Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 701 tematów w tym forum

    • 28 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 765 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 936 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  1. Też nowy :-)

    • 6 odpowiedzi
    • 893 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  2. SOUNDBAR czy KINO?

    • 6 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  3. Kino domowe do 4000zł

    • 7 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
  4. Kino domowe do 3000zł

    • 5 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
  5. Onkyo 686 buczenie

    • 12 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
  6. Nagłośnienie do 2000

    • 3 odpowiedzi
    • 849 wyświetleń
  7. Panasonic SH-FX 67

    • 0 odpowiedzi
    • 631 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 5,3k wyświetleń
  8. HDMI 2.0 20 metrów

    • 5 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
  9. Kino domowe Dali Opticon 6

    • 14 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  10. Wybór kina domowego

    • 5 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Porównywałem kiedyś oba przed zakupem. Caspian M2 ma charakter Roksana, gra inaczej, bardziej analogowo niż Blak.  Blak jest jakiś nijakil, bez życia. Jeśli spojrzysz na moc ok nie jest to jakiś demon ale jest wydajny na tyle by bardzo dobrze wysterować Twoje Goldy. Mam Caspiana M2 z cdekiem do kompletu i także Goldy ale setki jako drugi zestaw i nie zamierzam się go pozbywać bo w tej cenie bardzo trudno znaleźć coś co gra zdecydowanie lepiej.    Podobnie jak Ty szukałem czegoś lepszego. Od 2 tygodni słucham muzyki na nowym głównym secie: ATC SCM40 a napędza je Karan Acoustics mk2. Polecam Ci posłuchać kolumn ze stajni ATC jeśli szukasz czegoś dojrzalszego.  Porównywałem kiedyś oba przed zakupem. Caspian M2 ma charakter Roksana, gra inaczej, bardziej analogowo niż Blak.  Blak jest jakiś nijakil, bez życia. Jeśli spojrzysz na moc ok nie jest to jakiś demon ale jest wydajny na tyle by bardzo dobrze wysterować Twoje Goldy. Mam Caspiana M2 z cdekiem do kompletu i także Goldy ale setki jako drugi zestaw i nie zamierzam się go pozbywać bo w tej cenie bardzo trudno znaleźć coś co gra zdecydowanie lepiej.    Podobnie jak Ty szukałem czegoś lepszego. Od 2 tygodni słucham muzyki na nowym głównym secie: ATC SCM40 a napędza je Karan Acoustics mk2. Polecam Ci posłuchać kolumn ze stajni ATC jeśli szukasz czegoś dojrzalszego. 
    • Uważałbym przy gwarancjach na odtwarzacze CD. Spotyka się pięć lat gwarancji na część cyfrową, ale na napęd już tylko dwa lata. Proponuję dokładnie sprawdzać przed zakupem.
    • Cześć  To mój pierwszy post ,więc witajcie   Posiadam dość duże pomieszczenie odsłuchowe ,pełniące jednocześnie rolę salonu .Wymiary to 8×6,5 m i 3m wysokie ,ponad 50m2 i 150m3 kubatury . Głośniki ustawione na krótszej ścianie, kanapa z miejscem do odsłuchu pośrodku salonu. Pomieszczenie raczej bogato umeblowane i z zasłonami na jednym boku i z tyłu. Problem  stanowi goła  ściana z tv na której są ustawione głośniki. Planuję ją zabudować  20 cm wełną ,na tv opuszczał by się 10 cm panel .Na całość naciągnięta  była by tkanina ozdobna . W sumie byłoby to około 8m2 ustroju i 1,6 m3 wełny ,wydaję mi się że powinno to zadziałać ,i to dość szerokopasmowo .Ale czy nie przetłumie? Obiło mi się też o uszy że wygłuszenie za zespołami głośnikowymi ,daje efekt większej, wolnej przestrzeni za nimi ,tak ,jak gdyby były bardziej wysunięte do przodu i że w ten sposób można ,,powiększyć przestrzeń " Bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedzi mojego zagadnienia . Pozdrawiam  Łukasz  Zastanawiam się jeszcze czy te 20 cm wełny ,nie zabije mi efektywności i energii głośników subniskotonowych ?.Dwa z czterech szt skierowane są do tyłu i między nimi a wełną będzie max 30-40cm.  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...