Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 533 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 264 wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 5,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 7,1k wyświetleń
  1. Kupno głosników

    • 1 odpowiedź
    • 975 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  2. Kupno klocków w Anglii 1 2

    • 25 odpowiedzi
    • 9,4k wyświetleń
  3. Kupno kolumn do 300 zl

    • 11 odpowiedzi
    • 4,4k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
  4. kupno Stereo

    • 4 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
  5. Kupno stereo

    • 6 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
  6. kupno stereo

    • 2 odpowiedzi
    • 468 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
  7. Kupno wzmacniacza 1 2

    • 31 odpowiedzi
    • 4,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Do zrozumienia konieczna jest osobista chęć odchudzenia portfela? OK.
    • Jeśli mowa o redukcji mocy przy wybraniu selektora na 4 OHM, to co piszesz nie ma nic do rzeczy. Nie chodzi o to które kanały są obcinane, bo reguła dotyczy to każdej końcówki. Równie dobrze możesz podłączyć wyłącznie kanał centralny, na wspomnianym przykładzie Marantza przy 8 OHM wypluje 85W, a przy selektorze 4 OHM 27W Inna sprawa w jakich warunkach amplituner będzie sie grzał z kolumnami z niską impedancją, tu się zgodzę. LCR są zazwyczaj najbardziej obciążone i to raczej one bedą powodować problemy. Pierwszą sprawą jesli ktoś pyta o nieplanowane restarty elektroniki to przedmuchanie jej radiatorów oraz zadbanie o wentylację. Druga sprawa to prawidłowa konfiguracja by obciąć w ustawieniach we wszystkich kanałach pasmo poniżej 80Hz. Za bas ma odpowiadać aktywny subwoofer(y), taki ruch znacząco zredukuje obciążenie amplitunera. Tak zresztą zaleca THX także ze względu na walory dźwiękowe.
    • @karolkos Świetnie wygląda - jaki miałeś silnik pod maską "piątek"? Też mam sentyment - podobał mi się ten model jako radiowóz włoskiej policji, dużo tego było na drogach. Przymierzałem się do kilku Alf: począwszy od 75, przez 33 i 155 aż do 156 (jak się pojawiły w Polsce to na początku miały w miarę rozsądne ceny), zauroczyła mnie w niej świetna linia i genialny pomysł na klamki w tylnych drzwiach, a także wskaźniki w tubach i "telefoniczne" alufelgi. A tak przy okazji dbania o lakier to jeszcze trochę niżej 😉 -   jakie macie doświadczenia i przemyślenia odnośnie zabezpieczania podwozia? Pozdrawiam
    • Chyba nie bardzo. Choć 300 jest znacznie bardziej chwalona niż 600
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...