie czekam na Twój opis i wnioski na tle innych kolumn.

A co do sentymentu, to mimo że firma ma różnie ocenianą tradycję, to tak naprawdę zaczyna od zera. W tej sytuacji ich podejście do wyceny swoich wyrobów uznaję wstępnie za wysoce optymistyczne. Oby się nie przeliczyli, i przekonali do siebie jak najwięcej klientów.

Te unitry akurat są udanym produktem. Podobno są dośc rozdzielcze i calkiem neutralnie brzmiace dla ucha. Rzeczywiscie najwiekszym problemem bedzie odzyskanie dobrej reputacji firmy. Zeby to zrobić to muszą trafic do szerszego grona. A kto je wypozyczy do testow? Raczej nie zaawansowany audiofil, bo ten ma juz na celowniku duzo bardziej renomowane kolumny. Nie bedzie eksperymentowal z Unitrami :) no badźmy powazni.

Wiec cena w przypadku tych kolumn ma kluczowe znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audiowit napisał:

Wiec cena w przypadku tych kolumn ma kluczowe znaczenie.

Najpierw silna marka, jakieś cenione na świecie klasyki a potem można zbijać kokosy na wysokiej cenie i wówczas ta cena będzie dodatkową zachętą....

A w przypadku Unitry wysoka cena chyba tylko jako zachęta dla dilerów. Nie przejdzie, nawet jak Jarek da 11/10 a Violet ze Stereo i Kolorowo zamieni czerwone Pylony na Unitry. Trzeba było brać przykład z Pylona. Dobra, starczy tego pierdzielenia. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki do bassrefleksów... Poroniony pomysł producenta...

Po co liczyć kanał bassreflexów a potem zatyczkami to psuć. Poza tym przy większej mocy zatyczki bas wypchnie - pojemność skrzynki.

  Moim zdaniem liczą na target z tamtych lat :)  -> ci ludzie są stabilni finansowo i stać ich na takie sentymenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Target  z tamtych lat i tak pewnie wpierw porowna z innymi modelami, innych producentow.

Nikt chyba nie wydaje tysiecy tylko z powodu sentymentu. Moga sie przejechac. No chyba ze ktos nie wie co z kasa robic.

Powinni wlasnie zrobic jak Pylon.Tak czy inaczej zycze im powodzenia.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Unitra14.png.29d404b32354cb26743797a9942e11bc.png

Dobra, dość tego gdybania.

Kolumny są świetne. Najpierw przykuwa uwagę, że ich brzmienie jest niezwykle napięte. W pozytywnym znaczeniu. Zwarte i gotowe, czujne, nastrojone. Od razy wiadomo, że to poważna konstrukcja. Dźwięk budzi zainteresowanie. Potem zauważamy spójność. Wszystko jest na swoim miejscu, zestrojone, harmonijne. Owocuje to tym, co w muzyce najważniejsze - przekonującym realizmem. Dalsze odsłuchy pozwalają odkryć kolejne zalety nowych kolumn Unitry. Słychać więcej. Przynajmniej ma się takie wrażenie. Jak chcemy poodkrywać na nowo wielokrotnie już odsłuchane płyty, to może być ten kierunek. Ta wrażliwość, ponadprzeciętna analityczność nie ma jednak w Unitrach swojej ceny. Nie ma rozjaśnienia czy wyostrzenia. Brzmienie jest naturalne. Na tyle naturalne, że świetnie nadaje się także do relaksujących, niezobowiązujących odsłuchów. To moim zdaniem jest w nich najfajniejsze. Uniwersalność. Możemy ich słuchać w skupieniu, na poważnie, ale możemy i od niechcenia,, nawet godzinami. Niczym nas nie zamęczą. Do tego mają niezłą mikrodynamikę, np. bębny brzmią z nich całkiem przekonująco.

Nie wiem, jak im to tak dobrze wyszło, ale wyszło. A miałem obawy., czy nie będzie czasem dziwactw. A tu w drugą stronę - poprawności. Ale wcale nie do bólu - do przyjemności!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja bym nie wybrał Dynaudio. Historia podobna do BW tylko w drugą stronę. Szkoda ze nie znacie Bm15a okazuje się, że Dynaudio potrafi robić kolumny.

3 minuty temu, Kraft napisał:

 

Unitra14.png.29d404b32354cb26743797a9942e11bc.png

Dobra, dość tego gdybania.

Kolumny są świetne. Najpierw przykuwa uwagę, że ich brzmienie jest niezwykle napięte. W pozytywnym znaczeniu. Zwarte i gotowe, czujne, nastrojone. Od razy wiadomo, że to poważna konstrukcja. Dźwiek przykuwa uwagę. Potem zauważamy spójność. Wszystko jest na swoim miejscu, zestrojone, harmonijne. Owocuje to tym, co w muzyce najważniejsze - przekonującym realizmem. Dalsze odsłuchy pozwalają odkryć kolejne zalety nowych kolumn Unitry. Słychać więcej. Przynajmniej ma się takie wrażenie. Jak chcemy poodkrywać na nowo wielokrotnie już odsłuchane płyty, to może być ten kierunek. Ta wrażliwość, ponadprzeciętna analityczność nie ma jednak w Unitrach swojej ceny. Nie ma rozjaśnienia czy wyostrzenia. Brzmienie jest naturalne. na tyle naturalne, że świetnie nadaje się także do relaksujących, niezobowiązujących odsłuchów. To moim zdaniem jest w nich najfajniejsze. Uniwersalność. Możemy ich słuchać w skupieniu, na poważnie, ale możemy i od niechcenia,, nawet godzinami. Niczym nas nie zamęczą. Do tego mają niezłą mikrodynamikę, np. bębny brzmią z nich całkiem przekonująco.

Nie wiem, jak im to tak dobrze wyszło, ale wyszło. A miałem obawy., czy nie będzie czasem dziwactw. A tu w drugą stronę - poprawności. Ale wcale nie do bólu - do przyjemności!

To, ze zrobią lepsze kolumny od Pylona, to normalne. 

Kraft, gdybym byl zlosliwy to powiedzialbym; a ktore kolumny testowane przez Ciebie nie byly swietne?. Na szczęście nie jestem.

Tak slyszalem, ze są niezłe. Ale nie zamierzam sprawdzać, mam inne plany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem. Słabo znam ten zakres cenowy. Z monitorów powyżej 10 000 zł miałem tylko wspomniane Quadrale. Pod pewnymi względami wybitne, ale bym ich jednak nie chciał. Nie wiem, co w tych pieniądzach może zaoferować konkurencja. Przypuszczam, że sporo. Nie zmienia to jednak faktu, że Unitry ciekawe i warte posłuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...