Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

 1. Ostatnia godzina
 2. Nie gra tak sam jak głośniki basowe, ponieważ jest to stosowane zamiast BR. Na pewno będzie to inny bas, niż z klasycznej kolumny tzn. bez membran biernych. Weź po prostu wypożycz dwie pary kolumn i sprawdź w Twoich warunkach akustycznych, które nie ma co ukrywać, są bardzo trudne. https://audio.com.pl/vademecum/faq/audio-zespoly-glosnikowe/27171-co-to-jest-membrana-bierna-i-jakie-pelni-funkcje
 3. Finalnie harman Kardon Amp plus Heco 700
 4. Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli jeśli będę korzystał głównie z netflixa i konsoli, TV z DTS nie jest niezbędny
 5. Hmmm... no i tu kłania się moja "zieloność"... co prawda wygoglowałem co to membrana bierna, ale nie za wiele mi o wyjaśniło... czyli coo...czy to nie gra tak samo jak głośniki basowe czy z czym to się je ? Nie będzie to dawało np więcej basu niż takie Aurory700 czy będzie to całkiem inny rodzaj basu ? Tak sobie myślałem teraz, że może własnie spróbowałbym KEF Q950, Aurora1000 - tylko ie wiem czy tu nie będzie bardzo podobnie jak w 700 i może tych Polk Audio S60E ? Szukam głośników które w zakupie będą w okolicy 4,5kpln
 6. Nikt kto nie jest osłuchany w danym systemie nie usłyszy zmian kabli , tak samo jak ktoś kto nie słucha swojego 100h+ miesięcznie
 7. Nie oglądałem , spodziewałem się ,że ktoś przywali w Hamiltona by go wyeliminować , zresztą w ost wyścigu myślę ,że Botas może nie przeszkadzać Red Bulom , ew. On lub Perez walną w niego Parę lat się oglądało i nie pamiętam bym tak myślał o finałowej parze walczącej o top1 F1 , pomijam lata 90
 8. Witajcie w szalonych czasach. Kupiliśmy do domu nowy telewizor 55 cali Samsunga Q80A do sypialni. Mimo głośników 60W dźwięk jest płaski jak moje schabowe. Sypialnia mała, 9m2, z małym skosem na krótszej ścianie. Stoi łózko biurko, szafa i tyle. Leżąc na łóżku mamy 2,60m do telewizora. Tuż po jego bokach mogłabym postawić stojące kolumny. Ewentualnie podstawkowe można wtedy zawiesić nieco wyżej w narożnikach, mniej więcej 50 cm i 150 cm od krawędzi telewizora. Chcielibyśmy "coś grającego" wstawić, co sączyć będzie miłe dźwięki wieczorami, podczas pracy zdalnej oraz polepszy doznania podczas oglądania TV (głownie Player, HBO GO, Netflix), sporadycznie sport w TV. W domu używamy też Spotify Premium. Słuchamy wszystkiego: od muzyki poważnej, po lekki rock, pop, jazz. Lubimy chyba krystaliczne dźwięki, głębie i przestrzenność. Mile widziane Wifi i automatyczne załączanie żródła po włączeniu tv,a le bez tego jakoś przeżyjemy. Konieczna chyba regulacja balansu skoro niesymetryczne rozstawienie. Mile widziana regulacja wysokich i niskich tonów. Widząc ceny, dostępność sprzętów nie wiemy czego chcemy W dużym pokoju mamy już kino domowe 5.1. Tutaj starczy nam chyba stereo. Z uwagi na możliwość rozstawienia szerszego - chyba podstawkowe. I teraz zasadnicze pytanie: w co celować? W jakąś po prostu wieżę ze złączem optycznym żeby podpiąć telewizor? Jakiś amplituner stereo z kolumnami, jeśli tak to jakimi? Aktywne kolumny? Żeby dało się przejść do łózka z obu stron musiałabym kolumny stojące dostawić praktycznie do ściany i to zakładam że nie będą głębokie. I żeby nie było prościej chciałabym aby kolumny były białe, a zestaw srebrny, ale tutaj się nie będę upierała. Możecie pomóc naprowadzić na właściwą drogę?
 9. Uważam, że tj. znakomity pomysł, tylko strata kasy mogłaby bardzo zaboleć. Jednak nie jesteś pewny swojej tezy. Dokładnie tak. Nic prostszego, po prostu nie ma.
 10. Dts występuje tylko na płytach i nie atmos tylko Dolby, aktualnie wszystkie serwisy vod korzystają z dolby digital+ nazywany często dolby atmos w momencie gdy ścieżka zawiera efekty "sufitowe". Dolby atmos na płytach to natomiast truehd +efekty sufitowe.
 11. Witam wszystkich. Jestem po odsłuchu Nad 368 + Kef 950 oraz Yamahy 803D z tymi kolumnami, czytając forum natknąłem się na opinie że do tych kolumn zarówno Nad jak i Yamaha 803D są za słabe. Pokój mam o powierzchni 30m2 (5x6) i będą stały na dłuższej ścianie pomiędzy oknem a kominkiem. Pytanie brzmi czy rzeczywiście przy takim metrażu pokoju oraz wybranym wzmacniaczu wybrać q 950 czy kupić tańsze o około 600zł q750. .
 12. ? Ja nie mam sie czego obawiać. To ty twierdzisz ze słyszysz te wszystkie zmiany. Po prostu chciałbym niepodważalnego dowodu. W czym jest problem ? Zrobienie całości zgodnie z procedurami, będzie czymś co można uznać za miarodajne. Czego Bogusławie nie rozumiesz ?
 13. To prawda. To też prawda. PS. Pamiętaj, że SET kablowy Purist Audio Design Poseidon (głośnikowy/XLR/zasilające) czeka na hasło.
 14. I co wybrane zostało ? Audio pro 36 tez stanowczo odradzam - za ta cenę graja poprostu słabo
 15. Kiedyś pewien Gościu mówił ze rozróżnia w 100% "pewne napoje" różnych producentów po smaku. Wiec zrobiony został test. Bardzo dobrze mu wychodziło zgadywanie dopóki nie poproszono drugiego Gościa do opuszczenia pomieszczenia. Wynik "zgaduj zzzgadulala" nagle wypadł conajmniej średnio.
 16. Chcesz pisać doktorant naukowy czy co? o jakich zasadach Ty do mnie mówisz? To ma być proste = Ty, ja i kable. Aaaaaaaaaaaaa, teraz rozumiem…. doskonale wiesz ze to rzeczy nie do udowodnienia naukowo, więc taka linia Twojej obrony, chcesz wyjść z opresji z twarzą -- rozumiem.
 17. Boguś , są rzeczy które filozofom się nie śniły Wczoraj pozmieniałem trochę układ kabli w gramofonie , przed zmianą jak i po niej miałem szum w kolumnach. Zlikwidowałem go starym sposobem z czasów walki z pętlą mas. Czyli dołożyłem jeszcze jeden kabelek , między uziemieniem pre phono a ...... i tu najlepsze. Kiedyś zadziałało podpięcie takiego kabelka pod śrubkę obudowy pre WBA , teraz nie . Przypadkiem dotknąłem kabelkiem do stopki ze sprężynami i szum przycichł , ale jeszcze był do wychwycenia , dotknąłem sprężyny między krążkami aluminiowymi i zniknął. Stopki ze sprężynami stoją pod stopkami oryginalnymi , oryginalne stopki mają gumę pod spodem więc styku nie ma. Na logikę to nie miało prawa zadziałać , a działa / @nowy78 , sprężyny rządzą /. Im wyżej idziemy w system tym więcej czynników zewnętrznych ma wpływ na jakość tego co się wydobywa z kolumn. Kable też mogą być takim elementem.
 18. ENLEUM AMP-23R (cena 26000 PLN) Dane techniczne: MAKSYMALNA MOC 25 watów (8 Ω, 1 kHz) | 45 watów (4 Ω, 1 kHz) | 4 waty (60 Ω, 1 kHz) PODBICIE Maks. 22,5 dB (głośnikowe, słuchawkowe wysokie) | 7 dB maks. (słuchawkowe niskie) KONTROLA PODBICIA Tłumik schodkowy 1024 stopni sterowany MPU PASMO PRZENOSZENIA 10 Hz ~ 500 kHz IMPEDANCJA WEJŚCIOWA 10 kΩ (napięcie) | 10 Ω (ENLINK) WEJŚCIA 2 Napięciowe (RCA) | 1 ENLINK (BNC) WYJŚCIA 5-drożny głośnikowy | Wyjście słuchawkowe 1/4″ INTERFEJS UŻYTKOWNIKA Kontrola jednym przyciskiem | Pilot POBÓR ENERGII 30 watów (bezczynność) | 100 watów (maks.) WYMIARY 230 mm (szer.) x 230 mm (gł.) x 55 mm lub 82,5 mm wraz ze stopkami izolacyjnymi (H) WAGA 4,0 kg (netto) | 4,5 kg (z opakowaniem)
 19. Odnośnie w/w kolumn, żebyś czasem nie myślał, że w tych kolumnach jest tyle głośników basowych, ponieważ dwa z nich są to oczywiście membrany bierne.
 20. Today
 21. @Luc Adams zapytaj kolegi @Lucas TECH on prawdopodobnie ma teraz taki zestaw na stanie.
 22. Dziękuję Kolego nie każdy musi wszystko łapać od tak... Troszkę zrozumienia Z tego co czytam to dts i atmos to podobne technologie pytanie która będzie bardziej przyszłościowa i jako TV pod to wybrać...
 23. Dzieki za opinie mądrze prawisz kolego.
 24. Dlatego by zminimalizować wpływ wyobraźni i cholera wie czego, należy zrobić ślepy test. Proste Sam sie na to pisałeś. Tylko żeby to zrobić i żeby to miało sens należy dochować zasad. Po prostu po to by to było nie do podważenia. Co jest w tym niezrozumiałego ? Nie. Nie interesuje mnie przyjazd aby sobie pogwarzyć o kabelkach. Interesuje mnie to do czego wyraziłeś chęć. Interesuje mnie aby zrobić to w porządny sposób aby nikt potem nie powiedział ze nie dochowaliście zasad i zminimalizowania komunikacji, przypadku i cholera jeszcze wie czego. Pamiętaj że potem wynik tego zawsze będzie brany na tapetę podczas rozmów o kablach itp. To będzie naturalna konsekwencja tych działań. Chyba nie chcesz aby była negowana sytuacja gdy usłyszysz zmiany ? błąd - ja nie neguję słyszenia. Do wyjaśnienia jest to czy te zmiany są czy są produktem tego co mamy między uszami. Bardzo bym prosił abyś nie powielał nieprawdziwych informacji
 25. Można się zdziwić ale najpierw trzeba samemu posłuchać.
 26. Skończ już chłopie.. nie podpinasz z żadnym hdmi arc tylko z zwykłym hdmi, porta arc w amplitunerze ja ki tv może być tylko jeden. Nie wiem ile razy jeszcze trzeba CI to napisać. Na z tv LG nie usłyszysz bo tv lg są wykastrowane z obsługi dts nawet po łączu earc dlatego urządzenie nadawcze musi być podłączone bezpośrednio do amplitunera. Nie znasz zasady działania eARC dlatego tego nie rozumiesz.
 27. odsłuch pozwoli Ci obrać kierunek, który Ci odpowiada jeżeli chodzi o brzmienie. W założonym przez Ciebie budżecie jest sporo kolumn do wyboru. Jeżeli nie masz daleko to zapraszam Cię na takie porównanie do naszej firmy. Zapraszam do kontaktu. Piotr
 1. Załaduj więcej aktywności


×
×
 • Utwórz nowe...