Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Wojtek , przy trzech źródłach to każdy potrafi Fajny opis , choć nie zgodzę się z tą nieskończenie wielką ilością możliwości jakie daje DBX. Jak pokazałeś mi aplikację do SVS-a , to ten DBX wydał mi się prymitywnym urządzeniem, porównywalnym pod względem zaawansowania technologicznego z pilnikiem. Zgodzę się natomiast , że trzeba trochę przy tym pokombinować. I teraz mamy dwa zderzenia , słuch kontra pomiar. Wiem , że robiłeś pomiary i wychodziły dołki w częstotliwości. Teraz pytanie , na ile one zaburzają odsłuch ? Cały czas pamiętam jak filtrami udało mi się złagodzić mod pomieszczenia i oczekiwałem nirwany w dźwięku. Puściłem muzykę , , włączałem i wyłączałem filtry i na ucho to nic się nie zmieniało. Może dlatego , że trzeba trafić akurat na taki utwór gdzie mamy dokładnie zaakcentowaną częstotliwość modu , która ulegnie podbiciu. Jak takiej nie mamy to muzyka gra równie dobrze z filtrem i bez.
  3. Panowie powiedzcie mi czy np. Wiim amp ultra będzie miał tutaj sens? W obecnej sytuacji będę rozważał sprzedaż subwoofera, więc w to miejsce mogło by wpaść coś co je napędzi i jednocześnie mogło być źródłem. Pozdrawiam!
  4. Tak, że nigdzie w wytycznych nie masz napisane czy to ma być sufit czy ściana. Są podane kąty i ich tolerancje. Miejsce montażu jest wypadkową tych zaleceń a nie zaleceniem samym w sobie.
  5. Również będę próbował i napiszę jak to będzie się zachowywać, nie zam się dlatego chcialem zapytać , generalnie jestem zmuszony powiecie tył na 2,5m więc chciałem wybrać jak najlepszy system żeby wyciągnąć z niego maxa , lecz chyba kolejnym razem ile ludzi tyle opini , dokładnie zadawałem sobie to samo pytanie które zadałeś tzn co jeśli ktoś ma np sufin na 4m i jak to się ma to mitycznych wytycznych atoms , gdy kupię sprzęt o go podłączę napiszę jak się to faktycznie zachowuje , generalnie chciałem zapytać też jaki sprzęt będzie najlepszy do kubatury 144m3 bo pytając w kilku sklepach każdy polecał coś innego lecz często powtarzał się kipsch dlatego chyba go kupie i zobaczę
  6. Tak. Wysuń kolumny frontowe na tyle do przodu na ile możesz.
  7. Maciek , zaintrygowałeś mnie. Oczywiście można zrobić z tego kabla takie połączenie. We wtyku speakon będziesz musiał mostkować piny masy z minusem , to samo we wtyku TRS bo masz tylko dwie żyły. Ja poszedłem na łatwiznę , kupiłem taki https://superkable.com/klotz-lsc425ys-kabel-glosnikowy-4x2-5mm-quadaxial-czarny-p-784.html odciąłem jedną żyłę i tyle. Kolejna sprawa to znalezienie wtyku TRS który przyjmie kabel o średnicy 8 mm. Może to nie być proste. Maciek mam z tego Klotza trzy kable już z wtykami speakon. . Mogę Ci wysłać , nie wiem tylko jak z długością , mój najdłuższy ma chyba 5mb. Jakiś wtyk TRS też mam w chałupie , to przymierzę czy to w ogóle wchodzi i dam Ci znać.
  8. Niech służą, miłego słuchania
  9. Trafił się w dobrej cenie nowy cały zestaw RX-V6A + Diva 6 + 3 + 7 więc postanowiłem naciągnąć trochę budżet i się skusiłem. Czy taki plan rozmieszczenia będzie prawidłowy?
  10. Lepiej znaczy z fajnym detalem i nie zauważyłem żeby męczyło, średnicy też mi nie brakowało. Już w domu czasem za ostro w górze a przede wszystkim za bardzo wycofany środek i spora sybilizacja z Marantz PM7000N. Atoll nie sprawdzałem.
  11. Today
  12. Masz rację. Nic nie stracę, a napewno oszczedze sobie czasu na rozhisteryzowanego ignoranta i donosiciela. Paa
  13. @Palmos szlif igły jest ten sam. Różnica jest w cewkach obu wkładek. DL103R zagra trochę lżej i bardziej rozdzielczo/precyzyjnie. Ja swojego Denona mam po retipie na eliptyk i gra to jeszcze trochę inaczej. Ciekawostką jest fakt, że była też wersja DL-103M z boronowym wspornikiem i innym zawieszeniem, które już wymagało o wiele mniejszej siły nacisku. Ciekaw jestem bardzo jak taki Demon grał
  14. Obniżyłem nieco ceny: Muzgi 350 Virtuale 250
  15. Także , miłego @Gray śmiało rób konfigurację jak pod Auro 3D z zachowaniem wysokości i kątów do miejsca odsluchu To zaznaczyłem w poprzednim poście Z drogiej strony jak ktoś mieszka w kamienicy i na sufit 3.7 nad podłogą ? To , co polecasz ?
  16. Ocena wielkosci zawsze zalezy od perspektywy.Przed tym oledem 65 cali mam od lat ekran 135 cali do projektora wiec 83 cale wydaje mi sie niewielka roznica.Tylko projektor to nie tv i wymaga najlepiej calkowitej ciemnosci zeby to jakos wygladalo i tu jest caly problem.Oled w polmroku wyglada naprawde dobrze, a po ciemku to juz zupelnie inna bajka.
  17. Nikt niczego takiego tutaj nie sugeruje. Raczej "ortodoksi" sugeruja nie wieszanie głośników surround na wysokosci 2,5 metra.
  18. Potrzebujesz ampli które obsługuje Atmos. Starsze ampli mogą mieć nawet więcej kanałów, a Atmosa nie obsługiwać.
  19. Ortodoksi zawsze Atmos widzą na suficie , chociaż nigdy nie mieli odwagi , aby spróbować sprawdzić konfigurację jak pod Auro 3D . Miałem jednen i drugi kodek w tym samym czasie. Po kalibracji wszystko , co ma być dźwiękiem imersyjnym jest prawidłowo przedstawione jako dźwięk imersyjny Także , miłego @Gray śmiało rób konfigurację jak pod Auro 3D z zachowaniem wysokości i kątów do miejsca odsluchu
  20. Pani trochę przeszkadza w identyfikacji kolumn To są Diora Yellow Line. Wiecie, że umieszczenie w obrazie filmowym, w tym przypadku kolumn, ale też butelki alkoholu czy innych przedmiotów to dodatkowo reklama dla producenta, za którą płaci realizatorom filmu.
  21. Naucz się korzystać z Ignorowanych i nie zawracaj mi... gitary 😜
  22. Okay, dzięki za odpowiedzi. Czyli wychodzi mi na to, że muszę poszukać amplitunera co najmniej 7.1, aby móc podłączyć dwa atmosy.
  23. Dobry( moim zdaniem ) tekst o Fiio K13,technologii R2R,i nie tylko. Jeśli już był tu zamieszczony to z góry przepraszam. https://audiohub.pl/fiio-k13-r2r-entry-level-dac-dla-starych-dziadow/
  24. Tak. 901. Ale ktory model, nie wiem.
  25. Serial Only Murders in the Building, zdaje się, że to kolumny Bose
  26. Tylko to było jakieś 8 lat temu i nie za wiele pamiętam. Byłem tam jako laik i nie nastawiałem się że posłucham takich kolumn. Wszystko muszę zaczynać od początku.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...