Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn dynavoice df5


bielak75

Recommended Posts

Dzien dobry

Poszukuję wzmacniacza do dynavoice df5, który poszerzy, pogłębi scenę i wydobędzie więcej szczegółów w wyższych tonach ale nie zmrozić ich. Nie chcę laboratoryjnego brzmienia. Cena do 5000 zł. nowy lub używany z pewnego źródła.  

Obecnie napędza je denon rcdn-10, a źródłemjest wiim mini, na wiim ultra czekam w kolejce 🙂. Słucham Dire Straits, Genesis itp jak również ciężkiego rocka, a jak najdzie ochota to muzyki tzw. radiowej, tanecznej. To jest mój  zestaw startowy po wielu latach ....... 

Moje typy:

nad c368 lub cxa61/81, skłaniam się ku pierwszemu. Obawiam się ostrości cxa. 

Pokój ma 3,3x5 m, w celu poprawy akustyki za 2 miesiące przejdzie modernizację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Względem Denona RCD-N10 sporo wzmacniaczy będzie lepszą opcją. Przeskok będzie na pewno zauważalny :) 

CXA będą sporo jaśniejsze w górze. Sprawdziłbym na pewno Audiolaba 7000A, Atolla IN80. Jaśniej, ale nie aż tak jak w przypadku CXA, to warto sprawdzić Arcama Radia A5. Wszystkie z nich to fajne wzmacniacze, Audiolab będzie ocieplony, jest tu też najlepiej wyposażony pod kątem wejść i jakości DACa. Atoll też ciepłe, naturalne granie. Arcamy omawiamy z kolei w poniższym filmie, zachęcam do obejrzenia, a także do umówienia się na odsłuchy w naszym salonie :) Znajdziesz u nas bardzo szeroką ofertę sprzętów dostępnych do sprawdzenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria CX z Cambridge Audio to na pewno ciekawy trop, ewentualnie możesz spróbować jeszcze Rega Elex MK (aczkolwiek tutaj tez pojawi się nieco więcej dolnych rejestrów). Z propozycji jakie można by tutaj wymienić jest jeszcze Cyrus One - zgrabna obudowa, ale za to spory potencjał drzemiący w tym "maluchu". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bielak75 napisał:

który poszerzy, pogłębi scenę i wydobędzie więcej szczegółów w wyższych tonach ale nie zmrozić ich.

O Panie ! Takie cuda to akustyka, a nie wzmacniacz. Miałem Dynavoice df-8 , u mnie najlepiej zagrały te kolumny z NAD-em 3020i oraz Yamahą CX-1000 + MX-1000. Ty masz monitory / chyba , bo nie znalazłem modelu df-5 / może być nieco inaczej z uwagi na specyfikę wnętrza ale sygnatura dźwięku podobna. A jak masz z basem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Df 5 to najmniejsze podłogówki. Basu mam sporo -  podoba mi się. Mieszkając w bloku słucham raczej cicho. Średnie na zworce zrobiłem na +2 dB bo nie męczą, podobają sie. Pokój ma 16,5 m². Pełna klasę dźwięku otrzymuje przy głośniejszym odtwarzaniu. 

To co mnie irytuje, to to że muszę używać daca z denona, bo wykorzystywanie go jako wzmacniacz jest porażką,  częściowo wycina średnie i wyższe częstotliwości.

 

Edytowano przez bielak75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jeszcze Dynavoice DF5 (piszę jeszcze bo niedługo syn zabiera je do siebie) i u mnie grają z Audiolabem 6000a.

Scena według mnie jest dość szeroka, co do głębokości też daje radę ale nie jest tak satysfakcjonująca jak szerokość. Przy niskich poziomach głośności bas jest obecny i gra całkiem przyjemnie. Góra jest czytelna i przy tym nie jest męcząca. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2024 o 12:52, bielak75 napisał:
9 godzin temu, Art68 napisał:

 

Scena według mnie jest dość szeroka, co do głębokości też daje radę ale nie jest tak satysfakcjonująca jak szerokość. Przy niskich poziomach głośności bas jest obecny i gra całkiem przyjemnie. Góra jest czytelna i przy tym nie jest męcząca. 

 

Dzięki, za dołączenie do dyskusji jako użytkownik Df5.🙂

Jestem bardzo zadowolony z dużej ilości basu, czy Twój audiolab 6000a nie ograniczył ilości basu? Na odsłuchu przez youtu.be  audiolab gra równo, dodaję choć trochę wysokich? Średnica to inna fajna bajka 😀 

Po Twoim wpisie przejrzałem raz jeszcze ofertę audiolaba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spośród wspomnianych wzmacniaczy Cambridge CX i Arcam Radia na pewno warto rozważyć te wyższe modele CXA81 oraz Radia A15, pokażą lepszą dynamikę przy cichszym odsłuchu. Można też rozważyć jeszcze inny trochę mniej popularny ale również nieźle grający wzmacniacz Primare i15.  Jest dynamiczny i rozdzielczy, góra nieco rozjaśniona. Zapraszamy na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AVSwiat napisał:

na pewno warto rozważyć te wyższe modele CXA81 oraz Radia A15, pokażą lepszą dynamikę przy cichszym odsłuchu. 

Robiliście porównania wspomnianej dynamiki, np. CXA61 vs CXA81, mierząc poziom głośności mikrofonem i wyrównując go w obu odsłuchach do tej samej wartości dB? Bez tego, to kiepsko widzę stawianie powyższego wniosku. No bo co? Mamy ten sam poziom głośności (cicho, np. średnio 50 dB) i jeden wzmacniacz gra dynamiczniej od drugiego? Czy właściwie jak, bo dynamika do różnica między najcichszym sygnałem, a najgłośniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kraft napisał:

Robiliście porównania wspomnianej dynamiki, np. CXA61 vs CXA81, mierząc poziom głośności mikrofonem i wyrównując go w obu odsłuchach do tej samej wartości dB? Bez tego, to kiepsko widzę stawianie powyższego wniosku. No bo co? Mamy ten sam poziom głośności (cicho, np. średnio 50 dB) i jeden wzmacniacz gra dynamiczniej od drugiego? Czy właściwie jak, bo dynamika do różnica między najcichszym sygnałem, a najgłośniejszym.

No nie da ludziom w spokoju pracować :)

I jeszcze wystraszy zaczynających właśnie przygodę z audio. Brakuje tylko całkowania i liczenia szeregów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Fora są  źródłem bezcennej wiedzy,  mieszanką gustów i subiektywnych odczuć 🙂🙂 Dziękuję za każde info, wszystko ma swoją moc. Tylko odbiorcy w głowie robi się mętlik 😄😄😄😄😄. Podwajajacy się w przypadku braku dostępności na lokalnym rynku 😃.

Jestem wdzięczny, za każdy drobny post z sugestią. 

W sprawach technicznych jestem zielony. Jak widać takie komentarze też są potrzebne. Nie są dla mnie najistotniejsze, ale weryfikują 😁😁 wpisy.

Pozdrawiam i dziękuję.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kaczadupa napisał:

....ale jest tańszy a to też ma wpływ czy nie ? :)

Jest tańszy, ale jak ktoś posłucha obydwu w tym samym torze, to niewykluczone, że będzie wolał CXA81. Szersza scena, większe źródła pozorne - mnie się CXA81 podobał bardziej. CXA61 jest bliższy stereotypowemu brzmieniu CA. A CXA81 robi mały krok w stronę ciepełka i łagodności. Co kto woli. Ja po 2 tyg. słuchania wybrałem 81.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Robiliście porównania wspomnianej dynamiki, np. CXA61 vs CXA81, mierząc poziom głośności mikrofonem i wyrównując go w obu odsłuchach do tej samej wartości dB? Bez tego, to kiepsko widzę stawianie powyższego wniosku. No bo co? Mamy ten sam poziom głośności (cicho, np. średnio 50 dB) i jeden wzmacniacz gra dynamiczniej od drugiego? Czy właściwie jak, bo dynamika do różnica między najcichszym sygnałem, a najgłośniejszym.

Nie podchodzimy do odsłuchów/porównań, zarówno prywatnie jak i z klientami, w sposób "laboratoryjny" z pomiarami parametrów itp. bo wtedy kończy się przyjemność ze słuchania. A przecież to na tym większości zależy - aby czerpać ze słuchania muzyki przyjemność a nie rozdrabniać ją czy sprzęt na atomy. 
Generalnie uważam, że A15 i CXA81 grają słyszalnie lepiej (zarówno przy cichym jak i głośniejszym odsłuchu) i lepiej wysterują takie kolumny podłogowe niż ich "młodsi bracia", więc jeśli mieszczą się w założonym zakresie ceny to zdecydowanie warto wybrać model wyższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Odsłuchy na YouTube sensu nie mają, bo za każdym razem są inne warunki, mikrofony, głośność. 

Posłuchaj Q21 bo ma racje. Jak dla mnie Audiolab nie ograniczył basu, bas jest przyjemny, zróżnicowany a co ważne słychać go przy niskich poziomach głośności. Góra jest dźwięczna, zróżnicowana, nie jest wycofana i nie gra pod żadnym tzw. kocem a co najważniejsze takie granie nie jest męczące. Jak sam zauważyłeś średnica to inna fajna bajka :) 

U mnie takie połączenie się sprawdziło, ale to nie oznacza że Tobie na pewno też będzie odpowiadało więc jak większość na forum zalecam odsłuch.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Art68 napisał:

Posłuchaj Q21 bo ma racje. Jak dla mnie Audiolab nie ograniczył basu, bas jest przyjemny, zróżnicowany a co ważne słychać go przy niskich poziomach głośności. Góra jest dźwięczna, zróżnicowana, nie jest wycofana i nie gra pod żadnym tzw. kocem a co najważniejsze takie granie nie jest męczące. 

Dzięki,  właśnie takiego dźwięku oczekuję i poszukuję. 

Zaczynam rozmowy z salonami nt. wypożyczenia sprzętu do domu. Mam już pierwsze pozytywne odpowiedzi 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...